Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují, živí sami sebe a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou sexuální vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno... a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. (Bontonfilm)

Leila75

Jo,tak tahle jízda mě hodně bavila,nikdy jsem v takové komunitě nebyla,ale dovedu si představit,že takhle tam lidi fungujou.Parádně zahrané až na K.Issovou,která hrála pro sebe tak typickou roli s přihlouplým úsměvem a vykulenýma očima,ale jinak všichni velice věrohodní.Vražda,která poznamenala život hned tří členů komunity mi přišla trošku nepravděpodobná náhoda,tak proto 4 hvězdy. ()

Vandislav

Na první pohled se nejedná o kdovíjak zázračný film, herecké výkony ujdou, kamera občas připomíná záběry z průměrného českého seriálu, pointa také není světoborná...celkově na mě ovšem snímek zapůsobil a já nemohu jinak, než jej počastovat čtyřmi hvězdičkami. Asi je to mou úchylkou lépe hodnotit české filmy, ale co, už - bavil jsem se a rád jej takto ohodnotím. ()

Nila

po dlouhé době jsem narazila na český film který by se mi líbil. Nečekala jsem od něj moc, ale velmi mile překvapil ()

Astu.

Strhující, psychologické konverzační drama, který stojí prakticky pouze na výborných hercích a skvěle vykreslené depresivní atmosféře. Inspirace například 12 rozhněvanými muži je jasná. Jde zde hlavně o dialogy, pohledy, vztahy mezi členy terapeutické komunity a hlavně: věřil jsem tomu. Naprosto suverénně zahrané a zrežírované, což je nejvíc patrné z atmosféry, která by se dala krájet. ____ Herci byli skvělí, ale nevadilo by mi, kdyby postavy byli vykresleny ještě podrobněji. Depresivní flashbacky s úžasným hudebním podkresem do minulosti pacientů byly omračující. Tohle je ten svěží vánek, který česká kinematografie potřebuje. 9,5/10 ()

jackie3

Tento snímek mi připravil překvapení. Je to český film, který je vážně dobrý. Ať už charakteristika postav, kterým tu ,,šílenost,, prostě věříte, tak i vykreslení života v komunitě. Stísněnost toho prostranství a zároveň nucená snaha být otevřený ostatním, to dělá film poutavým. Malý stín, na jinak modrém (v tomto případě spíše černém) nebi, je vlastně hlavní zápletka, které až tak nevěříte. Ale ta rozpolcenost, ten strach, dialogy a hlavně odvaha něco takového natočit.....pro mě to je 90% ()

aquarkko

Asiže jsem momentálně taky pěkně down, ale na mě to zapůsobilo fakt silně. A jen utvrdilo v přesvědčení, že s drogama si nikdy nezačnu. ()

Bila_pani

Pecka. Myslela jsem si, že Češi nejsou schopni natočit pořádný film s touhle tématikou beztoho, aniž by divákovi sugestivně neustále předhazovali to, co už všichni víme - že drogy jsou špatné. Tenhle snímek je o něčem jiném a Českého lva za scénář má, myslím si, naprosto zaslouženě. Perfektně vybraní herci - Langmajer jakožto Milan je tak prvotřídní hajzl, že mi bylo už od začátku jasné, kdo bude mít asi vraždu, o kterou se jedná, na svědomí. Jako přesvědčiví feťáci vypadali taky Budař a z Igora Chmely mi místy běhal mráz po zádech (zdánlivě bez emocí převyprávěné nepříliš růžové zážitky z dětství). I ostatní působí autenticky, Martin Stránský se mi taky líbil - vyzdvihnout musím i Dulavu alias Rudu z Ostravy :D V některých scénách se do mě vkrádal pocit trapnosi za postavy (Novotného schůzka s dcerou a manželkou), do toho ještě tíživá atmosféra a beznaděj.. nevím proč, ale nejvíc mě deprimovala zdánlivě odlehčená scéna, kdy se parta na procházce strefuje sněhovýma koulema do Ježíše na kříži (a to nejsem křesťanka). Hodnotím film tak na 4+, ale za odvahu natočit něco JINÉHO a taky s přihlédnutím na to, že to je Sedláčkův debut, můžu s klidným svědomím dát plný počet... :) ()

Devils_PIMP

Na tento film jsem se musel hodně přemlouvat a hodně se snažit nevypnout ho hned po strnulém a nic neříkajícím začátku, který jakoby říkal - "Vypni to nebo se unudíš k smrti" - o to více jsem byl překvapen tím jak mě film, díky své stále se zvyšující rychlosti chytl za ruku, posadil do křesla a nepustil. Člověka prostě tak nějak zajímá jak to dopadne. Musím souhlasit s uživatelem Gemini - kriminální zápletka je nedotažená a nikdo vlastně neví v jakém vstahu se nacházejí dané postavy. Co se, ale filmu musí přiznat, že vám notně provětrá mozkové závity a závitnice a ještě půl hodiny po jeho zkončení se snažíte dát si to vše dohromady a pochopit, v tomto filmu brilantně zhotovenou, úzkou lávku mezi pravdou a lží. A právě možná proto se tento film jmenuje pravidla lži - matení diváka bylo dokonalé a přesto se divák neztrácí a nezabloudí. Jeden z mála - hodně mála novodobých českých filmů, který stojí za shlédnutí. ()

ra0474401

Po dlouhé době film, nad kterým bylo potřeba přemýšlet. Nejsem filmový nadšenec, nerozumím nástrojům, za pomoci kterých film vzniká, nerozumím rozdílu mezi dobrým a špatným osvětlením či ozvučením, jsem laik a je to pro mě prašť jako uhoď. Mě musí zaujmout příběh a to se zde podařilo. Možná nevím nic o světě "tam venku", ale přišlo mi to jako brutální sonda do duší lidí, kteří chtějí a nemohou nebo mohou a nechtějí. Já se ocitnout na místě někoho z nich, tak raději nebudu. Jako debut je to vynikající a na české poměry originální a skvělý film. Děkuji, pane Sedláčku. ()

Jester_X

Pestrý, panoptikálná mikrosvět. Film je postaven na síle dialogu, ale jak je u Sedláčka zvykem, nechává postavy, aby prořekli celé své já jednou nenápadnou větou. Dokumentární složka, která zde díky minulosti režiséra vystupuje napovrch, neruší, nýbrž je velmi příjemným oživením. Napříč komornímu prostředí se podařilo vytvořit intenzivní napětí. Závěrečná deus ex machina odkazuje na to, že rozřešení zápletky vůbec nebylo tím podstatným. Podstatný je život lidí, kteří ztratili možnost někomu věřit a zůstavají uvězněni ve svém světě, v němž je paradoxně udržují i v Komunitě. ()

JoudaCZ

Velmi dobrý atmosférický skorothriller. Bohužel si nemohu odpusti dva relativizující dovětky - velmi dobrý na debut a na český film. Že film má fabuli přitaženou za vlasy, to bych až tak nektitizoval, přeci jen se jedná o žánrový film. Vcelku jistou režii sráží stará bolest českých filmů obecně, a to neschopnost herců přirozeně přednést repliku (zde zejména obvyklí podezřelí - věčný "Slamák" Jiří Langmajer či Klára Issová, krásná, ale...). Každopádně Robert Sedláček dobře nakročil k zajímavé kariéře. ()

Lucie505

Nápadité, ale nechytlavé. Film chce především ukázat, jak se žije v komunitě takových lidí. Jde zde o pocity, možnosti a naděje. Rozmanitě obsazené, s vedlejší kriminální zápletkou, která snímku má dodávat nějaký ten příběh. Z filmu totiž vidíme hlavně onu bezmoc či naději zločinců. Jistě to byl záměr. Ovšem když si pak divák na film vzpomene, vybaví se mu „docela zajímavej film o feťácích“. Nemám žádnou potřebu doporučit to dál, nebo se na to kouknout znovu. ()

Evziiik

Silný film, který můžu vidět stokrát a nikdy mě nepřestane bavit. Bravůrně vykreslené vztahy a psychika lidí, kteří za sebou nemají zrovna nejlepší zkušenosti. Úžasné herecké obsazení navíc posunulo celý film o level výš. ()

papez12

Dosť možno jeden z najlepších českých filmov svojho druhu. Atmosféra 5*, výber hercov 5*, herecké výkony 5*, prostredie 5*, dejová línia 5*, slabší záver 3* , škoda že Langmajer ktorého mám dosť rád hral skôr záporáka, aj keď nie čistého. Škoda, že Jaroslav Plesl nedostal viac priestoru vo filme. Ale aj tak vynikajúci film. Igor Chmela najpresvedčivejší "feťák" vo filme. ()

Indio

Přišlo mi to jako zjevení a konečně něco jinyho a hlavně jinyho (než komedie) v českym filmu.Hutná atmosféra, drsny téma.Jen tak dál. ()

kecal

Spojení slov česky a thriller vždy dopadne špatně, většinou až směšně. I tady to byla nejslabší část. Ale ostatní bylo na české poměry slušné a film mě po celou dobu celkem zajímal. ()

Beliel

Tato tématika mě vždy zajímala a i když jsem si myslel, že mě se to nikdy týkat nebude, tak skutečnost byla jiná, i když ne přímo drogová, ale poznal jsem jak strašně Vám pomohou třeba lidé po telefonu na RIAPS. Sesype se Vám psychika, přestane fungovat tělo a je zle...Proto jsem se velmi těšil shlédnutí tohoto filmu a to zejména, protože obdivuji terapeuty, kteří to myslí zcela vážně a nejsou to jen vypočítavé mrchy, které čerpají dotace jako neziskovka a peníze plynou kam si do dáli. Film jasně ukazuje jak je nalomená psychika a myšlení lidí, kteří si prošli drogovou závislostí a jak jim obyčejné věci dělají ohromnou radost. Skvělé herecké výkony to jen umocňují. Příběh je zasazen do odlehlé léčebny kde si daleko do civilizace, kde vládnou tvrdá pravidla. Dal bych plný počet kdyby byl film dotažený do konce, to znamená kdyby nám režisér lépe osvětlil zápletku, která nás provází celým filmem. ()

andy60

Zajímavá sonda do komunity těch, kteří utíkají sami před sebou. Každý je zatížen vlastní minulostí, která se postupně odkrývá. Divák je držen v napětí i když místy se mi zdál děj až příliš zamotaný. Pochvalu zaslouží herecký ansámbl v čele s Langmajerem, Budařem a Dulavou. A abych nezapomně - samožřejmě i debutující režisér. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů