Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

Lucasion

Když jsem Stathama poznal v Expendables, hned jsem si ho oblíbil. Z jeho filmů před Expendables vynikali pouze dvě filmové série. Kurýr a Crank. Upřímná moje otázka by byla. „Co je horší?“ Crank je správná adrenalinová jízda plná běhu, běhu, jízda v autě, na motorce, běhu a sexu na ulici. Jason si před natáčením nejspíš dal taky trošku adrenalinu a film natočili mobilem za dva dny. Jinak to nevidím. Film vás nenechá ani jednou vydechnout a mezitím hraje dobrá muzika a semtam i docela vtipná situace. U hudby myslím to, že se tam ty písničky hodí a u vtipu mám na mysli to, že je to až s podivem, že tohle působí líp než kdejaká komedie. Ona se tahle přehnaná jízda ani jinak brát nedá. Neskutečný naspeedovaný a ujetý běh napříč celým LA. [Director's cut](45 %) ()

Richie666

Násilím přetlakovaná akční jízda z toho méně inteligentního soudku doplněná někdy vtipným, jindy (a to většinou) absolutně stupidním humorem. ()

ScarPoul

Zahrajme sa na chvíľu na intelektuálov a pokúsme sa tu nájsť tie pravé americké hodnoty budované skoro v každom filme z americkej produkcie aké sú napríklad rodina, láska a česť. Pod svetoznámym heslom – nikdy sa nevzdávaj sa hrdina tohto filmu snaží pomstiť tým, ktorý na ňom spravili krivdu a jediné čo z neho robí kladného hrdinu je fakt, že on sa v poslednej chvíli rozhodol byť dobrý a túto pohnútku v ňom vzbudila láska k spanilej slečne z tvárou, prsiami a nohami Amy Smart. Chev v podaní Jasona Stathama nie je žiadny novopečený kovboj. Jednoducho chce spravodlivosti učiniť za dosť a potom si na nejakom teplom miestočku užívať zvyšok života so svojou spanilou slečnou. Bohužiaľ druhá strana nie lenže chce nášho hrdinu mŕtveho ale v podaní hlavného zloducha sa jedná o vec čisto osobnú, pretože jeho brat na následky Chevového počínania zomrel. Konfrontácia je nevyhnutná a finálna prestrelka taktiež. Lenže keby sme ponechali intelektuálnych kecov a zabudli na chvíľu že ten film má pri podrobnom skúmaní, aj napriek jednoduchosti určitú hĺbku, jedná sa rovnako ako v prípade názvu Zastav a Neprežiješ o adrenalínový film, ktorý je vďaka kamere, a vlastne neutíchajúcemu dianiu na obrazovke neskonalou zábavou. Priznávam sa, keď som ho v dobe vzniku videl nejako ma neohúril. Teraz som slintal blahom. Guilty Pleasure toho najväčšieho rázu. ()

hendrich6

Parádní stylová akční jízda, která nedá vydechnout ani na chvíli.Jason Statham potvrdil, že je jeden z top akčních herců současnosti.Filmu bych teda vytknul konec, respektive posledních 10 minut, kdy už je kvalita podstatně slabší.Jinak jsem se ale pobavil slušně a dávám tak 80 %. ()

Ai.ma

To co pánové Neveldine a Taylor natočili, je sen 90 % malých klučinů, kteří už vrostli a dodnes se těšily na to, až to někdo udělá za ně. S nostalgií v oku jdou z kina a vzpomínají na angličáky, které s patřičným zvukem výbuchu dokázaly vynést ve velmi spomaleném záběru až třcet centimetrů nad koberec. ()

6thSun

Chcete vědět, jak vypadá esence tak zprofanovanýho slova "COOL"? Odpovědí je CRANK. A navíc je ten film sám o sobě nalezenej lék na "syntetickej čínskej shit", kterej vpíchli Jasonovi do těla. Kdyby to ňákej motherfucker udělal mně, budu si tuhle jízdu pouštět furt dokola a nehrozí, že bych vůbec kdy chcípnul. Slova jsou tady zbytečný, každej, kdo je z toho nadšenej, ví svý a pro trapný kritiky tady mám od Jasona vzkaz: "BLA, BLA FUCKING BLA!!!" ()

PROROK14

Tak na toto som sa dlho tešil. A prišlo to. Len škoda že to bolo také krátke. Vynikajúci Jason Statham. To je ozajstný príklad filmu kde len sa usadíte a necháte sa unášať vlnami dobrej akcie, hlášok a všetkého dobrého čo v tomto filme je. A teším sa na dvojku. U mňa 85% ()

