Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

HappyDeath

Mám co bych tu vytkl, ale nějak prostě nemůžu... Pocitová stránka věci hned po shlédnutí filmu mi to prostě a jednoduše nedovolí. Silné vyprávění o životě. Nejlepší komentář o fikmu asi je: film bojuje proti plakátu. A nejlepší hláška z filmu: "A dog has no use for fancy cars, or big homes, or designer clothes. A waterlogged stick will do just fine. A dog doesn’t care if you’re rich or poor, clever or dull, smart or dumb. Give him your heart, and he’ll give you his." ()

Critic

Psy mám radši než lidi. Filmy o psech tudíž musí být fakt dementní abych je nezhltnul jak malinu. Ale tenhle je opravdu povedený. Kdo měl někdy aspoň jednoho psa od štěněte až po to štěku-prázdné ticho, musí aspoň zjihnout, ne-li uronit slzu. 5* bez debat. ()

Kingjiri

Během těch 13ti let psího života se mapuje život "obyčejnejch lidí", což je občas docela fajn podivaná. Nicméně jsem postrádal nějakou pointu (závěrečnej proslov mě svojí klišoidností dost minul) nebo aspoň "něco navíc". Místo celistvýho příběhu je snímek jenom slepencem různejch životních momentů, radostí a strastí ze života jedný rodiny. Spousta pejskařů si jistě vystačí s pohledem na neposlušnýho skotačivýho psa k tomu, aby se pořádně pobavili a příběh mnozí z nich určitě označej za slušně vypointovanej. Jenže pro nepejskaře, jako jsem já, půjde nejspíš jenom o příjemnou žánrovou jednohubku se sympatickym castingem, pohodovou atmosférou a nenucenym humorem. ()

Dan

Americký sen. Ne že by se při něm nedalo zasmát a trošku i pobavit, ale je mi k blití nad hodnotami, které (snad nevědomky) prezentuje... ()

Prince

Jméno Owen Wilson mám dlouhodobě spojeno s béčkovými komediemi především pro mladší obecenstvo, proto jsem k tomuto filmu přistupoval se značnou skepsí. Prvních deset minut mi dalo za pravdu, ale postupem času jsem film začínal mít stále radši a radši. Jedná se o typický příběh ze života mladého novináře, který se rozhodne jít do chomoutu, ale o přírustku do rodiny zatím nechce ani slyšet a dělá všechno proto, aby tomu zabránil. Na radu svého kamaráda daruje svojí ženě malé roztomilé štěňátko, jehož celý život i společně s mladými novomanželi sledujeme. ()

Rincewind

Moc příjemný film o jednom nezvedeném psisku, které by člověk občas nejradši zabil, ale přesto ho mají všichni doopravdy rádi:-) Ne, že by zrovna překypoval vtipem, je to spíš takový milý a k závěru dost dojemný příběh. Ocenil jsem, že se všechno netočilo jen kolem labradora Marleyho a hlavní postavy také měly svůj vývoj. Nevím, jestli je to přímo rodinný film, nekončí právě happyendem. Na druhou stranu, je to film o životě se psem - se všemi klady i zápory, radostmi, starostmi i bolestemi, které to přináší. A protože je pravdivý a nesnaží se podbízivě nabídnout závěr o tom, jak všichni žili šťastně a spokojeně až nevím do kdy, vysloužil si ode mě čtvrtou hvězdičku. ()

waska

Abych se přiznal, čekal jsem romantickou komedii o pejskovi. Toho jsem si užil ( byl to úžasněj pošuk :)), ale užil jsem si ho málo. Dobrou polovinu filmu totiž zabírají vztahy, práce, kamarádství, děti. Marley je do toho sice zapletený, ale pouze okrajově a scén s ním je tam bohužel málo. Je to škoda, protože sehnat takového "pana PSA", bylo asi opravdu těžké a určitě by dopomohl k tomu, aby to byl film, jaký jsem čekal. ()

E lan

Výborně natočený psí film, hlavní zvířecí hrdina je ve všech částech filmu skvělý, příběh je povedený a závěr dokáže krásně dojmout a rozbrečet. Jediné mínus je vyobrazení dětí rodiny, ty tam jsou jakoby navíc. Jen to je škoda... ()

DarkoCohen

Povedená pocta našim čtyřnohým přátelům. Každý, kdo měl někdy psa, pochopí. Přesto mi to nedá a musím vyzdvihnou krásnou scénu na pláži při zvuku kytar skupiny The Verve - "Lucky Man". Takhle nějak si představuju nejen psí štěstí;p Naprostá spokojenost. ()

BLabaKAn

Tato komedie mě velice příjemně překvapila. Pár si pořídí dům, manžel sežene práci, jen to ditě chybí. Tak si prozadím pořídějí pěknýho roztomilýho psíka z útulku, už na tom něco muselo být když byl z těch hafo štěňat nejlevnější. Marley je, ale psík do těžké nepohody, rád děla bordel, blbosti ale i přesto ho mají moc rádi. Pak se to náhle vymkne z rukou a je tu první dítě, za chvilku druhý a nakonec se vyklube i třetí. Postupně film přechazí spíše do drama, kdy pes už je starý a posupem času umíra, přece jen velká část je taky ze psího života:) Nakonec Marley umíra a film se snaží doléhat na citovou stránku. Pěkně natočena rodinná komedie s bláznivým psíkem. ()

Trifi

Opravdu ale opravdu ale OPRAVDU důležité rady: 1. Pokud máte doma psa jakkoliv nemocného nebo jste z jiných důvodů ve špatném citovém rozpoložení, této komedii (opravdu to někdo mohl zařadit mezi komedie???) se OBLOUKEM VYHNĚTE. 2. Připravte si velkou, ale opravdu velkou zásobu kapesníčků. 3. Připravte se na to, že po shlédnutí toho filmu budete chvilku chtě nechtě přemýšlet o svém životě. PLUS: Neuvěřitelně nekýčovité, dechberoucí zpracování, herecké výkony (především Jennifer Aniston je k nepoznání a exceluje) ----- Mínus: Neuvěřitelný nános sentimentu je opravdu pro otrlé povahy ----- Recept: 40% Marley, 30% slzopudný závěr, 20% Wilson-Aniston, 10% režisér David Frankel. Hodnocení: 95% ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)