Drama o Anglii v 80. letech 20. století. Táta dvanáctiletého Shauna padl ve válce o Falklandy a Shaun teď naléhavě potřebuje mužský vzor i zastání. Zdá se, že je nachází v partě o něco starších místních skinheads. Situace se však komplikuje, když se do party vrátí propuštěný vězeň Combo - ten nebere skinheads jako životní styl a subkulturu, ale jako příležitost prosazovat své rasistické názory a ventilovat svou chorobnou agresivitu. Původní parta se rozpadá a Shaun prožívá deziluzi, která vede k jeho předčasnému dospění. (Honza dAve)

PanFilmov

no tak jedna z najlepších drám aku som kedy videl, malý chlapec smúti za otcom dostane sa do party a tu nachádza pohodu, pri skinheads je mu dobre až kým sa nevráti Combo, tu nastáva čas rozhodnutia Combo či Woody??? Prosto super zaujímvý film úplna bomba jednoznačne si zaslúži 5*!! ()

Jacob23

Zvlastni film o parte pravych a nepravych skinheadu.Celou dobu jsem si myslel ze je tak 10-15let stary,ale tady zjistuji ze ne.)Celou dobu se nic moc nedeje a vse vrcholi jednou scenou-pointa filmu mi vsak zcela jasna nebyla,bylo to spiz zachyceni jedne casti zivota maleho chlapce.Kazdopadne film spatny neni a moc takovych asi neuvidite-diky skvelemu vykonu chlapce a ,Comba, jdu na 4* ()

ganz

Skvělý film díky kterému hodně lidí konečně pochopí, že skinhead se nerovná nácek. Silné finále a nahlédnutí do toho, co se v těch nemocných hlavách může dít. Myslím si že mnohem lepší než kult hákového kříže. ()

Jaro.Krafcik

Hodnotenie s číslom 7.800, vytiahol som britskú klasiku, seriál som nevidel ale tento film mi prišiel celkom dobrý, výborne to zahral Thomas Turgoose, už len kvôli jeho výkonu som zvažoval plný počet, ale nakoniec nie, možno si pozriem seriál a tam už budem dávať plnu paľbu, a osobne ostávam fakt zvedavý či sa mi podarí dokonca roka 8K, cieľ to nie je, ale tak priorita, hlavne teraz keď je pred sviatkami trochu voľnejšie. 4* ()

Philoun1

Dobrej film i když takových filmů o skinheadech už bylo tak pokaždý sou takovou svojí cestou originální. Btw dobrá hudba. ()

Specs

Hláška: Smell: - "A když jsi mi dal ten dort, to bylo fakt dobrý. Tys ho udělal?" Shaun: (stydlivě) - "Jo." Smell: - "Tys ho nedělal, že ne?" Shaun: (směje se) - "Ne." ()

standsiller

Príjemne spracovaný príbeh študenta pociťujúceho ťažké obdobie krízy v Anglicku. Zápletku som zároveň vnímal ako skryté varovanie na medzník v dejinách otvorený pre rôzne alternatívy subkultúr berúcich si zlé príklady a vzory. Príbeh sa týkal niekdajšieho rozmachu „skinheads“ v Anglicku a réžia namiešala peknú voňavku, voňajúcu tým obdobím. ()

zuza99

V první řadě bych chtěla vyzdvihnout herecký výkon Shauna. Nemyslím si, že ve filmu bylo nějak zvlášť vidět rozdíl mezi hodnýma a zlýma skinheadama nebo jejich styl oblékání apod. Ani si nemyslím, že to měl být účel filmu. Kdyby to někoho zajímalo ať se podívá na dokument Být skinheadem. Nebýt závěrečné scény asi bych hodnotila o hvězdu méně, ale ta scéna byla tak brutální až mi z toho bylo špatně od žaludku. ()

