Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

Joe1998

Pokračování skvělého filmu. Nové postavy, hrozby, zbraně, atd... Důležitější roli tu sehraje Hellboyuv rybí přítel Abe. Zamiluje se do krásné princezny a padouch toho opět využije a Hellboy musí zachránit svět. I přesto je to velmi originální film. Viděli jste snad už film o démonovi, který má rád kočky, brousí si rohy, je jedním ze sedmi bohů chaosu a tráví čas chytáním nestvůr? Já teda ne. a proto i pokračování slavného hellboye je v mé Top 10! ()

Vonter

A nyní další díl oblíbeného pořadu Vaříme z dobrot ještě větší dobroty. Zvolejte toro, neb přichází sám velký maestro kucháro GdToro! Prosím potlesk! Co dnes budeme vařit seňore Toro? -"Dnes si upravíme a vylepšíme to, co jsme dělali minule, a sice Hellboye. Zdál se vám posledně dokonalý? Všechno pěkně propečeno a s citem okořeněno? Že už by se do toho nemělo nic míchat, aby to nestratilo šmrnc? To je omyl vážení diváci. Ukážu vám, jak vylepšit nevylepšitelné. Pracujte se mnou. Vezmeme jednoho Hellboye a vložíme do středně velkého hrnce. Zdá se mi, že Hellboye samotného je zde příliš. Vezmeme si nůž a polovinu ho odřízneme. Ták, to je lepší. Zbytek jeho týmu také lehce zredukujeme. Na druhé plotně si připravíme pořádnou porci německého eintopfu a celý ho k Hellboyovy přilijeme, ať to má hergot ňáký šmak nein? Dále přidáme zhruba tisíc různých pohádkových postaviček, ať už malých, velkých, strašidelných či milouškých a řádně zamícháme. Přisypeme další koření v podobě různých efektů, ať to má říz a nesmíme zapomenout na elfy, traslíky a troly, to teď frčí a bez toho by to nebylo ono. A voalá, Hellboy 2 je na světě. A teď ochutnejte. Cože? Že už je to moc přeplácaný a původní Hellboy byl lepší? Tak člověk se tu snaží a vy nic neoceníte. Odcházím"- A to byl další díl našeho pořadu Vaříme z dobrot ještě větší dobroty. Příště nashledanou. ()

Johny_Blaze

Kde jsou ty časy prvního Hellboye. Druhý film mě moc neoslovil. Počítačově nekvalitně zpracované prostředí, zbytek studiovka. Jediné pozitivum je že ani v tomto díle neztrácí Hellboy na své ponurosti a temnosti jak děje tak prostředí a alespoň to se cení. Jinak děj je celkem poutavý a příliš nezabíhá do slepýh uliček takže i přes všechna negativa nakonec dávám nadpoloviční hodnocení. ()

RubyRitz

Film pro milovníky fantasy, kteří mají chuť na něco nového v žánru. Je to fantasy, ale moderně pojaté a přesto v něm nic z fantasy nechybí. Propojení moderní doby a tohoto spíše z dávných dob čerpajícího žánru perfektně zafungovalo. Je tam vtip, akce, zpracování nápadité, trocha toho napětí, žádné unylé a hloupě prázdné dialogy, ... Zkrátka kvalita. A Hellboy je prostě řízek - toho snad nikdo nemůže mít nerad. ......Jo a tedy - hlavně v originálním znění, prosím! ()

Tobias_Sin

Důstojné pokračování jedničky - velice zdařilé propracované postavy, výborný Luke Goss coby princ Nuada, excelentní Hellboyova smrt, velmi dobré.. k dokonalosti chybí málo.. ()

Mildiatoyo

Co tohle mělo znamenat? Rozhodně jsem od toho čekal víc... Jsem zklamán... Hrozně suchý a předvídatelný, vypadalo to spíš jako pohádka plná pohádkových postaviček. Akce skoro žádná a když už, tak byla hodně trapná. Rozhodně jsem od del Tora čekal o hodně víc, v jedničce je předvedl, ale zde podělal snad vše, co mohl. Jediný, co se mi líbilo, byla kamera a Ron Perlman jako Hellboy. ()

Wiceman

Je mi to nesmírně líto, ale tohle se mi oproti skvělý jedničce fakt moc nelíbilo. Je to sice stará parta skvělejch příšerek a všechno, ale ten příběh mě prostě nenadchnul. Krom toho se tu del Toro tak trochu urval ze řetězu a ačkoliv mu nelze upřít smysl pro fantazii a detail, těch ,,novejch" příšerek je tu už prostě moc. A to je spíš na škodu. Leč dvojka Hellboye působí víc jako pekelnej Blockbuster, jednička prostě hold zůstává nepřekonaná. Tohle je spíš takovej průměrňák. Škoda. Na trojku i přesto budu dál čekat, i když nevypadá moc nadějně. Tři hvězdy. ()

