Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

rastlinka

Nádhera!!! Absolútne fantastický dokument, ktorý ukazuje, koľko krásy na svete máme a koľko krásy si nevážime... Behom dvoch dní som si to musela pustiť dvakrát. Dažďové pralesy - "3% zemskej plochy, 50% všetkých rastlín a zvierat, nič väčšie nemôže byť v stávke...". A úplne nesúhlasím s tým, že v ústraní je informovanosť. Stačí dokonale vnímať všetky momenty a zábery; pohyby, správanie a mimiku zvierat, fascinujúce farby a tvary prírody a človek sa dozvie niekedy oveľa viac ako keď počúva sprievodné texty. ()

Fanucci

Některé záběry jsou úchvatné, ale nemůžu se zbavit dojmu, že film je neucelený a skáče z jednoho tématu do druhého bez velké koncepce. Přesto ale krásný vizuální zážitek doporovázený hlasem Patricka Stewarta (skvělý výběr mimochodem). 90% ()

Bonaparte.

Překrásný dokument o tom, jak nádherná ta naše země je. Ještě překrásnější, když na vše koukáte v full HD ... no přiznám se při obrovském hejně ptáků, počítač nestíhal. Kdyby někdo chtěl zachytit všechny krásy země nestačil by mu ani 24 hodinový dokument. Earth je dokumentem především zaměřený na mateřské pouto, barvy přírody a lovecký instinkt. 80% si to zaslouží. ()

Huntelaar

Vizuálně je to překrásné, ale protože se během filmu projede celý svět a příběhy zvířat dostanou jen epizodní role, vypadla mi z toho jen bezbřehá ekologická agitka. ()

GILLWANDER

Famózne! Prekrásne! Úžasné! Neuveriteľné! Tak asi zneli moje komentáre počas sledovania tohto dych berucého dokumentu. Proste som celý čas žasol, ponúkané obrázky boli úchvatné, zatajoval som dych a neveril vlastným očiam, že toto všetko vlastní naša planéta a mi sa radšej kocháme niečím čo trčí z betónovej zemi. Toto nikto nepostavil cez deň vlastnými rukami toto je kolobeh života, o ktorý sa chystáme nadobro pripraviť. Mali by sme s tým čo najskôr niečo urobiť, inak prídeme o našu zázračnú planétu. Po technickej stránke nemám čo dodať. Ako dokument to funguje vo všetkých smeroch viac než perfektne. A tie zábery... jedným slovom krása! 90% ()

Katarine

Úžasná a velkolepá podívaná, nad kterou žasnou ne jen naše oči, ale i naše srdce. Těžko se věří tomu, že žijeme na stejné Zemi. ()

easaque

-5* zdejší velmi vysoké hodnocení si tento dokument zaslouží zejména za úžasné záběry z různých koutů naší matičky Země a všemožné zvířeny, co tu žije. Proměny krajiny v průběhu ročních období byly také velmi efektní. Informační stránka sice není tentokrát tak vysoká, ale nemůže snížit kvalitu tohoto snímku. A proto i já ohodnotím známkou nejvyšší. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Pro ty, co dávaj přednost zelený před šedivou asi nebude Earth moc přínosný co do informací, nic to ale nemění na tom, že tenhle 90ti minutovej best of výběr z nejoblíbenějšího seriálu zdejší internetový komunity je jeden hezčí a dojemější záběr za druhým. Sentimentu jak na pohřbu Lady Di, kterej je ale vzhledem k vážnosti tématu na místě. Fandíte smečce lvů nebo slonovi? ()

Antabelus

Vzhledem k tomu, že se o tomto snímku hovoří čistě jako o dokumentu, není úplně na místě přehnaná dramatizace scén soundtrackem a komentáři, která se v průběhu nejednou objeví. Ale jinak skutečně krása! ()

Havaj8

Skvěle odvedená práce. Kouknout se na nejlepší dokumentární film už bylo třeba a rovnou v HD, když už si to mam pořádně vychutnat. A taky se tak stalo! Neskutečný obrázky toho, o čem se nám může jenom zdát. Nikdy jsem dokumenty nijak extra nesledoval, ale pokud by to mělo bejt takovýhle třídy, vůbec bych se tomu nebránil... ()

dezorz

Ako najdrahsi dokumentarny film necudo, ze je tento dokument zvladnuty na dokument nevidanym krasnym fotografickym videnim sveta. Klobuk dolu. Ako najdrahsi dokumentarny film urceny pre celu rodinu je ale nutne myslienkovo prisposobeny mensej, prirodne neidentickej brutalite a urcitemu ludskemu, rozpravkovemu videniu sveta. ()

MrPierc

Nádherně natočená propaganda na záchranu Země. Krásné záběry, čistý obraz, zrychlené záběry, hudba. Jenže tenhle našampónovaný film se bojí ukázat smrt na Zemi. Jsou tu jen náznaky špatných konců, ale smrt tu není. ()

Langy10

Já dokumenty teda moc nemusim no, nebyl špatnej. Byl o přírodě a příroda se mi líbí, takže 3 hvězdy :) .nebylo to špatný .) ()