Jello Biafra

Anglicko, rok 1983. Vojna na Falklandoch práve skončila, vo vláde sedí Margaret Thatcherová a ulicami anglických miest pochodujú členovia British National Front v snahe vypudiť zo zeme prisťahovalcov. Zároveň však v britské ulice patria pôvodným skinheads, ktorí zásadne odmietali rasistické myšlienky. Práve v tomto filme je ukázané, ako sa časť tohto krídla oddelila a vďaka vplyvu British national Front začala radikalizovať a postupne príjmať myšlienky nacizmu. This is England je ukázka jednej epochy, kedy zúrila revolta britskej mládeže a sociálne búrky v spoločnosti. A táto epocha je zachytená skutočne bravúrne. Herci sú na úrovni a Stephen Graham (Podfuck, Gangy New Yorku) si tu strihol záporáka, z ktorého behá mráz po chrbte. ()

Soweek

Tak trochu Romper Stomper, ale z jiného pohledu.......Sakra vždyť je to jedno z jakýho pohledu to je, je to prostě dobrý! ()

The Viper

Sledujeme příběh mladého klučika, který se hledá až ho příjme parta skinheadů a on konečně začíná žít naplno - baví se a má přátelé s kterými může podniknout cokoliv. Vše se mění když čerstvě propuštěný člen party přináší do vnitra novou ideologii (vlasteneckou) a rozvrací tak skupinu na dvě poloviny. K zamyšlení povedený film. ()

Maynard.

Tak tohle je velká pecka! Po dlouhý době pětihvězdičkovej kousek. Tím se kruh uzavírá a teď si dám zase chvíli voraz od skiheadů :o). Od prvních titulků tě film v táhne do děje, do Anglie, která se zmítala v boji o Fauklandy. Partička real Skinheads (pozor nezaměňovat s náckama) si vezmou pod svoje křídla mladíka, kterýmu chybí jak fotřík, tak kámoši. Tenhle malej prcek je naprosto dokonalej. Fakuje to tam od začátku až do konce :o)). Podobnýho prcka sem naposledy zažil v Bio ráj. Ostatní postavy sou taky sympaťáci, hlavě teda šéf party Woody. No, ale jak se do toho zaplete nově příchozí z basy, tak se celá parta rozesere. Konec už je, tak jako ve většině těchto filmů celkem smutnej a beznadějnej... Hudba svělá, kostýmy dokonalý, herci jak by smet, dějově pecka. Oi! :o) ()

Tjaden

Další z řady výtečných anglických filmů. Atmosféra osmdesátých let je cítit na každým kroku a herci hrají také výborně. Opět úplně jiný film o skinheadech než je Romper Stromper a Teste Rasate..... v mnoha ohledech i dost lepší.... ()

Raevan

Film, který až křečovitě touží pojednávat o nacionalismu, rasismu a dalších velkých problémech především anglické mládeže v osmdesátých letech, aniž by se ale dvakrát zabýval příběhem a filmem samotným jako prostředkem. Uširvoucí morální poselství a celková nereálnost ve mně, sedícím o třicet let déle mnoho kilometrů na jihovýchod, nechala jen neidentifikovatelnou pachuť v ústech. ()

bari68

Tak ako u Kultu Hákového kríža tu nejde len o skinheads.Je to film o priateľstve, rodinného (ne)porozumenia, smrti aj láske.Sociálny film o dobrých aj zlých veciach, o dobrých aj zlých ľuďoch.Neukazuje svetlé, či zlé stránky tohto hnutia, neobviňuje ho ani neomlúva, len ukazuje križovatky osudov, že tú správnu cestu je niekedy ťažké nájsť...Navyše film mán skvelý soundtrack! ()

BlackTom

'69, súdržnosť, antirasizmus, Anglicko, Falklandy, Dr. Martens, Ben Sherman, hrdosť, rasizmus, vznik National Front, odštiepenie nacionalistov, začiatky neonacistov... This Is SKINHEADS! Na pozadí historických udalostí, doplnené skvelou dobovou hudbou a sympatickými detailmi (značky, antirasistické postoje) sa odohráva brutálny príbeh dvoch partii, dobráckeho a pohodového Woodyho a psychotického maniaka Comba, na ktorých autor ukazuje dva smery, ktorými sa hnutie skinheads neskôr vydalo. Nikdy by som nečakal od sráča Tommyho z Podfu(c)ku, že sa takto predvedie. Pre bežného diváka možno ****, ak ste však "fanúšik" témy, pridajte si o jednu viac. Veľmi dobré! ()