Drama o Anglii v 80. letech 20. století. Táta dvanáctiletého Shauna padl ve válce o Falklandy a Shaun teď naléhavě potřebuje mužský vzor i zastání. Zdá se, že je nachází v partě o něco starších místních skinheads. Situace se však komplikuje, když se do party vrátí propuštěný vězeň Combo - ten nebere skinheads jako životní styl a subkulturu, ale jako příležitost prosazovat své rasistické názory a ventilovat svou chorobnou agresivitu. Původní parta se rozpadá a Shaun prožívá deziluzi, která vede k jeho předčasnému dospění. (Honza dAve)

Grizzly

Jsem moc rad, ze vznikl film, ktery neukazuje skiny jako bandu blbecku s hakacema (krome Comba), ale jako vyznavace apolitickeho zivotniho stylu. Oi! ()

ypres.bass

Velká Británie, 80.léta. Angličané nevěří vládě, armádě, královně a sobě už vůbec ne. A v takovém prostředí žije i malý Shaun, otce mu zabili na falklandámch, jeho matka je pošahaná a ve čkole se mu smějí. Kamarády a možnost se realizovat najde až v partičce Skinheads vedené slušňákem Woodym. S těmi by zažil nejkrásnější léto, to by se ovšem nesměl vrátit Combo. Combo začíná vnášet do partičky své extremistické názory a přetvářet ji ve shinhads takové jaké je známe dnes.Flm je silně ovlivněn mládím a životními zkušenosti režiséra (jehož rukopis je vice než čitelný). Z herců bych vydvihl především Thomase Turgoose v hlavní roli a soukromý tip bych dal Rosmunde Hanson za roli extavagantní slečny Smell (v čekých titulcích jako Smradka) --- jednoznačně jeden z mých největších letošních filmových objevů --- 90% ()

Rocket

"En daad voz fokin guud muuvi blad!" Tie tri britske filmy pocas jedneho tyzdna na mne nejake tie stopy zanechali :). Mlady Thomas Turgoose (zhodou okolnosti som s nim tento tyzden videl aaj Eden Lake) podal skvely herecky vykon...aj ked pre mna osobne by bolo narocne seriozne hovorit takej matohe aka je krasna :) dopekla, aky vkus mali vtedy dievcata? A predstavitel Comba Stephen Graham by si pokojne zasluzil Oscara...keby ho stretnem na ulici, tak by som mu zozral aj to, ze ho splodil satan a ma znicit Zem :) Mohol by som pokojne prikyvnut, ze podobnych filmov tu uz bolo dost...avsak povedzme si narovinu, taketo filmy nikdy niesu zbytocne! ()

vojtaz

Naprosto reálný fim o subkultuře Skinheads, který o nich ukazuje pravdu. Né to jak jsou u nás vnímáni - tedy jako rasisti či dokonce náckové - ale to jací oprvadu jsou, nebo to jací mají být potomci této subkultury kterou založili Jamajčani (prvotní název RudeBoys) a ze začátku bylo více skinheads černých než bílých. Pravý skin nemůže být rasista, také jak by mohl, když je potomek vlastně multikulturní subkultury černých a bílých? Pravdou je, že na konci 80tých let se tato subkultura začala rozbíjet a vzniklo v ní radikálnější křídlo které do dnešní doby vygradovalo tak že s původními Skins nemá nic společného. Bohužel pro veřejnost navždy zkazilo image Skins. Film krásně ukazuje to, co se právě na konci 80tých let dělo, a jak se stalo to, že na tuto subkulturu je nyní pohlíženo velice skepticky. ()

