poster

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

 • USA

  Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

 • Slovensko

  Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

 • Velká Británie

  Borat

Komedie

USA, 2006, 84 min

Režie:

Larry Charles
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  *****

  Lakmusový papírek (divákova) liberalismu. Pokud měla dosavadní politická satira nějaké hranice, britský komik Sacha Baron Cohen je dozajista překročil. Jako prostoduchý kazašský televizní reportér Borat Sagdijev zastává velmi vyhraněný názor na židy („která zbraň je na ně nejlepší?“), na ženy („mají mozek jako veverky“), na homosexuály („u nás je tajně popravujeme“), na cikány („jak rychle do nich vjet?“) a vůbec na všechny potenciálně napadnutelné skupiny obyvatelstva. Během svého putování Amerikou odkrývá Borat mnohé hluboce zakořeněné předsudky a svou upřímností dává společně s lámanou angličtinou prostor pro vyjádření názoru vlastního nejen jeho konkrétnímu autorovi, nýbrž mnohem početnější zástupu lidí. Celý film je střídavě dokumentem (o spornosti některých „reálných“ pasáží níže) a hraným filmem. Střídání jednotlivých filmařských forem je natolik zbrklé, že nakonec dokumentární i hrané části splynou v jeden velký komediální maglajz. Kdybychom Borata vnímali čistě coby hraný film, je to úžasná legrace, nestydatě odvážná a po delší době skutečně osvěžující. Jenže to by si Borat nesměl zakládat na své pravdivosti, což nelze zcela opomenout a pravdou je, že čím více budete zkoumat okolnosti jeho vzniku, tím méně úžasný vám bude připadat Otázkou také je, jak bychom k Boratovi přistupovali, zesměšňoval-li by podobně drsným způsobem ne Kazachy, ne Rumuny nebo Američany, nýbrž Čechy a Slováky. Když si vzpomenu na vlnu nevole vzedmutou filmem o tolik stupidnějším a méně nápaditým jako byl Hostel, dá se myslím mluvit o obavách oprávněných. Borat je extrémně vtipným počinem, některé scény sice určité hranice překračují čistě pro to, aby je překročily, celek však – když už nic jiného – nemá mezi letošními komediemi konkurenci. 90% Zajímavé komentáře: Oskar, tron, choze, Dan9K, Altamir, Eddard, dzej dzej, mm13, tangerine1, wipeout, MegatroN, arkie(1.1.2007)

 • Shit
  *****

  Bože, sem rád, že jsem to vůbec přežil, to byla taková jízda, že se to snad ani nedá popsat. Hned od začátku je jasný jakým směrem se to bude odvíjet, když Borat označí malý děti hrající si se samopalem za školu. V tomhle duchu se v podstatě odvíjí celej film a jakmile Borat spatří v Tv Pamelu Anderson, tak už se jen můžete začít modlit abyste takovej masakr přežili, protože od tý chvíle začíná Borat vyvádět neskutečný věci. A nebrání se opravdu ničemu. Nejradši bych sem napsal všechno co během filmu odělal, protože to fakt nemůžu vyhnat z halvy, ale jelikož by to zabralo fakt dost místa a musel bych moc psát a to se mi zrovna taky moc nechce, protože mam lepší věci na práci, tak to radši neudělám a ještě bych vám tim akorát zkurvil film, ale jestli jste to ještě neviděl, tak to budete muset rychle napravit, protože Sasha Baron Cohen je prostě neskutečnej drtič.(27.11.2006)

 • CheGuevara
  *

  K smíchu byla pouze útrpná křeč Cohena, který se snažil vypotit nějaký inteligentní vtip. A kdoví jestli ta snaha tady vůbec kdy byla.(27.7.2007)

 • Boss321
  ****

  Slušná dávka humoru, ale místy mi to přišlo až přechnané a někdy i nechutné.....ale dostal jsem co jsem chtěl, takže spokojenost, ale na pět to v mých očích není.(9.12.2007)

 • gouryella
  *****

  Pro mě nejlepší komedie za hodně dlouhou dobu a jen nechápu, že ten samý herec mi dokázal před pár lety zkazit náladu při sledování Ali G in da house. Budiž mu odpuštěno!!!!(27.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace