Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

Mr.Lordi

Monumentální film nadupaný speciálními efekty, skvělými maskami a hereskými výkony. Sice nevím z jakého důvodu změnili barvu ohně Liz, ale co už, aspoň že není růžový :D 90% ()

Antonymi

Dvěma slovy: Princ Nuada. Dobře, pominu-li elfího prince, který je snad nejcharismatičtějším záporákem od dob Sarumana, je dvojka Hellboye akčnější, výpravnější, poetičtější a trikově živější než její předchůdce. Del Toro je bůh a překrásné momenty jako řádění lesního montra v ulicích neuhranou snad jen člověku bez srdce. Vše je osudovější a provázanější, a proto je neskutečná škoda, že se pokračování už zřejmě nedočkáme. Perlman je ve své roli neskutečný a člověk by mu nehádal jeho věk, Salma Blair je příjemná, Doug Jones jako Abe tradičně úsměvný (v nejlepším slova smyslu) a zmiňovaný Luke Goss mě v roli prince Nuady prostě dostal. Ano, film má své mouchy, ale osobně jsem spokojenější, když je ignoruji. ()

solver

Scéna s otcovraždou je jak vystřižená ze hry Warcraft. Dokonce toho prince dabuje stejný herec, jako Arthase v CZ verzi :-) ()

P@\/EL

Super akční, science fiction podívaná, která volně navazuje na první film. Divaká především zaujmou povedené vizuální efekty, které doprovází všudypřítomné akční scény. Moc se mi taky líbí poněkud specifický humor v podání Hellboye, jenž ze sebe trousí jednu skvělou hlášku za druhou. Celkově má děj docela spád a rozhodně nenudí. ()

surprise

I když se bylo na co dívat, nemohu ocenit až moc velkou šablonovitost postav, kdy jsem si často kladl otázku proč a nač. Co snese komiksový papír nesnese komiksový film. Osoby se o závažných věcech, kdy nejde o nic menšího než o spásu světa, rozhodují ve zlomcích vteřiny bez mrknutí oka a to ještě v jeho neprospěch a celé to nezachrání ani Hellboyovi hlášky či lásky. Dvojitá lovestory je pak jakousi vějičkou na kterou se má nejspíše divák chytnout a dojmout. O dojetí však z výše jmenovaných důvodů nelze hovořit, jistý vtip však přiznávám. ()

pogoman77

Hláškující Hellboy, spousta potvůrek a potvor, vypiplanost detailů. Del Toro je Tim Burton a Juraj Herz v jedné osobě. ()

reccal

Oproti prvnímu dílu jedna hvězička dolů, je v tom na mě moc romantiky. Jinak akce super. Zvlášť zajimavý je souboj s elementálem, kde je i trocha nezbytné patetičnosti a zamyšlení. 80% ()

Robino15996

Nečakal som od tohto pokračovania nič úžasné a to som samozrejme ani nedostal, ale celkom ma to bavilo aj keď boli tam slabšie chvíľky. 70% ()

Terminator666

O proti předchozímu dílu jednoznačně slabší, to jak dějově, tak co se hlavních hrdinů týče. Film díky tomu připomíná jakousi frašku, jež má stěží kvality na tři hvězdy. Myslím, že hudební stránka filmu byla také o dost slabší než bych si představoval. Myslím, že tento snímek je důkazem toho, že pokračování filmu ne vždy je ku prospěchu věci. ()

mine.slayer

Ne vždycky se pokračování povede, jako příklad za všechny v tomto žánru uvedu třeba Blada a jeho připitomělá dvojka a trochu více než dvojka dopilovaná trojka. Ale co jsem to vlastně chtěl říci?? Aha už vím, je to dobrý pokračování. ()

Stinger78

Velice dobré pokračování, opět plno hlášek, výborných postav a odlehčených momentů. Del Toro si rád hraje a to je dobře. ()

Pythonator

Guillermo del Toro to dokázal. Aniž by se opakoval, ukuchtil špičkovou podívanou s hodně muziky za málo peněz. Tenhle výpravný fantasy epos stál asi čtvrtinu toho, co trojka Spidergaye a ve výsledku působí mnohem dráž. No a o tom, že je to stokrát lepší film se radši ani nebudu bavit, protože by to zbytečně popichovalo Spidergayovské fandy. Dvojka Hellboye není obyčejný komiksový film, ale především fantasy, která potěší i úplně jinou sortu diváků. Především je to skvěle napsané, skvěle natočené, skvěle zahrané, skvěle ztrikované a skvěle to odsýpá neskutečným pekelným a zábavným tempem. Pohádka pro dospělé jak má být a Selmička je tak hot, že i rozžhavený Hellboy má co dělat, aby jí stíhal. ()

Robbie

Veľmi pekne a s láskou natočené. Z dvojky som mal lepší pocit ako z jednotky, bavil som sa a rozplýval nad tým ako bolo všetko milé napriek tomu že sa tam mihali samé príšerky. Opäť parádny vizuál a nápadité stvárnenie postáv a aj príbeh bol záživnejší ako v jednotke. Ale majstrovské dielo z hľadiska príbehu a scenáru to rozhodne nebolo. Skôr pastva pre oči so štipkou veľmi príjenmného, nenásilného humoru. ()

zanvalzans

Niektoré scény sú dosť trápne a Hellboy,ktorý neustále strúha frajera možno žačne diváka už srať.Ale je sa tu načo dívať.Efekty sú excelentné,najmä pri lesnom bohovi,ktorý začal na mesto útočiť. ()

Ignitus.C

Nejsem si jistý, jestli náhodou tady ještě nepřekonali sami sebe. Naprosto dokonalá ukázka druhého dílu. Stejní herci, stejné charaktery, pár nových postav, jiná zápletka. Jsem spokojený na 100%! ()

datel13

Neni to jen o chlup lepsi nez jednicka, ani o poradnej trollí chlup, je to asi o tisic svetelnejch let lepsi nez prvni dil, a to se moc nestava. Ok, se superlativy to trochu prehanim, ale hlavne po strance fantazie ma tento film cim nadchnout. Je tu taky mnohem vyrazneji znat rukopis rezisera Guillermo del Tora oproti 1. dilu. Za me nejlepsi nova postava komisniho ektoplazmatickyho Nemce - skvelej protiklad k Hellboyovi, kterej je objektivne docela kokot, ale takovej kteryho mate celkem radi (i kdyz je to misty na hrane). Z dalsich priser suprova hlavne Smrt (Osud?) a lesni elemental. Co jsem ale vubec nepochopil byla postava Hellboyovy holy Liz, ktera ze zakriknuty divny pipky z prvniho dilu prodelala evoluci v mimoradne sebevedomou megeru, ktera Hellboye zasadne peskuje jecivym hlasem a oslovuje ho "Cervenej". Trochu otravne na me pusobil i "Ryboun". Naopak elfi zaporaci mnohem lepsi nez smesnej Roden z prvniho dilu. Necekal bych, ze to u nejakyho filmu nekdy reknu, ale - chtelo by to treti dil. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)