Yhitte

Je pěkné opět vidět film kde jsou hlavními postavami ženy. Příběh není pro slabé povahy a z faktu, že se opravdu stal, vám bude chodit mráz po zádech. Do doplníme skvělými hereckými výkony a nevíte jestli se vám chce zvracet, křičet nebo brečet. ()

BaMia

Neuveriteľné ako môže zlyhať ľudský faktor. Ľudská krutosť a ľahostajnosť, emóciami nabitých 90 minút, perfektné herecké výkony a psychická vyčerpanosť. Spolu s filmom Návrat do Cold Mountain najsilnejší filmový zážitok. Moje 5-hviezdičkové filmové klenoty. ()

olly32

Pozor!! Tento film klame. Stačí si len prečítať obsah, a hneď vás zaujme, len preto o čo tam ide a že je to podľa skutočnej udalosti, čo mladému režisérovi a scenáristovi(ešte lepšie debutantovi, lebo O´Heaverove predchádzajúce režijné počiny neboli natoľko filmársky dôležité ako práve tento) nepochybne zahrá do karát. Musím sa priznať, že aj ja som pri prvom zhliadnutí oslepený témou a krutosťou absolútne ignoroval deravý a strohý scenár, podpriemerné herecké výkony a nevýraznú začiatočnícku réžiu. No s kľudným svedomím môžem aj tak oznámiť, že to bol v žánri aj tak ľahký nadpriemer – práve kvôli téme a samozrejme Ellen Page. Proste, téma ma natoľko zaujala, že keby dám menej než štyri šiel by som sám prosti sebe.70% ()

cotti

Při tomhle filmu jsem doslova trpěl jako zvíře (vcelku jsem ho nedal ani omylem), proklínal náhodu a byl nešťastný, že jsem se k němu vůbec dostal....následující 3 dny jsem se z toho těžce vzpamatovával...a pak se snažil zapomenout. ..S poslední větou Enšpígla se nedá nesouhlasit, jen tam dávam hvězdičky čtyři...a to se týrám skoro přemrštěně plánovitě! viděno a hlavně protrpěno 28.12.2008 ....z Catherine Keener se mi dělá doteď špatně, jen si na ni vzpomenout... ()

verunecek

Děsivé, hnusné, odporné, slabošské jednání Gertrudy Baniszewské... nikdy nepochopím jak může někdo něco takového udělat... a jak jí v tom ostatní mohli pomáhat... souhlasím s žalobou: "Tohle je ten nejodpornější zločin..." a taky komentářem distributora: "Jejich postavy budou rezonovat v myslích diváků ještě dlouho poté..." pár dní mi trvalo, než jsem na to co bylo ve filmu přestala myslet a trápit se tím co prožívala a přála si ať už to skončí...trochu mě zmátla její představa, že se z toho pekla dostala a zachránila se :-( násilí na dětech by se vůbec nemělo stávat :-( není to film na který se toužíte dívat znovu, ale myslím si že by film měl fungovat jako osvěta... ()

Shanyo

Film podľa skutočnej udalosti, z ktorého som mal skutočné zimomriavky, zvláštne zovretý žalúdok a hrdlo. Mám rád silné príbehy a drámy zo života, mám rád príbehy vyvolávajúce silné emócie. Tento príbeh bol po dlhom čase silnou kávou. Z Ellen Page rastie vynikajúca herečka a Catherine Keener zahrala tak presvedčivo, že by som jej nezveril ani škrečka. Pri záverečných titulkách sa u mňa striedal smútok nad nezmyselným zmarením mladého života a hnev. Potom už len hnev, keď som si uvedomil čoho sú aj deti schopné. Hneval som sa na nezodpovedných rodičov, aj na farára ktorý sa uspokojil s čudným vysvetlením , že zverené dieťa je v polepšovni. Hneval som sa na zbabelú sestru, ohrdnutého úchylného frajera a ľahostajných susedov. V tomto príbehu zlyhali všetci zúčastnení. A ja som potom dllllho nemohol zaspať ()

Stanlynka

Miluji filmy podle skutečné události. Catherine Keener úžasná psycho paní na hlídání, role jí dokonale sedla. Ellen Page ta sice neměla moc prostoru na dokázání svého hereckého umění, ale i tak mi tam sedla. Konec se mi zdál takový prazvláštní. Divákovi to dá trochu naději, že konečně někdo dostal rozum a pomohl jí k útěku a nakonec to stejně dopadne tak jak si žádný divák nepřeje. Bohužel tak to napsal život a ten je nejlepší scénarista. K samotnému příběhu se vyjadřovat nebudu jelikož je to smutné a ironie lidí bude vládnout dále. ()

Porter_79

Film kterému musím dát max. hodnocení s tím, že se na něj už možná nikdy nepodívám. Hodně silný..., dlouho jsem ho nemohl dostat z hlavy. ()

OrelCop

Tak tohle je pěknej hnus. Mazec film. Slabším povahám určitě nedoporučuji. Ale mé hodnocení dnes 83%. Poprvé, kdy mé hodnocení sedí s průměrem zde na CSFD. ()

mikined

Velmi emotivně silný příběh,který vychází ze skutečného kriminálního případu týrání a vraždy 16-ti leté dívky..Odporný scénář,který,bohužel,napsal sám život...Výborné herecké obsazení a chválihodná snaha o co nejpřesnější vylíčení smutných událostí doby dávno minulé..Příběh Sylvie Likens mne velice zaujal a vzhledem k jisté "nejasnosti" v závěru filmu, jsem se snažil vyhledat co nejvíce informací k tomuto smutnému případu..Na jistých webových stránkách je k dispozici kompletní přepis soudního přelíčení,doslovné výpovědi všech zůčastněných od obžalovaných,přes všechny svědky až po patologa,jenž podrobně popisuje všechny stopy násilí na těle mladé Sylvie..A i když film na mne hluboce zapůsobil jako něco neuvěřitelného,čemu lze jen těžko uvěřit,realita byla bohužel mnohem horší,než jaká je nám ve filmu předkládána...Přesto hodnotím 5-ti hvězdičkami.Podle mne je mírou kvality filmů množství emocí,které u diváka vyvolá,ať už pozitivních či negativních...A Tommymu O'Haverovi se to podařilo na 5 hvězdiček... ()

DeRoyce

Fantastická Ellen Page, ztvárňující čistou dospívající mladou dívku, a méně výrazná, za to temperamentní Keener... Snímek zachycující hrůznosti tyranie mladé dívky, ruku v ruce s dobovou omezeností vesnické morálky a intelektu... Dovolím si podotknout, že lidi se smyslem pro spravedlnost a s ochranářským pudem bude snímek přivádět do nepříčetné agónie.. Já osobně bych všechny ty postavy, všeobecně trpící malomocenstvím mozkové kůry, postřílel rotačákem, utrhal jim ruce, nohy, hlavy.. Pokud Vás zaujalo téma snímku, pak doporučuji, žánrově podobný, kanadský film "Aurore", který je min. o třídu výše. ()

Mountain

Film je bohužel natočen podle skutečných událostí. Je šokující, drsný, drastický, pro někoho možná až nechutný. Určitě to není hezký film - v tom smyslu, že to nebylo lehké oddechové téma. Ale i takové filmy by se měly točit. Ne pro tu krutost a pro popis toho jak hnusní umějí lidé někdy být, ani proto, aby je snad za to někdo obdivoval, ale jako výstrahu. Právě proto, že něco podobného se děje i dnes. A děje se to proto, že ostatní lidé jsou ke svému okolí nevšímaví a lhostejní. Proto by se občas každý měl na podobný film podívat. Aby si uvědomil a připomenul si, že kolem něj žijí i jiní lidé, kteří se možná trápí a nebo možná trápí někoho kolem sebe a možná jen potřebují pomoci. Z filmu mám mrazení ještě teď, ale přes nepříjemný zážitek film doporučuji, jako memento. ()

macherano

Toto nechapem aj male decko vie ako sa ma zachovat a nieze si vsetci udru to co je a decko vacsinou vsetko vykeca v skole a tu nic..neverim ze vsetci by potrebovali psyvhiatra toto je neviem ci divne spracovanie alebo sa to nsozaj takto stalo lebo to normalnemu cloveku nebere a ta jej sestra ju nechala zomriet toto je uz uchylne nie chore vselico som videl ale toto ()

RathuVSoak

Popravdě řečeno nechápu, jak jsem na tento snímek mohl natrefit až teď v roce 2016. Tento film mne napínal, utiskoval a závěrem i nevýslovně zhnusil. Čímž si u mě získal skvělé hodnocení. Příběhy plné bezmoci podle mne vyvolávají nejvíce, nebo možná lépe řečeno nejintenzivnější emoce. Americký zločin není výjimkou. Zvláště když ústředním předmětem bezmoci je Ellen Page, má oblíbenkyně. Celý pocit odporu navíc umocňuje fakt, že příběh je založen na skutečných událostech a dlouho vám budou vrtat hlavou úvahy o lidské bestiálnosti i tak dlouho po éře druhé světové války a koncentračních táborů. ()

Kat_u_lik

Oficiální text distributora uvádí, že nad tímto filmem budeme ještě dlouho přemýšlet poté, co zhasnou světla v sále. Sice jsem nebyla v kině, pustila si film doma, ale měli pravdu, už je to alespoň čtyři hodinky co jsem film dokoukala a musím pořád nad ním přemýšlet. Film není špatný,diváka vtáhne do děje, prožívá to společně s Ellen. Co se scénáře a režie týče nemůžu nic vytknout, ale přece by se tu jen něco našlo. V těch nejhorších chvílích co týrali Sylvii, tak bych měla s ní soucítit a já nic- prostě nic. Chyběli mi tam takové ty detaily. Z obrazovky by na mě měla Sylvia působit jako opravdu týraná dívka, chyběla mi tam opravdová špína, i kdyby tam říkali "tady to smrdí jak po výkalech" tak už to taky působí jinak. Na to že Ellen nemyli, působila čistě... Jen detaily co tvoří celý film- v tomto dramatu. ()

FoxiDnB

Catherine Keener to zahrála tak dobře, že ji nenávidím. Film podle skutečné události, která nemá v lidských vztazích obdoby, je to něco neskutečného co člověk dokáže udělat druhému. Film sice nevystihuje tyranii takovou jaká je, a chvilkama mi přišlo, že autoři chtějí diváka ušetřit té atmosféry, ale co už. ()

althinka

toto sú filmy, keď túžim dať 5* a zároveň odpad. Pozerať taký film, ak človek v sebe ukrýva veľa empatie je utrpenie a najmä ak sa stotožní s beznádejou Silvie ... na konci som bola vydesená a bolo mi fyzicky zle. Skvelo podané a uveriteľné ... nechutné, sadistické a zúfalé ... človek ozaj nevedel, či začať plakať, alebo utekať na toaletu a vyvrátiť hnus, aký cítil z tej ľahostajnosti .. davová psychóza, ubližovanie ... a ja som si kládla iba otázku "prečo preboha?" ... záver mnou zamával, prežitie nie je happyend... ale záver bol so slzami ... z úcty k reálnemu námetu a uveriteľnému hereckému podaniu 4* a solídnych 85% ... za to, že tento film mi spôsobil zlú noc, hlavy a bruchabôl by som praštila odpad ... choďme okolo s otvorenými očami ... a nevychovajme z našich detí zrúdy ... a nestaňme sa nimi ani my. Násilie na bezbranných sa nás týka ... a nekosme trávniky so sklopenými očami, kým nám v ušiach a duši zalieha od kriku týraných obetí ... hlavne, že tie narcisy tento rok tak krásne kvitnú že? Popravde, tento film ma bude trápiť veľmi dlho ... už si ho nepozriem ... radšej si dám pozor na svet okolo seba ... a na to, že niekedy volanie o pomoc nemusí prichádzať len z útrob pivnice ... ale môže byť ukryté len vo vystrašenom pohľade, či zadržiavaných slzách .. a to svet veľmi ľahko prehliadne ... nemám slov ... ()

Darkshire

Zaciatok filmu super, no ked som sa dostavala do polovice zacala som byt trochu sklamana. Absolutne som nepochopila chovanie zainteresovanych osob. Jednak cudzich deciek, ktore sa na Sylviu chodili pozerat a zacali ju tiez tyrat a na konci chovanie rodicov. Byt jej otcom , alebo matkou rozkopem Catherine Keener na kusy a nesedim jak sliepka na vajciach so slzami v ociach a nakoniec jedinu dceru ktora mi zostala nedam do opatrovatelskej starostlivosti a nejdem veselo zit kocovny zivot. Cakala som zaujimavejsi dej. Jedine co ma prinutilo film ohodnotit 3* je znova doba v ktorej sa odohraval na ktoru mam najvacsiu slabost. ()