Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

Diamant

Čestnosť a pravda má stále svoje čaro... Film sa môže pochváliť fantastickou pestrofarebnosťou (podobne ako film MOULIN ROUGE (2001)), čo je výborná "hostina" pre oči. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov. ()

maverick10

Paradni vizualni snimek o jedne americke naivni rodinne pohadce. Originalni vizualni stranka vypada neokoukane a cool a ten nadneseny nadech, ktery se line celym filmem ma v konecnem souctu daleko lepsi dopad, nez kdyby to bratri Wachowsti brali smrtelne vazne. Obtloustly klucina se svoji vernou pritelkyni opickou davali filmu punc beckove rodinne podivane typu Beethowen a tak to u me nemuze nikdy pomyslet na vyskoe mety, avsak celkovy dojem je dostacujici. Ovsem pokud bych musel denne sledovat spoustu pestrobarevnych, rychle se mihajicich kulis, asi bych brzy dopadnul jako Steve Wonder ()

BoredSeal

Technicky dokonalá šílenost ala Japonsko, bohužel zábava na úrovni osmiletých dětí. Já bych na to svoje děti ale asi neposlal a vy jo? ;) ()

iHyik

První hodina mi vzkázala: "A na tyhle omalovánky se díváš." a pak jsem se totálně obrátil ve vnímání filmu, přistoupil na jejich hru a slintal blahem! 5 hvězd zaslouženě ()

kagemush

Mám obavu ,že mi tu Wachovští předvedli kudy že ten kinokonzum se bude dále ubírati.Pro mě ovšem ještě méně snesitelnější než když si Rodriguez infantilně hraje na Spy Kids,a zhruba na stejný lajně jako strýček ,,vizionář" ,,Nechte si svý Prachy,Mě de vo Umění" Cameron.-Mám velké štěstí,že už teď je na světě cca padesáttisíc filmů,které mi za to kouknutí stojí a sem tam snad ještě nějakej přibude. Takže mám asi s koukáním vystaráno a co bude mi je u prdlačky. ()

Chen

Praštěné, pro mě možná až moc. Pestrobarevné šílenství, které je sice dynamické až po strop, ale tak ujeté, že jsem se místo užívání spíše jen divil. Po technické stránce perfektní, o tom žádná diskuse, ale jinak mě opice házející bobky až zas tolik neoslnila. Má to své kouzlo, ale na mě funguje jen napůl. ()

raffspIn

Co považují američané za legrační na opici v kalhotách, zůstane mi do nejdelší smrti utajeno. Speed Racer je pohádka ve které se zmotní jeden děcký sen a to být supermega závodník nejlepčejší na světě. Na druhou stranu, když porovnám neporovnatelné a to Laputa, Caste in the sky se Speed Racerem (náhodou jsem je viděl ve stejný čas) tak mi utkví v paměti jen jeden znich. ()

Morloth

Filmy, kde hrají opice a děti a mají se rády a dělají vylomeniny a... No, tak tyto filmy mi jsou něčím odporné. Speed Racer není odporný, je jen dětinský, kýčovitý, klišovitý, plný vizuálních vychytávek a po pravdě, dle mého i dosti okoukaný. Kdo si při sledování tohoto snímku nevzpomněl na Tima Burtona. Musím uznat, že Wachowští jdou s vizuální stránkou věci až na morek kostí, že spousta nápadů s obrazem je ojedinělá, funkční a zajímavá. Ale proč to všechno vyplýtvali na celkem nezajímavou rodinnou komedii? ()

Joe321

Stylizace je výborná, ale jinak nic moc. Závody jsou nepřehledné, vypadají uměle a hlavně velmi odflákle (hory, poušť, brrr), ale zase ne všechny (finále). Těžko říct, co kluci v animátorskym chtěli vyrobit. Projíždějící a kecající obličeje mě hlavně na konci neskutečně štvaly. Stejně tak "věrný" komentář moderátorů. Nevim jestli to tak mělo vypadat a působit, ale každopádně mě to nenadchlo. Auta padají z jakékoliv výšky a bouchají až když se to hodí. Samá skákání, bourání, rotace, ale mě to do židle nezatlačilo. Stopáž taky moc dlouhá a navíc plná rodinných mouder. Abych to zase moc nepomlouval, tak malej kluk s opicí byli fajn a Hirsch tradičně dobrý, ale Fox lepší. -"Racing's in our blood." ()

MartinNDL

Může vůbec něco tak přehnanýho, hloupoučkýho, naivního, kýčovitýho dostat plný hodnocení? Když se lidem líbí malý děti a užívaj si jejich projevy demence a nevadí jim, že smrdí, pak řikám...proč ne. Bráškové Wachowští tentokrát zamkli filosofické ambice hluboko do trezoru a řeknou nám, že máme mít rádi svou rodinu a jít si za svým snem. Není to krásný? Ne, neni. Krásná je forma, kterou je to prezentovaný. Animace opravdu špičkové úrovně. Trochu mě překvapili, že udělali drahej film, kterej nevydělá balík. Jako je to vtipný, ale platit bych to nechtěl. Opice vás bude srát celej film a z polibku Emílka a Kristýnky udělali parodii. Body jim za to přibily u mě, ale pokud si to neprodukovali hoši sami...bejt tím chlebodárcem, nakopu je do koulí. ()

