Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiální text distributora)

hony23

Jeden z těch nudných filmů, který má sice silné postavy, ale prakticky žádný děj. Jedna hvězdička za dobré herce a druhá za pankáče Mádla, který v autě poslouchá E!E ()

petr.al

Nebudu zde mlátit prázdnou slámu, prostě mám pro pana Bohdana slabost. Jeho postavy, které povětšinou bojují se sebou samými jsou smutné, tragicky komické a z mého úhlu pohledu i divácky nakažlivé. U mě Čtyři slunce za čtyři hvězdy. ()

doriana.g

Rodinka jak z Výměny manželek. Jejich pivní a travní kamarádi plus bláznivý soused. Děti nemají šanci. A nechápu, proč na konci Vénu Karel tahal zpátky.... Smutek, který ve mně ten film vyvolal, je silný na 4*. ()

Katjushkator

Filmy Bohdana Slámy mám velmi ráda. S velkým očekáváním jsem si pustila Čtyři slunce a bohužel mě to zklamalo. Karla Rodena, jako Karla, jsem měla chuť ukamenovat. S Pleslem, jako s partnerem, bych nevydržela ani minutu. Mádl na mě nijak nezapůsobil, herecky naprosto stejný výkon jako ve Vejšce. S Aňou prostě nejde soucítit, vybrala si život s naprostou nulou a podle toho to vypadalo. Tento snímek na mě nepřenesl žádné hlubší poselství a byla jsem vděčná, když skončil. ()

fooggyy7

Film se mi líbí, protože tam hraje Mádl a Mádla miluji, protože hraje sám sebe. Hraje debila v téměř všech filmech ()

Kubasino

Tak tohle se hrubě nepovedlo přátelé. Bohdan Sláma si zase hraje na artového režiséra a zase z toho vzešel paskvil. Slušnější hodnocení jen za těch nemnohodo slušných vtípků. Tohle není žádná sonda do mezilidských vztahů apod., tací lidé prostě neexistují a nikdy existovat nebudou. Ano, jsou různí blázni, ale takto postiženi nejsou. Sorry, ale tohle fakt ne! ()

solfernuz

Už dlouho jsem neodcházel z kina tak unavený! Ty detailní pohledy kamery mě prostě nadmíru unavovaly a bohužel mě do značné míry odtrhávaly od děje, který navíc nebyl až tak moc extra. Anebo možná nebyl špatný, ale způsob práce s kamerou ho prostě pohltil. Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi, že se to na velké plátno nehodí, kladu si ale otázku pro co to bylo takhle natočené, když ne do kina. Jestli ty detaily měly příběh umocnit, spíše ho poškodily. Navíc je téma filmu už dost ohrané, chtělo by to vymyslet zase něco trochu jiného. ()

janeczek

Milý pane Slámo, "Já už dál nemůžu. Dál mě to nepustí." Jakoby freudovské podvědomí vyplouvalo na povrch ve větě, kterou jste ušil pro Karla (celkem slušně zmatený Karel Roden). Bohužel tak vyznívá celé vaše počínání coby režiséra-scénáristy :-( CO TO, KURVA BYLO, PANE SLÁMO! Mám většinu vašich filmů velmi rád. Tam, kde mě Štěstí chytlo u srdce a bylo vesměs srozumitelné, tam Čtyři slunce nabízejí jen veskrze depresivní obraz lidí v naší společnosti balancujících na okraji, kteří více či méně skrze svou nezodpovědnost, lenost a pohodlí prožívají velmi smutné životy ovládané strachem, ponížením a beznadějí. Divoké včely mi poodkryly svět v regionu, o kterém dodnes chvilkami pochybuji, že existuje. Ve svobodné společnosti tomu tak vždy bylo, vždy bude. NO A CO??! Ona čtveřice hlavních dospělých postav je vykreslena jen na povrchu. Dokážete více! Místo toho se omezíte jen na "štěkání" od jídelního stolu o "zmrdech a idiotech všude kolem", nepochopitelných, neuchopitelných a krajně nesympatických postavách (viz Karel a jeho nohsled Jára). Situaci tu zachraňují ženské postavy. Suma sumárum, velmi "naivní" a předvídatelný scénář, a téměř dvě hodiny zívání nad klišoidními frázemi o zhnusení životem, nad bohatými a celým nespravedlivým světem. Snad jen postava dospívajícího Vény zaslouží veliký palec nahoru (vzhledem k jeho věku a za jeho roli taky jedna jediná hvězda). A proč se vlastně film prezentuje jako komedie? Bylo mi těch lidí líto! Takže, PRO MĚ VELIKÉ OSOBNÍ ZKLAMÁNÍ! Doufám, že nic tak zbytečného a neumětelsky zpracovaného už vicekrát nenatočíte. S přáním vnitřní osvěty a přízně můz do dalšího natáčení váš.... ()

Ajka13

Na tomhle filmu jsme byli se třídou a upřímně, jsem z něj trochu na rozpacích. Nějak nevím, kam ho zařadit. Obvykle nemám problém říct o filmu, jestli se mi líbil, ale tohle je pro mě docela oříšek. Po herecké stránce určitě dobrý, plus pro mě bylo prostředí jižních Čech, ale víc k tomu nejsem schopná říct. Zajímavý zážitek, asi tak. ()

drkva

Slámovi asi nerozumím. Jeho filmové figurky a dialogy, které jim vkládá do úst, jsou naprosto odtržené od života, ale přitom to má celé pokaždé vyznít, že takhle to prostě v životě chodí... Po Divokých včelách, Štěstí a Venkovském učiteli ale oceňuji, že v tomto kousku nehraje Pavel Liška. Snad kvůli tomu se na film (chvílemi) dalo i dívat... ()

Ajsin

Když jsem film viděl poprvé, odcházel jsem s pocitem "co to, sakra...?!". Na letošním KVIFF jsem na něj zašel znovu a... tento film má svojí hloubku, která je ale umně schovaná a ne každý ji hned objeví. 75%. ()

montel

Jára (Jaroslav Plesl) s Janou (Anna Geislerová) spolu vychovávají dvě děti. Jakmile Járu propustí z práce, najde si Jana milence. Vzájemné neshody mezi manželi i dětmi vyústí ve velkou tragédii...Bohdan Sláma jede stále na stejné vlně a nepřinesl vůbec nic nového. Jeho příběhy začínají být okoukané a filmy přestávají bavit a nudí. 40% ()

snikrs

Hodnotím jedinou hvězdičkou a jen proto nedávám odpad že jsem vydržel až do konce.Na film jsem se těšil kvůli hereckým hvězdám a hercům ,které mám rád Roden ,Mádl ,A.Geislerová ,ale mě osobně sklamal . Na film se dá podívat nicméně já se na něj vícekrát než 1 dívat nebudu. ()

naytsirk

Jediný film ,který se mi od Bohdana doopravdy líbil, byly... Divoké včely. Štěstí už mě tak nedostalo a k Venkovskému učiteli jsem se nikdy neodhodlal… Na čtyři slunce jsem se těšil, protože jsem měl u ukázek pocit, že by to mohl být, na Slámovy poměry, příjemný film… A byl, ne že ne, ale tou deprézí to bylo zase děsně přesolený a já tolik soli nerad… ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012