Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

Sagara

Je to farebné, úchvatné, farebné, dychberúce, farebné, progresívne, farebné, rodinné, farebné, milé, farebné, naivné, farebné, zbesilé... už som spomínal, že je to farebné? ()

Bennyman

Efekty a ta opice zachránily film před katasrofou. S Matrixem nejde absolutně srovnat. To je jak srovnávat velblouda s BMV. Scénář je přímo ubohej,člověk si z toho filmu nemůže odnést absolutně nic. Nechápu hodnocéní uživatelů, buď jsou všici tak povrchní nebo jim ta spousta barev ve filmu neuděla dobře s myslí. Pro děcka dobrý. ()

Marys

Hej hej, toto sa mi páčilo. Hoci to bolo sem-tam až trošku moc farebné a preefektované, ale inak skvelý zážitok s krásnym vyvrcholením. Nenudí, pobaví a dá sa vychutnať viackrát. ()

Alf

svým způsobem (po technické stránce) skutečně přelomové, ale pro ty, kdo očekávají ve filmu také příběh, je tento velkým handicapem... ()

Ant_Antony

nebavilo, nebavilo, prostě nebavilo... a jestli tohle je vizualizace 21 století, tak radši zůstanu ve 20... Po Trilogii Matrix je to od Wachowských buď zhuleneckej úlet a nebo výsměch plný trapného humoru, naivních zápletek, přesmyček, herecké výkony jsou horší jak v mýdlové opeře nejhoršího kalibru... 25% ()

Ukko

Vizuálně uchvatné dílko od mých oblíbených bratrů Wachowskích. navíc jsem fanda komiksových a seriálových předělávek, takže o to víc jsem se na film těšil. Bohužel mi přišlo, že celkově film trochu ztrácí dech, a že gigantické a dynamické závody futuristických mašin mě nedokážou u filmu udržet po celou dobu napjatého. Možná jsem čekal víc, ale i tak mohu rozhodně doporučit. ()

TheKiw

V kině bych nejspíš brečel blahem. Jedno z nejlepších filmových vyvrcholení vůbec. Wachowští jsou machři (spolu s nimi samozřejmě i Giacchino, herci a vůbec celý ansámbl). P.S.: Odkazů na Matrix trilogii je tady fakt požehnaně. ()

Wenca888

Nedokážu přesně vysvětlit, co se mi v hlavě během filmu odehrávalo. Z počátečního šoku nad přestylizovanou, přebarvenou, nepřehlednou, infantilní sračkou, která jak na běžícím páse střídala několik časových rovin, a kterou jsem po dvaceti minutách skoro vypnul, se vyklubala celkem návyková záležitost a závěrečný závod jsem si už i trochu užíval. Možná to bylo tím, jak jsem se těšil na konec... Určitě je to strašně nápaditý a originální film, se kterým si tvůrci dosyta vyhráli, ale i když mám rád různé hi-tech věcičky, tak tohle nebylo nic pro mě. ()

Klajnik

Proč je to hraný? Proč to neni animovaný mi vážně hlava nebere. Za neúspěchem tohohle filmu stojí jeho vnitřní rozporuplnost a hnusný efekty. Na jednu stranu to působí jako cartoon ale na druhou to tu cartoonovost dobře nenaplňuje - snad právě herectvím. ()

bellicek

Wachowski mají scénáristicky daleko na víc. Možná by pár minut na ukázku mohlo stačit a nemuseli by točit film vyplňovaný vatou. ()

Phillo

Od teraz sa nebude hovoriť, že v dnešných filmoch je už takmer všetko možné, ale že v dnešných filmoch je už možné úplne všetko. Absolútna anarchia vytvára dokonalý pocit zapojenosti do deja, ktorý je podložený pocitom návratu do čias, keď sme podobné veci hrávali na rôznych konzolách (ktoré boli tak isto istým druhom anarchie a úniku z reality, však?). Kto berie Speed Racera ako nezáväznú zábavičku, bude nadšený tým geniálnym spracovaním závodov, hlavne čo sa "First person look-u" týka. Speed Racer je totiž dokonalým opakom nedávneho Iron Mana, ktorý bol najsilnejší v momentoch vyšperkovaných mono/dialógov, ktoré sú, priznajme si, dosť veľkou brzdou Speed Racera. DOKONALÁ kino zábava, ktorej dozvuk nekončí po návrate do nudnej prítomnosti spoza dvier tmavej kinosály. Pretože ešte niekoľko hodín po filme vám bude všetko pripadať tak nejak nudne a moc 2D... A aby som nezabudol, Viva la (animation) revolution! ()

Brejlil

Forma rozhodně bohužel překonala obsah. Šimpanz, který možná má bavit děti, nebavil mě, a kromě toho si neumím představit dítě, které by se alespoň ze začátku ve všech těch flashbacích vůbec orientovalo. Vizuální stránka je úchvatná, ale občas naprosto nepřehledná. Malinký bonus za vykulené oči Christiny Ricciové. ()

Gore odpad!

Sorry, ale jinak nemůžu. Takhle příšernej film jsem hodně dlouho neviděl. Pokud by bylo horší hodnocení než odpad!, tak bych ho neváhal dát. Absolutně jsem nepochopil, o co tam šlo a hlavně, o co šlo tvůrcům. Scénář snad napsala ta opice, která tam hrála. Herecké výkony byli tak příšerně plochý, že jsem nechápal. Hlavně mě to mrzí u Christiny Ricci, jejíhož herectví si vážím. Chápu, že musí z něčeho platit nájem, ale tímhle šlápla hodně vedle. A Goodman a Sarandon mají navíc, než aby se u takovýho shitu pitvořili. A ten malej kluk mě vyloženě sral. K dialogům se ani vyjadřovat nebudu, no prostě děs. A na konci jsem málem vzteky rozkousal sedačku v kině, protože ta pointa, no to nemá obdoby. ()

BlaXxer

Už od prvej informácie, že Wachowski kuchtia nejakú novú pecku som sa veľmi potešil, pretože ich Matrix patrí medzi moje najobľúbenejšie Sci-fi. Speed Racer je veľmi rozporuplný film, ktorý nemá obdoby a zaradiť ho konkrétne do nejakého žánru sa nedá. Už po zhliadnutí prvého traileru mi napadlo že toto bude kuriozita medzi filmami, ktorá mieša prvky japonského anime s retroštýlom v hi-tech kabáte s cukrovými farbami. Po prečítaní pár komentárov, ktoré Speed-a vynášali do nebies aký je to bombastický nárez som dúfal, že to bude pravda. Po pol hodine v kine som ale zistil úplne niečo iné. Jednu chvíľu mi to pripadalo dosť dobré a kvalitne natočené a ďalšiu veľmi ujeté a miestami neuveriteľne sprosté a nudné. Takto sa to strieda celý film a tam kde sa objaví speed-ov malý brat so svojím protivným výrazom celý film v tej chvíli padá na kolená a nepomôže mu ani jeho opičiak. To potom zachraňuje Mathew Fox, ktorý sa ukázal ako naozaj silná postava. Príbeh je plytký a Wachowski znovu na nás vyťahujú boj jednotlivca (rodiny) proti všemocnému systému. Ten neuveriteľný pocit z rýchlosti, (ako niektorí užívatelia opisovali) som cítil, len v niektorých pasážach (štart v púšti medzi stĺpmi, v mrazivých tuneloch alebo vo finálnej jazde), pretože kamera bola neposedná a strih bol taktiež veľmi rýchly. Postrádal som nejaké rýchle zábery, kde by kamera neskákala hore dole 5X za sekundu. V tomto smere bol snímok veľmi neprehľadný a chaotický. Na druhej strane oceňujem naozaj perfektné animácie a špeciálne efekty a ten farebný štýl tomu len pomohol. Taktiež sa mi pozdával netradičný štýl strihu medzi zúrivými pretekmi a divákmi a prechodmi v rozhovoroch. Celkovo tento film hodnotím na 60% a myslím si, že keby autori viac upustili od naviazanosti na komix (ako to urobil Michael Bay pri TRANSFORMERS), nezamerali by sa na rodinný štýl a vyškrtli, niektoré stupidné scény bola by to bomba roku! ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)