Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

bif

úžasné!! tohle se nedá ani jinak popsat, jedná se o jeden z nějvětších filmových počinů a mezi dokumenty nemá nic šanci co se týče kvality, tak ještě jednou ÚŽASNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ. ()

mi-ib

Tak je to nádhera s ekologickým nádechem. Jestli veškeré záběry v tomto filmu jsou autentické, žádná počítačová grafika, tak musím říct, že na mě působily unikátně. Je určitě nemožné zachytit všechny krásy a zazraky přírody v 90 minutovém dokumentu. Myslím, že se o to ani tvůrci nesnažili, ale přesto chtěli toho ukázat co nejvíc a to mě trochu vyvádělo ze soustředění. Přesto za ty nádhery přírody, které sice tvůrci nevymysleli, ale nádherně je podali, musím dát 5*. ()

Zoidlord

Dokument s nádhernými záběry a krásným zobrazením přírody od pólů po rovník. Výborný komentář a zachycení epizod ze života zvířat. Na mě bohužel negativně zapůsobil vlezlý ekologický apel, kterým je film doprovázen. ()

Pesosek

Uchvacující záběry, dokreslené velkolepým hudebním doprovodem. Do dvou hodin je napasovaný celý „svět“. Na můj vkus je tam toho až moc najednou, nevím jestli tohle všechno jde nenásilně skloubit ve dvou hodinách. Chybí mi tam hlavní dějová linie, skákání z jednoho ekosystému do druhého je poněkud chaotické. Po shlédnutí mi v paměti zůstaly jen ty záběry, které však na člověka záměrně audiovizuálně silně zapůsobí, ohromí ho. Dlouho jsem se rozhodoval, nakonec přece jen dám 5*. ()

foundation

14. miesto v rebricku najlepsich filmov ake boli kedy natocene je absolutny a do neba volajuci vysmech celej kinematografie :D Dokument je to urcite dobry ale ani len v ramci zanru nepatri do absolutnej spicky. Ale mozno to je aj mojim nazorom na taketo typy dokumentarnych filmov. Podobne ale o nieco lepsie dopadla v mojich ociach aj Planet Earth. ()

Torgal

Je to síce len zostrih best of the best scén zo seriálu Planet Earth, ale to nie je zas tak málo. Vizuálne úžasné zábery na našu planétu, ktoré nehyzdí ani jeden človek alebo niektorý z jeho výtvorov. A pritom stojí stále v pozadí. Hrozba globálneho otepľovania a zmeny klímy sa vinie celým snímkom od začiatku až do konca. 9/10 ()

Stíba

Vtisknout do jedné a půl hodiny záběry ze všech koutů světa je nemožné což autoři dobe věděli. Povedlo se jim však vybrat úžasné scenérie a zařadit především naprosto úchvatné dechberoucí záběry zvířat i výtvorů přírody. Kdo chce víc, doporučuji seriál "Planeta Země", který díky své časové obsáhlosti jde ještě mnohem dál. ()

bjukenenen

Tohle že má být nejlepší film tohohle tisíciletí?? Proč? S tím děte do prdele ctění csfd kritici. Jako obrázky jsou to pěkné a dalo by se na to krásně dívat bez komentáře nebo třeba jen s hudbou a i trocha té ekoagitky se dá snést, ale tlačit celý film jak kvůli jakémusi globálnímu oteplování hromadně hynou medvědi a jak s tím rychle musíme něco dělat než bude pozdě-to jako ne, na to tu přece už máme velkého teplého Ala a jeho http://www.csfd.cz/film/222320-neprijemna-pravda/ ()

Mara97

Já pořád nevím, proč je tento dokument na 18. místě nejlepších filmů všech dob. Člověka se to jen snaží omámit hezkými obrázky, jenže na to tady je už Zázračná planeta, která je dokonce první mezi seriály. A do toho pořád ty ekologický kecy... Producenty asi nenapadlo, že když si půjčí nepálské armádní letadlo (vyčteno ze zajímavostí), který bude mít ohromnou spotřebu, že sami globální oteplování podpoří. Hlavně, že v srpnu při svitu slunce valí do všech lidí, že se led roztává (to je snad jasný, že se bude v srpnu roztávat!) a kvůli nim teď zvířata trpí a nemohou si najít potravu. A kolik ještě toho museli nacestovat, proletět krajin a projít nedotčených pralesů! Bez tohoto filmu, který je podle čfd lepší než třeba Matrix, Město Bohů, Requiem za sen nebo Počátek (a takto bych mohl vyjmenovávat až do nekonečna, protože je tady jen 17 lepších filmů), by se zvířata měla mnohem lépe. A to by měli tvůrci vědět. ()

Joppo88

Na komentovanie netreba veľa slov. Myslím, že výstižný komentár by mohol byť... NÁDHERA... často, až dych berúce zábery... Právom v prvej desiatke CSFD... ()

krumpac007

Když jsem viděl v TOP 20 název Earth, docela mě to překvapilo. Přeci jen najít v top filmech dokument je celkem zajímavé. Pochopil jsem poté, co jsem si ho pustil. Již od začátku uchvacující záběry divoké přírody, prokládané katastrofickými, leč bohužel pravděpodobnými vizemi, mi občas dokázali přivést husí kůži. Občasné použití zpomalených či zrychlených záběrů (tání ledu, rozkvět květin) rozhodně nebylo na škodu. Zkrátka tohle je dokument, který vážně stojí za to vidět. Myslím, že jsem po skončení nebyl jediný, který si říkal, že by snad mohl něco začít dělat, aby se ti sloni i příští rok dostali k vodě, aby ten lední medvěd přežil i dalších pár let. No uvidíme, do jaké míry se vize tohoto snímku naplní, ale to už sem do hodnocení nepatří. Za mě 95% -> ***** ()