poster

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

 • USA

  Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

 • Slovensko

  Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

Komedie

USA, 2006, 84 min

Režie:

Larry Charles

Produkce:

Jay Roach
(další profese)
 • Malarkey
  ****

  Takový podfuk na US and A tu nebyl od doby, kdy u nich ve 20. letech vysílali v rádiích, že na Zemi zaútočili mimozemšťani. A co myslíte, že národ američanů dělal?...panikařil....stejně panikařil jako v situacích do kterých je Borat zaváděl. O to víc jsou to ve větší míře idioti, že to Boratovi všechno žrali a to je to pozor oficiálně americká komedie i když s anglickým hrdinou Cohenem. On, sám je geniální herec a jeho nápad, který vznikl již dávno v jeho pořadu Ali G Show dostal takového rozkvětu, že vznikl film s takto příznačným a vtipným názvem. Názvem, který mohl překročit rekord nejdelšího názvu u filmu vůbec, kterého se stále drží Kubrickův Dr. Divnoláska...o jedno slovo. --- Takže Vy mi řikáte, že když mi někdo do prdele strčí gumovou pěst, je to homosexuál?(20.1.2007)

 • KevSpa
  *****

  Zasmála jsem! Dženkuji!(26.11.2006)

 • Superpero
  *****

  Někdy jsem se gebil, až mě to sralo, protože mě prostě bolelo břicho a pusa.(24.11.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve filmu nebylo proneseno ani napsáno ani jedno kazašské slovo. (Zdroj: wikipedia)

 • - 18milionový fiktivní dokument utržil po dobu prvních tří dnů (3. – 5. 10. 2006) promítání v amerických kinech neočekávaných 26,4 mil. dolarů v jen 837 kinech. Překonal tak úvodní zisk dokumentu Fahrenheit 9/11 (23,9 mil.) a drží rekord pro film uvedený v méně než tisici kin. Během následujícího víkendu vzrostl počet míst, kde Borata promítali, na 2 566 a víkendový obrat stoupl na 28,3 milionů, což mu opět zaručilo první místo v návštěvnosti. Výdělek se po třech týdnech promítání vyšplhal na 90 mil. dolarů. (imro)

 • - Borat (Sacha Baron Cohen) ve filmu mluví převážně hebrejsky. Některé fráze jsou odvozeny ze slovanských jazyků, jako např.: „Jak še máš!“ kterou používá Borat jako pozdrav a která má původ v polštině. (Zdroj: wikipedia.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace