Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

Brusíček

Jednoznačně audiovizuální revoluce. Tahle poctivě odvedená práce Wachowskich mě prostě baví, a jen tak bavit nepřestane. Je to rychlé, je to barevné, je to vtipné, a co na tom že příběh nemá dostatečnou hloubku, tenhle film má bavit, a to se rozhodně povedlo. 95%. ()

HonzyR

Kult? Aha. Fakt nechápu, kam se podělo původní kouzlo těchto sourozenců. Matrix je asi nenávratně pryč a čekal nás jen tehle hloupý kýč, o kterém mnoho lídí říká že se jedná o kult?! No, pokud kultem bereme tohle odporné CGI tak jooo noo. Ale radějí bych měl (jako u Matrixu) chytrý příběh a triky až na druhé úrovni. Ale do té doby než se dočkám tak čuuus. __30%__ ()

tomashrabek

WHAT THE FUUUUUCK--!!!!-!!!-!--!-!!-!--!! Teraz fakt nechápem, prečo som sa tomuto filmu tak dlho vyhýbal. Bude niečo pravdy na tom, že tie najzaujímavejšie filmy na čsfd percentuálne spadnú do modrých farieb, zatiaľ čo v červených sa jednoduchšie udržia tie priemerné, "generally likeable" filmy. Toto bola proste JAZDA. Toľko režisérskych nápadov, tak vizuálne okúzľujúce, tak odľahčené a vtipné, a zároveň, priznávam, emocionálne fungujúce. Už úvod nastaví správne uletené očakávania, a tak si i náročnejší divák musí bez výčitiek svedomia túto šialenosť užiť. A kto si to nevie užiť, ten je najväčší nuďák na svete! ()

zelda82

Vizualne uchvatne, vypiplane a vubec oplyvajici spoustou obrazovych lahudek (tim padem ponekud nevhodne pro epileptiky). Ale ten zbytek-"pribeh" je jak z Esmeraldy nebo Osklivky Katky, z cehoz vyplyva spousta dalsich neduhu-krome absence deje to jsou hlavne strasne nablble dialogy. Takze pokud kazdou druhou nedeli cekate na Formuli 1, urcite na Speed Racera jdete, pokud radeji koukate na trochu narocnejsi porady, tak nad timhle dilkem nejspis jen zkrivite tlamu:) ()

vojo

V úvode som si pripadal ako na šialenej autodráhe, no postupne ma výtvarná stránka uchvátila a aj napriek dabingu som sa výborne zabával. Dej je jednoduchý, niekedy správne divoký, miestami sa síce rozprávajú "životné pravdy" no to k rodinnému filmu patrí. Dúfam, že tento finančný debakel bratia Wachowski rozdýchajú a ešte v budúcnosti natočia niečo tak vizuálne dokonalé. ()

zabro

Tak tento film pro me byl hodne velkym zklamanim. Protoze podle traileru se tvaril velice dobre. Ale zkutecnost byla opravdu jina. Mozna to zapricinil dabing v kine.A proto vychazi jako nejlepsi postava opice, ktera nebyla dabovana.:-D Nechapu distributora, ktery da do kin film v originalnim zneni a s dabingem. Proc take neudelal titulky? Co se me na film libilo a co bych doporucil fanouskum proc na tento film jit, tak bylo zachyceni zavodu a doprovodna hudba. To jsem si opravdu uzil. ()

Mary19

Je to barevné a skutečně to jezdí... a to pěkně rychle... Speed Racer je bláznivý film, který svoji cílovou stanici má již od počátku nalajnovanou... Nudit se ale určitě nebudete... 80% ()

PDcz

3*** hvězdy Osobně bych dal 2**, ale když jsem viděl Jíti rozzářený obličej na konci filmu, jeden bod jsem přidal. Než začnu hanit, smekám. Opravdu originální dílo. Hodně se mi líbilo zasazení do časového období. Hudební složka mne nerušila ani neupoutala, takže byla dobře navrhnutá a vytvořená :-) [X] Minus 1* hvězdička Přestože nebyl film kocipován jako něco reálného, místy to bylo na mne až příliš přetažené a bylo toho prostě až moc. Nejde to paušalizovat, je to můj dojem. jedním slovem: extrém. [X] Minus 1* hvězdička jedna věc mne opravdu rušila. Synátor s opicí. Styl jeho hraní mi zapadal spíše do filmu Spy Kids. [X] Zdá se, že jsme chytli období originálních a neotřelých nápadů. Tipujeme, že tento film byl proti Matrixu hodně uvolněná zábava. :-) ()

gumbo

Přebarvená kýčovitá videora. Podobně jako Spy Kids 2 sází na ultrarychlou renderovanou akci plnou spousty zářivých barviček, které však místo aby přinášely nějaký požitek jen rozptylují a kazí výsledný dojem. Než tohle, tak si radši zapařím NFS:U. 50% ()

Axident

Za pět. Tahle dětsky hravá, odvážně ujetá a barevná show vás buď chytne a zdlábnete jí i s navijákem nebo vůbec ne. Už jen odvaha Wachowski Brothers dotáhnout do konce a do důsledku šílený nápad "animované autodráhy" s živými herci - smekám a jsem plně ukojen. ()

Darkslayer

Pre mňa celkom prekvapenie. Čakal som detinský a patetický blábol no dostal som príjemnú, akčnú, farebnú a zábavnú jednohubku. Príbeh bol na počudovanie celkom solídny, samozrejme obsahoval dosť klišé, ale nič iné by som ani nečakal. Až na toho krpca a opicu (ktorí ma dost iritovali) film neobsahuje väčšie množstvo infantility. Ta farebnosť bola možno trochu prehnaná ale stále v hraniciach znesitelnosti. Závody boli spracované svižne, akčne a nápadito. Niekedy im síce chýbala dávka napätia no záverečný závod mal všetko, čo by sa od neho pri takomto filme dalo očakávať. Určite nič kultového alebo prevratného ale ani nič nudného,detinského alebo trápneho. Primeraných 70+ % ()

Mbeast

Ůžasné vizuální zpracování! Ale na můj vkus tak bylo až moc nijakých vtipů. Jinak pořád platí, že pokud je ve filmu opice tak se objeví trapné vtipy. 80% ()

IvcaG

Je to skvěle udělané, ale přece jen něco mi tam chybělo, aby to bylo ještě víc než super a to něco si myslím, že stoho dělá průměrný film... ale ty vizualní efekty to se fakt musí nechat ()

merigieren

Graficky mi to připomíná polovinu minulého století v USA, takže sem si musel hodně dlouho zvykat, pak mě tam celkem odpuzovalo moralizování a dost umělé rodinné scény, kde se mají všihni tak rádi :-) Celkově to vypadá spíš jako film pro menší děti, ale délka tomu neodpovídá. Jednu * dávám za opici a mlíko na konci, druhou za souboj nindžů a poslední si vysloužilo celkem zábavné závodění. Asi bych neměl zapomenou ani na celkem povedené (nápadité) prokládání a přechody mezi scénami. ()

Aspman

Je hrozně těžké tento film hodnotit, naprosto geniální scény (hlavně audiovizálně) zde střídají naprosto sračkovité a totalně blbé (i přes to stejně vizuálně úžasné). Nebýt těchto naprosto nevhodných momentů, určite by Speed Racer tak nepropadl a mozná by se z něj stal i takový malý kult. Takhle je to jen film, který se vryje do paměti jako hrozně nevyrovnaný, ale přesto moc pěkný a nechutně odlišný. Za to, že celkový podíl sračkovitých scén byla asi jen jedna pětina (no možná třetina) a zbytek bylo na plný počet, dávám 4*. Mimochodem všimli jste si, že snad půlka herců měla žluté zuby? Žeby nějaký skrytý význam? ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)