Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

Broen

WTF? A pointa? Ivča asi trochu na drogách. Nejdřív se směje jak lečo, pak zas bulí a pak se zas směje, protože jí najednou svitlo v hlavince. Tak tohle jsem nepochopila. Pro mě zbytečný snímek. ()

Kivis

Tajnosti mě tak nějak minuly. Je to jeden z těch filmů, na který si po půl roce od vidění člověk sotva vzpomene. Zůstane jen pocit ze "správně divné" atmosféry a vzpomínka na Ivu Bittovou v hlavní roli, která mi tady opravdu nesedí a myslím, že řada hereček by v této roli mohla excelovat. Ale asi to chtěla mít Alice Nellis takové lehce neherecké. ()

zeleznak odpad!

No, to se elis zase vytahla. Pani reziserka a hlavne scenaristka stoji za pochcanou backoru. Vyber Bittove omyl, za Rodena jsem se chvilkami stydel, dokoukano ze slusnosti. ()

Cesty timem

Tak film za 3*. Banální příběh s několika odlišnostmi, zajímavostmi... Překvapila mne Iva svým herectvím, neb jsem jí coby herečku zatím míjel... Ale ta hudební složka překvapila tím víc, čím méně jsem to očekával. Doporučuji (a musím to vyzkoušet) pustit si tento film v High End studiu na pořádné aparatuře (samozřejmě z kvalitního záznamu a samozřejmě hlavně po zvukové stránce a žádná komprimace - jasný???!!!). Takové bedny jako B&W apod., lampáč... atd. aby ta živost, životnost a živelnost vynikla. A tím se dostávám k tomu, že dnešní generaci, která je ochotná poslouchat cokoli na mobily a podobné sračkové neřekl bych ani aparatury, toto uniká a vůbec ani neví CHUDÁK GENERACE o co přichází! ()

gerry007

Dám pět hvězd, protože takhle dobrý český film už jsem léta neviděl. Díky Alice, že ses vrátila k filmování! ()

majorW odpad!

Pokud se vam libi feministicke blaboly, kde vsichni mluvi a jednaji jakoby byli z jineho sveta, tak ten film musite videt. Ac nerad musim dat odpad. Pritom kamera a strih jsou solidni. Ale ta vycpela prazdnota, ktera cisi z toho filmu je otresna. Pro koho vlastne Nellis toci? Chce delat velke umeni, ale je to jen ten maly sacek arasidu. ()

nehodnotit

Mám ráda filmy, kde něco znamená hudba a Tajnosti takové jsou. Když ten mladý majitel obchodu začal zpívat běhal mi mráz po zádech a dala bych pět hvězdiček jen za tento okamžik, ikdyby mi samotný film nepřišel tak výborný. ()

majklfly

Máš ji mít za tu hudbu, páč ta je opravdu zajímavá a od snímku z české produkce jsem to opravdu nečekal. Ale jinak? Hádka jako by hráli v naší sokolovně a dialogy o niem, jen zaplnit prostor. Žena, co trpí ve svém životě středního věku, ale že si za to může sama, nad tím se autorka nepozastavuje. Nebo ano? Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že tohle je ta myšlenka filmu. Ne téžké období žen, ale příběh jedné, co překračuje další klacky na cestě svého života. Nemůžu se zabvit pocitu, že na tom stojí většina českých filmů posledních několika let. Musí tam být nějaké strašné drama (Komunisti, nacisti,bolševici,peníze apod..) což bych ještě chápal, ale proč to nikdy nevyústí? Pojďme si povídat o tom, jak je ten život těžký a stojí za "hovno". Já nevím. Podle mě by měl mít příběh, jakýkoliv příběh pozitivního hrdinu a negativního zloducha...Ale to by pak nemělo tu intelektuální hloubku, jakou to má mít a nepochopil bych tu dobu a strasti, co Ti lidé prožívali a prožívají.... ()

gabo1

Jeden z mála dobrých českých filmov za posledné roky. A pre mňa veľmi príjemné prekvapenie. Fakt som čakal, že to vypnem po desiatich minútach... a nestalo sa! :) ()

Noc17

Vynikající muzika....báseň ve filmu...ten útěk mezi záhony tulipánu na Kulaťáku v Dejvicích je prostě .....život.... ()

bozskydave

Lva za nejlepší film si zasloužil právem... Alice natočila opravdu kvalitní snímek. I po 10 shlédnutí se mi snímek neokoukal :) ()

Nepl

Klasika, člověk si od filmu nic neslibuje a on se mu odmění. Na film daného žánru jsem neměl příliš náladu, ale i přesto jsem se přistihl, že si to užívám. Lepší části střídají horší, ale celkově to není zase tak špatné. ()

st.lupen

V posledních letech jsem málem dospěl k názoru, že u nás umí točit filmy jenom Bohdan Sláma, ale je vidět, že svůj názor musím přehodnotit. Film ač na vážné téma, byl velice svěží a perfektně podaný. ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)