Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

-bad-mad-wolf-

Rekapitulace různých světových biotopů, z nichž žádnému není věnována větší pozornost a o žádném se nic nového nedozvíme, ale film je díky jejich počtu dostatečně pestrý. Staví se především na překrásných obrazech; záběry na gigantická stáda, nedozírná hejna ptáků a vyskakující žraloky berou dech, stejně jako plovoucí sloni, útočící vlci a ledem se prolamující medvědi. Pohyblivá pohlednice, krásná. Ale něco na ní napsaného být mohlo... ()

Phobia

Špička mezi přírodopisnými dokumenty. Jenže pokud se k filmu nachomýtnete v době, kdy už v žánru máte hodně nakoukáno, pak pro vás jen málokterá informace bude překvapivá. To je z mé strany vlastně jediná námitka, jinak nemůžu vytknout nic: super záběry, krásná hudba, velmi emotivní okamžiky... akorát mi k dokonalosti chybělo více nových poznatků. 89% ()

lesumir

Krásné, nezapomenutelné, dechvyrýžející, fascinující záběry přirody. Ale pořád to není dost, aby to mohlo "soupeřit" v jednom žebříčku s takovými perlami, jako je Terminátor 2, Klub rváčů nebo jakýkoliv jiný film, umístěný v TOP. Jsou to přeci jen obrázky... ()

kinej

Tahle vizuální pecka, přece není jen o krásných obrázcích. Je také o tom, co se s planetou děje. A musím říct, že na to jde vkusně. Podle mého nezáleží na tom, jestli je za globální oteplování vinno lidstvo, nebo ne. Tak jako tak se k naší planetě chováme jako prasata, a to není v pořádku. Čím víc dětí tenhle film uvidí, tím více jich o tom třeba může přemýšlet. Alespoň nějaký pokus. Pro mě byl film zážitkem, nejen kvůli vší té nádheře, ale také kvůli pro někoho možná až krutým scénám, kdy predátoři loví svou kořist. Všechny záběry jsou vizuálně vypiplány k naporsté dokonalosti. Brodící se opice, zpomalené záběry lovícího geparda, či žraloka... Požitek, jakých se jen tak nenabažím. ()

Hrabka

Naprosto úžasný dokument. Nádherné záběry suchozemských i vodních živočichů a přírody, kterou obývají. Skvěle udělaný dokument, jehož pointa stojí za zamyšlení. Hudba stála taky za to. Při putování některých zvířat za doprovodu chytlavé hudby jsem si připadal jako když koukám na Pána prstenů. Jako dokument je to naprostá bomba, ale trochu mi vadí, že je to normálně řazeno mezi filmy. Ale tak co už, toto dílo určitě zaslouží uznání. Bylo to vtipné, napínavé, roztomilé, zajímavé, dechberoucí, smutné, úchvatné, fantastické, ale hlavně to bylo takové, jaké to opravdu je. 90% ()

Jamal

Líbí se mi, že vám dokument nic nevnucuje. Říká podívejte se na to co jste ještě neviděli a neuvědomovali a utvořte si vlastní názor co pro tento svět můžete udělat. Neskutečné obrázky, které chvílema vyráželi dech. ()

juta

Pěkná ukázka kousku planety, která zatím nebyla až tak dotčena. Škoda, že se většina filmu odehrává v Arktidě, jinde se ale moc točit příroda už nedá. Některé záběry jsou opravdu fascinující a některé zase smutné. ()

Kass

Překrásné obrazy. Jde ovšem jen o zkratkovitý výstřih z velkolepého, jedenáctidílného dokumentu "Planet Earth". Dokument "Earth" zjevně vznikl jen ze dvou důvodů. 1, Dostat ty úžasné scenérie na plátna kin (tzn. střihat, střihat a střihat na pro kina únosnou délku). 2, zvýšit důraz na ekologické poselství natočeného materiálu. ()

lamps

Přenádherná cesta napříč naší kouzelnou, leč lidmi nesmyslně devastovanou, planetou. Sice jsem to sledoval pouze v angličtině a v mizerné kvalitě, ale celkový prožitek byl přesto naprosto impozantní. 100% ()

Jacinda

brek brek brek...nic jiného k tomuhle nemohu napsat. krása přírody kterou ničíme...nevinnost zvířat které mučíme. lidé si nezasloužejí žít. měli by zemřít...možná to by naši planetu zachránilo, protože jiné východisko asi (a bohužel) není ()

Pepinec

Filmařský majstrštyk, bezesporu. Zachytit na kameru takovéto okamžiky zvířecích osudů chce nejen kumšt, ale i odvahu, nulový pud sebezáchovy a štěstí jako z loterie. Nicméně, abych toto mohl považovat za film, potřeboval bych k tomu větší provázanost jednotlivých pasáží a o kapánek více informací, které by mě mohly oslovit i jinak, než jen vizuálně. ()

Rover

Musím uznat, že natočené to bylo vážně bravurně a strašně zajímavě (nejvíc mě asi šokovaly mladý kachničky mandarínský; výborně jsem si užil moje milovaný rajky). Co mě trochu rozčilovalo, bylo zaměření na velké savce, který mě prostě nikdy moc nebavili, daleko radši bych pozoroval dění v deštným pralese, než na savaně. Mluvený komentář byl často zbytečný a spíše otravný svým apelativním vyzněním (zlý lidé oteplují planetu a lední medvědi umírají - imho je to jen změna etap, nejsem odpůrcem ani zastáncem globálního oteplování, ale svádět na něj všechno mi přijde přitažený za vlasy). HUDBA: George Fenton - ta mě vyloženě otravovala svou prvoplánovostí ("zlá" hudba u útoků predátorů, "smutná" u umírání zvířátek nebo "komediální" u chudáků tučňáků). ()

petaspur

Dokument snímající naši domovskou planetu v průběhu jednoho roku je jistě zajímavý, některé záběry jsou skutečně úžasné, ale pokud mám hodnotit celek jako film, tak to zase žádná sláva není. Návštěva ZOO mi, kromě bonusu v podobě pohybu na čerstvém vzduchu, poskytne srovnatelný zážitek. ()

hippyman

překrásná hudba a překrásné záběry poskládané do překrásného dokumentu o křehkém štěstí života na Zemi, který člověku jednoduše bere dech a místy otevírá ústa dokořán... epické. 90% ()

HAL

Dokonalé ve své jednoduchosti. Není to nejlepší ani nejchytřejší dokument všech dob. Ale je nesmírně odzbrojující, i přes ten svůj místy tlačený zelený podtext. 9/10 ()