Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

akisha

Celý film jsem hlavně obdivovala Torovu tvůrčí invenci a vrtalo mi hlavou, jak vůbec jeden člověk může vymyslet tolik fantastických bytostí, jaké jsou v Hellboy 2 k vidění. Možná se tím nechal i trochu moc unést. Oproti prvnímu dílu se sice ubralo na příběhu a dialozích a přidalo na akci. V Hellboy 2 se prakticky pořád něco děje, akční scéna stíhá akční scénu a v tom všem se ještě řeší problémy společného soužití (to by mě osobně taky zajímalo, jak to hodlaj provízt), nově nalezné lásky a vlastní identity, prostě klasika. Výrazným článkem je dozajista záporák výraznější než Rasputin, co má motivy, který se dají celkem lehce pochopit. A Ron Perlman si užívá svou životní roli, pro kterou byl podle všeho stvořen. Zábavný, svižný film, který by fanoušky fantasy a Hellboye rozhodně neměl zklamat. ()

Falko

Skoda, ze som prvu cast Hellboya videl dost davno na to, aby som ho mohol presnejsie porovnat s druhou castou, ale mam nejako pocit, ze sa mi prva cast pacila viac. Hellboyove hlasky su ako vzdy super, len mi niekedy lezie na nervy, ked pri bitkach najprv dostane poriadnu nakladacku a az potom sa zobudi. Dvojka mala este viac vselijakych priser, akoby som sa ocitol vo svete Fantazie v NEKONECNOM PRIBEHU (1984), co bolo obdivuhodne, s kolkymi napadmi reziser prisiel. Najviac sa mi pacila giganticka prisera v meste, ale ten boj na konci so zlatou armadou ma moc nenadchol. Na druhej strane musim pochvalit snahu a velku volu rezisera del Tora natocit tak spektakularny film s tolkymi specialnymi efektami, pretoze mat tak dnes 13 rokov, maju u mna obe casti Hellboya plny pocet * ______ Ron Perlman - (Hellboy) +++ Selma Blair - (Liz Sherman) +++ Doug Jones - (Abe Sapien / Anjel smrti) +++ James Dodd - (Johann Krauss) +++ Jeffrey Tambor - (Tom Manning) +++ John Hurt - (Profesor Trevor Bruttenholm) +++ (Videl v kine 21.10.2008) +++ ()

viperblade

Kurde, já si asi vážně začnu shánět více informací o filmech podle komiksů. Dvojka Hellboye mě nezklamala, ale naopak pobavila a hlavně na celé 2 hoďky mě přibila do sedadla. Del Toro vytvořil překrásný fantasy svět. V tomhle případě bych se nebál, kdyby se začala natáčet i trojka Hellboye. Ovšem museli by se na ní podílet všichni staří dobří známí, jinak to může být průser! ()

castor

Dvojka ďábla s kamennou rukou si drží standard jedničky, což je pro fandy asi skvělá zpráva, pro mě jen konstatování, že se budu stejně nudit jako u staršího bratříčka. Ačkoliv je režisér hračička i v těch nejméně očekávaných chvílích a jeho výtvarné cítění je neskutečné, jako celek to působí mdle a jako divák jsem odcházel bez takového toho vnitřního uspokojení. Přesto se Hellboyovi nedá upřít stylovost a efektnost, zejména co do designu mnohých monster a dílčí akční momenty. Ve výsledku nicméně jen slušný biják s poměrně primitivním soubojem dobra a zla.. bez atmosféry, bez života! ()

Rex Mundi

Guillermo del Toro sa očividne zamiloval do maskérov z Faunovho labyrintu a rozhodol sa im dať ešte viac priestoru - potvoriek viac či menej pripomínajúcich tie z Torovho predošlého filmu je tu neúrekom. V porovnaní s prvou časťou typicky komiksového Hellboya sa Zlatej armáde ušlo veľa klasických fantasy motívov, až to občas pôsobí ako Pán prsteňov vytunovaný pre komiksovku a zabalený do Faunovho labyrintu. V rámci deja a filmu som sa však slušne pobavila, vtipné scény nechýbali a odľahčovali recyklovaním už trochu zatuchnutú, ale nádherne výpravnú fantastiku. ()

