Útěk do divočiny

Into the Wild

Útek do divočiny

Dobrodružný / Drama / Životopisný

USA, 2007, 148 min

Vzdal se všeho, aby si splnil svůj sen, a i když ho to stálo to nejcennější, co vlastníme, věřím, že neměl čas litovat. Velmi silný zážitek, který je (více propracovanější a rozsáhlejší než 127 hodin) přes svou delší stopáž rychle utíká a ani na chvilku nenudí. Podkreslující hudba je výborná a Seana Penna bezmezně obdivuju.(6.8.2012)

• Morien

(1001) Asi bych si ráda poslechla, co jsou to ty pravdy, jichž je údajně tento film plný. Nedalo by se totiž říct, že nechápu snímek, spíš nechápu ty všechny, kterým se líbí. Respektive, mám pocit, že vychvalují jakýsi jiný imaginární film v komentářích k tomuto západově-slunečně kýčovitému a zároveň takzvaně protikonzumně konzumnímu kousku o klukovi, kterej si trochu zarebeluje, trochu zadovádí a nakonec zjistí, že to bylo stejně všechno zbytečně. Jsem to sice já, komu se obvykle líbí depresivní věci, a přesně takhle na mě myšlenka, jež jsem ve filmu našla, působila, ale tady je zpracovaná tak krásně, ryze a čistě "americkým" způsobem, že raději přesedám na jiné koště a letím do teplých krajin. Jediná scéna, která mi možná trošku zůstane v paměti, je psychedelická čučka na mědvěda. A taky si ještě pamatuju, že jsem u toho zrovna cvičila s činkama ramenní svaly, ale to je opravdu všechno. (A to jsem Walden aneb Život v lesích přečetla a Thoreaua mám ráda.)(6.3.2009)

Ano, silné, krásné, zajímavé, ale na můj vkus až moc rozvleklé a i když Seana bezmezně obdivuji, tohle mi až tolik nesedlo, každopádně nejlepší volba herců.(20.5.2008)

chris byl mladík se srdcem dobrodruha, který se rozhodl vzepřít pohodlí každodenního života a hlavně utéct.. utéct od společnosti, od rodiny, utéct od reality.. jako cíl své cesty si zvolil aljašku.. rozhodl se žít uprostřed divočiny.. a rozhodl se přežít.. bohužel příroda umí být stejně tak krutá jako nádherná.. a člověk (chce se mi říct naštěstí) nad ní nevyhrává.. kouzlo tohohle filmu můžete objevit od prvních minut.. celé to je v síle přírody, v naprosto geniální hudbě eddieho veddera a v očích emila hirsche, když pozoruje losí stádo.....(11.4.2008)

Filosofující dialog o střetu hledání dokonalého sebevyjádření pravdivého já prostřednictvím samoty, upřímnosti a absolutní svobody a závazků plynoucích z bytí jakožto bytí s druhými, bytí pro druhé. Zásahy McCandlessových rodičů jsou znát, svolení k natáčení bylo patrně poskytnuto až díky ústupkům v hledání konsensu mezi oslavou Chrisova úniku a poněkud pragmatičtějším a zdravějším poukazem na člověka, který je zoon politicon, ať chce, nebo ne. V každém případě tato ambivalence výpovědní hodnotě snímku jen prospívá. Vizuální stránka nezapře jisté pomrkávání po malickovské kráse. Hudba, nesmírně pečlivě poskládaná, k filmu padne jako ulitá. Velmi podařené.(8.7.2008)