ProjectAlice

Skvelá akčná bláznivá naháňačka s Jasonom Stathamom. Na filme sa mi okrem tempa páči aj to, že hlavný hrdina aj cez to všetko nestráca humor a ironickými poznámkami nešetrí na spoluobčanoch. Je až neuveriteľné čo všetko zdvihne adrenalín - niektoré veci by ma ani nenapadli, no mať za partnerku Amy Smart tak myslím, že v jednej veci by som sa s Chevom stotožnil. ()

maseer2

zběsilá blbost, která se snaží hrát si na adrenalinovou pecku, jenže má hrozně pitomou zápletku a omrzí po pár minutách.. a i při té krátké stopáži jsem pořád koukal, kolik zbývá do konce.. slabé 2* ()

bouncer

Adrenalinová jízda...doslova. K dokonalosti tomu kus chybí, ale nápad dobrý, zpracování slušné a především skvěle nasáklé černým humorem. A tak trochu i vzpomínka na GTA. "Al-Kaida! Al-Kaida!" ()

Hwaelos

Jasně, je to úplná blbost, ale něco tak zábavného jsem neviděl ani nepamatuju. Ke konci mi slzely oči a bolela mě bránice. Doporučuju všem, kdo se cítí na proklatě černý humor:) ()

st.ranger

Adrenalinová jízda plná zajímavých nápadů, šílených kamerových záběrů a vytrvalého tempa udržet si plnou pozornost. Tímhle filmem jsem pochopil filosofii Stathamových filmů. On prostě nemůže hrát v ničem normálním. Přehnanost na prvním místě. ()

Silence

Výborná akční jízda, která nahazuje vysoké tempo a obrovské dávky adrenalinu již od prvních minut. Osobně mi zrovna v tomhle případě v podstatě nulová gradace - monotónní tempo - nevadí. Kdyby Crank čekal třičtvrtě filmu na vygradované finále, nebyl by to Crank. Nemohl by totiž pracovat s a naplňovat hlavní "myšlenku" filmu - "Jen se nezastavit!" Za miniaturní peníze velká porce zábavy. Jen ten závěr s podkladem z Google maps bych si klidně odpustil, přestože určité kouzlo má... 7/10 ()

argenson

Z poměrně slušnýho výchozího nápadu vyšla vulgární, roztěkaná a uřvaná debilita s filmařinou na bodu nula. ()

Terva

CITÁT - Cheliosi! Jak se vede chlapče? Proč už mi nevoláš? To už mě nemáš rád? Jak se teď cítíš? Protože já bych si tipnul, že je ti na hovno............ Tohle je prostě šílená jízda, vypnout mozky je to jen zábava !!!! Scénář : Mark Neveldine a Brian Taylor. Kamera : Brian Berdan. Hudba : Paul Haslinger - ve filmu třeba zazní - Jarret & Long - Achy Breaky Heart http://www.youtube.com/watch?v=YLiSJuIdxGo CITÁT - Vzkažte mu teda, že ho zdraví mrtvej Chevi Chelios. Ať mi nejpozděj do hodiny zavolá.... Jason Statham opět nevyužil dabléra pro kaskaderský kousky. ()

Ouwen

Grand Theft Auto: CRANK - Dynamická jízda, jež divákovi rozpumpuje srdce na plné otáčky a neustále šlape na pedál. Tak bohatej a pestrej film se vidí málokdy. Scénář je prostej nesmysl, záleží jen na divákovi, zda chce přistoupit na pravidla filmu. Bez škatulky, bez mantinelů, mimožánrové... jedná se taky o jedinej film, kterej bych všem odkvákal celej z hlavy. Viděl jsem ho asi tisíckrát, protože mi holt dělalo radost sledovat oblíbenýho herce, kterej si dělá co chce. Vykrádá obchody, svojí holku vojede v čínské čtvrti, vytahuje lidi z jejich vlastních vozidel, jdou po něm poldové po celém městě a ani nemá šanci si vydechnout. V takovým filmu bych já sám chtěl hrát, chlastat energetické nápoje, dělat takové prasečiny a kaskadérský kousky. Do toho hraje špičkovej a pestrej soundtrack, tvůrcům odpustíte i levnější vizuál, protože se vsadilo na kulervoucí režii, všechny ty kamerové úhly, pády, práce se střihem, bylo extází sledovat. Do toho grafické parádičky, plno hlášek, absurdní postavy a prosluněné Los Angeles. A taky mi to přijde dost bohaté na informace a ačkoliv se jedná o sranec nepředstavitelných rozměrů, ke konci rozlučková message pro girlfriend měla atmosféru jak z jiného filmu a najednou jsem s tou postavou soucítil. 95% a nejlepší scénou je se Somálskýma negrama v klubu a rozdupání LCD-čka. Pumelice fakt! PS: "I am alive, i am alive!" ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize