Já jsem ty a ty jsi já

• Kanada It's a Boy Girl Thing (více)
všechny plakáty

Nell a Woody jsou už odmalička sousedi, kteří se nesnáší. Každý z nich patří do jiného světa. Nell vyrůstá ve slušné rodině a ve škole má dobré výsledky, ale je spíše jen takovou tichou šedou myškou, kdežto ve Woodyho rodině vládne trošku nepořádek a ve škole jeho výsledky nejsou nejlepší, ale přesto je hvězdou školy, jelikož vyniká ve fotbale. Chodí s krásnou a sexy blondýnkou Breannou, která řídí roztleskávačky. Každý si žije svým životem a ani ve snu by je nenapadlo, že se jejich role jednoho dne prohodí. Jejich duše se nějakou náhodou vymění. A tak se stane, že Woody se ráno probudí v těle Nell a obráceně. Oba dva jsou z toho vystrašení a neví, co se děje. Je to pro ně velice těžká situace a jejich nevraživost vůči sobě se ještě prohloubí, když ten jeden dělá věci, které by ten druhý nikdy neudělal. Takto se ze zakřiknuté Nell stane potrhlá a sebevědomá holka a z tvrďáka Woodyho jen uplakaná holčička... (Ssimca)

Ruuzha

Celkově už od začátku musí být všem jasné co, jak a kdy se stane a jak to dopadne. Nápad taky nebyl originální, vždyť kolik už jsme to měli filmů s prohozením těl. Nicméně tohle dopadlo poměrně vtipně, zasmějete se u toho, není to trapné. Lehký film na pohodový večer s přítelkyní. 60% ()

otík

Naprosto klasický případ sterilní romantické komedie, kdy si dva mladí sousedé díky kouzlu vymění těla a probudí se mladík v ženském a dívka v mužském těle. Následují klasické přehmaty, prozření a samozřejmě notně sladký závěr. Přesto někdy ani takový předem předvídatelný snímek neuškodí. Hudba - Christian Henson. ()

nineweh

Jak mohl někdo obsadit do hlavní role holku, která nejen, že neumí hrát, ale dokonce ani pořádně mluvit? Nebo jí někdo vážně to podivné kroucení pusou a mumlání rozuměl? Kdyby Kevin Zegers nebyl tak absolutní hezoun, asi bych to ani nedokoukala. ()

dr.fish

Tohle není bohužel Freaky Friday, jen ta záměna těl je společná. Herci v tomto filmu svojí proměnu neumí hrát a nápad je celkově zcela nevytěžen. Takže pouze průměr za sympatickou holku v hlavní roli. Ani roztleskávačky tentokrát nebyly moc dobře napsané. 60% ()

hans500

Naprosto průměrná komedie, která nepřináší nic nového, příběh byl typické klišé (výměna těl) a dalo se z něj vytěžit víc. Škoda nevyužitého potenciálu. Nezachrání to ani sympatičtí herci. Za 2,5*. ()

rudeboy odpad!

Keď som to dopozeral chcel som dať jednu hviezdičku, ale kým som sa dostal na internet zabudol som prečo :-) neoriginálny námet na film obohatený o neoriginálne vtipy. Áno, dá sa pri tom vypnúť, ale to sa dá aj pri iných - kvalitnejších filmoch. ()

PanFilmov

Celkom obyčajná americká romantická komédia, nič extra, aj keď ma dosť zaujali niektoré romantické scény čo sa u mňa často nestáva skôr by som povedal že vôbec,pretože ja nie som žiadny fanušik romantiky, ale jednoznačne tento film ma niečo do seba to sa nezaprie priam si pýta o pozornosť, vôbec som sa pri tom nenudil vždy ma dokázalo niečo zaujať, aj keď je to ako vravím "nič extra"... ()

VasaX

Takže. Kde začít... asi nejdřív bych vytknul tuctovost. Kolikrát už jsme viděli záměnu těl... matka s dcerou, buran s pěknou žábou (a tím nemyslím zvíře) a to jsou jen ty známější, určitě by se našly další kousky. Tentokrát to je šprtka z lepší rodiny a takový ten typický fotbalista z rodiny horší. Takže celkem tuctová kostra příběhu s předvídatelným dějem a celkem očekávatelným happyendem. To je asi tak vše co se týče proč v téhle kategorii romantických komedií "Já jsem ty a ty jsi já" (mimochodem opravdu "úžasný a originální" český název, ať se mi pak lidi nediví že používám výhradně názvy originální...) nedostane pět hvězdiček. Vlastně ani čtyři. I když jen o kousíček, protože jinak je to opravdu zábavná a příjemná romantická komedie. A pokud jste zrovna v náladě na tenhle žánr, klidně si tu jednu hvězdičku přihoďte ;-). ()

greetchen

Komedie, kdy si dva lidé nedopatřením prohodí svá těla, nabízí docela dobrý potenciál pro vtipné zápletky a scény. Dobře se to povedlo zpracovat v Mezi námi děvčaty, úplně špatná nebyla ani Žába k zulíbání, film Já jsem ty a ty jsi já tohle téma ale moc dobře nevyužil. Předem je jasné, jak to asi bude probíhat a jak to dopadne a člověk jen čeká, kolik do toho tvůrci dokážou nacpat gagů. No, moc ne. Až na pár dobrých hlášek to byla nezajímavá a spíše podprůměrná teenage komedie. ()

Kurikmoon

Škoda. Hlavná herecká dvojica sympatická (a nehrali to zle), scénar založení na zámene tiel býva polovicou úspechu, ale... Skrátka tentokrát to nestačilo. Klišé, nuda, obohrané fóry. Asi najsilnejšou stránkou bola romantická zložka vzťahu medzi hlavnými predstaviteľmi. Film na odpočinok. Film, pri ktorom na začiatku viete koniec. Ja si z neho v povedomí odnášam osobite príťažlivú Samaire... ()

Soweek

Ano, jak už bylo řečeno, jedná se o komedii, která zaručeně neurazí a i jemně pobaví, dokonce si dovolím říct, že patří i mezi ty inteligentnější. Škoda toho klasického přehnaně romantického konce, jinak by to bylo za 4. ()

BluT

Průměrná komedie, u který jsem se moc nezasmál a odevšad na mě křičelo: "klišé! klišé!". Ale vyhledal jsem ji právě proto, že jsem si chtěl u něčeho odpočinout a nezabejvat se moc tím, co postavy prožívají, jak se cítí a hledat nějakou hloubku. A to jsem circa dostal. Ale toho vtipu mohlo bejt víc a zápletka taky mohla bejt originálnější. No, řek sem si, že nebudu svině a aspoň ty tři tomu dám, páč ta hérečka je pěkná. ()