Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

heyda

Nádherné je slabé slovo! Přenádherné už se trochu blíží k tomu co jsem viděl a pociťoval. Film je prošpikovaný těmi nejúžasnějšími záběry na zvířata, rostlinstvo, ale i planetu nebo meteorologické procesy a je podbarvený krásnou orchestrální hudbou. Tohle není jen nějaký film, tohle je koncert pravdy. Žádná přetvářka, žádné hrané obličeje, prostě čistá pravda a život, jak ho dokáže napsat jen příroda. Obrovská pochvala BBC, zasloužené 18. místo na CSFD a my lidi bychom si měli uvědomit, že tu nejsme sami a snažit se odvrátit stále horší a horší podmínky pro život jak živočichů, tak i rostlinstva!!! 15/10 ()

jojinecko

Ono by to celé bolo prekrásne, čarovné a okúzľujúce...keby to nebolo vo svojej podstate tak smutné, to čo sa s našou Zemou deje... ()

Nettrass

Netušil jsem, že je zvířat tolik. Zdá se, že jsou přemnožená, zabírají moc místa a neplatí daně. Naštěstí jsem optimista, takže věřím, že si člověk s tímhle problémem nakonec nějak poradí. ()

Flego

Úžasné zrýchlené zábery rastúcej flóry za pohybu kamery, kolmé zábery zhora a množstvo ďaľších pohľadov na našu modrú planétu. Unikátny dokument. Nádhera. ()

poz3n

U většiny záběrů si prostě lámu hlavu nad tim jak je vůbec možný něco takovýho natočit... Nemam slov... ()

jonyyy

Člověk si uvědomí, jak to mají ty zvířátka těžké samy o sobě, když musí plavat 4000 mil na sváču. A my jim to navíc zrovna neusnadňujeme. Fantastické záběry, citlivý komentář. 95% ()

hendrich6

Tento film jsem sledoval s velkým očekáváním,protože aby uzavíral top 15 na csfd.cz,tak to musí být bomba.Pro mě to ale úplná bomba není.Nádherné zpracování,skvělé obrázky a dojemný příběh ledního medvěda.Dozvěděl jsem se i nové informace a nechybělo poselství a pár vět o globálním oteplování nakonec.S tím ale já sám určitě nic neudělám.Místama možná trochu nuda,ale na jednorázové podívání je to pěkný dokument,možná nejlepší,co jsem viděl (a to jich moc nebylo). 75 % ()

maseer2

přenádherný dokument, který nám ukazuje krásy přírody, o než můžeme přijít, když se k naší matičce Zemi nezačneme chovat lépe... ()

Caszidy

Záběry vpravdě dechberoucí, namluvení Patrickem Stewartem též příjemné, výpovědní hodnota jakbysmet, ale 18. nejlepší film všech dob(k datu 23.11.2011)? Nenechte se vysmát. Ano, dokument je opravdu kvalitní, ale zdejší hodnocení se mi zdá lehce přehnané. ()

Hwaelos

Tak jsem to konečně viděl! Déle už se tomu vyhýbat nešlo. Co říct? Informační hodnota se blíží nule a nádherné (!) obrázky planety ukazují, jak je naše Země úžasná. Je. ()

Terva

CITÁT - Veškerý život na Zemi je založen na náhodě a poháněn energií Slunce.......... LEDEN - ÚNOR - lední medvědi. Probuzení a cesta za potravou. BŘEZEN - Rys může putovat za kořistí na vzdálenost stovek kilometrů. DUBEN - Mláďata a stěhovavá hejna z celé Planety se vrací....... DUBEN - Severní Arktida. Slunce nezapadá, začíná polární den. KVĚTEN - Nejkrásnější jsou rajky žijící v deštném pralese. Střídání ročních období je náhoda, bez které bychom nepřežili. Ale existují i místa na naší Planetě, kde se roční doba nestřídá. ČERVEN - Jihoafrická poušť Kalahari. Období sucha a sloni putující za vodou. Jestřábi snažící se přeletět Himaláje - nádherné a fascinující. ČERVENEC - Díky záplavám rozkvétá Afrika. Ale jsou některá zvířata, která nejsou moc nadšená, například opice. SRPEN - Pohled do oceánu a keporkaci začínající svou pouť za...potravou. ZÁŘÍ - Opět oceány a cesta 6 000 kilometrů dlouhá a opět je v tom potrava. ŘÍJEN - Připlutí velryb do polárních vod. Jejich cesta je u konce a krmení začíná. Jinde léto již končí, ale v Antarktidě právě začíná. LISTOPAD - Hnízdící tučňáci a život v Antarktidě. PROSINEC - Slunce zapadá a koloběh může pomalu začít znovu. A co jsem se dověděl ? Že lidé jsou virus této planety a je třeba nás vyhladit dřív, než tuhle Planetu zabijeme. ()

moviesfan

K tomuto dokumentu není třeba se dlouze rozepisovat. Je to totiž celé velmi poutavé s krásnými a zajímavými záběry a komentářem. ()

Marek1991

Veru naša planéta je nádherná a prináša prenádherné úkazy a scenérie. Do jedného filmu je to však obtiažne celé spracovať, hlavne ak má tak jednoduchý a pritom dôležitý názov ako Zem. Veľmi kvalitný dokument prinášajúci pohľady na našu Zem a život na nej. Priznám sa však, čakal so viac. Videl som totiž aj krajšie dokumentárne seriály, ale nájsť ten správny dokument je pre mňa obtiažne. Je ťažké na jeden ukázať, že toto je ten, ktorý vám povie viac ako niekoľko učebníc o Zemi. Naša planéta je pre mňa asi najväčší skvost vo vesmíre. ()

Cubinho

Úchvatné záběry, možná trošku nesourodé. Jen nevím,... možná by bylo lepší dokumentům přidělit svůj vlastní žebříček. Ne, že by kvalitou nepatřily do TOP 200, ale přece jen mi v ní trošičku vadí:-) ()

Ajinka126

Je mi líto, je mi tak strašně líto, že lidé, ač se jim dostalo té pocty, že si dokáží věci uvědomovat a přemyslet, nedokáží myslet na přírodu. Na to všechno díky čemu jsme nyní tady. Jsme lhostejné vůči těm, jenž bychom měli chránit. Krásný dokumentární příběh. ()

El Pistolero

8/10. Opulentní vizuální hostina pro všechny po přírodních divech tohoto světa lačnící oči. Pestrobarevný gejzír působivých snímků, záběrů z ptačí perspektivy i těch, které byly pořízeny infračervenou kamerou či pod hladinou moře. Kvalitní hudební podkreslení je samozřejmostí. Místa posud nezkažená, západní civilizací netknutá, roztodivné živočišné a rostlinné druhy, klimaticky rozdílná krajinná pásma, tajemné přírodní rituály, svým divokým způsobem krásné zákony potravního řetězce. Funguje i jako připomínka toho, že svět není jen plocha o výměře x km², po níž se běžný člověk denně pohybuje. ()

corpsy

Stále ma fascinuje na dokumentoch tohto druhu umenie ich tvorcov. Či už z pohľadu nedostupnosti terénu pre nakrúcanie, alebo z pohľadu nemilého odhalenia sa faune a tým aj znemožneniu natočiť ten najlepší záber. A tie zábery sú tu proste fenomenálne. ()