Trellíno

Uběhla hodina od projekce a já už skoro nevim, o čem to bylo. Hlášky zase super, del Toro opět čaruje (na Hobita už se teď začínám neskrývaně těšit jak malej parchant), obsazení už se s postavama definitivně srostlo, ale nějak mě víc bavily buď okamžiky, který hlavní příběh vůbec neovlivňovaly (xmetrový lesní něco), nebo sebeshazovačný chvilky (blbnutí u sledování zpráv) a pak ještě momenty, kdy se řešili vztahy, či se jen tak třeba kalilo. Hlavní dějová linie mě holt vůbec nechytla a vlastně ani pořádně nebavila (jdeme odsud sem, tady uděláme tohle, přeletíme sem, tady potkáme zrovna jakoby náhodou tohohle). Ale třeba se to zase změní druhou projekcí stejně jako u jedničky. Tady tomu ale tentokrát moc nevěřim (i když bych moc rád). Asi to chtělo lepší scénář, v něm bych viděl největší problém. ()

D.Moore

Musím dát pět. Prostě musím. Ne, že by mě k tomu někdo nutil, ale když on Hellboy je můj nejoblíbenější komiks, víte, a tady to všechno vypadá přesně jako na jeho stránkách (ačkoliv to zároveň je úplně jiné). Mike Mignola nemohl najít člověka s větší fantazií a citem pro atmosféru, než je Guillermo del Toro. Doufám, že bude trojka. D-O-U-F-Á-M. ()

MM_Ramone

Snímok z roku 2008 s názvom "Hellboy 2: Zlatá armáda" (Hellboy II: The Golden Army) bol mojim prvým stretnutím s netradičným filmovým (anti)hrdinom Hellboyom. Prvý, pôvodný titul "Hellboy" z roku 2004 som bohužiaľ zatiaľ nemal možnosť vidieť. No nijak zvlášť mi to nevadilo. Do podstaty deja a charakterov postáv som sa veľmi ľahko vžil a počas trvania filmu som sa dobre bavil. Malo to rýchly spád, veľmi kvalitné technické spracovanie a miestami som sa aj z chuti zasmial. Skúsený mexický režisér Guillermo del Toro ma nesklamal. Naservíroval mi coolový akčný fantasy popkorn. **** ()

Niktorius

Místo toho, aby nám Hellboy dozrál, tak pěkně zdětinštěl. Vážnost a mrazivost Torových španělských filmů byla převálcována množstvím vtípků (z nichž mnohým chybí onen hellboyovský úderný sarkasmus) a dokonale nesoudržným scénářem. Masek jako v karnevalovém průvodu, jedna uchvatnější jako druhá - ale smysl ani niterní provázanost Hellboyův svět nemá - je to jen hřiště bez pravidel, na kterém dává Toro všanc svůj smysl pro fantazii a kvalitní vizuálno, schovávaje se za instantní mytologií na jedno použití....Ozubená kolečka nám tedy pěkně vržou a skřípou, avšak přeze všechny peripetie beží stroj suveréně dál - Hellboy 2 rozhodně nepatří mezi nejlepší filmy mexického hračičky, ale zábavný je pořád. Dost na to, aby si zuby nehty vybojoval čtyři hvězdy. [Viděno v kině] ()

Faustka

G. del Toro ještě mnohem více rozvinul svoji fantazii a ta ohromná škála všech roztodivných potvůrek které nám předvádí to je docela obdivuhodné. Například ty nenasytné zubničky, které na první pohled vůbec nevypadají nebezpečné, ale zdání klame. Takže si určitě neřekneme "jsou malé, ale roztomilé." Hellboy to taky nemá zrovna moc jednoduché. Doma mu to zrovna neklape, musí poslouchat ambiciózního německého agenta Johanna Krausse a ještě zachránit svět. To je na jednoho ďáblíka přece jen trochu moc, ale on to bere s vtipem a bravurou sobě vlastní a na druhou stranu, není na to tak úplně sám. ()

