Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

MELODY

Kdyby byl samotný Marley takový, jak ho ve snímku ukázali, byl by to pes- psychotik. (I takoví existují, pár jich znám.) Přiznávám filmu plus v podobě poměrně realisticky vypodobněného mateřství a rodičovství ve všech jeho etapách- s úspěchy i prohrami. Velké mínus potom představuje Jennifer Aniston, jež se předvedla ve dvou hereckých polohách: paní Dokonalá ("Ach, Johne, Ty tu nejsi šťastný, nikdy jsi nechtěl psát sloupky!") a paní Hysterka ("Nesahej na něj! Nepřeji si, abys ho přebaloval, když jsi rozčilený!") Úchvatný je Alan Arkin v roli Johnova šéfa "smějícího se, až se za břicho popadá". Věrohodně a příjemně působí i Owen Wilson. Očekávala jsem obvyklou podívanou, hladkou, lesklou, bez chuti a zápachu, dostalo se mi něčeho, co mělo barvu i normální lidský rozměr. Suma sumárum příjemné překvapení. ()

AndewMX

Marley a já není naštěstí jen filmem typu Beethoven. Je příběhem jedné obyčejné rodiny, jejich starostí a radostí. Marley je, ale její nedílnou a nepřehlednutelnou součástí. Moc se mi líbily herecké výkony Owen Wilsona a Jennifer Aniston. Moc příjemný a dost realistický film se smutným koncem. ()

Karmina

Teda, mít doma Marleyho... nechci ani říkat, co by to bylo... Ale ten konec, ten jsem obrečela solidně. Jinak příběh je krásný, zahřál srdíčko, hlavně ten vztah Johna a Jenny, který zvládal všechno :-) ()

Anayka

(Jak já tyhle citově vyděračské filmy nemám ráda!) No jo, jsem "psí člověk" a docela mě to vzalo.. a na konci jsem ždímala kapesník. ()

Shrekito

Úžasný rodinný film, který není moc komedie a navíc je pro pejskaře co víc dodat. A smutný konec podtrhuje sílu tohoto filmu. ()

fool-mood

Pro mě srdcová záležitost. Soužití s nejlepším přítelem člověka, který ti dá pocit výjimečnosti, od začátku až do konce jednoho života. ()

Candid

Marley a já je pro mě čistý průměr, ani o chlup víc, ani o chlup míň. Víc k tomu nejsem schopná napsat. ()

Bludicka.Julie

Čekala jsem nějakou trapárničku alias Komisař Rex, ale byla jsem velice příjemně překvapena. Pěkný docela reálný, nenudný děj, hlavně o tom, jak zas chlap neví, co chce a žena se mu podřizuje a když to už nezvládá, je špatná ona:) K mému hodnocení přispívá i to žurnalistické téma...jinak se hvězdičkama nešetřím, hlavně když vezmu v potaz žánr, u amerických romantických komedií jsem vždy benevolentnější, ptž chápu, že nemůžu očekávat film, z kterého si sednu na zadek a budu na něj týden v kuse myslet, jak tomu většinou je, když dávám 5 hvězd! A jako, že budu brečet u filmu kvůli psovi, to jsem nečekala...:) ()

krizi

Krásná komedie, krásný pes... Hlavní role hrají moji oblíbení herci, takže spokojený být musím, jen ten konec nemusel být tak smutný... ()

Patrik200s

Owen týmto filmom trafil klinec po hlavičke. Už bolo trochu priveľa toho blbnutia v čisto prisprostených šialených komédiách. Toto je veľmi podarená rodinná komédia alebo takpovediac príbeh jednej ideálnej americkej rodiny, ktorá rieši bežné problémy života, ktoré s nimi zažíva ich pes. ()

haroska

Pro všechny pejskaře nůž mířený přímo do srdce.Krásný film o tom,že pes není jen nejlepší přítel člověka,ale naprosto plnohodnotná součást rodiny.Bohužel nečekejte happy end a připravte tuny kapesníků. ()

Rudyamon

Patřím k lidem, kterým psí štěkot bez příčiny (a tím je podle mě skoro každý štěkot) drásá nervy a následně začne v hlavě přehrávat všechny možné scénáře, jak ten štěkot ukončit. Nebudeme si namlouvat, jak každý ten scénář končí. Přesto musím přiznat, že mě tento film dojal. Ze začátku jsem sice v každém štěku slyšel toho čokla odvedle, ale postupem děje jsem se nechal unášet opravdu hezkým příběhem až k smutnému a dojímavému závěru. Po skončení filmu jsem byl ochoten vzít na milost i onoho spomínaného čokla odvedle, ale to mě drželo jen do jeho dalšího štěku. V každém případě film "Marley a já" nebyl pro mně ztraceným časem. Nepochybně i dík páníčkům Marleyho. Owena Wilsona mám rád v jakémkoli filmu a v tomhle byl obzvlášť sympatický. Jennifer Aniston sice zas až tak nemusím, ale seklo jí to v každém ohledu. Je to další film, ke kterému se rád časem vrátím ... ()

jaki96

Zprvu klasický americký film se po delší době dívání nemusí zdát vůbec špatný. Mně se osobně líbil příběh, který se ve skutečném životě může odehrávat - v podstatě bezstarostný život, dobrá práce, ovšem do doby, než si lidé pořídí psa a mají děti. Herecké obsazení dodávalo filmu na kvalitě, režisér David Frankel se ujal svého úkolu slušně. Od tohoto filmu si moc neslibujte, ale čekat průměrný americký film se taký nedá. Dávám 4* a 85%. ()

newer_more

Život se psem neznamená jenom si ho přinést domů a starat se o něj. Znamená to i to se s ním důstojně rozloučit když přijde čas (aneb jak jsem posledních dvacet minut filmu probulela). ()

Jaxx84

Nebýt Owena Wilsona, tak už tak jednoduchý příběh vyzní ještě slaběji a patetičtěji. Rachel "Aniston" byla ve filmu jen do počtu, tahle herečka si hraje pořád to své a je jedno v jakém je zrovna seriálu nebo filmu. Pro mě příliš bez chuti, obyčejné. Ale kolikrát je večer lepší vidět slabší příběh, který neurazí, než silný co naštve. 5/10 ()

Chosef76

Velmi milé překvapení. Většina amerických filmů tohoto žánru jsou ztřeštěné, naivní a hloupé. Marley a já je poetický, nenásilný, chytrý.....a dojemný. ()

sarfian

Toto je jeden z tých lepších príbehov, ktoré sa točia okolo domácich miláčikov. Nepoplakal som si ale aj napriek tomu dávam 4. VIDENÉ 1x ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)