HappySmile

Filmu by možná prospěla trochu kratší stopáž. Ne že by byl nudný, ale v první půlce se prostě vůbec nic nedělo, narozdíl od druhé, která byla nabytá akčními honičkami. Ty byly skvělé, ale občas trochu nepřehledné. Barvičky bych nebrala až jako takové plus, spíš jako kýč, na který se ale dá bez problémů dívat. Snímek je určen hlavně dětem (rodinný film), těm se bude určitě líbit, pro nás dospělé bych to označila spíš jako průměr. Nenadchne ani neurazí a nudit se nebudete. ()

Meridius

Tahle gay stylizace na okruhu seděla velmi dobře, mimo něj se mi to až tolik nelíbilo. Hrozně otravnej mi přišel malej brácha s opicí, naprosto skvělej byl ale John Goodman. Celkově 60%, závody 90%. ()

Martin741

Wachowski sa rozhodli po matrixe a podobnych lahodkach pripravit nieco pre konzumneho divaka stravitelnejsie. A to Speed Racer je. Filmu dominuje najma vyborny mlady herec Emile Hirsch a sexica Christina Ricci : 66 % ()

Innuendo1987

Emil Hiršů už měl asi plné zuby poustevničení na aljašce a vrátil se z divočiny přímo do supr čupr barbie omalovánkového světa. Chvílemi sem měl dokonce pocit jako bych koukal na Grinche, chybělo už jen aby Kdovíci začali pět ódy na vánoční svátky. Ale tak víte co, ve světě kde můžete svého potomka pojmenovat Speed Racer je všechno možné. Po téhle psychojízdě se vám prostě pěkně zamotá palice. ()

shyster

Samotného mě překvapuje, že se mi film líbil. Neboť až po půl hoďce jsem přistoupil na hru bratří Wachowských a nechal jsem se unášet pestrými barvami. Pochopil jsem, že je to opravdová pocta (nejen ta, kterou všude vytruboval Tarantino se svým Autem zabiják a pak skutek utek) původnímu seriálu. Že všechno to přehrávání atd. je opravdu promyšlené. Musím smeknout před bratry, co natočili. ()

dezorz

Seed racer je dalsi z filmov, ktory ujkazuje, ako rychlo sa vyvyja vypoctova technika a ako velmi za tym zaostava vsetko ostatne. Banalnosti vo vycackanej doterz nevidenej omalovanke. Akurat ze omalovamky maju sluzit ako doplnok, nie ako ciel. ()

Rocky88

Poněkud atypický rodinný film, plný barev, rychlých kol a otravnýho parchanta s opicí. Musím uznat, že tuhle barevnou látku zvládli Wachovští dobře, protože ukočírovat něco takového chce opravdu um. Sice k závodům mám pár výhrad (bratři asi nikdy nekoukali na závody F1 - kdyby ano, věděli by, že nejúžasnější jsou záběry z kokpitu), ale to je částečně vyváženo různými vychytávkami jednotlivých vozů, které jsou použity ve správný čas. Herecká sestava tu vůbec nehraje roli (kromě Goodmana), protože na herectví se zde nehraje, tudíž absenci větších jmen přisuzuji snaze ušetřit nějaký ten dolar, protože pochybuji, že by do tohohle Silver šel s vidinou, že to bude vynášet stamiliony dolarů lusknutím prstu. . . Stráveného času u sledování nelituji, zábava to byla, ale podruhé už se na to nepodívám. 60%. ()

Vojťas

A tak dejme tomu... Jen by to chtělo trochu víc barev! :-D:-D .... Humor!! Vzhledem k tomu, že jde o film pro celou rodinu, tak trochu přimhouřím oko. Neotřelý a, ovšem nez nutnosti točit dále filmy tímto způsobem, stravitelný počin. ()

selviskhed

Barevné. Postmoderní. Východní. Kdyby mi někdo řekl, že se budu bavit při sledování filmu, kde jsou všecny ty "prima" věci jako je časovaná bomba, ninžové, mafiáni, hočičí bitka, roztomilá opička, wrestlingové zápasy, rytířské souboje a maskovaní hrdinové naráz, moc bych mu nevěřil. Bavilo. A popravdě řečeno, byly doby, kdy mi Dogma 95 připadlo jako dobrý nápad. Mladická nerozvážnost. Miluju to co do filmu přinesly komiksové adaptace. Libí se mi, když film vytváří úplně nový světy, do kterých se může otiskovat umělecká invence. Když film dělá ten krok, který podnikla moderna v sochařství a malířství na konci 19.století. Realismus je prima věc, ale... je trochu omezující. Až si člověk vzpomene na Kabinet doktora Caligariho. Spousta výborných koláží, které by se daly rámovat a věšet na stěny. Pět okousaných nehtů a dva okousané rty. Po nedávno shléhnuté nejlepší romantické komedii (Absolvent) mám dnes další nejlepší snímek dost dekadentního žánru - rodinné komedie. Hádám, že na dost dlouho. Varovani: Nedoporučuju se na film dívat pokud po shlédnutí potřebujete rychle usnout. Je s tím problém. Nakonec chci říct: "Brácho, místo Mazací hlavy ses měl dneska mrknout na tohle:)" ()

Petoss1

Stvoritelia Matrixu si zobral pastelky, začali vyfarbovať omaľovánku a výsledkom je Speed Racer. Blbosť v ktorej autá jazdia 800 km, vodiči si pritom kľudne nadávajú, nevenujú pozornosť čo je pred nimi, robia si v pohode 36O stupňové otáčky a všetko je to zbesilé, strašne nasnímané a obsahuje to šialené množstvo farieb až z toho rozbolí hlava. Jo a Christina Ricci taktiež jazdí, ale tá je aspoň na zožratie. 20% ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)