Tématem autorské komedie Martina Dolenského je manželský trojúhelník a nevěra, a z nich vyplývající situace, které nikdy nemají jednoznačná a jednoduchá řešení. Michal Goldberg je mladý úspěšný doktor, specializací gynekolog. Má trošku bezvýraznou a plačtivou ženu Janu a dítě, a také atraktivní a sebevědomou milenku Kláru. Doktor proplouvá spokojeně životem do chvíle, kdy za ním přijde milenka s novinkou, že je těhotná. Muž se v této situaci hodlá zachovat tradičně – strčit hlavu do písku. Milenka však zprávu zavolá manželce a ta situaci řeší radikálně. Odstěhuje se k mamince… Třikrát se komedie vrací na tento začátek a třikrát doktor situaci řeší různými způsoby – návratem k manželce, odchodem k milence a nakonec konfrontací obou žen. Humor téhle filmové komedie, která nechce moralizovat ani nabízet řešení, je založen na lidských stereotypech v chování a tomu přispívá obsazení milenky i manželky jednou herečkou – Tatianou Vilhelmovou. V hlavní roli doktora dostal poprvé velkou hereckou příležitost Michal Malátný, známější jako zpěvák skupiny Chinaski, jejíž písně film doprovázejí. (Česká televize)

KdG

Lepší tři ***. Konečně něco u čeho jsem se pobavil, výborná je postava policisty Kryštofa Hádka, zablýsknul se i Vladimír Javorský. Malátný a Vilhelmová pouze lepší průměr. Jo a abych nezapoměl krátká scénka s Vašutem nemá chybu. ;-) ()

Chamyl

Problém je vidět již z tiráže filmu: Komedie / Drama. A tak vidíme komedii, která nebaví a "drama", které Vás nechá úplně klidnými. Ve finále tak stojí pouze za zmínku účast frontmana Chinaski Michala Malátného a dvojrole Tatiany Vilhelmové. U obojího se ovšem nelze zbavit pocitu určité účelovosti, která měla plytký scénář - a tím i film - udělat zajímavějším. Tuctová zápletka o nevěře a nemanželském dítěti tak tuctově plyne a z monotónnosti diváka občas vytrhne nějaký pokus o vtip či moralitu, který obvykle zůstane stát na půli cesty. A tak se pronudíte až k rádobyšokujícímu závěru, který je sice čitelný dopředu, ale díky tomu, že už je konec, ho tvůrcům rádi odpustíte. ()

Allka

Chudák film... Úroveň to nemá, je to prdlá komedie bez hlubší myšlenky, ale zas tak špatný to nebylo... Já se smála a myslim, že o nic jinýho tvůrcům nešlo... Tedy aspoň doufam... Jestli šlo, tak to samozřejmě je průser... ()

renegrido

Nápad byl docela dobrý, ale děj je místy nepřehledný... Vyskytuje se zde několik vtipných situací, ale celkový dojem není příliš dobrý. ()

BaronX

Tak při tomhle jsem se docela bavil, nijak náročná lehce-oddechová komedie s úžasnou Tatianou Vilhelmovou ... na jedno zkouknutí dobré. ()

rg.jerry odpad!

Slabý, ale opravdu slabý příběh. Jediný, kdo se dá považovat za herce je Vilhemová a Janžurová. Zvlášť tristní byla postava primáře (v roli L. Sobota). V půlce jsem to vzdal. Takže 0 ()

touchud odpad!

Kvalita filmu mě přinutila vstát z gauče a radši jít běhat, po 40 minutách jsem nemohl dále sledovat něco tak přiblblého ... Přitom má hudbu Chinaski moc rád, Janžurku, Sobotu, Vilhelmku taky. Hm, hrozná kravina. ()

Neddo

Bohužel, hodnotím jako trapný film (divím se, že to netočil Troška, bylo by mu to podobné). Velmi slabý scénář a myslím si, že na tento film si nikdo časem nevzpomene. M.Malátný je výborný zpěvák,ale tahat ho do filmu, je jako tahat moderátory,hokejisty atd. do politiky. Rozhovory policistů o přilivu a rybách, to byl vrchol (škoda K.Hádka). Nevýrazný výkon a že filmu hrají Janžurová,Sobota a Hadrbolcová to jen podtrhuje. P.Bém si aspoň zahrál jednou někde v jiném cirkuse. Příběh, jako ze života, ovšem to je jediné, co je na tomto filmu "kladné". Víc než 1* dát nejde, ani pod vlivem. ()

Amonasr

Slušný rozjezd, postupně se to ale zacyklilo a začalo až nudit. Nezachránila to ani celá plejáda známých herců, naopak se tím ještě víc zdůraznil omyl v obsazení Michala Malátného do hlavní role, když vůbec hrát neumí. Tři hvězdičky jen s velkým přimhouřením oka za několik povedených gagů. ()

jns

Výborná Vilhelmová, nijaký Malátný. Jednoduchý scénář, ale obstojné zpracování (až na nepěkné lokace a televizní kameru). Čisté tři hvězdičky. ()