Spooner

Hellboye mám docela dost rád, i když jsem ho oblíbil hlavně až při druhým shlédnutí. Dvojku jsem si ale oblíbil hned. Stačilo jenom, když jsem opět uviděl starý známý postavy a zjistil, že jsou pořád ve stejný formě. To počáteční vyprávění možná ještě trochu skřípalo, potom už jsem si ale neměl pomalu na co stěžovat. Guillermo del Toro nám totiž naservíroval pravou comicsovou popcornovku plnou hlášek, bitek a originálních potvůrek. Příběh možná není z nejoriginálnější,ale to si Toro uvědomuje a proto to celé působí tolik odlehčeně. Povedly se jak humorné, tak akční pasáže (jenom jeden souboj mi přišel trochu špatně sestříhán) a opravdu to rychle uteče. Vážnější pasáže pravda trochu haprujou a zde se bude muset Toro do Hobita trochu polepšit, ale i tak jsem celou dobu perfektně bavil. A herecké obsazení je taky stále bezchybné. Ron Perlman si stále užívá svoji životní roli, Selma Blair je čím dál hezčí a sympatičtější a Doug Jones dostal překvapivě víc prostoru a umí ho využít. Druhé Hellboyovo dobrodružství dopadlo zkrátka podle mých očekávání, pobavil jsem se a Toro mě nadchnul svou přehlídkou monster. Už se nemohu dočkat na Hobita (a taky na třetí díl Hellboye samozřejmě ;-) ()

2Pac

Hned na prvy krat este viac zabavnejsie ako jednicka. Viac hlasok, humoru i potvoriek. Casom mozno pojdem este s hodnotenim hore, tak ako pri jednicke, kedze si Hellboya velmi rad pozrem znova... ()

petero

Tak ale tentoraz ma už dvojka presvedčila, že Hellboy je cool. K trojici Hellboy, Liz a Abe sa pridáva i Johann Krauss (plyn v skafandri =)) a na iskrenie medzi Hellboyom a Kraussom je zadeláno, pretože Krauss má vodcovské schopnosti a je nemec, čo Hellboyovi nevonia. „– Krauss s dvomi S. – Aha, jasné. SS“. Liz má problém s Hellboyom. Abe sa zaľúbil do Princezny Nuali. Brat Princezny Nuali Princ Nuada má problém s ľuďmi a tým pádom má Hellboy problém s Princom. Princ je však životne prepojený s Princeznou a to je už ďalší problém. Kráľ (dobrý) je mŕtvy, nech žije Princ (zlý). Del Toro predviedol ukážkové využitie rozpočtu na vytvorenie dokonalého fantasy univerza oproti ktorému pôsobí prvý Hellboy ako chudobný príbuzný a zároveň ukázal svoju bezhraničnú fantáziu. Zaplnil film takým množstvom stvorení akým sa môže pochváliť snáď len Star Wars. Bladeovská akcia je krásne prehľadná a keď sa nebojuje tak sa hláškuje a Perlman hláškuje o dušu. Jeho súboj s Kraussom s pivkom v ruke nemá chybu tak isto ako aj scéna kde sa s Abem opijú pretože obaja majú problémy s ich láskami no akorát vtedy ich poctí svojou návštevou Princ Nuada (Luke Goss – Nomak z Blade II). Proste v neakčných scénach buduje del Toro vývoj postáv a to veľmi zábavne. Postavy sú veľmi dobre zahrané a obsadené ako pôvodné tak aj nové a priestor na svoju realizáciu využívajú do sýtosti. Aké je to krásne (a menej nákladné) keď sa namiesto digitálnych trikov pracuje s poctivou ručnou prácou. ()

Xmilden

Minimálně rovnocený následovník. Guillermo del Toro si stále nenechává do práce kecat a pořád si vytváří takový ten svůj svět. Trošku začínám mít pocit, že kvality tohoto režiséra ne všichni plně doceňujeme. Osobně se začínám čím dál více těšit na chystané del Torovy snímky. Hellboy je nejsvébytnější a nejoriginálnější komiks. Věřím že tomu tak zůstane i nadále. PS: Nečekal jsem, že by v Hellboyi kdy úřadoval svou taktovkou Danny Elfman. PS2019: Zlatá armáda je mnohem lepší než Jednička. Del Toro se toho vůbec nebojí a servíruje nám ještě zajímavější prostředí než minule. Zřejmě ovlivněný Faunovým labyrintem se vydáváme mezi Troly, Trpaslíky, Elfy a lidi aby nám do toho všeho skvěle Perlman hláškoval. Dvojku Hellboye osobně považuju za nejlepší Guillermův film. 80% ()

Phobia

Hmm, tak tohle se nepovedlo. Těžko uvěřit, že to má na svědomí stejný režisér jako poměrně vydařenou jedničku Hellboye. Scénář je slaboučký, množství různých obludek přemrštěné a celý film vlastně staví jen na akci a speciálních efektech. A vo tom to je... jen přemíra akce a efektů, vtipu by neškodilo víc, mystika a atmosféra prvního Hellboye šla kompletně do kytek. Guillermo, Guillermo, to jsi mě teda zklamal:-( ()

lesumir

Guillermo del Toro je vynikající režisér, který svým fantaziim dává obrovský prostor a vypousští je v podobě svých filmů. U prvního Hellboye tomu tak zdaleka nebylo, ale Faunův labyrint ukázal, že má pro tohlee cit. Rozhodl se to tak dát i v Golden Army, cemuž jsem úplně nevěřil a tak nějak myslel, že to bude překýčovaný popcorn. S popcornem se souhlasit i dá, Hellboy je dalším letošním blockbusterem, který pekelně rozpálí kasy! No a le přesto všechno se mi to hodně líbilo, i když prvních dvacet minut jsem tomu moc šancí nedával, v průběhu sjem se dostal až na plný počet, protože když si tak říkám, všechny kladný postavy jsou totálně super a ultracool, hlavně německej dustojník a Modrák. Fantasy postavičky jsou hezký, i když se mi do celkového komiksového stylu úplně nehodí, ale oceňuji obrovskou snahu a důvtip, který do toho skrze postavičky Del Toro dal! Takže jsem rád, že jsem Hellboye viděl a přístě bych od Del Tora něco víc magickýho a kouzelnýho - i když atmosféru mu nemůžu upřít ani tady. Plnej počet. Buď jsem poslední dobou hodně mírnej nebo narážím na samý hodně dobrý filmy! ()

darkrobyk

,,Hodné děťátko." ,,Nejsem děťátko, jsem tumor!" Hellboy je vedle Supermana a Batmana mojí nejoblíbenější comicsovou postavou. Pravda, Mignolovy příběhy jsou temné a strašidelné, ale černý humor jim úplně nechybí. Perlman je kapitola sama pro sebe, jelikož on Hellboyem prostě je. Veselá jízda plná bizarních postav (připomenou Total Recall či návštěvu Příčné ulice v H.Potterovi), roztomilých zubniček (jejda, jak z Galaxy Quest), co vás ohlodají včetně kostí, výbuchů a pěstních soubojů. Setkání s lesním bohem je jistě poctou Princezně Mononoke. Vše je krásně barvotiskové jako v comicsu (byť ne v tom Mignolově) s rozličnými lokacemi. Teď si nejsem jist, zda podzemní Ú.P.P.V. připomíná více laboratoře z Jamese Bonda či Mužů v černém. Ale to nakonec vůbec nevadí, jelikož mě tahle zábava sedla se vším všudy. Viděno 3x. ()

Gimp

Mytologie na postupu. Mnohem barevnější, pestřejší a působivější. Pod slupkou z červené kůry se pak ukrývají dvě jaderné otázky. A totiž zaprvé - láska k partnerovi musí být vykoupena zanedbáváním nebo chcete-li neláskou k ostatním. A za druhé - když jste objektivně lepší, výjimečnější, vzácnější než druzí, má váš život větší cenu, máte právo být na sebe pyšní? Nebo-li - znamená tedy, že když se člověk přiblíží hodnotám, které jsou splečností ceněny více než jiné - například - zrodila potomky, zachránil životy, podporují charitu ... znamená to, že dosáhl víc než ostatní? ()

kinej

Z Hellboye 2 se na diváka sype tolik úžasných potvor a speciálních efektů, že ani nemá čas přemýšlet o ději, či logice. Některé sekvence jsou prostě tak úchvatné, že slast pro oči přebije rozum, který by možná nějaké výtky měl. Takové potvory by mohl závidět i George Lucas, možná snad i H.R, Giger nebo William Blake. Například souboj s "přerostlým kořenem" je tak brutální, že přehlédnu trapný fórek s vyhozeným miminem. Prostě vizuální orgie. Oproti jedničce, která byla také velice dobrá, je zde navíc akční přetlak a absence hluchých míst. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)