Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

Ruut

Celý film jede v zajetých kolejích žánru romantična - je tu smolař co to zkouší ve světě těch "velkých" a řeší dilema zda sláva a modelky v posteli, nebo ta pravá a obyčejný flek. Jenže ti herci! Naprosto všichni jsou dokonalí. Simon Pegg skvěle přejde z otravného skrčka v zodpovědného muže. Kirsten Dunst je fakt ta milá holka ze sousedství. Megan Fox v roli filmové hloupé hvězdičky je dokonalá a přiznám se, že jak jsem si u Transformers myslel, že je to jen husa, tak teď jsem přesvědčený že opravdu umí dobře hrát. Jeff Bridges jako šéf časopisu je prostě šéf. A Gillian Anderson? Jako P.R. štváčka nemá chybu. Jak se zbavit přátel ... je vedle Lásky nebeské nejlepší romantická komedie tohoto milénia. 90%. ()

misterz

Síce sa S. Pegg typovo do romantiky moc nehodí, zvládol to však nad očakávanie dobre. Výrazne k tomuto pocitu pomohla hlavne komediálna zložka charakteru jeho postavy, chlapík Sidney Young ma zabával od začiatku až do konca. Na záver, keď začal zaľúbene tokať síce trocha poľavil, ale pozitívny dojem pretrval. S. Pegg komédie vie, a toto bola predovšetkým komédia. 65/100 ()

Javert

Po roce od Hot Fuzz jsem se dočkal další parádní komedie se Simonem Peggem. Toho hocha začínám mít čím dál raději. Vedlejší role jsou však taktéž skvěle obsazené - Jeff Bridges je dokonalý. Zasadit film do prostředí špičkového časopisu se povedlo na výbornou, stejně jako vtipné situace, kterých najdeme nespočet. Uživatele čsfd by mohly potěšit odkazy na dnes již legendární filmy...a závěrečná scéna La Dolce Vita je skvělá! 8/10 ()

DJ Obelix

Parádní oddychovka. Co jsem očekávál, to jsem dostal v míře vrchovaté. Simon Pegg je výborný komik, Kirsten Dunst je má platonická láska už mnoho let, Ajťáci samozřejmě taky potěšili, stejně tak jako Bridges, Anderson i krásná Megan Fox, na kterou Pegg "hodil" mojí nejoblíbenější hlášku filmu s "nominací za nejlepší šaty ve vedlejší roli". Pátou hvězdu ale nepřidám, protože tento film prostě nenabízí nic navíc, než právě to, co jsem očekával. Ovšem pevné 4 jsou zasloužené za perfektní zvládnutí žánru. ()

k212

Očekávájíc větší a cyničtější satiru, dostala jsem ji pouze zpola, respektive do poloviny této britské taškařice, jenž zprvu směle a celkem trefně píchá do mediálního humbuku/businessu/bulváru, v druhé části však zabředá do romantické komedie, kde vlastně popírá samu sebe a předchozích 40 minut. Škoda. 60% ()

IQ Tiqe

70% *** Začátek nic moc, nemám rád přehnaně trapné scény; pak se děj zvednul, hlavně díky Simonu Peggovi. Ale i Kirsten Dunst (která mě ve Spidermanovi naprosto nepřesvědčila) svou roli nezvládla špatně. Zkrátka pokud nečekáte od příběhu příliš a hledáte něco na pohodové odpoledne, nudit se patrně nebudete. ()

Sonnery

Představte si, že jste se pomočili, pokadili a teď sedíte v tom teplíčku a ješte jste si neuvedomili "co se to stalo", ale lebedíte si - tak příjemně se na to kouká ()

Jordan

za týmto šialeným názvom sa ukrýva veľmi príjemná romantická komédia, ktorá má u mňa šťastie, pretože sa odohráva v príťažlivom a neokukanom prostredí amerického bulváru, pretože nech ukážete na hocikoho z prítomných hercov, trafíte sa na nejakého môjho obľúbenca/obľúbenkyňu a pretože . . . ja skrátka mám slabosť na "britskú" romantiku; ()

Ellesime

Dala bych tak 3 a půl, ale nakonec se přikloním (po časovém odstupu) ke 3.* Jeden z těch filmů, u kterých se zase tak moc nestydíte za hlavního hrdinu, že je takové pako, to se mi líbilo :) ()

Anderton

Ja už ani nevie, čo od Pegga čakať. V poslednej dobe mi spôsobuje skôr sklamania (Paul) . Britská romantická komédia znie lepšie, ako americká, lenže táto kopíruje čisto iba hollywwoske postupy a britský suchý humor vyschol niekde pri písaní scenára, prípadne zásahoch štúdia, keďže je natočený v americkej koprodukcii. Young je magor nielen na pohľad, on odmietne nezáväzný sex s Megan Fox! Potom mu držte palce. ()

teutates

Oddychovka ako sa patrí... Zaujimavé prevedenie, kulisy, neobviklé herecké zloženie + skvelé herecké výkony (obzvlášť Simon Pegg). Réžia poodhalí zákulisie "továrne na sny" a taktiež priblíži svet "paparazzou". Všetko sa to tiahne s nostalgickým nádychom a komickým pozadím v podaní anglického komika, ktorý netrpí nedostatkom dialógov... 8/10 ()

swamp

Byla by to průměrná úsměvná komedie.. kdyby nebyla tak parádně britská. :D Simon Pegg dělá z obyčejných gagů parádní kousky, Kirsten Dunst je opravdu roztomilá, Megan Fox je zatraceně sexy, Jeff Bridges se do role bosse hodí dokonale a všechna ta drobná camea jsou docela fajn (Gillian Anderson, Chris O'Dowd, Katherine Parkinson). :) Prostě taková jiná verze The Devil wears Prada .. chlapská a s koulema. :D ()

mil@n.fanatik

Ne tehle romantická komedie mě vážně nechytla. A to já je mám přitom moc rád... Absolutně jsem se nedokázal ponořit do děje a celkově mi to přišlo slabé... Mám co dělat, abych vyhoupl alespoň 2 hvězdy... Hodnocení 70 % je pro mě docela překvapení!! 3/10 = 30% ()

predators

Být celebrita neznamená všechno. A ani Megan Fox, ikdyž dobře vypadá, bez transformerů nedokáže zázraky. :-) Na Simona Pegga jsem po Jednotce příliš rychlého nasazení moc nesázel, ale spolu s K. Dunst si vedl docela dobře. Ikdyž jsem si srandy moc neužil, tak těch 110 minut uteklo jak voda a na své si přijdou i citově založení jedinci. K vyššímu hodnocení mi však dost scházelo a tak musím smutně konstatovat "three stars" :-) 60% ()

Eawy

Osobne som čakala od tohoto filmu viac. Asi do poloičky to malo príjemný švih, hravosť trápne situácie, ale v okamihu kedy sa do toho zaplietli romantické chvíle poklesol môj záujem o film o polovicu. Potom to išlo dolu vodou, aj čo sa týkalo príbehu aj čo sa týkalo humoru. Taký veľmi tesný priemer 50% ()

cukorek

Tomuto filmu som venoval pozornosť kvôli obľúbenej, sympatickej Megan Fox. Bolo to jedno z jej prvých obsadení, takže podaný herecký výkon vo vedľajšej úlohe bol primeraný k (ne)získaním skúsenostiam a mladému veku. Priemerný výkon Simona Pegga v roli anglického novinára, alebo "anglického buldoga" (na pohľad pekný pes s nevinným pohľadom, ktorý však veľmi slintá a jeho sliny prskajú na každú stranu až Vám to začne byť nepríjemné) film nepozdvihol. Napriek tomu našli sa aj pasáže kedy sa dalo pobaviť, scény vtipného charakteru (skandovanie na americkej party ako anglicky rowdies : England, England...) ako aj očakávaný romantický koniec. ()

nash.

Překvapivě zábavná komedie, která je romantikou a současně klasické postupy romantických příběhu vytrvale a chytře shazuje. Snad každá scéna, která začíná jako žánrové klišé dospěje k nečekané pointě, která ji zcela shodí a mě rozesměje. S nadhledem a nenuceně si utahuje ze světa médií, z celebrit, novinářů, citů, vztahů i ze všech ostatních témat, kterých se dotkne. Skvělé vtípky, které mě dokázaly rozesmát, několik nečekaných momentů, které mě dokázaly překvapit a závěrečná tečka, která mě opravdu dostala. Výborný Simon Pegg, spolehlivá Kirsten Dunst a jako třešnička Jeff Bridges. Nečekal jsem zázrak, ale užil si to do posledního záběru a strávil s filmem příjemný a zábavný večer. ()

LoLaa

Cože? 69% od CSFD diváků? Ano, každý má jiný vkus, ale film s ohranými vtipy, nesympatickým hercem v hlavní roli, mnoha klišé a od začátku jasným happyendem, to potom nedokážu pochopit tak vysoké hodnocení. Jediné co opět nezklamalo, byl výkon Kirsten Dunst. Ale jinak tedy opravdu hrozná nuda, přemýšlím, jestli i ty 2 hvězdičky nejsou nadhodnocené... ()