Tématem autorské komedie Martina Dolenského je manželský trojúhelník a nevěra, a z nich vyplývající situace, které nikdy nemají jednoznačná a jednoduchá řešení. Michal Goldberg je mladý úspěšný doktor, specializací gynekolog. Má trošku bezvýraznou a plačtivou ženu Janu a dítě, a také atraktivní a sebevědomou milenku Kláru. Doktor proplouvá spokojeně životem do chvíle, kdy za ním přijde milenka s novinkou, že je těhotná. Muž se v této situaci hodlá zachovat tradičně – strčit hlavu do písku. Milenka však zprávu zavolá manželce a ta situaci řeší radikálně. Odstěhuje se k mamince… Třikrát se komedie vrací na tento začátek a třikrát doktor situaci řeší různými způsoby – návratem k manželce, odchodem k milence a nakonec konfrontací obou žen. Humor téhle filmové komedie, která nechce moralizovat ani nabízet řešení, je založen na lidských stereotypech v chování a tomu přispívá obsazení milenky i manželky jednou herečkou – Tatianou Vilhelmovou. V hlavní roli doktora dostal poprvé velkou hereckou příležitost Michal Malátný, známější jako zpěvák skupiny Chinaski, jejíž písně film doprovázejí. (Česká televize)

IvcaSammet

Opravdu nechápu tak nízké hodnocení! Chyťte doktora je opravdu skvělá české komedie, u které se vždycky královsky bavím. Už jen samotná zápletka je sama o sobě skvělá a když se k ní přidá Tatiana Vilhelmová v dvojroli s Ivou Janžurovou a Kryštofem Hádkem ve vedlejších rolích, o zábavu je postaráno. První příběh je výborný, druhý je slabší, ale třetí je prostě geniální! Samotný příběh je navíc okořeněný spoustou skvělých hlášek vtipných scén, takže se u sledování opravdu nenudím. A navíc, Kryštof Hádek v policejní uniformě je prostě k sežrání. Pět hvězdiček bez mrknutí oka! ()

adelina8

Čekala jsem větší kravinu, ale dalo se to v pohodě dokoukat bez újmy na zdraví. Kupodivu mě více bavily vedlejší role - tradičně roztomilý Hádek nebo cameo Vašuta. Škoda scénáře, mohl být trochu propracovanější nebo alespoň vtipnější, pokud bychom trvali na nynějším plytkém příběhu. Oceňuji snahu o trojnásobný děj, ale minimálně konec působí odflákle a zasloužil by si jiné rozuzlení. Malátný mi ani moc nevadil, zato jeho hudba značně... ()

nonick1 odpad!

Další výpotek české filmařiny, který zřejmě drží smutné prvenství v použití střihačských příkazů "COPY" a "PASTE". Film je stejně malátný jako představitel doktora Zoidberga – pardon, Goldberga, zmateně šukajícího po městě neustále bůhvíproč v bílém lékařském plášti za doprovodu vlastnoručně spíchnuté kolovrátkové muziky a pronášejícího gynekologické "perly" typu: je těhotná, ale jenom trochu... Mimochodem, když už jsme u lékařského prostředí: obraz nemocnice v podání tohoto snímku nemá daleko k provozu podniků, označených červenými lucernami a tristní je i pohled na „svůdníka“ Javorského s vizáží rachitického souchotináře, který má být lídrem r-a-g-b-y-o-v-é-h-o týmu(?). A tak jediným úsměvným momentem v této filmové zoufalosti je nevystřižená scéna nezamýšleného Vašutova (držko)pádu v podzemních garážích. ()

melloun

Jak se do tohohle mohl nechat ukecat M. Malátný (respektive Chinaski), mi hlava nebere. Jeho výkon nebyl nejhorší, ale celý film je takový prkenný. ()

Mona-Lisa

Strašné herecké výkony + příšerný děj = jedna hvězdička. Od odpadu tento film dělí jen chytlavá hlavní písnička. ()

Snake.Charmer

Chyťte doktora je obyčejnou, z filmařského hlediska naprosto rutinní komedií, která dovede opravdu rozesmát jen na pár místech. Například v závěru si film říká o 3. hvězdičku. Ale bohužel jen v závěru. Jinak je film hodně nevyrovnaný, a celek nezachrání ani slušné herecké obsazení - Malátný mě docela příjemně překvapil!!! Další výtka putuje k zvukové kvalitě dialogů - na pár místech opravdu nebylo rozumět co že to kdo říká - vím že jsem měl problém už v kině a doma na DVD se mi to jen potvrdilo... 50% ()

Brtniik

Pro Tatianu Vilhelmovou mám slabost, stejně jako na zbylé dva z tria, ale jistě to nebude jen mojí úchylkou. Totiž v tomto filmu, ve kterém si střihla dvojroli, se o5 ukázalo, že fakt umí. Zákonitá „paní doktorová“ byla k politování a místy fakt na zabití. Naopak v druhé roli je Tatiana naprosto démonická. Jako bývalý filmař amatér jsem ze začátku litoval, až měl filmařům za zlé, že se (třeba v souboji úklidovými prostředky) vyhýbají konfrontaci postav v jednom záběru, ale poté, co mne pozlobili, jsem se dočkal obou Tatian v jednom záběru. Samosebou dokonalé (i když to srovnání je tristní :-) ). Docela mne pobavila dvojka Kryštof Hádek, Kristýna Frejová. Docela šik holčina s atypickým koníčkem, kterou práce zdržuje od života, je neustále na lovu. Celou dobu jsem netrpělivě čekal, kdy nepolíbeného kolegu „zasekne“. Po dlouhé době jsem rád viděl paní Hadrbolcovou, potěšil mne pan Sobota (stejně jako v Neviditelných, druhá rozumná role) a rád jsem popatřil na Kristýnu Novákovou-Fuitovou. Film byl dost trhlý (vím, byl to záměr), ale kdyby doktora hrál někdo jiný, možná by mne potěšil víc. Na druhé kouknutí to možná bude lepší. Zatím 3h ()

Bozvav

V podstatě velmi průměrná, nicméně úsměvná komedie s velmi dobrým hereckým výkonem v podání Tatiany Vilhelmové. Za mne 50%. ()

Axident

Hmno, totálně "americky" jalová komedie v tom nejhorším slova smyslu, nicméně, v záplavě příšerných kousků, které se u nás točí, jsem s hrůzou zjistil, že mi udělala docela dobře a dokonce jsem se i dost smál. Buďto jsem potřeboval oraz od kvalitní filmařiny nebo mi měkne mozek. Vyzdvihnout se nedá téměř nic, o nějakých hereckých výkonech nemůže být moc řeč, mesmyslná dvojrole Vilhelmové, kdy manželka působí poměrně autenticky, což se o Kláře rozhodně říci nedá a co se Malátného týče, o nijaký herecký výkon nejde ani v nejmenším, prostě filmem téměř bez výrazu propluje. Kameo role Béma ničemu též nepřidá a několik scének to všechno sráží ještě níž ("šermovačka" Vilhelmových košťaty, "erotická" scéna Javorského s kardioložkou na závěr, to byl běs.) Takže jak říkám - celkem hrůznost, ale já se kdoví proč bavil, takže babo raď... (Jediné, co bych vypíchl, byla pro mě nejlepší či jediná "podařená" role Vašuta, protože to jak se v garáži groteskově natáhl bylo buďto skvěle zahrané nebo neplánované... A Luděk Sobota nebyl, kupodivu, v roli poťouchlého primáře též špatný...) ()

crha odpad!

Dokud jsem neusnul, tak jsem si říkal jaká je to sračka. Dobře, nemusel bych být asi tak přísný a věřim, že i tu jednu hvězdu jsem dal horším filmům než je tohle, ale u tak bezvýznamnýho filmu nemám vůbec důvod se zabývat dám-li odpad, * nebo ** , Prostě je mi u prdele jestli jsem nespravedlivej. Taky bych to vlastně vůbec neměl hodnotit, protože jsem to neviděl celé, ale nevidim jediný důvod, proč bych to měl dokoukávat. Je to přesně to co nemám rád, dávat odpad filmu který zase až tak strašný není. Ale když si tohle nechá říkat "komedie" tak proč bych nemoh....Podle fotek dokonce koukám že tam hrál i PR ředitel Marek Vašut...no tak to bych to měl asi vážně dokoukat, protože ten by ve sračce určitě nikdy nehrál... ()

Heroine odpad!

Hrozný, blbý, trapný, nudný, nemorální, nevtipný. Vilhelmová je odporná ženská, Malátný je odporný chlap. Ztráta času sledovat!!! ()

MickeyStuma

Mírně ztřeštěná komedie o mladém gynekologovi, jeho manželství a těhotné milence. Snímek hodně připomíná staré dobré francouzské komedie, ale je fakt, že na takového Pierra Richarda má přeci jen hodně daleko. Tatiana Vilhelmová ve dvojroli manželky a milenky podala úctyhodný herecký výkon. Rozdílné povahy zvládla dokonale. Příběh si drží tempo a není hluchého místa. V humoru se moc netlačí na pilu a všemu se nechává přirozený vývoj. Ryze česká komedie, jaká tu dlouho nebyla. ()

Blondak80

Zajímavý pokus o "vyber si tu nejlepší cestu", i když teda dějově se o nějakou velkou slávu nejedná... Překvapil rozhodně Luděk Sobota, no co se s ním v poslední době děje?? Konečně pochopil, že koktáním a blbečkizmem díru do světa neudělá?? A Pavel Bém, lahůdková scéna s taxíkem :o)) S napětím jsem čekal na závěrečné titulky, zda je to opravdu on :o)) ()

dainio

Velice příjemná oddychová komedie.Taktéž obsazení je nadmíru povedené.Michal Malátný by se z fleku mimo hudby i mohl věnovat herectví...jeho výkon byl fakt potěšující...samozřejmě nezklamala Iva Janžurová, Luděk Sobota, Pavel Landovský, Kryštof Hádek a další...nesmím ale zapomenout na Tatianu, které to v tomto filmu velice seklo a byla nesmírně sexy! ()

darkreider odpad!

Tak tupý film som už dlho nevidel. Nuda, nuda, nuda! Recept na film momentálnej českej filmografie: hrnček tupých dialógov, dva hrnčeky zlých hereckých výkonov, 2 kilá nevery a hlavne scénar a réžiu ako pre telenovely. Všetko pekne pomiešame a povaríme až kým nevyprchá aj tá najmenšia časť zábavy. Podávame ešte teplé s "pytlíkom na zvratky", najlepšie pod názvom komédia. Slovenskú filmovú tvorbu zničili inscenácie, českú rozdupú telenovely a'la Ulice, rúžovka... Škoda hereckého potenciálu, ktorý skrýva Luděk Sobota. Kam sa podeli tie dobré filmy je mi záhadou. ()