Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

PTuranyi

Osobná dráma ženy, ktorej sa rozpadáva život, manželstvo, milenecký vzťah ... Žiaľ herecký výkon Ivy Bittovej nie je dosť presvedčivý a celkovo film vyznieva odbito. Je tu zopár vtipných scén ale chýba im dôraz, takže prebehnú akoby len tak. Je tu zopár tanečných vsuviek ktoré podobne ako hudba dotvárajú atmosféru ale vyznievajú samoúčelne. ()

ste

Velmi příjemný film, který mě mile překvapil. Asi jediné, co mi vadilo, bylo přehlušování mluveného slova hudbou. Já vím, že to bylo schválně a mělo to zdůraznit danou náladu namísto slov, ale mně to nesedlo. Jinak ale chválím. ()

Leon34 odpad!

Asi nechápu svět viděný očima režisérky, asi proto, že nejsem homosexuál (nikoho tím nechci urazit) nebo feministka, nevidím za tímhle filmem nic, než vyumělkovanou, prázdnou hříčku. ()

ostre_pero

veľmi solídny film. celý sa odohráva v jediný deň a čo stojí za povšimnutie podľa mňa, je priam famózny výkon Ivy Bittovej. po dlhšom čase český film, ktorý ma oslovil. aká to zmena oproti Medvídkovi... ()

mikul

Zrovna jsem chtěl hlasovat v anketě, že české filmy na úrovni klesají, ale jak jsem viděl znovu tento film, tak radši hlasovat nebudu. Příjemné herecké osobnosti(Bittová, Issová, Roden). Klidný příjemný příběh. A ta scéna jak sedí s prodavačem u klavíru a zpívají je skvělá- hlavně ta písnička:-). Kvalitní, kvalitní... ()

DVCAM

Ne že bych se Tajnostem vyhýbal, ale podíval jsem se na ně teprve nedávno a s přítelkyní (její oblíbený film). Výlet mě přesvědčil, že Alice Nellis má cit pro (ne)všední situace. V Tajnostech se navíc pustila do látky tak, jak by to žádný jiný český režisér (a to myslím obého pohlaví) neudělal. Skvělý - a připustíme-li si rozdíly mezi pohlavými - tak hlavně ženský film. ()

Zette10

Velké nic zabalené do líbivého obalu. Záměrně užívám slova líbivého. Onen obal byl totiž skutečně pěkný pouze místy. Hodnocení nad 70% opravdu nerozumím. Iva Bittová opravdu není herečka, o čemž mě sama dokonale přesvědčila během pětadevadesáti minut snímku. Dlouho mi v paměti zůstanou zejména její rádoby zamyšlené pohledy do blba...To opravdu nebylo herectví. Jediný, kdo podal nějaký hmatatelný výkon v pravém slova smyslu byl Karel Roden. K ostatním se raději nevyjadřuji - to snad nemohou být ani herci. Hudba místy skvělá, místy plná klišé, místy zase jako by pětadvacet let nazpět. Příběh - strašný. Jeho převedení do filmu - mizerné. Výpovědní hodnota - nulová. Jediné, co se mi na Tajnostech opravdu líbilo, byla kamera - Ramunas Greičus. ()

shinlove

Moc se mi film líbil, ale bohužel jsem nebyl asi ve správném rozpoložení, abych mohl dát plný počet... Každopádně výkon ivy Bittové mě překvapil a nadchl zároveň, Karel Roden klasicky výborně a i vedlejší role zahrány přesvědčivě. Prostě vše, jak má být, vše do sebe dle skvělého scénáře a v režii Alice Nellis zapadalo, ale přesto mi něco brání dát plný počet...zatím hodnotí 85%, tudíž 4*, třeba se někdy změní na plný počet. ()

ajlonka

Tenhle film vážně nemá chybu, strašně moc se mi líbil a hodně jsem se viděla v hlavní hrdince. Krásně prokládáno hudbou. Co mne zaujalo byly drobnosti, kterým se autorka filmu věnuje skrze oči Hlavní představitelky. Prostě dokonalý film!!!!!! ()

petrastrela

Ivu Bittovou a její neotřelý styl hraní mi sedí a mám ráda. Film na mě působil velmi uvolněně a i přes problémy, které Julie má, příjemně. Pro mě určitě nej film od Nellis. ()

Fracek

Iva Bittová se zhostila své role na výbornou, jen mohla ještě víc experimentovat, ale i tak dobrý, Karel Roden stejný jako vždy (kdybych ho neviděl v jiných filmech, jásal bych), takhle hrál zase jen Karla Rodena, totéž Martha Issová. Dal bych větší hodnocení, ale chvílemi byl film velmi utahaný a některé scény zbytečné či uspávací. Snad bych to i svedl na slabší střih ...avšak bylo-li by to sešito famózněji a KR a MI přestali hrát sami sebe, bylo by to za pět. A ze všeho nejstrašnější byla dialogy přehlušující hudba, za to bych nechal zvukaře vytahat za uši a ať už přestane s Alicí hulit... vyrovnávají to záběry Dejvic, ke kterým mám citový vztah... ()

Jevablo

Je to takové roztomilé, pocitové...a prázdné. Film nemá co říct, ale o víc se tak tváří. Zajímavé asi jen pro ženy, bohužel. Iva Bittová hraje skvěle zejména proto, že nic neříká. Děj nula. Strašně přeceněné. ()

katapultova

Fantastický a neotřelý film nejen pro ženy. Proč fantastický? Protože prostě od začátku do konce ubíhá, ani nevíte jak, a na konci zbude příjemný pocit. Proč neotřelý? Protože jeho téma tu ještě nebylo. A proč pro ženy? Protože film je vlastně o pohledu ženy (a můžeme říci i obeně - žen) na svět. Nedovedu si představit příliš mnoho mužů, kteří by podobný film ocenili, je vlastně spíš o pocitech hlavní hrdinky než o nějaké výrazné akci, děj se navíc odehrává během jediného dne. Na filmu je možná nejlepší to, že odkrývá to, k čemu mnozí nemají odvahu, a přitom neztrácí humor a glanc. ()

zero_zelo

zvláštní... jedez z mála filmů, u kterýho nemůžu říct, proč se mi tak líbíl... proč tak rychle uběhl, aniž by se vlastně něco "dělo"... ()

R.E.M.

Byla jsem tehdy natěšená na další film Alice Nellis, četla nadšené kritiky, chválu a čekalo mě zklamání, divný příběh divné hlavní hrdinky, nepřirozené, nepřesvědčivé a nudné. Jak Ivě Bittové slušela role v Želarech, tady vůbec ne, což je především chyba scénáře.. ()

TomDolly

Tak trochu prekvapivo dobrý film Alice Nellis a zároveň jeden z jej najlepších filmov. Taktiež patrí k tým lepším, ktoré tie roky vznikali. Zvláštny ale dobrý. ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)