Jaromír Polišenský ví, jak točit (u tohohle filmu byl trošku problém se scénářem, ta romance mi přišla poněkud vykonstruovaná), proto nechápu, proč se podílí na něčem takovém, jako jsou Světla pasáže.(27.2.2007)

Ano, český film je v krizi a ano, nejlepší tuzemské snímky posledních dvou let vznikly pro televizi. Swingtime má sice lehce okázalejší výpravu, ale svůj punc lacinosti (a teď to nemyslím zle) nezapře. Disponuje nadmíru kvalitním scénářem, s nosnou výchozí situací a s dobře napsanými postavami (které skutečně nejsou průhledné). Některé dějové linie by sice zasloužily pár minut na dovysvětlení nejasností (to se týká hlavně vztahu Timkové s Rašilovem), ale základní premisa je srozumitelná dostatečně a opět budete mít důvod zanadávat si, jaké svině podrazácké komunisté byli (resp. mnozí z nich). Moc se mi líbila kamera. Většina scén není zabírána z jediného úhlu a potěší také v českém filmu nepříliš často vídané (téměř experimentální) záběry (pohled na zemi ležící a mlácené osoby, sledování akce v odrazu na krytu pneumatiky). Nebýt místy zbytečné snahy o „hloubku“ (závěrečnou poklonu si tvůrci mohli odpustit), nenapadá mě, co podstatnějšího bych Swingtimu vytknul. Je to velice příjemný počin nesoucí se v rytmu swingových melodií a nepříjemný pouze dobou a praktikami, o kterých se sympatickou otevřeností (hraničící až s drzou odvážností) vypovídá. 80% Zajímavý komentář: Lish84(26.2.2007)

Přesvědčivý televizní film o jednom zvrhlém projektu komunistické státní bezpečnosti v padesátých letech, kdy byla vytvořena fiktivní státní hranici se Západním Německem a kvůli pochybnému zjišťování ,,podvratných živlů" dokonce zřízena fiktivní americká vojenská posádka. Na televizní poměry skutečně strhující drama a dokonale napsaný scénář. Závěrečné "kdo je kdo" diváka opravdu překvapí. A také přesvědčivě hrající herci, zvláště oba pánové Dlouzí, Michal a Vladimír. Opravdové televizní překvapení na téma, které by měla veřejnoprávní televize reflektovat především. Vypořádání se s vlastní temnou (komunistickou) minulostí...(25.2.2007)

I když jsem nad českejma filmama, který vznikly po revoluci, zlomil pomyslnou hůl už tolikrát, že mi z tý hole zůstaly jen třísky, tak občas se podaří tady natočit i něco, na co se dá dívat. Paradoxní je, že se obvykle jedná o různý televizní filmy, který se bez nějakýho většího ohlasu odvysílaj a pomalu se na ně zapomene. Swingtime je jednim z nich. Opravdu nechápu, proč státní fond pro podporu a rozvoj kinematografie sponzoruje natáčení kdejaký sračky, zatimco tady je snad z každýho druhýho záběru poznat, že se jedná o levnej televizní film a že prachy zoufale chyběly. Ale i tak se dá říct, že v případě tohoto filmu platí - za málo peněz hodně muziky.(29.4.2012)

Vypadá to, že slabinou české kinematografie není ani nedostatek invence nebo talentu tvůrců, ale spíše herci, kteří jsou schopni ztvárnit povětšinou jen 'obyčejné' postavy z běžného života.(4.3.2007)

Tenhle film má jen jednu chybu. Nedostal se do kin, což v porovnání s posledními výkvěty našich krajanů velmi zamrzí. Konečná pointa o tom, že vlastně věřit se nedá vůbec nikomu je dokonale napsaná, Vladimír Dlouhý má skvělý comeback do nejlepší sorty českých herců a Jaromír Polišenský dokazuje, že pokud dostane dobrý scénář, tak dokáže natočil velmi emotivní a realistický film. Škoda, škoda že se to na plátna nedostalo.(16.12.2008)

Velmi povedený TV snímek s vévodící ústřední hereckou trojicí v podání bratrů Dlouhých a Aloise Švehlíka. Tento snímek jsem zhlédla několik málo dní před zesnutím pana Vladimíra Dlouhého. Ve scénách, kdy hraje na klavír a opíjí se... bylo těžké se na něj dívat. Nyní si ještě více uvědomuji, že už to nebyla jen jeho postava, která pije, ale talentovaný, charizmatický člověk s tím nejnádhernějším a nejlaskavějším hlasem v českém filmu, který svůj talent a osobnost utápěl ve sklenkách, bohužel nejen ve filmech...(30.7.2010)

Brilantní thriller se sugestivní atmosférou (navozenou pomocí minimálních prostředků), napětím a hořkým závěrem. Vynikající herecké výkony bratrů Dlouhých a Aloise Švehlíka. 95%. P.S.: Opět se mi potvrzuje domněnka, že za posledních 20 let vniklo víc kvalitnějších filmů pro televizi, než na plátno.(30.8.2013)

Neuvěřitelně silné drama, které se vám zaryje pod kůži. Díky skvělým hereckým výkonům, režii i technické stránce se jedná o nezapomenutelné drama (skoro až thriler), u kterého vám dojde čím vším si lidé za komunismu musely projít. Po dlouhé době televizní snímek, jež stojí za to vidět.(25.2.2007)

Ukázka (u českého televizního filmu) nezvykle úctyhodné výpravy, kupodivu děsivého a chytrého scénáře, příjemné kamery a očekávaného hereckého koncertu bratří Dlouhých. Drama Swingtime reflektuje rafinovaně zrůdnou akci StB s falešnou hranicí, na kterou se nachytal i pianista Pavel, který chtěl s manželkou a přáteli utéct na Západ. V případě televizního filmu jde o slušný nadprůměr!!(27.2.2007)

HUDBA: Petr Hanzlík; Velmi pěkně natočený i zahraný tv film, ale mě se stejně více líbil krátký film Hranice (r.Martin Kopp, ČR, 2006)(26.2.2007)

Něco do sebe to mělo..(25.5.2010)

Není to tak dávno, co jsem v televizi viděl jiný film o estébácké akci Kámen. Ale tahle verze byla velice dobře napsaná i natočená a její konec mne opravdu překvapil.(25.2.2007)

Zajímavý film se zajímavým námětem, civilním zpracováním a úžasným momentem, kdy V.Dlouhý na žádost české holčičky zahraje "Já mám koně, vraný koně" a tím se vzepře agentům, kteří ho na hranici drží.(3.3.2007)

Silný, působivý příběh vychází nejen z nápaditého obsazení hlavních hrdinů - bratři Michal a Vladimír Dlouzí, ale hlavně z výborného scénáře Jana Drbohlava, jenž čerpal ze skutečné události - akce Kameny, kterou ČT odvysílala v cyklu Tajné akce Stb.(24.7.2008)

Rafinovaná akcia československých eštébakov priviedla mnoho osudov do pracovných táborov či k smrti. Spôsob akým sa s týmto vysporiadali scenárista Jan Drbohlav a režisér Jaromír Polišenský je obdivuhodný. Uznanie patrí aj Českej televízii, ktorá vyprodukovala na televízne pomery veľkorysú výpravu. Vladimír Dlouhý dal postave muzikanta Pavla cit i tragiku. Pri sledovaní televízneho filmu mi chodil mráz po chrbte a po dramatickom finále som si opäť uvedomil hrôzu režimu, ktorý dokázal trestať svojich ľudí v mene vlastnej ideológie.(1.3.2007)

Na české a hlavně televizní! poměry nadprůměrné. Film, který by s letošní produkcí mohl důstojně bojovat o české lvy.(13.3.2007)

Působivý snímek, který stojí za shlédnutí.(8.6.2010)

Hodně drsné drama, s výbornou obrazovou stránkou, ukazující na podlé praktiky komunistického režimu. Po skončení jsem jen nevěřícně koukal..(25.2.2007)

Vladimír Dlouhý patří mezi mé oblíbence jednak díky úžasnému hlasu, a pak, jen tak mimochodem taky proto, že je prostě jedním z našich nejlepších současných herců. Škoda, že se dnes na obrazovkách moc často neobjevuje.(8.12.2008)

<< předchozí 1 2 3 4