Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiální text distributora)

swinevenca

Nehodnotil bych to jako zklamání, ale Sláma má evidentně nějakej problém a dokud se ho nezbaví, tak jeho filmy budou s malejma odchylkama jeden jako druhej a přestane to bavit, kór když se bude tlačit víc a víc na okraj společnosti. Ze všech postav mě měl co říct jen Plesl. ()

Joostas

Filmu chyběly titulky,protože buď měli mizerného zvukaře , nebo ti lidé neumí artikulovat.Frustrace, trýzně a kolitidy dovedou lépe Poláci, Rusové, Maďaři Za oceánem Mexičani.No a samosebou Slováci!Když člověk vidí film Alejandra G.Iňarritua a tohle, je mu líto času a zvědavosti. ()

lobo87

Ďalší zo zaujímavých, ale vo svojej podstate priemerných českých filmov. Štyri slnká ťahá nahor hlavne obsadenie a s tým súvisiace herecké výkony es Rodena, Mádla či Geislerovej. Trpká komédia o divných ľuďoch a divných osudoch, ktoré však pokojne môžu byť aj realitou. Chýbal mi hlbší zmysel, výpovedná hodnota filmu. So slabšími hercami by bolo hodnotenia o dosť nižšie... 60% ()

Darth Kedr

Mě to přijde takové prázdné, nudné, o ničem. Čekal jsem víc, vzhledem k obsazení, které je až nečekaně dobré. Příběh několika vyhořelých existencí, takových zbytečných lidí. Právě to vytváří takovou nepříjemnou tragikomickou atmosféru. Nevím, jestli to byl účel, pokud ano, tak se to povedlo. Ale mě se ten film prostě nelíbí a nezanechal ve mě dobrý dojem (což nejspíš ani neměl). Tak je to dobře či špatně? ()

only_serials

Jasně, příběh úplně o ničem... Na druhou stranu na Geislerku a Rodena se kouká nádherně ať hrajou naprosto cokoliv... Plesl, Šácha a Mádl taky neskutečně přesvědčiví. Zkrátka bez nadprůměrných hereckých výkonů by byly čtyři slunce docela trapas, takhle to byla naopak hodně zábavná podívaná.... Na to že jsem si film pustil hlavně kvůli hudbě od Fixy, jsem byl nakonec docela spokojenej.. ()

Alciele

Já vím, někdy to nejde... Kdyby jenom někdy, ale když ono to v poslední době nejde skoro pořád. A když už to vypadá nadějně, tak se objeví něco, kvůli čemu se to zas vrátí do starejch kolejí. A tak si každej ty svoje bolístky léčíme po svym, i když v mnoha případech nerozumnym způsobem. Ale vlastně tim ve většině případů škodíme nejen sami sobě, ale i okolí... A možná, že to jen tak nepřejde:( Vždyť nakonec všichni jen hledáme kousek toho štěstí. Karel Roden hrál pro mě ze všech svých rolí nejulítlejší a zároveň nejsympatičtější postavu:) ()

veroniiiiika

Proklikáno ke konci a i tak jsem neztratila pointu. Nevím jestli bych v kině vydržela 98 minut klidně sedět. A 11 nominací na Českého lva? Já bych udělila 2 nominace ve speciální kategorii za odvahu zde hrát - Ani Geislerové a Karlu Rodenovi a Českého lva za hudbu. Díky Vypsané fixe 1 hvězdička. ()

Gortyna

Velice sympatický a zároveň velice slaboučký film, jakkoliv mám Slámu rád. Tenhle film byl příkladnou ukázkou mizerného ozvučení českých filmů v posledních pár letech. Dialogům bylo rozumět tak z 80 %. Jeden neví: herci drmolí, cedí mezi zuby nebo je zvukař neumětel? ()

macco33

Smutné, když jsem nucen oblíbeným tvůrcům přidat pouhé dvě se hvězdy ... Tohle se fakt moc nepovedlo, při vší úctě a asi i snaze. Je to nakonec dost zbytečný film, takových už tady bylo ... Moc jsem nepochopil obsazení Vladimíra Merty, kterého si jinak považuji... no a ani ta čtyři slunce na kovové bráně to nijak nevytrhla. Takže nejlepší z filmu je nakonec ta písnička. ()

Chromeskull

Tenhle film mě mile překvapil.Podle toho hodnocení jsem očekával nějaký průměrný tuctový film ze života.A místo toho se ke mě dostal skvělý český film s výborným,sympatickým her. obsazením,výborným dějem,občas jsem se i solidně zasmál.Bavil jsem se.Super,více těchto filmů!85% ()

