poster

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

 • USA

  Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

 • Slovensko

  Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

 • Velká Británie

  Borat

Komedie

USA, 2006, 84 min

Režie:

Larry Charles
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan Hnědý
  ***

  " To auto řídí ženská, jedeme za ní možná sní bude píchání ".(17.2.2012)

 • Djkoma
  ***

  Borat. Je to jméno jednoho člověka. Jedné osoby, která se rozhodla zesměšnit nejen sebe, ale celý Kazašský národ, jen proto aby se publikum v americe pořádně pobavilo opět na cizí účet. Nebylo by na škodu, někdy zkusit vyslat člověka z lidu amerického (Sacha Baron Cohen jistě rád "obyčejného američana" vytvoří) a okusit štiplavý humor z druhé strany. Nejde říct, že Sacha nepředvádí excelentní komický výkon, který sází na totální stupiditu, předpotopní logiku, neexistující příběh a prsa Pamely Anderson. Pro mě vtipnost Borata je neskutečně proměnlivá. Jsou scény, pasáže, poznámky, které mě smíchy totálně položí, ale taky je hodně toho "vtipného" co se mnou nehne a já si jen říkám jak tohle může někoho rozesmát. Za dokonalou považuji pasáž, kdy Borat navštíví sektu (nebo nějaká církevní akce co já vím). Naopak skoro vše odehrávající se v hotelu je pro mě jen nudná minutka oddechu pro mé bránice. Smutný fakt, že film není a nemůže ani být postaven na silnějších základech než je výsměch a skoro až parodie člověka (ne)žijícího v civilizované společnosti.(10.2.2007)

 • mandes
  *****

  rozpocet $18 prvi vykend $26,375,000 celosvetovo $261,572,479(6.11.2006)

 • dobytek
  *****

  Borat si dělá prdel snad úplně ze všeho. Z američanů, židů, feministek, atd... A já mam rád politicky nekorektní humor :-) Smál jsem se snad celejch 80 minut. Skoro mi až bylo líto, že je film tak krátkej...(18.11.2009)

 • BadoXXII
  ****

  Nominácii na Oscara za scenár sa vôbec nečudujem. Je to perfektne vymyslené, rôznorodé a veľmi vtipné. Je len škoda toho, že ku koncu tá vtipnosť mierne ustupuje kvôli emotívne ladenému príbehu. Aj napriek tomu kultová komediálna pecka.(31.7.2011)

 • - Produkci filmu mj. žalovali (požadována částka v USD): obyvatelé rumunské obce Glod ze začátku a konce filmu (86 mil.), studenti z obytného automobilu (stažení filmu), muž z metra (2 mil.), učitel z autoškoly (100 tis.) nebo muž utíkající před Boratem na ulici v New Yorku. (Kejhic)

 • - V originále je celý název filmu jen o jedno slovo kratší než film s nejdelším názvem vůbec - Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu (Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb) - režiséra Stanleyho Kubricka (1964). (Specs)

 • - Film byl roku 2012 webem „LoveFilm“ určen pátou nejvtipnější komedií všech dob, a to s průměrně 1,7 "smíchy" za minutu. (JoranProvenzano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace