Ach, dobre vypointovana poviedka - to je sazka na istotu .. dobre spracovanie .. plna ruka.(27.12.2014)

Velmi poučné příběhy dvou starých mládenců, které už staromládenectví přestane bavit a začnou si každý svým osobitým způsobem razit cestu za nevěstou. Jenže jejich přátelství je jim jaksi v tomto snažení na překážku. Naštěstí pro ně ono to s těmi nevěstami asi nebude tak lehké. Zábavné vyprávění stojící především na obou hlavních představitelích a jejich výtečném herectví. Hudba: Petr Mandel(29.12.2011)

Tady na mě dejchá neskutečný klid, pohoda a nostalgie. Nevěřím, že to je slušným televizním zpracováním a solidníma hereckejma výkonama. Já věřím, že to je tím Nerudou. Toho jsem měl dycky rád.(22.11.2012)

• - Přibližně v čase 33:45 projede ve svahu vlevo od hlavy Týnského (Viktor Preiss) skříňový nákladní vůz, který by však vzhledem k časovému situování snímku ve filmu být neměl. (arcticsky)