KOZEL84

Shane Meadows je řízek.Ten chlap netočí jen filmy.On mluví a mě baví ho poslouchat a to i když mluví o věcech,které mě poslouchat nebaví ;),protože je plodí tupé stádo zdegenerovaných oveček,které se sotva umí podepsat.Ono to ani jako filmy nevypadá.Spíš jako by někdo prostě natáčel lidi kolem sebe a není v tom ani náznak nucenosti.No a ta hudba...A ted'....když už sme u idiotů s předsudkama co domů určitě nosili spoustu jedniček... Představuji uživatelku Hiiiiirnlegoooo....a její úžasný postřeh do zdejší diskuze (kontejneru): hirnlego (hodnocení, komentáře) A říct někde na Moravě, že "jsem z Prahy", tak hned odpovídají stylem " áá, kde mám tu hůl!" (zatímco v duchu si říkají "svině rozmazlené, ty sa majú, také chcu každé den žrať teho mekáča!!!") Tak jak kluci a holky z Moravy....poznáváte se? ;DD Tohle může pomoct mnoha lidem.Jako třeba...cítíte se někdy na hovno?Něco ste zkazili?Něco nevyšlo?Pochybujete o sobě?Přijd'te navštívit naši stránku ''Mohli jste na tom být hůř!'' Stačí jedno kliknutí a víte,že někde venku je tenhle duševní mrzák(čka) na jejíž úroven' není možné klesnout!Merci..za to že jsi Pražská Pyčo!A vůbec všem každodenním účastníkům zdejší volné diskuze posílám hnusně zelenožlutý hemr,vytáhlý až z paty,rovnou do ksichtu.UBOHOST UBOHÁ TRAPNÁ!!!! ()

phamphi

Podobné La Haine v tématice kultury předměstí. Jako snapshot Anglie koncem 80. let dobré. Jako film však úplně neobstojí. Příliš mnoho nedotažených dějových linií, vztahů a postav. Slibně rozehráno, ale jaksi nedokončeno. Nevím, co si z toho mám vzít. ()

jenjan

Historické okolnosti a vztahy mladých lidí v partě v Anglii 80. let nastiňují v příběhu historii kontroverzního hnutí skinheads. Film velice dobře mapuje původ a styl života této subkultury. Dobře vybraní herci a vynikající hudba trefně dokresluje dobovou atmosféru. Hlavní událost, totiž zpolitizování části hnutí a vzniku „nácka obecného“ je zde ztvárněna rozštěpením party bývalých kamarádů. Jako jeden z mála filmů o problematice neonacismu a jeho příznivců zasazuje jeho aktéry do reálného sociálního prostoru a času a vyvaruje se zjednodušeně patetických slátanin typu Kult hákového kříže a Romper Stomper. Přes kvalitu a autentičnost tohoto snímku na mě však některé scény působily velmi naivně. Zvláště pak přehnaně přívětivé přijetí malého Shauna do party, jeho následný lehce erotický vztah se starší a o několik desítek centimetrů větší punkerkou Smell a v neposlední řadě místy až „dojemně“ přecitlivělý vrchní „hákoš“ Combo. Každopádně nejlepší hraný film o subkultuře skinheads, který jsem kdy viděl! ()

merigieren

Tentokráte mi přišli herci docela odpudiví svým zjevem i chováním, i když zde byla nadhozena otázka otcovské lásky zakončená brutálním útokem, kterému se nikdo nesnažil bránit, nemůžu říci, že by mě to nějak zasáhlo. Prostě sem jen zíral a ptal se proč to všechno ? Jaký to mělo smysl, válka o Falklandy v kombinaci s rasistickým psychopatem ? Sice to do sebe nějak zapadá, ale mě to nepřesvědčilo, spíš sem to jen nechápavě sledoval... ()

Evander

This is England je pro mě příjemným překvapením. Má to myšlenku, je to dobře zahrané, volba herců též velmi dobrá. Celkově se mi to, až na pár detailů, líbilo. ()

rekkky

Unfortunately This is England is not consistent as the time goes by, because first third is very promising, second third is getting worse and the last third sadly proves, that even tragic ending can't save the day. Outstanding acting performances from some of the leading actors, but with wasted potential. Significance of national thinking is set on the secondary rail and focus on psychological insight has won, which is main benefit of this film. ()

Rathalos

No ja si neviem pomoct,ale mne to pripadalo ako nejaka zla komedia,co sa tam vsetko dialo,dospely chlap a byvaly vazen spolu s dalsimi dospelymi chlapmi su v partii so soplivymi teenegermi,idu s nozom na tri deti tmavsej pleti,co sa hraju s loptou,ta baba Smell pomaly prifikne 12 rocneho chlapca,ktoremu este mlieko tecie po brade a dalej radsej nepokracujem,jedna hviezda za herecky vykon Thomasa Turgooseho a druha za hudbu...:-) ()

Pekisan

Povinne by mali vidiet vsetci nackovia, ktori seba nazyvaju skinheadmi. Prekvapujuco zistia pravy skin je brother s ciernymi a pocuva ska. Skvely film, skvela hudba. ()

Kingjiri

Film se měl spíš jmenovat "Takoví jsou Skinheadi", protože ničim jinym se příběh moc nezabýval. Jde určitě o zajímavou možnost nahlídnout do života Skinheadů a přesvědčení jejich hnutí. S některýma jejich názorama by se dalo souhlasit, jenomže když se nějaká ideologie příliš zaštiťuje vlastenectvim (což samo o sobě neni nic špatnýho), stává se ideálnim přesvědčenim předevšim pro lidi s rasistickejma sklonama. Chování Comba jsem často vůbec nechápal, ale možná šlo jenom o to, že byl prostě primitivní nacistickej dement a na konci mu už uplně přeskočilo. Závěr se Shaunem se mi svojí působivostí hodně líbil. Skvělá byla taky Einaudiho klavírní hudba. Sympatická žánrová jednohubka na volnej večer. ()

misbos

Co dodat? Graham a Gildun jsou HERCI, ostatní taky nejsou dřeva, Meadows evidentně VÍ, o čem točí. A nikam nespěchá, nevypráví bůhví jak rozsáhlej příběh, takže divákům dá tu schízu kamarádství kontra ideologie v dlouhejch pomalejch scénách řádně sežrat. Vyčítat tomuhle filmu absenci nějakýho hodnotícího soudu je imho mimo. ()

FanKalEl

Film odohrávajúci sa medzi angličanmi počas 80. rokov kde bola trochu drsnejšia doba vo všetkých ohľadoch. Má to hlavne skvelý scenár a tí herci boli presvedčiví akoby nič nehrali ale tá hudba bola proste úžasná, podľa môjho gusta. (90%) ()

Sign

Podařilí snímek který vám ukáže co jsou vlastně Skinheadi a že nemají nic společného s nacizmem a neonacizmem a dalšímy těmito odpady... ()

Gardenboy

Nemyslel som si, že z nenápadného, malého a takmer zabudnutého filmu sa vyklube nakoniec filmová lahôdka, sociálna dráma o tých najnižších vrstvách anglicka, ktoré spolu s túlajúcou a nudiacou sa mládežou je kombinácia výbušná ako pušný prach. Príbeh chlapca, ako vystrihnutý z reálneho života, ktorý sa pod tlakom vlastných zlých skúseností dostáva do výru práve rozbehnutého hnutia skinheads, necháva sa nim strhnúť, oblbnú ho /väčšinou zdanlivo/ správne ideály a pocit sebavedomia a sily, ktorý má ako člen pouličného skinheads gangu. Áno takéto to je a ja som to tomu filmu uveril a s otvorenou pusou som sledoval eśte aj záverečné titulky podfarbené valcujúcou hudbou ... film, ktorý je presvedčivejší ako Kult hákového kríža /pravdepodobne z dôvodu silne osobného režisérovho podania/ a jednu hviezdu mu strhnem z dvoch dôvodov, za prvé som 5* dal o niečo lepším filmom a za druhé je tu riziko, že sa film môže vysvetlovať dvojakým spôsobom a preto je veľké riziko ho púšťať mládeži a to aj keď je pravdepodobne primárne určený práve tejto skupine ... ()

SigSauerP228

Perfektné vykreslenie Skinheadskej kultúry, a kto si myslí, že nacek je to isté čo skinhead, v tomto filme možno pochopí, že SKUTOČNÍ skinheadi nemajú nič proti „farebným“, avšak chorá myseľ psychopata môže dobro obrátiť v zlo. Je tu výrazne cítiť ovplyvnenie vojnou na 12-ročnom chlapcovi, ktorý mi však v roli priateľa plnoletej zmaľovanej slečny veľmi nesedel – to boli asi najslabšie chvíle filmu, pretože keď sa títo dvaja bozkávali, musela som si zakryť oči, také hrozné to pre mňa bolo. Zato brutálne zbitie černocha mi nevadilo, akurát ma antinacisticky navnadilo. Možno som čakala trochu ucelenejší dej, ale naoko nedokončený znamenal možno ešte viac, ako keby mi niekto na konci všetko vysvetlil a ucelil. Určite to nie je film, ktorý by hocikto len tak pustil v televízii, a na ktorý by sa so záujmom pozerali milióny ľudí, ale o to viac sa mi páčil. ()