Max a maxipříšerky

• USA Where the Wild Things Are (více)

Novátorský režisér Spike Jonze spolupracoval se slavným autorem Mauricem Sendakem, aby na filmové plátno přenesl jednu z nejoblíbenějších dětských knih – Max a maxipříšerky – klasický příběh o dětství a místech kam se chodí za poznáním. Film vypráví o devítiletém Maxovi, nespoutaném a citlivém klukovi, kterému připadá, že ho doma nikdo nechápe a tak utíká do svého vlastního světa. Chlapec se ocitá na ostrově, kde potkává podivné příšerky, jejichž emoce jsou stejně divoké a nepředvídatelné jako jejich činy. Příšerky potřebují krále, který by je vedl a Max touží po královsví, kterému by vládl. Během korunovace Max slibuje, že z království udělá místo kde budou všichni šťastní. Ovšem brzy zjišťuje, že vládnout vlastnímu království není vůbec jednoduché. (HBO Europe)

LeoH

Musím se smát, když čtu ty zasvěcené komentáře o tom, co tenhle film dá nebo nedá dětem. Vsadil bych se, že jejich autoři už pozapomněli, jaké je to být dítětem, a vlastní děti zatím nemají. Ty moje byly nadšené, a já taky. Vzít dětské vidění složitých mezilidských vztahů a přetavit je v takovouto prazvláštní symboliku, na povrchu ulítle nepřehlednou, ale pod povrchem pocitově velmi dobře čitelnou, životu nebezpečnou a zároveň plyšově přívětivou – klobouk dolů. — Český distribuční název je z těch maxidementních; chtěl bych mít takovou jazykovou fantazii jako autor knižního titulu „Tam, kde žijí divočiny“ a opravdu by mě zajímalo, proč nebyl použit i pro film. — A ještě něco: Samotná přítomnost uřvaného spratka, kterého navíc – ó hrůzo! – nikdo obratem nezpohlavkuje, ještě automaticky neznamená, že je film nevýchovný, přátelé ;-) ()

ecceHOMMO

Max a maxipríšerky ponúka pohľad do detskej zraniteľnej duše, kde sa odohráva boj medzi láskou, nepochopením, samotou či zúfalstvom....bohužiaľ mnohokrát je to podivne nezaujímavé a nechytľavé....( inokedy v momentoch nesmierne milé, citlivé i trefné...). Snímok si hľadá cestu k divákovi, ale je otázne k akému vlastne....sorry Jonze ale u mňa **/*** ()

Týnkaa

Ze začátku jsem měla co dělat, abych film nevypla... ale až si na atmosféru filmu trochu zvyknete je to... prostě hodně zvláštní, zvláááštní film a ten konec... ten konec je parádní :) ()

Qitek

Mám s tímto filmem problém... Připadá mi na jednu stranu naprosto úchvatný svým divným pojetím (prostředí i bytosti, řemeslně brilantní, Karen O a její božský soundtrack) a krásnou živelností, fungující především v počátku filmu a bez "příšerek." Na stranu druhou jsem už dlouho nezápasil s nudou, jako u tohoto filmu. Dialogy a vůbec jakékoli spory či věci, jsou až na hranici nesnesitelné nudy a bezduchosti. Neumím si představit, že je mi devět let a bude se mi tento film líbit. Slabší tři a nejslabší Spike zatím ever. ()

Javad

Príšerky sú fajn a je s nimi zábava. Dej je typu: poďme sa naháňať po lese alebo postaviť bunker z konárov, poprípade na seba poskákať a zaspať na zemi. Milé detské fantasy. Tento typ filmu nemôže nikoho uraziť, ide len o to čo od neho čakáte a či ešte máte kúsok dieťaťa v sebe. ()

ivan bohatyr

Strašně rozporuplný film, nejdříve má divák pocit, že je všecho ok, že vidíme chlapcovu zajímavou představivost, pak se náhle objeví společenské problémy, které by sme ve fantazii dítěte určitě nehledali, takže co to bylo? Také první dojem z těch příšerek byl na hraně, řekněme, že sem nevěděl, zda se smát, či brečet. Z tohoto filmu sem ani nezjistil, na jakou společenskou temetiku poukazoval. Ale nenudil sem se a "plyšové" příšerky se mi zamlouvaly, i když konec mohl být lepší. ()

