poster

Útěk do divočiny

 • USA

  Into the Wild

 • Slovensko

  Útek do divočiny

Dobrodružný / Drama / Životopisný

USA, 2007, 148 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  *****

  Kdo by alespoň jednou nesnil o útěku do divočiny - daleko od pokrytectví lidské společnosti, od nekonečného pinožení se za kariérou jako falešným štěstím... Prosté splynutí s přírodou, plnění základních životních potřeb na samotné hranici existence - v těch prchavých okamžicích se Christopher McCandless cítil skutečně naživu. Jakou cenu má splněný sen? Myslím, že kdyby měl znovu na výběr, podnikl by svoje "Great Alaska Adventure" znovu. Než dlouhý prázdný život, raději několik skutečných okamžiků... *** I read somewhere... how important it is in life not necessarily to be strong... but to feel strong.*** I'm going to paraphrase Thoreau here... rather than love, than money, than faith, than fame, than fairness... give me truth.***(30.5.2008)

 • kiddo
  ***

  Jestli nebudu do 30 na Novém Zélandu pást ovce, budu se považovat za ztroskotance neschopného naplnit své sny. Kdyby mě ale k vyplnění toho snu mělo pohnout „Into the wild“, asi k tomu nedostanu nikdy. Myšlenka na spirituální očistu v lůně přírody není nijak nová, řádňácký poprask a kulturní ohlas (s dodnes trvající odezvou) ve své době rozpoutalo už samo McCandlessovo putování, a mně tudíž nezbývá než hodnotit film podle toho, jak dobře ideu absolutní svobody ztvárňuje. A tady se nemůžu vyhnout konstatování, že Pennovi se v prvních dvou třetinách tvořených především tunami ohromných celků úžasné krajiny nepodařilo zakrýt naivitu toho všeho: nestačí jen žít, ale hlavně přežít, když se zbavím veškerého majetku a vyrazím do divočiny, nestanu se automaticky obrozeným člověkem a nedosáhnu úplného štěstí. Jenže Chrisova vzpoura je tu v této podobě nahlížena jako čistě kladná a bezproblémová, což mě nutí si k postavě vytvářet kritický odstup a brání mi s ní prožívat i ten „obyčejný“ požitek ze samoty, cestování a plnění si snu: vidím totiž jen bezohlednost, sobectví a neochotu naslouchat. Chrisovy pravdy znějí po vyslovení podivně falešně, zvlášť po konfrontaci s Vaughnovým „V týhle hlavě je něco v nepořádku“. Zdrcující závěr se zmoudřením a jednou z mála pravd o sdíleném štěstí, které ve snímku zazní, nemá ve zbytku důstojnou protiváhu a je jako vytržen z toho filmu, který jsem původně chtěla vidět. Jsem (a asi zůstanu) nevybouřeným radikálem-teoretikem, pořád ještě si myslím, že společnost je prohnilá a lidé jsou pitomci, které může zachránit jen návrat na stromy, jenže přes shodu názorů tohle prostě není TEN výkřik svobody, TEN rebelský film, kterému nechybí opravdovost a který by mě přinutil k vyřezávání pastýřské hole.(25.4.2008)

 • Matty
  ****

  Nejsem žádný starý cynik, naopak bych měl zapadat do cílové divácké skupiny (naivní mladý odpůrce establishmentu hledající způsob sebevyjádření), proč tedy nemám chuť hodit na záda krosnu a vyrazit kempovat do nějaké chráněné krajinné oblasti? Co mi v tom brání? Některé ze slov "patos", "podbízivost", "prázdnost"? Či vědomí, že existují režiséři jako Terrence Malick, který vám přírodu dokáže napumpovat přímo do žil? Nebo snad fakt, o kolik mi krátký výstup Hala Holbrooka přišel dojemnější než celá Hirschova anabáze? Na Útěk se dívalo příjemně, byť je znatelně nesoustředěný (režisér asi pozřel nějaké halucinogenní hříbky), utekl rychle a nemohu tvrdit, že jsem si z něj nic neodnesl. Jen asi ne to, co zamýšlel Penn. Závěrečné poznání u mne spočívalo v pochopení, že nezáleží na tom, kolik kilometrů ujdete, kolik lidí potkáte, kolik toho obětujete, ale máte-li se kam vrátit. Měl se Chris kam vrátit? Odpověď doporučuji hledat na hodně velkém plátně. 80% Zajímavé komentáře: Adrian, CheGuevara, DaViD´82, H34D, Struhy, Golltes(22.4.2008)

 • Fr
  ****

  ,,Protože když budu o samotě, budu se mít lépe, než jsem se měl před tím“….. Estetický poutník, jehož domovem je cesta, komplikovaná osobnost milující Tolstoje, Londona a Thoreau, pracovitej malej fracek, toužící se osvobodit od světa abstrakcí, rodičů, materiálna, nátlaku. Jeho slova jsou plná poetiky a pravdy a za doprovodu ,,trempem“ vonící hudby mohou být nakažlivá. Poháněn rebelstvím a hněvem, žádný zkurvený hodinky či sekera, jen touha být venku. TAM VENKU. V DIVOČINĚ! DEFINITIVNÍ SVOBODA! Vrcholné dobrodružství, boj, jenž má za cíl usmrtit nepravou bytost uvnitř. A vítězně uzavřít duševní proměnu. Blíž k přírodě, BLÍŽ K SMRTI! Zajímavej film, nabitej štěstím, radostí ze života. Nebo je to jen pohrdání civilizací, co mě uspokojuje? Co je svoboda? Co chceme od života? Co je to být šťastný?….. Jestli hledáte ,,PŘÍBĚH“, tak tady jste ,,doma“. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Letošní zimu se chystám přežít na listí a lesních plodech. 2.) Nechápu rozdíl mezi civilizací a divočinou. 3.) Je mi dobře mezi ,,hipíky“. 4.) Potřebuju zhubnout. 5.) Jsem fascinován smrtí hladem. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(9.11.2010)

 • Radyo
  ****

  Zajímavý filmařský počin Seana Penna, jemuž dává kromě výkonu Emile Hirsche zvláštní punc hlavně fakt, že to takto nějak skutečně proběhlo. K dokonalosti sice něco chybí, ale určitě stojí za podívání. Pro všechny zapálené fans Twilight Ságy pak stojí za povšimnutí krátká epizodní rolička Kristen Stewart a.k.a. Belly. A pamětníci si zase vybaví Hala Holbrooka, filmového veterána, známého z některých zajímavých titulů.(12.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace