Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

Komedie

USA, 2006, 84 min

Larry Charles

Jay Roach

Craig Alpert

Mé první setkání s Boratem nedopadlo vůbec špatně, i když tento styl humoru není zcela šálek mé kávy. Sacha Baron Cohen se ukázal být komikem ve velkém stylu (např. jeho „69“ s Kenem Davitianem utkví v mé paměti navždy). Ač je to humor místy zcela stupidní, přesto stupidně nepůsobí a bránice diváka se otřásá v základech. Škoda jen, že v závěru film ztrácí tempo, takže pouze 4*.(8.5.2009)

Slušná dávka humoru, ale místy mi to přišlo až přechnané a někdy i nechutné.....ale dostal jsem co jsem chtěl, takže spokojenost, ale na pět to v mých očích není.(9.12.2007)

Stupídne i inteligentné, urážlivé i dojímavé. A vždy úprimné. Tak trochu fenomén. Minimálne pre tú svojskosť. Dúfam že ich bude celá séria a všetky budú aspoň takto dobré.(2.3.2007)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $128,505,958Tržby Celosvetovo $261,572,479Tržby za predaj DVD v USA $62,749,537 //počet predaných kusov 3,986,094║ Nekonvenčná podívaná do Americkej kultúry, vydarených vtipov spojených s priamym životom je nespočetne a tendencia komickosti miestamy až neskutočná. Sacha Baron Cohen zosmolichal dokument, čo sa svojou váhou a zamysleným rovná jedine tým od Michaela Moora. "Hovadsky dobrý dokument a ešte viac hovadsky dobrá komédia." /videl v kine: 95%/ ... po predstavení v kine som išiel dosť zachrípnutý, takže oplatilo sa(12.1.2007)

" To auto řídí ženská, jedeme za ní možná sní bude píchání ".(17.2.2012)