Dramaturgie: Marie Poledňaková. Všímám si, že kde figurovala tato dáma, nechybí nikdy feministický osten a dílo bývá svěží i po letech. Jen místo legrace bývá spíš smutek. Holt něco za něco. Vedle řady dalších hvězd hraje ve vedlejší roli s velkou chutí p. Nárožný; radost hledět na jeho výkon.(26.12.2015)

Ach, dobre vypointovana poviedka - to je sazka na istotu .. dobre spracovanie .. plna ruka.(27.12.2014)

Po Návratu pana Ryšánka další z Nerudových adaptací, kterou jsem viděl. Jak je vidět, Neruda asi strávil po hospodách notně času, díky tomu ale dokázal taky poodhalit různá tajemství tehdejšího života. No a duo Postránecký-Preiss dotáhlo jeho libreto k dokonalosti. 80%(6.7.2012)

Hášovi bylo zřejmě dobře v Povídkách malostranských a tak si vybral ty nejlepší, Postráneckého a Preisse a ještě jednou s nimi vkročil do téže nerudovské řeky. Bylo to milé, bylo to fajn. Ale odpověď na otázku jestli je lépe býti švihákem lázeňským nebo stárnoucím seladonem jsme nevyřešili ani tentokrát.(25.9.2015)

Velmi poučné příběhy dvou starých mládenců, které už staromládenectví přestane bavit a začnou si každý svým osobitým způsobem razit cestu za nevěstou. Jenže jejich přátelství je jim jaksi v tomto snažení na překážku. Naštěstí pro ně ono to s těmi nevěstami asi nebude tak lehké. Zábavné vyprávění stojící především na obou hlavních představitelích a jejich výtečném herectví. Hudba: Petr Mandel(29.12.2011)