Cortesz

Nechápu režiséra proč film s takovým scénářem a dějem, kterej je na úrovni jedné epizody Bakalářů natočil a pustil do kina? No ikdyž u nás je to bežné. Dále mě zde značně iritovala ta reklama na hudbu chinasek, kterou opravdu nemusím a toho jejich frotmana, kterej zde hraje toho záletného doktora fakt nemusím, ale jeho hereckej projev překvapeně ušel, ikdyž jsem mu toho doktora moc nevěřil a spíš jako doktor vypadal jak smažka. Naopak vedlejší role v podání Hádka, Soboty a Janžurové pobaví. Tatiána Vilhelmová je celkem obstojná herečka a zde se mi i líbila jako ženská a ta její milenka byla hooodně sexy. Jinak jde o film, kterej pobaví, ale za hodinu si na ně už nevzpomenete. ()

LuNaj

První hodinu jsem se víceméně nudil a hodnocení kolísalo mezi 1-2*. Poslední půlhodina mě tedy utvrdila v lepším hodnocení, nicméně dávám dokonce hvězdičky 3. Ta 1 navíc je za Malátného a Hádka. ()

mig21

Úsměvná záležitost - jednu hvězdu dostává Tatiana mrcha, jednu Tatiana hospodyňka a jednu Bém taxikář :-) Tenhle film nenadchne ani neurazí ()

Bigfuckman

Vcelku zábavné. I ten Vašutův držkopád. Život doktora proutníka i když trošku přehnaně nedůvěryhodný. Tleskám ale za výkon dvojrole Tatiany Vilhemové. ()

curfew77

Zástup výborných, průměrných i slabých herců se potácí jak pimprlata, protože CHYŤTE DOKTORA je ukázkou toho, jak moc českému filmu chybí nejen kvalitní, ale už i alespoň průměrné scénáře. Marnit jako vždy skvělou Ivou Janžurovou na takhle plytké příběhové nic, jen natřikrát přeložené, to je zločin... no, nejmíň na třetí. Malátný neurazí, Vilhelmová taky ne, ale málo platné, v tomhle filmu se prostě nic kloudného neděje, postavy jen deklamují snaživě napsané hlášky a snaží se zachovat zdání přímočarého vývoje. O to smutnější, že ostatní řemesla jsou na slušné úrovni, jenže bohužel: tenhle dům nebylo od začátku na čem stavět. 40 %. ()

nula87

Naprosto zbytečný, nudící, nicneříkající film, který jestli měl pobavit, tak to krutě nezvládl, protože opravdu vtipných momentů je naprosté minimum, a ani ten rádoby originální postup s 3x opakovaným začátkem nemůže film spasit. A když jsou tam navrch některé naprosto nezvládnuté herecké výkony (včetně hlavního hrdiny), nestojí to za moc. 25% ()

Syna.1990

Opět jeden český gigashit!!! Malátný je naprosto tragickej herec a nesympatickej ksicht, dokud jsem ho znal pouze jako zpěváka, bylo to lepší!! Jednu hvězdu dám za těch deset sekund s Markem Vašutem.! Jinak naprosto zabitá hodina a půl .. ()

ostravak30

Půjdu proti proudu - opět. Je to jedna z mých oblíbených komedií. Základem dobré komedie je fakt, že vás pobaví. Pokud tuhle ingredienci ve filmovém hrnci máte, pak můžete vykouzlit dobrou baštu. Já se u komedie vcelku bavil. Tatiany Dyková hraje dvojroli skvěle, tady jí to opravdu vyšlo. Kryštof Hádek a Kristýna Frejová jsou jako policisti skvělí. Jen Michal Malátný není zkrátka herec, ale na druhou stranu hraje líp než někteří, jež se tím živí. Film vypráví jeden příběh ze tří různých pohledů. To je v Hollywoodu celkem běžné a v poslední době pak dost používané. U nás to takový objev není, takže to ve filmech působí spíš jako úkaz. Ale proč ne? Každý pohled je jiný a všechny pobaví svým způsobem. Téma muži a ženy zkrátka bude věčné. Samozřejmě, že základem hudby je skupina Chinaski - tedy povedená. Rád bych dal ještě jednu hvězdy navíc, ale nemůžu. I když mám tuto komedii vcelku rád. Bohužel má několik ALE. Neodpustím filmařům angažování neherců. Jak jsem zmínil výše, M. Malátný nedopadl ještě nejhůře, ale proč? Žádný herec nebyl v tu dobu volný? Další herecký debut v podání mafiána Pavla Béma snad ani nelze komentovat. Komedie by pak potřebovala trochu silnější scénář. Ale zase má hlášky, které jsem si zapamatoval a to je další důležitá věc. Spravedlivá trojka. ()