Útěk do divočiny

Into the Wild

Útek do divočiny

Dobrodružný / Drama / Životopisný

USA, 2007, 148 min

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $55,635,754(18.3.2008)

Zajímavý filmařský počin Seana Penna, jemuž dává kromě výkonu Emile Hirsche zvláštní punc hlavně fakt, že to takto nějak skutečně proběhlo. K dokonalosti sice něco chybí, ale určitě stojí za podívání. Pro všechny zapálené fans Twilight Ságy pak stojí za povšimnutí krátká epizodní rolička Kristen Stewart a.k.a. Belly. A pamětníci si zase vybaví Hala Holbrooka, filmového veterána, známého z některých zajímavých titulů.(12.8.2010)

Christopher Johnson Mccandless > Jon Krakauer > Sean Penn > Emile Hirsch. Týto ľudia už harmóniu života na pár momentov určite okúsili. My ostatný môžeme len dúfať, že ju nájdeme, pretože k jej hladaniu odvahu nemáme. Bere nám ju dnešný ideál ,,šťastného,, človeka.(14.10.2009)

Ten kluk mi mluvil z duše. Skoro dvě a půl hodiny jsem byl s ním na cestě a prožíval situace, o kterých se mi zatím může jen zdát. Pokud mi Klub rváčů dodal kůráž a odhodlání poprat se s dnešním konzumním světem, tak tento film mi dodal naději, že i v současné době se dá žít bez pravidel, stresu, peněz a systému. Když už jsem si říkal, že jeho putování mě nemůže ničím překvapit, přišly další úchvatné okamžiky a po nich další. Pokud jste stejného ražení jako já, tak při Útěku do divočiny budete na vrcholu blaha.(1.6.2010)

Prvni pulka mi co do tempa, atmosfery, rezie i hereckych vykonu prisla dost rozkolisana (trochu to kazilo deleni platna na 2-3 casti, zabery z rodinneho videa, zcizujici a zbytecne zpomalene zabery a prilisna proklamativnost). Druha pule je mnohem soudrznejsi a cistejsi. A mimo jine s velmi povedenym finale, byt film jako takovy vlastne nema pribeh. Jde spis o retezeni situaci a neustalou konfrontaci ruznych nahledu na zivot a zivotnich stylu. Hirsch je spravne "mlady a neklidny," zivocisny a ten idealizmus, ktery jde pres mrtvoly a pali mosty, se mu da uverit. Mimo jine je v urcitych gestech a mimice podobny Pennovi. Zajimalo by me, jak by ten samy namet zpracoval Terrence Malick...(17.11.2007)