Tunnel Rats

1968 Tunnel Rats

Válečný / Akční

Kanada / Německo, 2008, 92 min

• -bad-mad-wolf-

Další do sbírky bollovin, jejíž stupidita je zákeřně maskovaná atmosférou džungle i stísněných podzemních tunelů. Filmu velice pomáhá fakt, že Boll konečně jednou nenatáčel podle hry a nechoval se jako retardovaný generátor prapodivných scén všeho druhu. Všeobecnou debilitu ovšem nelze přehlížet jen proto, že je celek vyjímečně drobátko lepší. Dialogy vytahají uši až na zem; charaktery i jejich citové pohnutky jsou buď na nule či vystřelují v náhlých záchvatech do nahodilých a nevěrohodných ždímaček; akce, choreografie a kamera nestojí skoro za nic. Obsah - neexistuje a pokud jde o vykreslení hnusu vietnamské války, má film smůlu, že stojí na poli, kde už léta existuje příliš silná konkurence. Boll může zvolit libovolnou látku a je mu to k ničemu, jelikož postrádá talent i na té nejelementárnější úrovni. Tunelové krysy povylezly výše pouze díky atmosféře, kterou nicméně obstarává prostředí de facto samo; zbytek je dobrý jen do té míry, do jaké jeho tvůrce dokáže držet kormidlo v rovině filmařské rutiny. Jakkoliv budou nad touhle záležitostí tradiční hateři i všichni ostatní mhouřit oči, nikdy nemůžou popřít fakt, že viděli bezvýznamné válečné béčko. Co na tom, že v rámci filmografie Uwe Bolla tvoří bezmála Ben Hura. (:(15.2.2009)

Vše co se týká Vietnamské války beru všema deseti. Ať už to jsou filmy nebo hry. Od Uweho akčňáku Tunnel Rats jsem absolutně nic nečekal a velmi mile mě překvapil. Zejména proto, jak je jeho film neamerický. Není to tak, že amíci jsou ti dobří a čongové ti zlí. Všichni jsou to prostě a jednoduše lidi, kteří se připletli do pořádnejch sraček. Snímek je to hodně drsný a realistický. Některé nepřesnosti co se týče dobové techniky vem čert. Atmosféra tunelů je hodně hutná a film u mě navozoval nepříjemný pocit klaustrofobie. Kapitolou samou o sobě je atypický závěr. Na happy endy se tu prostě nehraje. A hudba? Ta tomu naprosto sedla. Snad jen akorát chyběla moje oblíbená Fortune Son, ale to bych už chtěl asi moc. 4*(16.9.2011)

Kdo se chystá lézt ve Vietnamu do tunelu plného šikmookých nepřátel, neměl by si svítit baterkou do ksichtu! Až přestane být Uwe přehnaně melodramatický, začnu možná dávat o hvězdičku navíc.(2.11.2013)

No vida, že to jde, když se chce. Po neuvěřitelné sračce BloodRayne II velké překvapení. Ten film je o několik tříd lepší. Režisérsky se Boll celkem vytáhl. Scény v tunelech jsou klaustrofobické, nějakých emocí se taky dočkáme a nevypadá to tak levně. Slabší 4* (7/10), protože stále tam jsou určité chyby. Ale nejlepší Boll.(25.6.2010)

Výborný Bollůw válečný snímek, který převálcuje ty válečný srajdy co vychází v dnešní době(no i ty starší), jen se bohužel opět ukazalo u některých uživatelů "Co točí Boll je automaticky špatné". Film se točí sice okolo jedné věci ale film je natočen zručně, zábavně a nesnaží se být moralizující. Sice se pár chybek najde ale třeba taková akce je natočena skvěle. Herci překvapující a hlavně Paré zase dokázal že má koule na to být drsnej.(11.9.2010)

• - Uwe Boll prozradil, že během natáčení neměl scénář a improvizoval podle herců. (Terva)

• - Uwe Boll po uvedení filmu vydal u studia Replay stejnojmennou videohru založenou na událostech z filmu. (Terva)

• - Zlaté maliny - režie (zároveň za In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale a Postal). (Petr23)