Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

Komedie

USA, 2006, 84 min

Larry Charles

Produkce:

Jay Roach

Takový podfuk na US and A tu nebyl od doby, kdy u nich ve 20. letech vysílali v rádiích, že na Zemi zaútočili mimozemšťani. A co myslíte, že národ američanů dělal?...panikařil....stejně panikařil jako v situacích do kterých je Borat zaváděl. O to víc jsou to ve větší míře idioti, že to Boratovi všechno žrali a to je to pozor oficiálně americká komedie i když s anglickým hrdinou Cohenem. On, sám je geniální herec a jeho nápad, který vznikl již dávno v jeho pořadu Ali G Show dostal takového rozkvětu, že vznikl film s takto příznačným a vtipným názvem. Názvem, který mohl překročit rekord nejdelšího názvu u filmu vůbec, kterého se stále drží Kubrickův Dr. Divnoláska...o jedno slovo. --- Takže Vy mi řikáte, že když mi někdo do prdele strčí gumovou pěst, je to homosexuál?(20.1.2007)

Zasmála jsem! Dženkuji!(26.11.2006)

Někdy jsem se gebil, až mě to sralo, protože mě prostě bolelo břicho a pusa.(24.11.2006)

• - Ve filmu nebylo proneseno ani napsáno ani jedno kazašské slovo. (Zdroj: wikipedia)

• - 18milionový fiktivní dokument utržil po dobu prvních tří dnů (3. – 5. 10. 2006) promítání v amerických kinech neočekávaných 26,4 mil. dolarů v jen 837 kinech. Překonal tak úvodní zisk dokumentu Fahrenheit 9/11 (23,9 mil.) a drží rekord pro film uvedený v méně než tisici kin. Během následujícího víkendu vzrostl počet míst, kde Borata promítali, na 2 566 a víkendový obrat stoupl na 28,3 milionů, což mu opět zaručilo první místo v návštěvnosti. Výdělek se po třech týdnech promítání vyšplhal na 90 mil. dolarů. (imro)

• - Borat (Sacha Baron Cohen) ve filmu mluví převážně hebrejsky. Některé fráze jsou odvozeny ze slovanských jazyků, jako např.: „Jak še máš!“ kterou používá Borat jako pozdrav a která má původ v polštině. (Zdroj: wikipedia.cz)