V Sierra Leone zuří občanská válka o nadvládu nad diamantovými poli. Její obětí se stane i rodina rybáře Solomona. Při přepadení vesnice rebely z revoluční armády se jeho ženě a dětem podaří uprchnout, on je však zajat a skončí jako otrok v diamantovém nalezišti. Když objeví velký růžový diamant, pokusí se ho ukrýt, je však přistižen brutálním kapitánem Poisonem. Dřív než ho stihne Poison zabít, je naleziště napadeno vládními vojáky a oba muži skončí ve vězení. Je tu vězněn i protřelý pašerák Danny Archer, který zaslechne Poisona, jak Solomonovi vyhrožuje. Po propuštění se pokusí od Solomona diamant získat. Ten však všechny nabídky odmítá. Snaží se najít rodinu. Netuší, že jeho dvanáctiletý syn Dio byl rebely odvlečen a po tvrdém vymývání mozku vycvičen na dětského vojáka. Archer se seznámí s americkou novinářkou Maddy Bowenovou, která chce psát o obchodu s nelegálními diamanty. Dostanou se spolu do sporu kvůli jeho cynickým názorům, potom do města vtrhnou rebelové. Danny se dohodne s Maddy, že jí poskytne informace o pašování diamantů, když ona pomůže Solomonovi najít rodinu. Během cesty za diamantem se Danny pod vlivem Maddy i Solomona mění a nakonec slíbí, že nejen pomůže novinářce odhalit pozadí krvavého obchodu s diamanty, ale také najít a zachránit uneseného chlapce. (TV Nova)

dyfur

Vcelku dynamicky natočené,reálie pôsobia značne reálne.A teraz spoiler:Di Caprio vo svojej forme počas celeho filmu a samozrejme,že nakoniec keďže je vo forme - zomrie,aby..... ctené dámy mohli uroniť nejakútu tú slzu...no ako v Titanicu to iste nebude,ale niečo vydolujú z očnýych žliazok....blbý koniec,nezáživný námet,nehovorí mi to nič -pozitivum je ozaj len tá výprava. ()

maverick10

Tema africkych politickych prevratu a kmenovych valek, je vzdy namet ne ktery se vzdy tesim. A po vetsinou se to podari perfektne natocit (jako dukaz uvedu Hotel Rwanda nebo Nepohodlny) a ani Zwick nezklamal. Natocil to jako politicko-akcni drama. Vizualne dokonale spracovane. Pekna kamera(predevsim kdyz se v ulicich hl.mesta stretnou povstalci s armadou a jak tam pobihaji nasi hrdinove, trosicku mi to pripomnelo Potomky lidi). Ale co bych chtel vyzdvihnout predevsim- uzasna hudba meho oblibence (spolecne i Shyamalanovo) Jamese Newtona Howarda. Jeho hudba dava pribehu daleko vetsi rozmer a posouva ho o nekolik stupnu vys. Herecky zarici predevsim Djimon Hounsou, ktery si nominaci na Oskara rozhodne zaslouzi. Ja tedy nevaham a davam hvezd 5. ()

ilemas

Tak tenhle film mě příjemně překvapil. Z Capria se stává výborný herec, tahle role mu velice sedla. po dlouhé době film, který hned po skončení mám chuť si ho pustit znovu. Vynikající hudba. ()

SonG

Úchvatná, dojemná podívaná o tom, jak silná může být otcovská láska...Djimon podává výborný výkon, a troufám si říct, že v tomto kousku porazil i zkušeného DiCapria.....Výborné! ()

kagemush

Jsem zděšen. Už jsem se zase málem nepozvracel. A to i přes tu neskutečnou porci pokrytectví, co tu tvůrci vypotili a až směšně trapnou urputnou snahu tomuhle dodati nějaký ten přesah-samozřejmě svatou trojici mlátičů prázdné slámy- etický, politický a sociální. Kdy tragédie dané země jen jako kulisa pro poněkud přiblblý příběh. Buď jsem majitelem nesmírně silného žaludku, nebo jsem si už zvykl.-- Tak abych to shrnul: už zase hoňka za růžovým panterem+ bílý (bývalý/?/) žoldák se srdcem na dlani+ bílá drsně křehká novinářka též se srdcem na dlani a + černý muž, jenž na konci za potlesku bílé klaky předstoupí s dojatým výrazem před řečnický pultík. Ble. (do odpadu to neletělo jen pro tu trochu sem tam akce) ()

(mOnkey)

Zwickův Krvavý diamant je žánrově i herecky pestrý snímek, který drží pohromadě nabitý scénář, kompaktní děj a překvapivě vyrovnané tempo, které nepolevuje ani v závěru. Ten obsahuje trochu toho povinného patosu, ale tady mi to ani příliš nevadilo. Vedle již tradičně fantastického Lea DiCapria a Jen Connelly vyniká rovněž Djimon Hounsou. Podle očekávání vynikající podívaná. 85% ()

lekr

Překrásně epické a působivé dobrodružství, které táhne jednak silným příběhem, ale hlavně exotickým prostředím Afriky a samozřejmě vynikajícím výkonem Leonarda DiCapria, kterému role drsňáků sedí čím dál tím líp. Zwickovi filmy mně vždycky přišly spíše průměrné, ale tenhle film mě opravdu příjemně překvapil. ()

rakovnik

Je to k neuvěření, ale v Rakovníku v kině normálně vynechali více než 20 minut filmu. Ještě, že existuje DVD :-) Jinak skvělý dramatický dobrodružný film z atraktivního prostředí s vynikajícím LEonardem DiCapriem a okouzlující Jennifer Connelly. ()

Martin741

Reziser Edward Zwick natocil vizualne a trikovo krasny film : utok RUF, obcianska vojna v zapadoafrickej Sierra Leone "se vsim vsudy" ...... ale film dost trpi na neprilis prepracovany scenar, ktory postrada originalitu. Ide o totiz o ziskanie tzv. Blood diamond a o vsetko, co s tym suvisi - teda o akcne sceny, ktore sa striedaju s dialogmi...... Aj ked je to zrucne natocene, nemozem dat viac nez priemerne hodnotenie, lebo na stary zlaty Hotel Rwanda a skveleho Dona Cheadley tento film nema ani nahodou. Ano, DiCaprio sa snazi a hra kvalitne, to iste plati aj o zvysnom hereckom ansambli. Ale nie je tu ta spravna atmosfera, aku mal uz spominany Hotel Rwanda, ktory radim vyssie - Hotel Rwanda predsa len zobrazuje stredoafricke /rwandske/ realie az naturalisticky drsne a surovo, co Krvavy Diamant dokaze iba miestami. Komercnemu prepadu v USA sa necudujem. 58 % ()

Aljak

Úžasné! Takto sa točia dobrodružné historické filmy na reálnom historickom podklade. Trochu som sa pri pohľade na dĺžku filmu obával, že sa príbeh bude miestami vliecť a nebude mať potrebný spád, no našťastie som sa dokonalo mýlil. Pretože táto vynikajúca zápletka mala výborný spád a miestami som takmer ani nedýchal. Vynikajúco vykreslená atmosféra celého konfliktu z pohľadu trojice ústredných postáv, ktoré sprevádzal úplne odlišný zámer - no zároveň by sa bez vzájomnej dôvery a pomoci nedostal ani jeden z nich k tomu, po čom túžil. Aj keď napokon nie všetci sa dočkali šťastného konca, ale taký je život. Niektoré scény boli síce až príliš surové, no obávam sa, že v skutočnosti to počas takýchto neľútostných občianskych vojen býva ešte horšie. Na mňa však film celkovo pôsobil viacmenej realisticky, aj keď občas by nezaškodilo ubrať na akčnosti. Leonardo DiCaprio zas a znovu famózny, takisto aj Djimon Hounsou a Jennifer Connelly. Naozaj výborné, hodné 5*. ()

Tuomi

Výborný film, kterému bych vytkl jen jednu věc a to je závěrečná píseň u titulků, která rozhodně nezapadá. Ale jinak paráda. ()

shyster

Probůh tak čitelný a předvídatelný film nemůže dostat více jak 2 hvězdy. Leonardo hraje obstojně, Jennifer je zde jen jako krásné křoví a Djimon přehrává. Film byl natočen jen proto, že problematika afrického kontinentu teď frčí a pár filmů bylo až nadmíru úspěšných (Lord of War,...). I tak doporučuje si počkat na konec. Tak pitomoučký závěr jsem neviděl už dost dlouho. ()

