poster

Taková je Anglie (festivalový název)

 • Velká Británie

  This Is England

 • Slovensko

  Takéto je Anglicko

  (festivalový název)

Drama / Krimi

Velká Británie, 2006, 100 min

 • Earl_23
  ***

  Dávám tři hvězdičky díky hereckým výkonům, atmosféře a hudbě a úvodním titulkům. Bohužel vzhledem ke slabému příběhu nemohu dát víc a je to zatracená škoda.(20.7.2014)

 • lena60
  *****

  Zlinfest 2008: Tak to byla fakt síla! Velmi věrohodný pohled do hlubin skinheadské duše. Dvanáctiletý Shaun je terčem posměchu svých spolužáků. Jednoho dne potká "zajímavou" partičku lidí, která mu pomůže zbavit se trablů...Velmi emotivní snímek, při některých drastických scénách spojených s působivou hudbou mě až mrazilo...(4.6.2008)

 • Tetsuo
  **

  Hrozně dobře vybraní herci, nesmírně stylově přesné, smnoha výstižnými dobovými detaily. Bohužel celé pojaté tak, že to víceméně omlouvá rasistické hnutí skinheads jako pouhé osobní prohřešky nešťastných jedinců. Toto je obecně problém všech filmů o skinheadech a rasismu: nepoměr mezi společenským a soukromým, kombinace moralismu a skrytých vnitřních sympatií pro jedince určitého typu, nepoměr mezi touhou být sám sebou a být členem směčky...(5.6.2008)

 • genetique
  *****

  Rozpitvávať tu také veci ako ideologické zmýšľanie skinheads by bolo pre mňa rovnako trúfalé ako žiadosť baču z Hornej Dolnej o miesto hlavného šéfa jadrového výskumu v Južnej Kórei. Takže ja som film zožral ako pes hodenú kosť. Bez rozmýšľania a robenia záverov. Ale aj pes si potom, čo zožerie veľkú nádielku čerstvých kuracích kostičiek uvedomí, že mu chutili a zasýtili jeho potreby. Podobný stav som zažil po zhliadnutí tohto filmu. A keďže som povedal, že nebudem rozoberať výpovednú stránku tohto silného príbehu, tak aspoň napíšem, že herci, menovite Stephen Graham a Thomas Turgoose, predviedli oscarový výkon a hudba k filmu len podtrhla jeho unikátnosť. 90%.(1.2.2010)

 • bouncer
  ***

  Hnutí skinheads v Anglii v 80. letech z pohledu malé skupinky, která mezi sebe vezme 12-ti letého kluka a poté dojde k odštěpení nacionalistické části. Solidní drama o opravdových problémech Anglie v 80. letech.(21.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace