Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

kinghome

Nejkrásnější dokument o zvířatech vůbec! Je to nádhera. Tohle se musí vidět. Hlavně si to nestahujte v DVDRipu nebo na to nekoukejte někde na internetu. Tohle si vážně stáhněte v Bluray a kochejte se tou nádherou. Stojí to za to. ()

Hádés

Jediné co bych tomu nepřímo vytkl je informativní stránka, ovšem jako výtka se to nedá brát objektivně. Každému vyhovuje něco jiného, já osobně bych byl radši asi kdyby tam bylo více informací. Ale tady se aspoň člověk do toho více zahledí a o tom to asi je, protože vizuální stránka je opravdu přijemná (trochu slabé slovo) a spojení s přijemnou hudbou je krásné. Takže, audiovizuálně je to naprosto okouzlující. ()

xxvasa

od dokumentu sa ocekava ze sa clovek dozvi neco noveho, coz sa tady opravdu nestalo, jenom spousta peknych obrazku a to je malo... ()

Muse

To jsem snad ani nevěděla, jak je naše planeta krásná... Je zajímavé, jak jsou zvířata oproti mnohým z nás naprosto smířeni a vyrovnáni se stále se opakujícím koloběhem roku a života... ()

uhlajz

Úžasné záběry, které dohromady tvoří zajímavý celek, ale něco tomu chybí, co by to vše proměnilo v dokonalý celek. Home se mi líbilo víc. Nejlepší záběr pro mě byl Žralok bílý... ()

gjjm

Jak se může dokument o přírodě dostat do top 20? Protože je visualně krásný, občas ukáže nějaké to dojemné medvídě a o chvilku později zase majestátní záběr na zasněženou pláň, má líbivou hudbu, ale jinak v podstatě o ničem? No... v podstatě jo, přesně tak. Dokumenty o přírodě moc nesleduju, takže nevím, jestli je mé hodnocení úplně objektivní, ale přišlo mi to průměrné a ničím výjimečné. Obrazy jsou sice dobře natočené, ale při bližším zkoumání docela normálně líbivé a bez větší zajímavosti. V televizi bych to asi přepnul, takhle jsem jen druhou půlku věnoval testování, jak velkou rychlost přehrávání dokážu ještě vnímat. Rozhodně si nemyslím, že by se to na mém docela negativním názoru na film nějak projevilo. ()

MikyAff

Miluju dokumenty se zvířaty, obzvláště mláďaty. Bohužel často místo toho, abych byla unešená jejich roztomilostí, tak koukám jak umírají. Ne kvůli lovcům, ale nám - lidem. Vždycky jdu do dokumentu s tím, že se podívám na život zvířátek a budu naplněna jistým optimismem, protože já ty chlupatý i nechlupatý potvory prostě zbožňuju. Často ale pak uvažuji nad tím, jak lidi vlastně svět devastují a ničí a potom z toho mám jen depresi. Celý tenhle film je jistým skrytým poselstvím. Jenže já se těšila na naprosto perfektní podívanou, od které nebudu moct odtrhnout oči a přitom tam byly chvíle, kdy mi film nezaujal natolik, že jsem byla myšlenkami mimo. Proto mu strhuji tu jednu hvězdu. Přesto jsou tam nádherné scenérie, vtipné momenty ze života zvířátek (klouzající medvědi a skákající kachny..) a to vše doplněno o krásnou hudbu. ()

elanius

(108/2015) / Unikátny dokument, poskladaný z tých najdokonalejších záberov. Pre plnohodnotný zážitok sa treba pustiť do seriálovej podoby Planet Earth. (9/10) ()

LadyDevil

Tolik krásy se nedá natočit jinde než v přírodě... Překrásné záběry, dojemné momenty a o to děsivější vzkaz lidstvu. ()

dANo

Naša Zem je krásna a tento dokument to dokazuje takým spôsobom, že divákovi beha mráz po chrbte. Jednoducho vynikajúci film o prírode, zvieratách, ročných obdobiach a hlavne o Zemi. ()

Mizzy

Krásný dokument, který dokáže člověku připomenout, že naše Země je přeci jen nádherné místo k životu. Audiovizuální symfonie :) ()

Vodou

Krásné obrázky, ale velmi doslovný komentář, sdělený takovým klasickým zvučným mužským hlasem. Za vizuální sdělení tudíž 5*, za povídání 3*. Použiji-li diferenciál jednoduché funkce, následně odmocním faktoriálem neměnné proměnné, a použiji-li nezbytnou 95% odchylku, dostanu se na 4*. A na těch taky zůstávám. ()