Petoss1

Výborný film ktorý sa zaujíma o tak citlivú tému akou sú v Afrike krvavé diamanty. Mám potrebu napísať, že sa mi to páčilo a zdielal som pocity s hlavnými postavami.85% ()

cariada

Velice sugestivní film, na který jsem se ani nechtěl dívat nebot tyhle filmy u mě vyvolají dosti stísněný pocit. Přesto jsem na konec dokoukal film celý. Opět nám tu ukazuje skutečný život v Africe, kde neustále bují občanský války a chudoba. Lidi se tam masakrují a všude je naprostý bezvládí. Paradox je v tom, že světu je to volný. Ano diamaty prostě nejsou zase tak důležité jako ropa a nebo boj s teroristy, aby se do toho začali montovat a snažili se sjednat aspoň náký pořádek. Máme tu možnost vidět jak se dělají s dětí vojáci, kteří jdou a vraždí své vrstevníky ba i rodiče, prostě je naprosto zmagoří dají jim drogy a jsou znich stroje na zabíjení. A svět s tím nic nedělá!! Pořád si říkám, že se ty lidi tam ještě vzájemně nevyvraždili, když tam život nemá žádnou cenu. Tyhle filmy moc nemusím jdou až příliš do hloubky a člověk si uvědomuje , jak jsou na tom někde lidi opravdu špatně, ale přitom ví, že s tím nic nezmůže. ()

Pugo

Blood Diamond obsahuje všetko, čo má každý správny hollywoodsky film, ktorý chce osloviť čo najviac divákov, mať. Skvelých hercov (krásna Connelly), nádhernú výpravu v podobe africkej prírody, zopár dobre natočených akčných scén, trošku aj tej vážnosti a skvelé dojímavé finále. SOUNDTRACK: James Newton Howard ako vždy aj tentokrát odviedol úžasnú prácu. Krásny hlavný motív kraľuje celému OST-čku. Thought I'd Never Call? najlepšia skladba na celom albume, ktorá o to viac dojme, keď divák vie čo sa vtedy odohráva. ()

Nach

Velice silný zážitek. Herecky, dramaticky i akčně. Nemohu říci, jestli krutosti vyobrazené v Krvavém diamantu jsou věrné těm skutečným. Nicméně jejich filmová realita je často dech beroucí a nemám problém jí uvěřit. Zde žádnou vadu nevidím. Vše mi sedí na výbornou. Jeden z těch filmů, na který se mile rád podívám znovu. 90% ()

bourec

Výbornej filmek. Ani ne politickej, ani ne jako obraz Afriky. Spíš dobrodružný drama. A mě to hodně baví. 80%. ()

Crawler-D

Edward Zwick si pro nás zase jednou připravil politické drama, které v určitých momentech upomíná na Hotel Rwanda, ve kterém jsme byli seznámeni s genocidou, která ve Rwandě proběhla v devadesátých letech. Zwick se také zajímá o „černý kontinent“, jeho problémy s rebelantskými skupinami a především o nekalý obchod s diamanty v devadesátých letech, který svou vládou z určitého hlediska podporovaly i Spojené státy americké. Bohužel na rozdíl od Hotelu Rwandy není Krvavý diamant tak naléhavý. Nechybí mu realistická krutost a reflexe k představeným problémům, ale celá politická krize se děje na pozadí víceméně dobrodružně akčního úseku života obchodníka s diamanty. Toho využívá k excelentnímu propletení těchto dvou rovin, protože se stáváme součástí dvojice hrdinů, následujeme je v jejich cestě a jsme často vrženi do nenadálého víru událostí stejně nečekaně jako oni. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Afrika byla dlouho poměrně málo využívaným místem pro děj hraných filmů. Až v posledních přibližně 15 letech vzrostl zájem filmařů o témata spojená především s turbulentními politickými změnami a… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (více)