Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

F.man

Audiovizuální podívaná sestříhaná převážně ze seriálu BBC Planet Earth. Moc pěkné, nicméně oproti seriálu jen chudá sestra. Jako předkrm nebo výcuc ideální. ()

PauloZ

Jeden z nejlepších dokumetů co jsem viděl. Nenásilně donutí díváka k zamyšlení o tom, co způsebujem. Navíc mám dokumenty o přírodě velice rád, takže nemám nejmenší důvod dát méně než 5*. ()

yakoob

Úžasně natočený dokument...Veliká škoda, že i režisér věří, že je to všechno náhodou...Tomu snad musí věřit opravdu jenom blázen a nebo člověk nevzdělaný!!!...Taková nádhera, všechny ty stvoření, a více jak polovina světa věří, že je to výsledek evoluce...Fíha...To už jsme tak zdegenerovaní?..."Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu" (Bible)...Ať už dokumentu vytýkám právě podlehnutí nedokázaných důkazů, po stránce filmové hezky zpracované... ()

hous.enka

Globální oteplování, led, pouště, tajga, medvěd, slon, lev, ryba... bla bla... Možná celá série je dobrá (jsou tu vidět prachy a technika), ale ta devadesátiminutová okleštěna verze je jedna velká nuda s jediným vtipným šestibrkým ptákem, co zametá, uklízí a udržuje si pořádek. Jinak to byl jeden z nejnudnějších a nejpovrchnějších dokumentů, který jsem doposud viděla. A to mám dokumenty o zvířatech fakt ráda. ()

FFilipCZ

Krásné záběry, příjemný nerušící komentář. Nejvíce se mi líbily zpomalené a zrychlené záběry, při těch tuhla krev v žilách a zastavoval se mi dech. ()

Bakllazaan

Mnohem lepší je se podívat na jednotlivé díly z nich6 je tato kolaž sestavena. Film je naprosto ochuzen o jakékoli zajímavosti kvůli časové tísni, a o pana Attenborougha. Todle jenom takové filmové leporelo. 50% ()

frashmaker

V dobách, kdy o víkendech ráno malé děti koukaly na Pokémony, Digimony, a ještě možná v dobách Vegy a Magionu, jsem já sledoval převážně pořady National Geographic jak na běžícím pásu fáscinován krásami přírody. Teď jsem se těšil na neskutečné impozantní a zdrcující dílo, které zachycuje všechny krásy světa, ale dostalo se mi jen průměrného dokumentu, který kdyby dali mezi ostatními dokumenty tenkrát před 13ti lety o víkendu, tak by mi ani nepřišlo, že je něčím zvláštní a vyjímečný. Je sice hezky barevný, a sem tam jsou tam impozantni momenty a zpomalené záběry, při kterých se snad i tají dech, avšak asi jsem od nejlepšího dokumentu na csfd čekal o hodně víc... Příliš se vlekl, postrádal dramatičnost a nízká úroveň odbornosti mu taky nepřidávala. Spousta soubojů lovce a kořisti byla utnuta zrovna když se něco začlo dít a na druhou stranu záběry medvíďat, která se hrabala z nory, trvající snad 10 minut spíš ještě ironicky potlačovaly absenci zajímavých záběrů.... A rovněž mi přišlo, jako by to komentoval člověk, který slepě věří ideologii Greenpeace, ale nepozná kohouta od slimáka, než nějaký vědec.... Takže dávám za 3 a je to ještě spíše trošku slabší 3... Bohužel :( ()

Hannibal92

Dokumenty zrovna moc nemusim, ale tenhle prostě nejde nevidět. Nějaké záběry jsou tak úžasné, že nechápu jak se jim povedlo takhle to natočit. Opravdu respekt. ()

mysiak

Najkrajší dokument aký som videl...vizuálne je to paráda...hlas Patricka Stewarta mi ešte doteraz hrá v hlave...je to krásny, krásny dokument...odporúčam ()

Pirkaf

Skutečnost, že se země otepluje, je dobře známá. Že se tak děje především kvůli lidské činnosti, to už tak průkazné není (takže bych to v tomhle filmu nemusel poslouchat v každé druhé větě). A ještě méně průkazné je to, že život na naší planetě vznikl náhodou. Na můj vkus až zbytečně mnoho jednostranně použitých slov. Ale jinak úžasné záběry, to se musí nechat. ()

Popluh

Vizuální stránka filmu je sice dokonalá a u některých (zejména leteckých) záběrů se skutečně tají dech, ale jako celek to většinou působí dost samoúčelně. Ústřední myšlenku to sice má, ale naplno se projeví až v úplném závěru, přičemž ta hodina a půl předtím jako demonstrace něčeho, co už všichni stejně dávno víme (tedy pokud nenosíme růžové brýle), působí poněkud přetaženě a i přes všudypřítomnou technickou dokonalost mě prostě chvílemi nudila. 75 % ()

zipper111

Něco tak neuvěřitelně nádherného a zárověn neobyčejně smutného jsem už dlouho neviděl. Opravdu překrásné záběry z naší matičky Země podkresluje emocionálně velmi vypjatá hudba a pěkný komentář. Spousta záběrů je ze seriálu Planeta země, takže kdo ho viděl tak může být lehce zklamán, přesto je to neuvěřitelně poustavý snímek a doporučuju všem, kdo se chce podívat na nádheru, trošku uslznout, zasmát se (podle mě nejlepší scéna je, když mláďata kachen vyskakují z hnízda:) a lehce i hluboce se zamyslet. I kdyby to nebyla úplná pravda jak tu někdo píše, přece jenom se může něco pro dobro naší planety dělat... ()

buldock

Audiovizuální fantazie servírovaná společně s aktuálním ekologickým poselstvím , podmanivou hudbou a výbornou dvojící hlasových průvodců Patrickem Stewartem a Jamesem Earlem Jonesem. Shlédnuto v HD - fantastický zážitek! 90% ()

Makky

Hoci je Earth až príliš podobné veľkolepému dokumentárnemu dielu Planéta Zem, aj tak je v niečom iné. Dojímavé, napínavé, krásne a vzhľadom nato, že ide o našu modrú planétu, tak aj vizuálne dokonalé. "Je to v našich rukách." ()