Alagaesie

Malej čert… Oblast 51? A rudej pán má zas práci. Klasický pekelný komično. Abe je vtipnej. „Ale hovno!“ „Jo!“ Hořící Liz byla výborná. Odevzdat zbraň… Kde jsem to jenom slyšel…? Dobrej pásek. „Němci jsou nanic.“ Samosebou… „Když uhořela, může jí pamět haprovat.“ Vošklivej? No to ne. „SS, no jasně.“ Chlápek z pekla hláškuje ostošest ale ostatní povážlivě klopýtaj, Hellboyovi stačí snad jen Abe. Pán nemít kamenný ruce tak má problém. „Bereš šeky?“ Velká holka! Prcek po střechách byl vtipnej. To ta Liz nemohla mít horší otázku? Čočky pobavily. „Šouštřeďte se!“ Veleprdelovost… Chudák rudoch. Hledej, šmudlo. Díl koruny měl Abe. „Chci to mezi těmi obvazy.“ „To se nedá vytáhnout. Bys ho zabil.“ Smrtka solidní, její mnohoocí však lepší. Opička bude mít opičku? Kurva Abe, toho sráče jsi neměl vyzbrojit. Ups… Chudácí ‚modří‘. Challenge accepted. Proč mi ten bílej šmejd připomínal předsedu Pirátský strany v Česku? (Ivan Bartoš, 2017) ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tým výzkumníků paranormálních jevů a americké armády objevil roku 1944 na pobřeží Skotska podivného tvora. Ten tvor byl potají adoptován a žije nyní mezi námi. Miluje sladkosti a televizi. Krycí jméno: Hellboy." Ron Perlman podruhé v kostýmu čertíka. Pokračování má propracovaný scénář, v němž kromě zápletky (Zlosyn chce vyvolat peklo na Zemi.) dbá na postavy... Kromě toho, že nahlédneme do Hellboyovi duše, se dočkáme i zamilovaného mořského prsta. "Vím, že mě nemáte rád, ale mohl bych vám odebrat odznak." - "Já nikdy žádnej neměl.... Ale žádal jsem o něj často." Celkově oceňuji krásné outfity všemožných potvor. "Za to, co se stalo mému příteli, zaplatíš." - "Bereš šeky?" Je to akčnější a zábavnější než první díl. Jediné mínus je asi Selma Blair, protože je takzvaně antisexy. "Doktore Manningu, vyhulte mi můj ektoplasmatický schwanzstucker." - 80%. ()

karelondatra

Jedním slovem — fraška. Tady se nikdo s ničím moc nepáral — bez příběhu, bez atmosféry, bez logiky, přehrávané, povrchní, laciné. Nic nepůsobí přirozeně, herci přehrávají, i film jako takový si v jednom kuse jen na něco neumětelsky hraje, snaží se budit dojem, ale zoufale mu to nejde. Škoda promarněného potenciálu. ()

teekanee

Asi ještě lepší než jednička. Opravdu moc se mi líbil podzemní pohádko-fantasy svět a celá mytologie hlavního záporáka, kterej byl fakt ohromně cool. Stejně jako u jedničky, tvůrci našli vyvážený mix mezi akci, vtipem a temnotou. Fakt jsem nezaznamenal jediný hluchý moment za skoro dvě hodiny. Perlmanův Hellboy je nejenom skvěle zahraný, ale i ohromně sympatický a vtipný. Některý hlášky mě fakt uzemnili, zejména parodie na německou náturu v podobě mraku ektoplazmy byla bezchybná. Závěrečná akce je potom velice povedené a finále působí mnohem uceleněji než v jedničce. Škoda jen, že se nedočkáme trojky se kterou se určitě počítalo. 86% ()

PORTER44

Opět podařená dvojka.Ve filmu je víc akce,příšer,skvělých efektů,triků a nechybí ani vtipný hlášky.Komiks na jedničku.R.Perlman září na jedničku. ()

pantokrator

Ač v reálu jakékoli paranormálno považuju za projev duševní poruchy, tohle mě baví. Všichni dobří, ovšem postava Johanna Krausse je vizuální extáze! ()

StaryMech

Pokračování "Kloučka z pekla" postrádá mnohé z toho, co pozvedlo první film nad průměr; akce přehlušila psychologii, humor je často laciný a sentimentalita plytká. Režisér se nestyděl do svého počítačového cirkusu, slátaného z cizích i vlastních použitých nápadů, zatáhnout i ekologii - aby ji pak, pochopitelně, naházel do odpadkového koše. ()

pistabaci

O kladnej strane platí, to čo aj u prvého filmu, ale tá záporná jew tentokrát eňo nuňo a lesný elementál, kurňa ten vyzerá dokonale, ale najviac sa mi páčila bitka Nuadu s rytiermi jeho otca. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)