Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

Ice123

Úžasná podívaná a nejlepší jsou asi záběry žroluků. Nikdy jsem podobný dokument neviděl, tak úžasný záběry kamer, že kdybych to neviděl na vlastní oči tak bych nevěřil... ()

campix

Earth je jeden z nejlepších dokumentů, které jsem kdy viděl. Především díky překrásným obrazům scenerií a vyjímečných živočichů žijících v nich. Jen škoda, že v druhé polovině snímek ztrácí dech při své pouti světem zvířectva. ()

Riley

chudinka :(( krásný....chtěla bych být těmi, co to točili a vidět všechnu tuhle krásnu na vlastní oči! ()

Hans.

Nádherné záběry, vtipné a zajímavé komentování a příjemná hudba co si tady přát víc? Střídali se ve mně snad všechny myslitelné emoce. Nemůžu jinak než dát plnej počet. ()

sir-dave

Planeta Země je více propracovanější, úžasnější než Earth, ale přesto je to skvělá podívaná. Sice je to takové poselství abychom chránili přírodu, ale o něco více těch informací mohlo být. K dokonalosti tomu něco chybělo, možná i to, že jsem to neviděl v HD. Přesto hodně silné 4*. 90% ()

czejny

V roce 2007 vznikl film Earth, jehož hlavním cílem mělo být, ukázat krásy přírody a zároveň upozornit, že nešetrné zacházení s planetou by nemuselo mít zrovna přívětivé účinky. Jelikož Američané tento film jednak neviděli a ti, kteří ho omylem viděli, tak stejně nepochopili, že mezi řádkami byl ukrytý vzkaz o hrozbách globálního oteplování, proto o dva roky později vznikl film Home. Ten poměrně přímočaře šíří ekologickou osvětu se stejnou esencí okulahodících záběrů. I když primární cíl obou dokumentů je někde jinde, dovolím si je porovnávat, neb se hraje na stejném hřišti. Oba filmy určitě nejsou na pětihvězdu, ale kdyby se vybraly určité vlastnosti každého z nich, mohl by vzniknout dokonalý dokument o této problematice. Home trpí přílišnou odtažitostí od diváka a zároveň v některých věcech až překáží komentář, z něhož divák nabírá dojmu, že nejlepším řešením pro takto zkažený svět bude sebevražda. Earth naopak nabízí až přílišného sentimentu nad všemi těmi zvířátky. Kdyby se vzala stopáž Earth, do ní se nasoukaly nejnosnější myšlenky z Home, stylem Earth se natočily stejně dokonalé záběry, použila se dramatická hudba, vneslo by se do filmu trochu lidskosti a přiměřeného citu...mohli bychom žasnout. Kdo podle tohoto mého návodu film natočíte, dejte mi vědět - naúčtuju si honorář. Nebo čert to vem, netočme filmy, ale dělejme něco proto, abychom filmy s tímto varujícím podtónem nemuseli už dále točit! ()

MJMilan

Záběry, které budou mít možná cenu zlata a jako komplet velice pěkný dokument, který ne zcela asi patří do žebříčku klasických filmů, i když jakýsi ten děj v sobě má. Kdo ví, co by na tento dokument řekl jeden nejmenovaný zabedněný prezident, ale to bychom byli trochu jinde....:-) ()

Splasher

Tak tady u tohoto počinu bych opravdu ocenil film o filmu (no vlastně seriálu). Zjistit kolik práce dalo tohle natočit, by mne opravdu zajímalo. ()

tomeek

Hezký dokument, hezké obrázky, hezká hudba a příjemný hlas Patricka Stewarta. Bohužel ale nic víc. V podstatě se podepisuju pod POMův komentář. Planeta jde díky lidstvu nezastavitelně k ďasu, ale jeden dokument to nezmění. A takových už tu bylo. Navíc - kam se to celé hrabe na Mikrocosmos. ()

mr.filo

Obraz výrazně kvalitnější než za dob počátků dokumentárních snímků, informační hodnota je však stále blízko úrovně Jacques-Yves Cousteaua. ()

E=mc2

Už ten zasraný BBC úvod a mediálna masáž o tom ako do Zeme narazil asteroid ktorý spôsobil že má zem takú os akú má dnes! Takéto materialistické svetonázorové chujoviny nech si strčia do prdele ako aj reči o náhode, pozerám dokument o prírode nie ideologické okienko materialistického svetonázoru. Zábery krásne, ale človek má chuť tomu anglánovi z BBC rozbiť za tie ustavičné drísty ksicht. V dokumente máš držať hubu a nie do neho stále kecať! Nekonzistentné. ()

