Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiální text distributora)

fuskoric

Vynikajúce výkony našich starých známych z Titaniku. Tematicky ťažký film, nedokázal som sa stotožniť s jednaním postáv, možno zato, že nežijem v krachujúcom manželstve a možno zato, že nežijem v manželstve vôbec. Napriek tomu, ak tento film náhodou uvidím v telke rozhodne neprepnem... ()

makrela98

Já jen nedokážu pochopit, jak může Leonardo tak úžasně hrát. Opravdu, dokáže tak vystihnout jakoukoliv situaci! Velmi dramatický film, ale nebyla chvíle, kdy by mě nudil. Špatný konec k němu asi tak trochu patřil. A dvojka z Titanicu (Leo a Kate) - k nezaplacení. ()

raiha

Obyčejné téma klasických sociálních (jestli si ten pojem nepletu) románů amerického ideálu a možná i amerického snu. Člověk by od toho víc snad ani nečekal - věčné hádky manželů, touha muže po úspěchu a ženy po změně, ukázka toho, jak se mění myšlení po úspěchu a jak snadné je upadnout do deprese, pokud nepřichází kýžená změna. Člověk by řekl - další americké klišé... ale byla jsem hodně mile překvapena - postavy jsou perfektně zobrazené, mají svůh charakter a toho se drží, dialogy nutí člověka přemýslet, Kate i Leonardo předvádí přesvědčivé výkony. Dáme-li všechno tohle do filmého mixéru, máme tu drama, které nejen za zhlédnutí, ale také za zamyšlení, protože ženy sice již dávno nejsou ochránkyně domácích krbů, ale je změna. která nastala zrovna tou vyhovující? Umíme se s vými osudy zamávat v dnešní tak demokratické době nebo trpíme touhou po úspěchu a závistí vůči jiným? Umíme spolu mluvit tak, abychom byli ve vztazích šťastní? nebo se z nás stávají sociopati bez vazeb na city druhých. Hodně zajímavě vytvořená podívaná :-) ()

Adina

Zase jsem si jedno odpoledne, kdy jsem byla sama doma, vybírala filmy, na který by se mnou ten můj nekoukal, a který maj vysoký hodnocení tady na čsfd. Po filmu Hodiny, který mě unudil téměř k smrti jsem si dala Nouzový východ. Asi mi z těch Hodin muselo hrábnout, protože jsem se pustila do další agónie. Dvě hodiny hádek a řevu. Nic originálního a zajímavýho, nic co by mě vtáhlo do děje. Postava April mě vyloženě štvala. Přišla mi jako odporná, sobecká, maloměšťácká mrcha, který jsou vlastní děti u zadku a snaží se v sobě tu ubohost potlačit tím, že si vymyslí stěhování do Paříže. Jak tohle může někdo srovnávat s Americkou krásou, to nepochopím!!! ()

kadibrk

na můj vkus příliš dlouhý příběh ve kterém se málo kdy něco děje a pořád se dokola řeší jenom jedno neustále měnící se téma, neboli rozhodnutí hlavních postav. Zbytečně vleklé a občas až nudné. Drama sice zajímavé se zajímavým koncem, ale dalo by se to stáhnout na hodinu a půl, místo dvou hodin. 60% ()

mr_radek

Tak tohle můžu. Životní role Kate Winslet a jako vždy skvělý DiCaprio. Postavy jakoby byly napsány přesně pro ně a neskutečně jim sedly, nešlo jim nevěřit. Drama jak má být, závěr strhující, hudba úžasná. ()

me_Christy

Naprostá bomba. A když říkám bomba, myslím tím film, který zčistajasna vybouchne někde ve vaší hlavě a přiměje vás zamyslet se nad sebou samým, i nad celou existencí lidskýho bytí. Myslíte, že tohle jsem už střelila od boku? Ale ono to tam vážně někde schovaný je. Takže pro mě neskutečný zážitek. Už když jsem viděla herecké obsazení, bylo jasné, že to nebude obyčejný film. A nebyl. I přesto, že byl tak smutně realistický, nebyl tuctový. Film mě nějak vnitřně zasáhl (jako už tolik jiných skvělých filmů), a i když to nemůžu popsat, určitě můžu doporučit. Všem, co se chtějí jen podívat na úžasný film. Všem, co hledají něco neobyčejného. Všem, co nevědí, co dál se životem. Amen... V každém případě jsou Kate a Leo spolu vždycky skvělí (je jen málo hereckých páru, které se k sobě tak hodí a spolu jsou tak úžasní, jako oni dva) a doufám, že se ještě na pár filmech sejdou. :-) (A knížku prostě číst musím!) ()

Bof

Sam Mendes nám opět nastínil otázku smyslu života a opět velmi zdařile. Jestliže srovnám tento film s American Beauty, tak řeknu, že co se týče hereckých výkonů, tak Revolutionary Road vítězí zásluhou Kate Winslet. Možná je přehnané říct, že DiCaprio zde hraje "druhé housle", ale Kate převážnou část snímku táhne. Co bych ale RR vytkl, je fakt, že pointa je až příliš divákovi vnucována, jeví se mi okatá a průhledná. Nicméně jsem byl po zhlédnutí překvapen, že tento film nemá vyšší hodnocení, ale to je věc názoru. Za mě 9/10. ()

Beginek87

Kate, kterou mám velmi v oblibě mi v tomhle filmu připadala jako totální kráva... takže to zahrála velmi dobře. U Lea je to role stylu nenadchne, neurazí, větší výkon opravdu podávala ona. Z něj mi alespoň zůstal dobrý pocit, z ní nikoliv. Celkově ve mě tenhle film nezanechal dobré vzpomínky, ale spíš beznaděj. Už nikdy se na to nepodívám, ale nelituji, že jsem to viděl. ()

Brain32

Čekal jsem trošku víc. Americký sen, který bohužel na ten z Americké krásy dost ztrácí a proto nemůžu dát více :-) ()

Mischella

Ufff, tak tento styl filmů opravdu nemusím. Kritizujte mě, ukamenujte mě, nepřišla jsem ale na chuť ani tomuto a ani Americké kráse. Byl takový, jaký obrázek se snažil nastínit - nudný a monotónní. Po téměř dvou dlouhých hodinách jsem byla opravdu vděčná, že přišel konec. ()

wewe

Excelentné herecké výkony od DiCapria aj Kate Winslet vyrážali dych a táto skvelá dráma sa naozaj dostane pod kožu. ()

Vlad

Niečo mi na tomto filme vadilo. Ibaže to neviem celkom pomenovať. Síce ho hodnotím až po rokoch od zhliadnutia, ale dojem na mňa nezanechal, sotva si vybavím nejakú strohú dejovú líniu. Viem že to mala byť silná dráma a nič viac, ale pozerať film s neustále sa hádajúcimi manželmi, ktorým to spolu už očividne nejde, ale nejako sa domnievajú, že by to ísť malo, lebo kedysi to šlo a predsa len sa majú radi... Kto to má vydržať? Len nejaký manželský masochista. Aj keď, nemožno filmu uprieť, že často to tak býva a ako sonda do života to funguje, najmä s prihliadnutím na dobu, kedy zbaliť sa a rozviesť nebolo také jednoduché a samozrejmé ako dnes. Z môjho pohľadu filmu zrejme najviac ublížil (-podľa mňa- nevýrazný, nereálny a celkovo taký nijaký) koniec. Nie som sentimentálny typ a tak zahrať to nakoniec na sentiment, to ma sklamalo. Odo mňa len 65%. ()

mirika39

Z tohoto filmu mi tak nejak nebolo dobre. Neuveriteľné, čoho všetkého sú ženy schopné, len aby si presadili svoje. Aj za cenu smrti. Kate perfektne zahrala praštenú ženskú a Leonardo citlivo vystihol milujúceho manžela. Skvelý zážitok. ()

xyro

Přiznávám, film jsem neviděla do konce, přestože jsem díky hereckému obsazení a recenzím čekala něco mimořádného. Kate Winslet je ve své roli výborná, to nepopírám. Spořádaná americká domácnost na předměstí byla ale opravdu něčím mimořádná – nudila tak, že jsem se na to nemohla koukat. Škoda, možná to chce jen správné depresivní rozpoložení a příště to zvládnu. ()

lineker

Takže Leonardo a Kate se hádají v kuchyni, Leonardo a Kate se hádají v obýváku, Leonardo a Kate se hádají v autě a konečně Leonardo a Kate se hádají v lese. Film o slovních přestřelkách manželského páru, který (asi) hledá cestu z krize. A ačkoliv dialogy byly stříleny z krásných zbraní, je velkou škodou ze použité náboje jsou povětšinou slepé. Nebýt kvalitních hereckých výkonu a silného závěru byl by to pro mne film na třicet procent. ()

r.o.m.c.a.

Kate Winslet a Leonardo DiCaprio opět spolu na scéně a bylo to skvělé, smutné a působivé. Film má vynikající tíživou atmosféru a rozhodně stojí za zhlédnutí! Kate Winslet za něj dostala Oscara v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli, na předávání Leonardovi děkuje víc než, dnes již bývalému, manželovi, který film režíroval. Podle mého názoru film ukazuje, že to, co okolí považuje za "správné", nemusí být právě to správné pro vás, a když si za tím nepůjdete ...SPOILER :) dál už nečtěte jestli nechcete... možná vás to i zabije. ()

Kolty a magie

Kolty a magie