Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují, živí sami sebe a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou sexuální vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno... a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. (Bontonfilm)

Lukkyn

Tenhle film jsem viděl jen kvůli úkolu do školy a poprvé jsem byl vděčnej , že jsem úkol dostal. Byla by obrovská škoda tohle dílko minout. To co mi nabídl mě doposud neznámý pan Sedláček mi v hlavě uvízne ještě dost dlouho. Realita špinavýho života feťáků a kurev , který se snažej zbavit svý závislosti pomocí skupiny a terapeutů. Herci mají jedničku s hvězdičkou a to jak ti známý tak i ti neznámý!!!Nepamatuju si kdy naposled a jestli vůbec jsem viděl v českém filmu tak dokonalé vykreslení postav kdy mi každá z nich přišla zajímavá!!Psychologie postav se rozvíjí a vy prahnete po tom se dozvědět jak to skončí!!!!Já tleskám ve stoje s přáním, aby takových filmů vzniklo v ČR víc!!!!! ()

Infantility

Ani k jednomu herci nemám vztah a nikdy jsem neměla, i přesto mě dokázali přesvědčit. Zajímavá zápletka, pro mě docela i uvěřitelná, ponurá atmosféra, perfektně vykreslené postavy a nakonci nějaká ta naděje. Možná se vám zdá moje hodnocení příliš vysoké, ale tak to prostě cítím. ()

Spike86

Psychologické drama s tísnivou přítomností odvykací léčebny, a hlavně s tíživou minulostí protagonistů dávkovanou divákovi "po lžičkách" efektními flashbacky. Vyvážený snímek s některými kvalitními hereckými výkony (Langmajer, Budař) a jinými zase slabšími a ne příliš povedenými a věrohodnými (Švehlík, Trnavský). 72% ()

DVCAM

Tohle že šlo do kin? Nápad dobrý, herci buď skvělý nebo průměr, ale kamera a hudba prostě do televize. Posledních 30 minut to hodně pokazilo a hlavně se nakonec všechno okecalo a nic pořádně neukázalo. Chce se mi říct škoda, ale ten závěr... ()

Alvin

ČT mi včera připomněla snímek, který před lety přinesl čerstvý vánek do zaprděné české kotliny. Téma filmu je pravda lehce depresivní, ale režisér a scénárista v jedné osobě měl evidentně jasno v tom co chce natočit a je fajn, že netápe jako jiní debutanti. Herecké výkony se pohybují od dobrých po výborné a až zpětně si uvědomuju, kolik dnešních profláklých tváří (v dobrém slova smyslu) se tu v roce 2006 objevilo. ()

watchtower

Pominu-li náhodu že se jistí hrdinové sešli v jedné komunitě (nicméně větší pravděpodobnost než kdyby se to odehrávalo v rozlehlých USA, navzdory tomu, že né každý pacoš má šanci se do takové komunity dostat) pak nemohu scénáři i výkonům vysoce převyšující současnou českou kinematografii nic vytknout. Příjemné překvapení. ()

dochvvv

Perfektní film, na poměry ČR je to hodně daleko hozená rukavice. Při projekci jsem si vzpoměl na přelet nad kukaččím hnízdem. A tohle mě bavilo víc. Doporučuji. ()

Jevablo

Skvělý debut nadějného režiséra. Psycho jako blázen, paranoia za každým rohem. Všichni jsme hodní a vlastně vůbec nejsme, nikdo neví, kdo jsou ve skutečnosti ti ostatní. Ani hlavní hrdina (bez ohledu na výše uvedené pořadí herců je to David Švehlík) nepřichází do léčebny s čistým štítem, spší naopak. Závěr je trochu bizarní, ale působivý. Tohle klidně mohlo dostat lva (když ho můžou vyhrát filmy Bohdana Slámy o těch maličkých českých lidičkách...) ()

Tchajda

Hodně slušné. Tak asi tak by se dal ohodnotit tento film. Hlavně protože pochází z našich končin. Děj zasazený do tak specifického prostředí jako je komunita drogově závislých je už sám o sobě zajímavým tématem.Když si přimyslíte dokonalou charakteristiku postav, kriminální motiv na naše poměry docela netradiční, vystavíte vše na profesionálních výkonech hereckých představitelů a okořeníte zajímavou hudbou, může vzniknout film na který se těžko zapomíná. Robert Sedláček je výrazně ovlivněn zkušeností s dokumentární tvorbou. Na filmu je to jasně patrné, ale vůbec to není špatně. Mám pocit, že film nějak zbytečně brzo finišuje a trochu to kazí výsledný dojem. Jinak zdařilý počin, když bereme v potaz, že se jedná celovečerní debut. ()

