Člověk nemůže cítit lásku, aniž by dříve poznal požitek. A cítit žal, aniž by poznal štěstí. Hvězdně obsazený americko-mexický film o čtyřech lidech, co chtěli přes nepřízeň osudu změnit svůj život... Čínská moudrost praví, že základními emocemi v životě jsou: štěstí, požitek, žal a láska. Do čtyřech kapitol se stejnými názvy je i rozložen příběh čtyř lidí filmu To, co dýchám, jejichž životy se i přesto, že se neznají, více či méně proplétají. Nejprve sledujeme příběh člověka, co se po celoživotní dřině vypracoval na řadového finančního poradce (F. Whitaker), jenž zoufale touží po lepším životě. Kvůli tomuto snu se pak nebojí riskovat úplně vše. Dále je zde vymahač a pravá ruka (B. Fraser) místního mafiánského bosse (A. Garcia), jehož zcela změnila smrt kamaráda v dětství. Do života tohoto člověka, co má schopnost vidět útržky budoucnosti, zcela nečekaně vstoupí popová hvězda Trista (S. M. Gellarová), kterou má chránit. Ta i přes nálepku bezstarostné hvězdy je ve skutečnosti velmi zranitelnou dívkou, poznamenanou smrtí otce. Nakonec je zde postava lékaře (K. Bacon), co musí zachránit svou milovanou ženu (J. Delpyová), kterou ale nikdy nemůže mít… (Česká televize)

finn

Na začátek nadprůměr s Whittakerem, pak slušně doznívající u Frasera...a dál? Nezajímavý příběh Gellar a vyloženě hloupý konec s Baconem a konečným zapletením všeho a všech dohromady. 1* za herce, 1* za první polovinu. ()

PDcz

3*** body Zdravím čtenáře, který zabloudil. Nikdo soudný totiž naše komentáře číst nemůže :-) Nechal jsem na Jítě, aby vybrala film na včerejší večer. Ani u jednoho z nch nevěděla o co jde, takže věc náhody nebo líbivost názvu. Dáváme 3*** body, ale kdyby byla stupnice 10 bodů, dostal by 7. Vydrželi jsme do konce bez pauzy a celkem to i bylo svižné. [X] Minus 1* body Začnu tím menším co mi vadilo. Během sledování jsem se po dlouhé době nesoustředil na hledání chyb, nějak jsem neměl potřebu. Vydrželo mi to dlouho.. skoro až do konce, pak ale byla věc co mi vadila a v tom okamžiku mi došlo, že mi toho na filmu vadilo víc, než jsem byl schopen sám sobě přiznat. A co že bylo tím impulzem? V posledním příběhu když "sázkař" vyhodil tašku přez okraj budovy. Neříkal předtím, že tu tašku vybavil olovem, aby nebyli vidět peníze v rentgeu na letišti? Mno, i kdyby tam nemělo být olovo, co udělá značně naplněná a zatížená taška vyhozená z výškové budovy při dopadu na automobil? Normálně by to byla šlupka jak "cow", ale tady se ozvalo slabounké "žuch" jako když si pšoukne kočka. [X] Minus 1* bod A pak mi to začalo v hlavě šrotovat, ta taška byla budíček. Začala mi docházet nucená snaha a provázání všech osob. Filmů s propletením příběhů bylo hodně, ale tohle bylo MEGA násilné. Jsem také v rozpacích z herců. Film byl plný hvězd, až mi to přišlo podezřelé. Tohle si přeci nemohlo na sebe vydělat. Není to komerční snímek, to mi přivedlo k nápadu, nešlo o dobročinný projekt? Pak bych pochopil slabší dějovou linku. [X] Co říci závěrem? Jestli tohle bylo inspirováno starým čínským příslovým, tak.... tak nic. ()

agassi68

Je to síce klon Crashu, no veľmi dobrý. Najviac prekvapil Brendan Fraser v úlohe zabijaka. Film bez hluchých miest, solídne herecké obsadenie, žiadne afekty. Skrátka, takýto biják mám rád.. ()

nikolafojtu

Chvíločku mi síce trvalo, kým som pochopil tú formu, jednotlivé súvislosti a tak celkovo, o čom asi tento film bude. A tak to asi má byť, keď sa rozbehne, nedá sa už zastaviť a speje k síce trošku prehnanému, ale krásnemu koncu. Akurát tú scénu s visiacou Sarah Michelle Gellar by som vynechal, je tak nejak zbytočná a dosť mi vadila akcia tam, kde mohol byť dramaticky vrchol večera. Inak všetko poctivo odohrané, zrežírované a pripravené podávať na striebornom podnose.. ()

*Colorado

Propletené příběhy mám rád. Tady se mi nejvíc líbil příběh Foresta Whitakera. Jde určitě o nadprůměr, ale myslím, že mi v hlavě dlouho nezůstane. ()

hororwatch

Ačkoliv jsem byl tak trochu pod vlivem alkoholu, tak i přesto jsem poznal, že toto není klasická béčkovitá klišárna, které mají ve zvyku na cinemě pouštět spolu s kvalitnímy snímky starými x let a ohrané. Co se filmu týče tak mě zaujal a zabránil vypnutí televize hlavně Andy Garcia, který se do role mafiánský huby hodí snad nejvíce. Chlápek, co si dal oraz od lelkování s mumií a začal věštit budoucnost. No tak to je snad to jediný co mi trochu vadilo. Kdyby to udělali bez nějakých nadpřirozených schopností, tak by se ochudili o část zápletky, ale podle mě to sem prostě nepatřilo. Od chvíle, kdy se na scéně objeví Gellarka to je už jen takový romantický dojezd a dovysvětlení vzájemného propojení čtyř osudů, což mi ovšem za daného stavu nevadilo. Hudba k tomu ladila dobře a herci hráli výborně. Klíčovou osobou k propojení všech osob byl mafián Prst Garcia, který ovšem nedostal moc prostoru, což mě trochu zklamalo. Na 5 hvězd to není, protože na takovémto tématu se dle mého nedalo co zkazit, kromě individuálního nesympatického hereckého sboru, ale to se nestalo. ()

GOREGASM

The Air I Breathe je příjemným překvapením a zároveň nečekaně kvalitním debutem Jieha Leeho. Thriller, který využivá koncepci příběhové mozaiky, která ve finále svého diváka uzemní dokonalou pointou, kdy se všechny příběhové linie propojí. K dokonalosti se sice tvůrci nedopracovali, přesto jde o kvalitní­ thriller, kterému pomáhají­ spolehliví­ herci (vynikají­cí­ Fraser a Garcia) a také režisérské schopnosti nováčka Leeho. Všemu naví­c dodává šťávu dynamický soundtrack. Přestože ne všechny pří­běhové linie jsou stejně našlápnuté a film ke konci trochu ztrácí­ dech, dávám čistých 70%. ()

hazaba

Kolo se uzavře, život jde dál. Příběhy čtyř lidí, které se v určité chvíli protnou, někdy více, jindy méně. Velice vkusně natočeno, s příjemnou hudbou a příjemnými herci. ()

mourinho

Dlouho velká spokojenost, přepychový casting táhne tento propletenec k pohodovému čtyřhvězdí, no ale ten konec, to snad tvůrci nemohou myslet vážně! Tohle si u mě vyžehlí snad jedině dalším pokračováním a doufám kurva, že to tak Prstík nenechá!!! Pak bych možná i tu čtvrtou hvězdu přidal. ()

Iwiiik

Výborně udělaný příběhový snímek. Základem je zde poměrně vyvedený scénář, bezchybné herecké výkony a emotivní hudba. A i přes občasnou kostrbatost, je tento film přesně tím, co si lze představit pod nenásilným konsenzem kvalitní filmařiny a typicky komerčních principů. Vždycky jsem tento druh dějové linie měl rád a tak jsem si, ve spojení z kvalitním ztvárněním, The Air I Breathe užil na plný plyn. ()

Blaogranas

Spousta prvotřídních herců, kteří znamenitě zapadají do mozaiky čtyř příběhů, které jako by tvořili nějakou poezii. Málokdo by v jednotlivých příbězích hledal štěstí a prožitek, u smutku a lásky už to pak patrné bylo. Pohled do života několika lidí, kteří jsou si ale blíž, než by si divák mohl pomyslet. Moc podařený snímek. ()

brrumlaa

Film je členěn na 4 základní sféry - štěstí, požitek, žal a lásku. ŠTĚSTÍ - "vždy jsem přemýšlel nad tím, když motýl opustí bezpečí své kukly..uvědomuje si v co krásného se změnil?" Život až příliš nudný a fádní při dodržování pravidel až do chvíle.. kdy se mu jeho oblíbení motýli, které dokonce sbírá, stanou osudným...POŽITEK - "Co si dokážu vzpomenout, nikdy jsem neprohrál v boji. Nebojoval jsem dobře, protože by byli velcí a rychlí. Bojoval jsem dobře, protože jsem viděl budoucnost...Jediný problém, že přichází jen po kouskách jako obraz v rozbitém zrcadle... A pak se stane něco na co nikdy nezapomenu..Zmýlil jsem se..úplně poprvé to vezme osud oklikou.." ŽAL "Dobře, ale čím se lišíš od ostatních umělců, co jsou dnes tady? Co je na tobě opravdu tolik výjimečného? Mám vzácnou krevní skupinu..." LÁSKA - " Ginu jsem potkal na medicíně, byli jsme nejlepší přátelé. Můj spolubydlící Henry říkal, že Gina je ten typ holky, na kterou čekáte, že si vezmete. Ale já jsem čekal moc dlouho. Hned po vysoké si vzala Henryho a já byl jeho svědek...." Čtyři příběhy lidí, které jsou svým způsobem provázané. Vlastně až na konci zjistíte všechny souvislosti... Tento film není dokonalý, má svoje slabá místa. ALE nemohla jsem si pomoci a hodnotila jsem 4 body. Zanechal ve mě silný dojem a ještě dlouho dobu poté jsem nad tímto filmem přemýšlela."Žádná emoce, stejně jako vlna, nezůstane dlouho ve stejné podobě". ()

Skleni

Dopredu musím povedať, že strašne som strhol hodnotenie kvôli koncu. Ten strašne otriasol mojím názorom na film. Ale teraz k hodnoteniu. Začiatok je dosť pomalý a rozbieha sa systematicky a je v ňom všetko jasné. No však zrazu sa v polke filmu, možno o niečo skorej stane dačo neuveriteľné. Príde pasáž kedy si pomyslíte: "šak toto som už niekde videl!". Celý film je totiž po duchovnej stránke tvorený neuveriteľnými prequelmi a prekrytím rovín deju. Ten je myšlienkovo hlboký a krásny. Všetko sa vyvíjalo tak ako som predpokladal a dúfal v to najlepšie a dostávalo sa mi to najmä V NEUVERITEĽNÝCH hereckých výkonoch. Proste film balancuje na hrane v hodnotení no za záver, ktorý ma zaskočil svojou stupiditou a happy endom, som musel strhnúť. No ešte čo mi vadilo bola absencia akéhokoľvek hodnotnejšieho hudobného doprovodu a hodnotnejšieho strihu. 75%. Ak sa vám páčil ale Crash, Tak v tomto filme nájdete isté volné pokračovanie:-D ()

cerbygerby

Propletený příběh, který do sebe na konci zapadá s kvalitním obsazením, na 5* to není, ale níž jak 4hvězdy jít nemůžu. ()

Gixian

Kvalitně obsazená a celkem hezky natočená hloupost: Taková nepovedená kopie o tři roky staršího Crashe, která si u mě víc než tři hvězdičky prostě nezaslouží. Že slepení jednotlivých příběhu do filmového celku je hodně děravé ještě (jako fanoušek žánru) oželím, ale že příběhy jsou divné a ujeté i jako jednotlivé, to už je horší. Nepravděpodobnost příběhů je do očí bijící a místy detaily scénáře nedávají už vůbec žádný smysl (Např. transfuzí od jednoho dárce zachráníte někoho, o kom říkáte že jeho krev je už celá otrávená? Jakože z dárce vymačkáte 5 litrů jak z citrónu?? A pak dárce (těhotná ženská!!) odkráčí jakoby nic, a to celé během maximálně hodinky dvou času?). Celý film byl negativnější a temnější než Crash, chyběl mu podobně kvalitní hudební podkres, vetšina pokusů hrát na divákovu emoční struny vycházela na prázdno, a vkládání citátů a členění do kapitol bylo rušivé a násilné jak pěst na oko. ()

darkreider

Tak ako väčšina, tak aj ja som si spomenul na Crash, ktorý, čo si budeme klamať, je o tú jednu triedu, alebo hviezdu lepší. Air I Breath má výborné herecké zoskupenie, Kavin Bacon výborný, Andy Garcia mafiána nikdy neskazí a dosť ma prekvapil Fraser. Keď nasadí poriadny barytón, tak môže hrať aj dobrého sekáča. No najlepšia "poviedka" je pre mňa tá s Forestom, ktorý si to dal s prehľadom skúseného matadora. ()

tranquill

Jeden příběh začíná a druhý končí, jeden život končí a druhý může znovu zažít... realita tohoto snímku je ale zoufalejší než zní tato věta. ()

VerenaLord

Nemůžu přijít na to, jaký jiný film mi To, co dýchám připomíná. Asi na to jen tak nepřijdu, ale... Film je zajímavý, nenudí, propletené osudy poměrně dobře propojené a postavy a jejich charakter propracované. Mile mě překvapil herecký výkon S. M. Gellar i B. Frasera. ()