terunka003

Fantasmagorické × šílené tempo, depresivní, rychlé dějové obraty, nervózní. Asi nejsem v den odevzdání bakalářky zrovna správně naladěná, protože "tohle" bylo docela šílené. Chlapec, co má problém, kouše matku, hraje si sám, má záchvaty vzteku a jen tak si vyrazí pryč na ostrov plných divných nesympatických příšer. Charaktery příšerek byly víc než zajímavé, každá měla něco do sebe.Přesto bych tam s nima nevydržela ani minutu, dost děsivý svět. Představitel hlavního hrdiny sympatický. A jaká byla pointa? Chlape nebyl potrestán za to, že jeho matka málem strachem zešílela? Co? Americká výchova? Film pro ty co se nudí. Když teda toho kluka nesežrali, co teda jedl on? ()

lennyd

Malý Max má pocit, že jej nikdo nechápe - sestra si s ním nechce hrát a má jiné zájmy (však je taky o řadu let starší), maminka na něj nemá tolik času - a tak se Max rozhodne, že uteče z domova. Díky své představivosti se dostává do tajemné země, kde žijí divní tvorové - vypadající jako přerostlí plyšáci. Shodou náhod se Max stane jejich vůdcem a králem, a učí se, že není tak snadné se o někoho postarat.... Stoprocentně se podepisuji pod B!shopův komentář - pro koho je vlastně tento film určen? Mladší divák si z depresiodních plyšáků vykoleduje tak akorát noční můry, starší divák se tak maximálně potrhá smíchy při "poučném" příběhu. Zmutovaní plyšáci se chovají naprosto debilně, a jedinou jejich zábavou je "něco" stavět, aby to vzápětí mohli zničit (krásný příklad pro naše děti, že ano). Na druhou stranu nelze Spike Jonesovi upřít jeho fantazii, protože film - a hlavně ono prostředí - je velmi originální a být pod tímto úžasným prostředím jiný příběh, tak jásám nadšením. Po audiovizuální stránce je film pohlazením po duši, ale sakra .. to už dneska nestačí ... ()

neoBlast

Od prvního traileru s hudebním podkresem od Arcade Fire jsem byl přesvědčen o pětihvězdičkové náloži. Při chladném přijetí diváky a publicisty jsem začal přemýšlet, že tu čtyřku navrátilec za kamerou uhraje. Ale... Spike Jonze je velkej borec. Do svého dětského filmu pro dospělé vtěsnal trailerový moneyshot do každého druhého záběru, sympatickou hudbu od Karen O z YYY a hlavně dodal originální a odvážnou výtvarnou stránku. Problémem dle mého bude původní knižní předloha - i když jsem ji nečetl. Prázdný (žádné slovo zde není výstižnější) děj je povětšinou nudný a pouhé pobíhání příšerek je nezáživné. Když se začně rozvíjet příběh, emocionálně příšerky ožijí, tak Spike uteče do finále. 65 % ()

ybuko

Pozor, tohle neni detsky film. Tohle je jonzeovsky hravy film o jednom diteti a jeho slozitem svete zakodovanem do jineho sveta. Rozhodne ne pohadka a ani mainstream pro multikina - spis pro pro festival typu Sundance. Vubec bych se k zanrum nebal pridat ani "psychologicky", pricemz divakova spoluprace a snaha o lusteni jednotlivych situaci a postav a hledani jejich skutecnych vyznamu je pro uplne pochopeni fiilmu podstatna. Hodne lidi zvyklych dostavat vsechno uz prezvykane na tuhle hru ale nepristoupi, bude cekat jen prvoplanovou zabavu, a proto jim krasa a cely smysl tohohle filmu zustane ukryt. Mimochodem, smekam za odvahu nepouzit pocitacovou animaci a priserky udelat pekne postaru, s realnymi kostymy. A obzvlast chvalim fantasticky soundtrack! ()

Trustme

Na tenhle film jsem se neskutečně těšil. Film, který měl atmosférou, příběhem uhranout se proměnil v nejnudnější psychoanalýzu Příšerného Maxe! Tolik peněz to stálo, tolik let se to chystalo... Následovaly problémy s ratingem, protože tohle vážně není typický rodinný film, přesto ho spíš právě lépe skousnou děti. Velká škoda, protože prázdnotu děje nenaplní ani vynikající Maxipříšery a originální fantastická hudba Karen O. Filmu tak zbyl jeden z nejúžasnějších trailerů, který nám dával Naději na Dobrodružství... ()

majkl44 odpad!

Kniha by v tomto případě asi byla nutná. Když jsem na film koukal, o knize jsem neměl ani tušení. Film mě nezaujal na začátku. To se stává skoro každému, že v úvodních minutách čeká, kam bude film směřovat, takže OK beru. Později to ale bylo ještě horší a na závěr se žádné problémy nevyřešily. Zmizely do vzduchoprázdna. Prostě najednou nebyli, takže ten kluk mohl zůstat pořád stejným frackem, jako na začátek - neomlouvá ho ani, že měl rozvedené rodiče. Jestli to mělo být výchovné, tak se to minulo účinkem. ()

pravdovravny

Po vynikajúcom trailery, ktorý ma donútil si tento film zadovážiť, tam prišla nepekné prebudenie, doslova facka. Skoro všetko čo bolo sľubované sa nedostavilo, film čo mal ponúknuť určité pohľady , tak v tomto filme neboli. ()

VanTom

Trochu divný dětský snímek, který pro děti moc není. Mezi tím vším blbnutím a vyváděním s "maxipříšerkami" (mimochodem nádherně animatronicky vyvedenými) jemně prosvítá poučení, že býti umíněným spratkem zraňuje především ty, které máme nejvíc rádi. Ale pochybuji, že to caparti pochopí, polopaticky se to tu nevykládá. Jonze totiž natočil adaptaci útlé dětské knížky dospěláckým pohledem, s důrazem na atmosféru, vztahy a nevyřčené pocity. 7/10 ()

IvyH

Po tajemně kouzelném traileru přichází zklamání. Po celou dobu, kdy Max pobýval tam, kde žijí divočiny, jsem se nemohla zbavit dojmu, že tohle je jen jeden velký a těžko uvěřitelný sen, takže ve scénách, kdy se schylovalo k nějakému nebezpečí, jsem stejně věděla, že to všem projde... Když však na tu hru přistoupíte, snímek vás vtáhne svou jedinečnou atmosféru, ať už díky skvělému Maxi Recordsovi (nový Haley Joel Osment?) nebo "přirozeně" vypadajícím a znějícím "maxipříšerkám". P.S. Za ten český název Max a maxipříšerky by si český distributor zasloužil od těch jeho maxipříšerek pořádný výprask . ()

zigíš

ťažko ohviezdičkujem emócie ale v duchu vážnejších (temnejších?) záležitostí z dielne jima hensona siahnem po tom najvyššom možnom hodnotení. cítim niečo podobné ako pred rokmi u ´dark crystal´ alebo ´labyrinth´ (tým nechcem filmy zrovnávať). myslím, že deťom sa ´divočiny´ budú páčiť, akurát ešte nepoznajú slová, ktorými by svoje pocity vyjadrili (a my dospelý sme ich už zabudli) ()

s.e.p.p

Vzhledem k očekáváním obrovské zklamání. Už od začátku jsem měl zásadní problém s postavou Maxe, opravdu nesympatický rozmazlený harant. Některé jednotlivé scény jsou hezké, ale není tu nic co by je nějakým způsobem spojilo a drželo pohromadě. Ten příběh je opravdu strašně primitivní a film na prostoru 101 minut obsahuje strašnou spoustu nudných míst, kvůli kterým jsem měl problém se vůbec dodívat. Vůbec jsem nečekal něco náročného, spíše mysl uvolňující návrat do dětských let, náhled do dětského světa, v tomhle případě jsem do něj bohužel nedokázal proniknout. ()

Zlaté Globy - výsledky

14.07.2008

Každý trhák potřebuje hezkou holku

Každý trhák potřebuje hezkou holku

30.11.2007

Tak to prostě je. Minulý týden jsme psali o obsazení Sienny Miller do akčního G. I. Joe, a dnes tady máme další šťabajzny, které nejen svým hereckým talentem, ale i estetickými kvalitami podpoří… (více)