Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

kubyno

Jsem nadšen. Wachowští vzali ten nejotřepanější a nejkýčovitější možný příběh, co snad vůbec jde, plný těch nejprofláklejších zápletek, situací, postav, zvratů a já nevím čeho všeho ještě, a u dělali z toho film, který mě prostě bavil. Nechápu jak to, ale i když jsem věděl stokrát, co se stane, tak jsem na to koukal se zaujetím a dobře jsem se bavil. A i kdybych to byl nikdy neřekl, tak se mi to digitální divadlo líbilo. Fakt pecka. ()

hakon

Jedna. Dokonale mychane barvy nejsou ve zmeti akce niktera naivni ani trapne. Vizualni stranka bori vsechny hranice kyce a je pefektne pouzita, aby nevyznivala 100% umele. Dva. Emile Hirsch je i pres dabing skvely, Ricci neni vubec otravna a Goodman je za frajera. Mala opicka s mladsim bratrem Speeda jsou prijemnym uvolnenim a jejich vtipy jsou vic nez cool. Tri. Skakjici auta, neuveritelne srazky, utocne kola vozu a strih scen pomoci facu, to je vse co vam Wachowski serivruji, to vse pro celou rodinu, ale samotare. Dokazi zaujmout, jak decko, tak dospele a samotny konec filmu je natolik napinavy, rychly a sugestivni, ze jsem dostal husi kuzi. Tleskam 8/10 ()

strangercz

No kde začít. Je to vizuální nářez to bez debat. Občas vám ze všech těch záběrech pude hlava kolem. Největší slabinu ale nevidim ani tak příběhu jak dost sentimentálních rozhovorech mezi Speedem a rodiči. ()

Ulrich

Nemohu si pomoci, ale ze vseho nejvic mi to pripada, ze Wachowsti si z Joela Silvera za jeho penize hezky vystrelili. Protoze tento film se opravdu libit muze snad jen technickym ultra nadsencum. Temer cokoliv, co bych zde chtel vytknout jako zapor, by se mi okamzite vratilo, jako stylizacni zamer. Proto, stejne jako nove dva dily Matrixu z hlediska dotazeni tvurciho zameru do pozadovane formy je tento film dokonaly. Ja osobne jsem se dost bavil, kdyz si odmyslim par nudnejsich pasazi. Libilo se mi jak film balancuje mezi parodii a poctou takovym zpusobem, ze clovek casto nevi, jestli je to jeste mysleno vazne ("Vy jste vsichni poslouchali za dvermi?"). Herecke obsazeni je vynikajici - sledovat Goodmana me bavi skoro v kazdem filmu, stejne jako Sarandonovou a Fox zde dokazuje, ze ma potencial, ktery prevysuje jeho Lostovskou roli. Trosku jsem mel problem s Hirschem, coz mohla ale i zpusbit "kotkovitost" dabingu (jedna kopie bez titulku - diky distributore). No a zminovat se o zavodech je asi zbytecne - jejich provedeni je naprosto uzasne a nevidane. Celkove davam silnejsi tri...a sam se tomu divim :)) ()

MAJkLSON

Audio-vizualni vypiplany masakr. Nemuzu jinak, proste se mi to libilo a potesilo me to, i kdyz zde bylo par detinskych scen (jako ten maly tlustoch s opici pri polibku na konci). ()

melloun

Do kina jsem se vyloženě těšil. Až uvidím všechny ty barvičky a rychlost, kterou svět předtím nikdy neviděl. Asi jsem se těšil až moc a pak jsem byl mírně zklamán. Barviček tam bylo dost a byly překrásné, ale kdeže je ten vychvalovaný pocit z rychlosti? Ano, všechno bylo rychlé, oči tak tak stíhaly, ale ten pocit se ke mně nedostavil, nebo kolem mě jen prosvištěl, aniž by se u mě zastavil. Podle mého názoru filmu trochu uškodilo, že byl pojat jako zábava pro celou rodinu, protože toho malého caparta jsem nesnášel od prvních minut a opičky opravdu nemám rád (obzvlášť ty po ránu). Jinak to byla samozřejmě super podívaná, která se jen tak nevidí. ()

Czernozub

Nevím co bych měl vychvalovat dřív, kino jsem opustil blekotajíc, s otevřenou pusou, asi před 20-ti minutami- jestli Matthewa Foxe, Christinu Ricci, obrazovou stránku filmu, kvalitu převedení anime do hrané formy(každou druhou pasáž jsem si v duchu daboval do japonštiny) nebo co já vím ještě jiného. Jsem prostě totálně unešen- sežvíkán a vyplyvnut jen doufám že nikdy nepoběží na TV(jak bláhová tužba)... ()

Han-cock

Naozaj pestrá prezentácia napínavého filmu od bráchov Wachowskych, ktorí využili všetky farby ktoré v Matrixe nebolo vidiet. Dej má dobrý spád, je to taká dobrá rodinná podívaná. Najviac sa mi páčil ale ajtak ten malý spratek s opicou, to je dvojica z radu Pat a Mat. K filmu......spôsob akým boli spravené autá, preteky som este v žiadnom filme nevidel a preto davam čistú 5!!!!!! ()

ashtangi

Pastelková podívaná o závodech, závodech a .................závodech. Viděl jsem párkrát nepovedené digitální triky, ale v té smršti se to dá odpustit. Vizuálně velmi působivé, až by jednoho rozbolely oči. 129 bylo ažaž. ()

Wawer

Dát speedovi vic než 3* by byla degradace všech vice či meně inteligentních filmů, u kterých sem tak udělal. Speed Racer je infalntilní, trivialní avšak brutálně stylizovana podívaná, která stojí a padá na své vizualitě. Pravě bez ni by bylo vic vidět jak je film pitomý a klišoidní. Světlou vyjimkou je akorát posledni Xová scená, která jepovedená aniž by na tom měli podíl experti sedící za obrazovkou monitoru. ()

percival

musím uznat, že kolotoče mě nikdy nelákaly, jak svou barevnou, světelnou a hudební vyzývavostí, tak tím, co poskytovaly - chvíle točení a zmítání prostorem s cílem zmást můj rovnovážný orgán a způsobit mi tak pocit nevolnosti. sledování tohoto filmu, závodních scén zejména, ve mně vyvolávalo na chlup podobné pocity, které občas nabývaly fyzické roviny v podobě stahujícího se žaludku.... jako sníst deset chuchvalců cukrové vaty a pak trpět na nekonečně rotující centrifuze, která nejde zastavit... ()

Velemír

Na angličácích jsem nikdy neujížděl, ale po tomhle bleskurychlém, bezelstně nadšeneckém vyznání bratrů Wachowských nostalgii infantilních klukovských fantazií (a 2-D zábavě obecně) k tomu nemám daleko! ()

TaanStari

Kýč, až je to hezké. Nejdřív mě ty barvičky prostě sraly, ale potom se mi to začalo líbit a fakt jsem si to užil. ()

TomasKotlant

Perfektní vizuál, šílený a povedený střih a k tomu velmi solidní scénář. Závody jsou udělány perfektně, že jsem si připadal ve středu veškerého dění, jako bych seděl v jedné ze závodních sedaček. Zápletka se Speedovým bratrem je dobře vystupňovaná a také vedlejší zápletky pomáhají dobře vyvážit brutální akci. Občas je tam sice trochu moc kýče a dlouhých dialogů (zejména v podání opičáka a najmladšího Speeda), ale nějak zásadně to nesnižuje kvalitu filmu jako celku. Mohlo být trochu více děje ze Speedova dětství a Christina Ricci také nedostala příliš mnoho prostoru. Příliš mnoho filmů se Speed Racerovi neblíží, takže pokud odmyslím těch pár drobných chybek, je to jasných pět hvězdiček. Vizuál mi asi nejvíce připomínal Wonkovu továrnu z Karlíka a továrny na čokoládu. *** Ve zkratce: Šílené barvy v krásném vizuálu s brutální akcí. ()

ViktorEl

Totálna blbosť! Vhodné pre deti do 10 rokov! To si iste niektorí myslia a majú možno aj pravdu. Ale nie nemajú, lebo som sa výborne bavil. Takýto film sa nevidí každý deň a preto sa mi to páčilo. Stačí si len na dve hodiny vypnúť mozog a nechať sa uniesť do sveta plných farieb, do sveta kde plati len jedno pravidlo a to: Dôsť do CIEĽA! ()

jorgus

bylo obtizne udrzet u toho oci:)za 1)auto me nebavi 2)vizual byl az moc colorful 3)tz rodinne vykriky me stvali:) ()

Košoun

Totální nářez... zhlédnutí DVD s tímto filmem jsem dlouho odkládal, ale dnes jsem se konečně odhodlal a naprosto jsem se nechal unést barevným světem, který je vypiplaný do nejmenších detailů. Cílený kýč, poutavá dějová linka (i když mi tak nějak bylo jasné, že to skončí dobře...), parádní akce v autech, sympatičtí herci v čele s vynikajícím Emilem Hirschem. Wachowští mě tímto snímkem opravdu ohromili, tohle podle mě posouvá hranice rodinného filmu, příjde mi to mnohem vypiplanější a poctivější, než tolik obdivovaný "Avatar". Dokonalost a stejně jako u spousty jiných filmů je mi líto, že jsem to neviděl v kině... Ale co se dá dělat... asi největší překvapení roku 2008. ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)