Tunnel Rats

• Německo

1968 Tunnel Rats

Válečný / Akční

Kanada / Německo, 2008, 92 min

Bollovská klišé?? Ano,trošku určitě!!!. Ale i pres ně je to velice povedený film. Konečně jiný pohled na válku než drsná akce na rozlehlých bojištích. V těch tunelech bych se zesral. Proto jsem rád, že někdo...a je mi jedno že zrovna Uwe...natočil film i těchto odvážných chlapech. Také se mi líbí, že Uwe kašle na to co chceme a hlavní hrdina vpodstatě nebyl určen a taky, že konec není zrovna růžový.(7.2.2009)

Z toho prolézání tunelů mi bylo nevolno. Občas mívám klaustrofobické stavy, které nejsou zrovna moc příjemné. Atmosféra tunelů byla tedy velmi povedená. Jinak tenhle film není ničím zajímavý. Škoda, že se tady kolikrát američtí vojáci chovají jako banda idiotů. Mám na mysli to, co se stalo v základně na povrchu. Byli tam jako na střelnici. Takže si Vietnamci mohli v podstatě vybírat koho a jak zastřelí. Filmy z vietnamského pekla si představuju trochu jinak.(19.12.2011)

• Rex Mundi

Nebyť ospalosti a často opakovanej nudy, dala by som aj 3*. Lebo na Uweho je to naozaj nečakane... skoro dobré. Herecké výkony v niektorých momentoch sú tým najlepším, čo sa dá v Bollových filmoch vidieť, Michael Paré je prekvapivo sympatický, zopár ďalších ksichtov ešte viac a záver je príjemne realistický (bol vrúcne očakávaný - chvalabohu nesklamal). Bohužiaľ, stále ešte to Uwe nezvláda tak dobre, aby sa mi aj hodinka a pol s ním nezdala večnosťou :-)(25.10.2009)

Tunnel Rats je unikát. Prvý krát sa totiž stalo, že som o Bollovom filme nepremýšlal ako o žumpe kinematografie, ale ako praobyčajnom vojnovom survivale, bez myšlienky, bez hrdinu a prešpikovanom 1000-krát prevareným drmolením o domove a viere (ktoré sa naštastie komplet vymlátí v expozíicii). Prvý krát som nebol ani úrážaný, ani rozosmievaný ohavným trademarkom všemohúcej filmovej tuposti v podaní maestra von Wermelskirchen. Naopak. Podporovaný peknou hudobnou kulisou, klaustrofobickou atmosférou a nezávisláckou nekorektnosťou chvíľkami dáva zaspomínať na obrazy z posledného Ramba. Sic je možno až moc vidieť ako si Uwe dokazuje, že nie je sračkár, ale na sugestivite to scénam pod povrchom (vrátane záveru) to neuberá a z jednoduchého námetu sa tu žmýka celkom dosť. Na všeobecne známe pomery určite milé prekvapenie. 60%(24.11.2008)

Uwe Boll se lepší a u mě má velké plus za odvahu natočit snímek odehrávající se na jednom uzavřeném místě ve stísněných podmínkách. Ukazuje nám v podstatě něco, co zatím žádný jiný režisér nezkusil. Tento snímek má něco do sebe a ukazuje drsnou a ojedinělou atmosféru tehdejší vietnamský války.(24.4.2009)

• - Filmovalo sa v Juhoafrickej republike, predovšetkým v okolí Kapského mesta. (MikaelSVK)

• - Uwe Boll po uvedení filmu vydal u studia Replay stejnojmennou videohru založenou na událostech z filmu. (Terva)

• - Niektorí americkí vojaci používajú pušky M16 A2, tieto však boli zavedené do výzbroje americkej armády až začiatkom 90-tych rokov. (Jello Biafra)