Tunnel Rats

Kanada / Německo, 2008, 92 min

Uwe Boll

Uwe Boll

Mathias Neumann

Kdo se chystá lézt ve Vietnamu do tunelu plného šikmookých nepřátel, neměl by si svítit baterkou do ksichtu! Až přestane být Uwe přehnaně melodramatický, začnu možná dávat o hvězdičku navíc.(2.11.2013)

Uwe sa možno na staré kolená naučí točiť aj dobré filmy. Aj keď vojenské filmy veľmi nemusím, zaujala ma tunelová atmosféra, plná nástrah a pascí. Uwe tiež pekne ukazuje, že vo vojne je vlastne všetko jedno. či ste veriaci, alebo ateista, či vám je smutno za rodinou, alebo o svojich kolegoch nič neviete. Ide len o prežitie. Keby ešte popracoval na dialógoch, ktoré obkukal z iných filmoch (jedna pasáž, kde sa chlapy len fuckujú je až zábavá) bolo by to dobré. Najlepšie boli aj tak tunelové scény, no chýbal tu akýsi feeling, alebo lepšie zoznámenie s postavami, lebo inak iba počítame mŕtvych. Uwe asi začal novú éru a treba ho podporovať, aby toto bol začiatok jeho lepších filmov (keď už nie výborných).(30.12.2008)

Zasraný punji! Vsadim levou kulku, že se Uwe tentokrát inspiroval legendárním českym Vietcongem... a jelikož ten na Windows7 nefakčí, tak jsem si ho aspoň timhle počinem fakt rád připomněl! Ach, těžký hodiny úžasnýho virtuálního bloudění v těch zatracenejch tunelech se už asi nikdy nevrátěj, (!ROTVAJLER!) stejně jako četa krys. Málem by mě dojal maniak germánská. Za snahu a "bráchu" seržanta Barnese si teda u mě projednou vysloužil hodnost armádního generála:)(7.9.2013)

Z toho prolézání tunelů mi bylo nevolno. Občas mívám klaustrofobické stavy, které nejsou zrovna moc příjemné. Atmosféra tunelů byla tedy velmi povedená. Jinak tenhle film není ničím zajímavý. Škoda, že se tady kolikrát američtí vojáci chovají jako banda idiotů. Mám na mysli to, co se stalo v základně na povrchu. Byli tam jako na střelnici. Takže si Vietnamci mohli v podstatě vybírat koho a jak zastřelí. Filmy z vietnamského pekla si představuju trochu jinak.(19.12.2011)

Bollovská klišé?? Ano,trošku určitě!!!. Ale i pres ně je to velice povedený film. Konečně jiný pohled na válku než drsná akce na rozlehlých bojištích. V těch tunelech bych se zesral. Proto jsem rád, že někdo...a je mi jedno že zrovna Uwe...natočil film i těchto odvážných chlapech. Také se mi líbí, že Uwe kašle na to co chceme a hlavní hrdina vpodstatě nebyl určen a taky, že konec není zrovna růžový.(7.2.2009)