Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

Dlo'h-osh

Výborný psychologický horor s dokonalou atmosférou, která dokáže vyvolat skutečný strach. Vynikající práce s kamerou a temná hudba filmu dodávaly "šťávu". Herecký výkon hlavní představitelky byl výborný, skutečně se vžila do role zoufalé matky. Konec byl trochu podobný tomu ze Silent Hillu, zde se ale více hodil a dal se pochopit. 90% ()

LuNaj

Typově podobné snímkům Ti druzí a hlavně Tmě. Kolikrát jsem měl pocit, že jsme to již někde viděl. Ano, je to v mnoha případech vykrádačka starších snímků, ale bravurně zvládnutá. Připisuji Del Tora na seznam mých oblíbených tvůrců. A Sirotčinec do kolonky Nejlepší horory, jaké jsme kdy viděl. ()

Marrianna

Krásnou rodinou idylku, mladé maminky, která zažije pocit naprosté bezmoci, když jejich idylu naruší zmizení jejich malého syna - chlapečka, který si navíc hraje s dětmi, které vidí jen on. Úžasný příběh okořeněný o kvalitní dávku lekavých scén, je to pravé pro sychravé podzimní večery. ()

Cortesz

Byl jsem nadšen z atmosféry, práce se zvukem, lekačky fungovali, ale po dlouhém přemýšlení mi došlo, že jde jen o dobrou vykrádačku podobně laděných snímků, a k tomu pro mě totálně zpackanej konec. Hlavní postava v podání Belén Rueda zahrála skvěle, vychválím ještě hudbu, která také stála za to, ale jinak jde o vykrádačku s hororovou atmosférou se zpackaným závěrem. Takže průměr. ()

MarkHoppus

Asi nejlepší horor, ketrý vyplnil naše kina v roce 2008. Belén Rueda podala sympatický výkon a film byl opravdu v některých pasážích strašidelný. Zajímavý konec mě přesvědčil na 4 hvězdy. ()

Neytirii

Žeby Španieli boli novodobí majstri napätia a temna? Dávno som sa celý film tak nebála a neprežívala dej ako pri tomto filme. Celý film Vám behajú zimomriavky po chrbte a španielčina sa Vám po tomto filme bude zdať o niečo strašidelnejšia. :D A ak ste taký strachopud ako ja sirotincom sa budete vyhýbať veľkým oblúkom. :D ()

Soubi

Velmi dobrý komorní horor, který se stal perlou v současné hororové tvorbě. Dost už gore efektů a laciných triků, zde se jedná o soustavně budované napětí a ačkoli se tu krve moc neukáže, někdy budete zapomínat dýchat :) a to se mi naposledy stalo velmi, velmi dávno. A přitom se jedná o jeden z "nejkřehčích" filmů, které jsem měl kdy to potěšení vidět. Pointa i závěr skvělé, jsou ale (možná až příliš) milé k lidské dušičce :). Trošku jiný způsob než u El Laberinto del Fauno, ale taktéž skvělé! Doporučuji! ()

xxlch

Tak mám pocit že tohle téma už tady bylo.Velké zklamání a rozčarování- pohádka pro dospěláky.Ty tři hvězdy jsou za solidní leknutí.Pozitivní je fakt, že lze natočit ucházející (skoro)horor bez potoků krve. ()

Guinivieve

Po dlouhé době jsem se u hororu konečně opravdu bála. Po všech těch vyvražďovačkách hodně příjemná změna. Film má výbornou atmosféru, která vás doslova přimrazí na místo a máte pocit, že si musíte zakrýt oči, i když ani vlastně nevíte, čeho se konkrétně bojíte. Spolu s "Těmi druhými" řadím k nejlepším hororům poslední doby. Jen víc takových. ()

HarlanWade

Vyčítat Sirotčinci, že není nikterak originální a spíše kopíruje, co kde viděl a slyšel, by nebylo tak docela fér. Protože vymýšlet dnes neustále něco nového, jiného, co tu ještě nebylo, už prakticky nejde... Mnoho tvůrců ale dokazuje, že i s tím nejobyčejnějším dějem se dá natočit opravdu perfektní horor. Bohužel Juan Antonio Bayona mezi ně nepatří. Natočil film, na kterém jsou dobré nanejvýš 3 scény - lépeřečeno lekačky. A to na, skoro dvouhodinový film, jaksi nestačí... prostě nuda, nuda nejtěžšího kalibru, kterou pohřbil zejména otřesný scénář. ()

kolik27

Jestli někdo nemáte rádi přehnané horory, sci-fi a přehnané množství krve u hororů, ale přesto se rádi bojíte. Nanic nečekejte a shlédněte tento snímek ve kterém se podařilo dokonale napnout diváka a zároveň ho i vylekat. ()

tombarider

byl jsem na tom v kine, a tam jsem se málem po... vážně mne to děsilo. znetvořené mrtvé děti, jejich hry o temném domě... myslim že kdo se tomu trochu poddá, nebude zklamán ()

Tuco

...pro toho kdo nemá sám ještě dítě duchařský horor, pro toho kdo má - nádherný film o síle mateřské lásky..mě přvodil dojetí, které stále přetrvává...přesvědčivější a skutečnější než kdejaká rodinná dramata,která se snaží dojmout,ale nejde jim to...za svým synem bych šla třeba do pekla, kdyby bylo třeba.. ()

Borecz

Pokaždé mě naštve a znechutí, když se objeví film vydávající se za horor, který krom hektolitrů krve, několika lekaček a rádoby strašlivých monster nenabízí nic. Toto naštěstí ani zdaleka není ten případ. Jsem tedy velmi potěšen, že stále ještě vznikají skutečně strašidelné filmy založené na pečlivě budované atmosféře s minimem "děsivých" triků, které jsou schopny vyvolat běhání mrazu po zádech. Přidejte solidní námět a kvalitně ztvárněnou hlavní postavu a dostanete Sirotčinec. Velmi slušná podívaná zakončená přijatelným logickým vysvětlením pro ty, kteří "nevěří, aby uviděli" :) ()

Narg

Pro mne trochu zklamání, je to docela běžný horor bez nějakých extra zajímavých nápadů. K Faunovi má bohužel hodně daleko. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze