Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

Komedie

USA, 2006, 84 min

Larry Charles

Mé první setkání s Boratem nedopadlo vůbec špatně, i když tento styl humoru není zcela šálek mé kávy. Sacha Baron Cohen se ukázal být komikem ve velkém stylu (např. jeho „69“ s Kenem Davitianem utkví v mé paměti navždy). Ač je to humor místy zcela stupidní, přesto stupidně nepůsobí a bránice diváka se otřásá v základech. Škoda jen, že v závěru film ztrácí tempo, takže pouze 4*.(8.5.2009)

Je to o Americe a o tom, jaká doopravdy je. Satira vyhrocená do takové absurdity, až z toho mrazí. Sic mi tam pořád vadí to, že některé scény jdou nepřirozeně ‚na efekt‘, ta Sachova odvaha prostě palce (a po druhém zkouknutí i hodnocení) nahoru zvedá.(4.8.2009)

Pro mě nejlepší komedie za hodně dlouhou dobu a jen nechápu, že ten samý herec mi dokázal před pár lety zkazit náladu při sledování Ali G in da house. Budiž mu odpuštěno!!!!(27.11.2006)

Slušně úchylná - úchylárna.(2.3.2009)

Pokud nejste žid, feministka, homosexuál, černoch, cikán nebo americký vlastenec, tak jste právě objevili zlato. Když se člověk tlemí od začátku do konce, je maximální počet hvězdiček určitě na místě. Jen mě překvapuje zdejší hodnocení. Tady jsou přece všichni hrozně nad věcí a neberou se vážně, ale zřejmě to zase budou jen pozérský kecy vypouštěný na diskuzích.(15.11.2010)