Kunderion

Umaštěná Geislerka, zarostlej playboy Plesl, nic nechápající zoufalec Roden - dát tam místo nich nějaký neherce, možná by ten námět měl smysl. Nesympatická držka Mádl to tentokrát uhrál, i ten mladičkej kluk se snažil... ale zbytek se plácal v jakési parodii na to, o čem ten film měl být. Největší omyl byl ale obsazení Geislerky - ta prostě hrát neumí, i když by se nejraději rozkrájela, aby ukázala, jak to umí. Neumí - a nikdy umět nebude. Howgh, milá NinadeL !!!!! ()

Alden_Larson

Je to Slámův nejslabší film, ale i tak je moc dobrý. Zápletka je výrazně slabší, než ve Slámových ostatních filmech, ale díky působivým postavám je celkem zajímavá a jako vždy velmi lidská. Film až na několik záběrů vypadá moc dobře, i hudba je dobrá, i když mi některé její části přišly zvláštní. Scéna, kde postava Jaroslava Plesla začne zpívat operu mi taky přišla trochu zvláštní, něco takového by se spíše hodilo pro postavu Karla Rodena. Konec filmu jsem taky asi úplně nepochopil, ale jinak se mi film moc líbí. 8/10 ()

Meggie3

Přišlo mi, že se film úpěnlivě snaží o autentickou ukázku úseku života nebo životní události z běžné české mimoměstské rodiny. Dobře, proč ne. Bohužel ale až na pár vyjímek působil film depresivně a ke konci se to navíc stupňovalo. V podstatě byly veškeré postavy jednoduše trosky plácající se ve svém neštěstí. Karel Roden a Jirka Mádl film hodně zvedli svým hereckým uměním (kvůli nim dvě hvězdičky), ale nebýt jich tak je to pro mě bohužel jednoznačný odpad. ()

sweetRozarie

Češi prostě dramata dělat neumí. Příběh neměl žádnou zajímavou zápletku, opravdu jsem se nudila. Film měl být zčásti komedií, bohužel, téměř jsem se nesmála. Jediné vtipné scény byly ty s Karlem Rodenem, ale musím se přiznat, že i on mi ve druhé půli lezl na nervy. Kladně hodnotím soundtrack. ()

bmolko

Čtyři slunce svítěj, lidem pod nima není zima....Ve filmu jim rozhodně zima byla, někdy hodně velká. Bohdan Sláma v jednom rozhovoru řekl, že by rád někdy natočil film,který by nebyl primárně tak těžký a dramatický. Jenže bolest a složité situace k životu patří a vždy se k nim při psaní vrátí. Čtyři slunce tématicky ani trochu nevybočují z jeho dosavadní filmografie. Je to film o hledání štěstí a místa v životě,o narušených rodinných vazbách a jejich fatálním vlivu na potomky. Jako u všech Slámových filmů zde na diváka sálá beznaděj a bezvýchodnost životních situací lidí, kteří žijí v bludišti citů, přání a tužeb a velmi obtížně hledají cestu ven. Výkon Anny Geislerové je tradičně suverénní a její unavená a frustrovaná Jana,která má na bedrech funkčnost rodiny, nachází útěchu v submisivnější poloze ve vztahu s třídním učitelem Vény. Její potřeba být zase šťastná je tak silná, že je schopna opustit všechno. Naopak Rodenova postava mi přišla navíc, místy jsem nechápal její úlohu s ohledem na hlavní motivy filmu. Hodně mě potěšila Klára Melíšková, kterou jsem předtím moc nemusel. Pro mě tradičně Slámovsky silný zážitek. ()

casyy

Po Poupatech dalsi film o chcipacich, kteri proti svemu chcipactvi nic nedelaji (vsimnete si, ze postavy neprodelaji behem filmu zadny vyvoj). Bud utikaji, upinaji se k vyssi moci, nebo utikaji. Sami se aktivne nesnazi se svou sitacu nic udelat, nejsou odpovedni za sebe, za svuj zivot ani za zivot svych blizkych. A na konci filmu jsou stejni chcipaci (nebo snad jeste vetsi) nez na zacatku, proto k nim nelze nic citit, ani je litovat, ani jim fandit. Jen se jim smat. Nevim, pro koho nebo k cemu se takove filmy toci. Prehrabovat se a past se na chcipactvi, neanalyzovat ho, nezamyslet se nad nim a nenabizet vychodiska, je uplne k nicemu. Hnusny film. ()

MFA

Moje zkušenost s tímto filmem je špatná - snad jen pro to, že bych si tento film nikdy dobrovolně nevybral ke shlédnutí. Velmi nudné, depresivní a nezajímavé. Film ukazuje život rodiny na malém městě který ukazuje snad v ještě horší formě než se skutečně na maloměstě žije. Životy hlavních hrdinů ba ani příběh se neposouvá nikam a celé to končí nějakým rádoby mystickým vyvrcholením. Skutečně očistec... ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012