nervana

Prostředí komunity bylo velmi sugestivní i z toho důvodu, že se film natáčel ve známé terapeutické komunitě v Němčicích, kde se dříve pokoušela léčit např. i Kateřina Bradáčová ( Katka ). A jelikož jsem již dříve shlédl dokument o těchto terapeutických komunitách, tak jsem se na film docela tešil a vůbec mě nezklamal. Na české poměry hodně povedená věc, která mě mile překvapila. ()

surprise

I ve hře na pravdu se lže. I ve hře skupinové hraje každý na sebe. Kdo to poruší - nevyhrává, ale možná to je jediná cesta k vítězství. Zastavení u božích muk a strefování do Ježíška bylo v tomto smyslu nejvýmluvnější. Nejlepší Sedláčkův film. ()

90125

Zaujmavy, dost ojedinely pokus. Urcite dobri herci, slusne gradovana psychologicka drama. Sice pribeh alebo pribehy pomerne nepodotahovane, ale mal som pocit, ze tu o ten pribeh ani tak neslo. Slo skor o atmosferu, o typkov, o to dusno. Zo zaciatku ma to dost zaujalo, tie pravidla komunity, tie nevyspytatelne ksichty plne tajomstiev. Ku koncu ale, mi to tak trosku prislo len ako prazdne virenie prachu. Aj tak, solidna praca. 60% ()

xentrixx

Tohle se povedlo. Ať už jde o výběr herců, jejich výkony či skvělou hudbu. Výborně vykreslená houstnoucí atmosféra, gradující napětí i otevřený konec. Po kouscích servírovaná konfrontace mezi J. Langmajerem a D. Švehlíkem, dramatický střet prvně jmenovaného s vedoucím terapeutem v podání M. Trnavského, výstupy J. Dulavy a J. Budaře...v tom chvalozpěvu by se prostě dalo ještě pokračovat o pěkných pár řádků dál, až by to byla nuda. Drobnou skvrnkou na kráse je snad jenom trochu klišovitá scéna s koulováním krucifixu a iritující pokus "znásilnit" známou schellingerovku falešným hláskem malého dítěte. Takže "cuidado con Karel, come como un cerdo, cuando lo veo comer, se me quita el hambre..." ()

Hombre8

Celé to stojí na bezvadně vykreslené psychologii postav, které byly navíc výborně zahrané. Pak že u nás nejsou kvalitní herci mladé generace! Filmu se sice dá leccos vytknout, ale vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu a ještě k tomu autorskou, tak u mého hodnocení není co řešit. ()

Habaan

Vyborni herci, velmi dobre natoceno......jen by to chtelo trochu nosnejsi pribeh. Historky z fetacke minulosti jsou sice natoceny pusobive, ale do celovecerniho filmu by to chtelo neco vic. A Klara Issova je tak hroooozne vazna:) ()

davidh76

Tak to je FILM s velkým F i ostatními písmeny. Velká škoda, že více méně zapadl mezi většími jmény. Skvělý scénář, skvělý Jiří Langmajer, kterému díky tomuhle prostě Růžovou zahradu odpustit musíte. Postavy jsou tak přírozené, že nelze neuvěřit. Super! A... Bacha, Rudo!! Máš na noze botu! ()

Gagin

Zajímavý film, především na psychiku. Zajímavě udělaný a nápad velice dobrý včetně hereckých výkonů. ()

Vinczent

3,5* - Na české poměry celkem umně natočená sonda do života feťáků v komunitě odvykací léčebny, kterou de facto přijímají jako svou druhou rodinu. Bohužel má dva nedostatky: toporného Langmajera ,kterej "hraje" všude stejně ať už tady nebo v růžový zahradě. Ten se sice typově do role hodí ale ta jeho póza už neni cool. A taky pofidérní detektivní zápletku, mimochodem celkem předvítalnou z tý haldy flashbacků. Ostatní (ne)herci jsou civilní a prostě jen procházejí krizemi a událostmi v komunitě, ať už je to nález pašovaného "matra" nebo vztah(ten byl nudnej). Jo nakonec to přece jenom stojí za shlídnutí už kvůli plešce Budařovi. P.S: Připomíná mi kámoše co se z léčebny vrátil a mimochodem se udržuje čistej už 3 roky,takže jsem si udělal z filmu obrázek jak to tam asi probíhá. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů