Vladimír Dlouhý patří mezi mé oblíbence jednak díky úžasnému hlasu, a pak, jen tak mimochodem taky proto, že je prostě jedním z našich nejlepších současných herců. Škoda, že se dnes na obrazovkách moc často neobjevuje.(8.12.2008)

Není to tak dávno, co jsem v televizi viděl jiný film o estébácké akci Kámen. Ale tahle verze byla velice dobře napsaná i natočená a její konec mne opravdu překvapil.(25.2.2007)

Neuvěřitelně silné drama, které se vám zaryje pod kůži. Díky skvělým hereckým výkonům, režii i technické stránce se jedná o nezapomenutelné drama (skoro až thriler), u kterého vám dojde čím vším si lidé za komunismu musely projít. Po dlouhé době televizní snímek, jež stojí za to vidět.(25.2.2007)

• - Když Pavel (Vladimír Dlouhý) diktuje Jiřímu (Alois Švehlík) tóny písně "In the Mood" a hraje při tom na klavír, zapomíná, že klarinet je nástroj laděný in B. Místo "C-E-G-C..." by měl říkat "D-Fis-A-D...", protože klarinet zní o tón níže než klavír. Stejně tak Jiřího zdůvodnění, proč nechal hry na klarinet, je poměrně zvláštní vzhledem k faktu, že při výuce se nepostupuje po tóninách, ale samotných tónech - zahrát B nebo Fis není o nic těžší než zahrát ostatní tóny. (L_O_U_S)

• - Filmovalo se v Kytíně a Praze. (M.B)