Mol

Hodně smutné, bohužel pravdivé. Několikrát mi to během podívané zlomilo srdce. To když např. slůňátko šlo opačným směrem než jeho máma a vlk který dostihne malého sobíka. Těžký momenty pro mí city. ()

Kjůkíí

PRojekt BBC, který apeluje evidentně na oko diváka. Ta kamera a hudba je neuvěřitelná. Představte si ten pocit, kdy vidíte ty nejkrásnější záběry, co matička Země dokáže nabídnout a ještě z takových neobvyklých pozic a do toho vám hraje orchestr. Způsobí to to, že vám běhá mráz po zádech. Kdyby se za tohle dostávala Nobelova cena, za kameru, zvuk a za celkovou koncepci snímku by bylo jasné, komu ji udělit. Dokument Earth chce jemně naznačit, že to, co tu teď je, se postupně ztrácí a děje se tak čím dál větší rychlostí. Obecně globální oteplování je dokázaný fakt. Těžko říct, jestli je jen naší vinou, ale velkou měrou k tomu přispíváme. A BBC na to neupozorňuje jednostranným názorem jak Michael Moore, který vyzdvyhne ty křiklavé případy a na opačnou stránku věci z jiné strany se nepodívá. Earth je taktní a nechá diváka, aby se rozhodnul a respektuje to, že má právo na svůj svobodný názor. Ale musím se ještě jednou vrátit ke kameře, která je úchvatná, parádní a u některých záběrů a přeletů nad krajinou jsem ani nedýchal. Přesně kvůli tomu bych chtěl být fotografem pro National Geographic. To musí být práce za všechny prachy. Fotit rysa na Sibiři v tajze a čekat 14 dní, než se objeví, v bílém vojenském hábitu, po uši zasypaný ve sněhu. No práce snů. Jen se tam dostat a mít ten správný stativ. A dost trpělivosti. ()

Copacabana

Táto nádhera sa takmer nedá popísať slovami, toto treba vidieť. Vizuálne nádherné, poučné, info sú podávané pomaly a zrozumiteľne, emotívne, prirodzené dokonca aj napínavé v niektorých častiach, a tie zvieratká sú korunou krásy . Tento film má v sebe nesmierne čaro, inšpiruje nás k milovaniu miesta, na ktorom žijeme – našej Zeme. ()

Estrellita

Neuvěřitelné nádherné a naprosto fascinující záběry z přírody tak, jak ji neznáme. Dokonalý vizuál dokresluje úžasná hudba a já konečně chápu, proč má tento dokument své místo v TOP 20. ()

Týnkaa

Popravdě???... Čekala jsem od toho něco trošičku jiného, záběry planety jsou výborné, místy se zdají být neskutečné, jakoby z jiné planety :D, ale bohužel nezaplní to prázdno, kterým na mě jinak celý film působí, jakoby tam NĚCO chybělo… Hudba se mi místy zdála ne doplňující, ale spíše rušivá, byla to ta místa, kdy se mi film nezdál být tak souvislým, prostě ta kdy si říkáte, tohle už trvá nějak moc dlouho… a začnete přemýšlet nad tím, proč se vám to zdá být tak zdlouhavé… nakonec vás to napadne… proč tam dávají jeden obrázek za druhým bez jakéhokoli děje doplněné takovou teatrální hudbou??? Snad aby to víc zdramatizovali??? Nevím, ale myslím, že u dobrého filmu se nad takovými věcmi prostě nepřemýšlí, ani vás to nenapadne… Takže kromě několika světlých chvil, např. když stádo lvů napadne slona, nebo toho jak si rajka upravuje své „jeviště“ mě tento film moc neoslovil… tři a půl hvězdičky… za záběry, za ne příliš vydařenou hudbu a návaznost filmu... slabou jednu… Celkový dojem = dvě hvězdy. ()

Mrkvič

Nádherné obrázky. Nepostrádá to vtip, napětí ani zajímavosti. Navíc se příjemně poslouchají charismatické komentáře Jonese a Stewarta. Jen ta ekologická agitace je až moc výrazná a otravná. Spojování mezi jednotlivými živočišnými druhy je taky takové dost jednoduché a dost schazuje celkové vyznění filmu. ()