Tunnel Rats

• Německo

1968 Tunnel Rats

Válečný / Akční

Kanada / Německo, 2008, 92 min

To je ten Uwe Boll o kterém každý tvrdí jaká je nula ? Tunnel Rats je jeden z malá filmů, který ukazuje Vietnamskou válku tak jak byla a není to žádná fantasmagorie. Scény v tunelu jsou neuvěřitelně realistické a běhal mi mráz po zádech.(5.8.2009)

Njn mín keců a víc akce by neškodilo. Ale i tak je tohle tvůj nej kousek.(24.8.2009)

Všechno, co jsem o Tunnel Rats slyšel, je nakonec pravda. Uwe Boll natočil čistě vážný film, válka je v něm zobrazena přesně tak, jak od akční podívané z Vietnamu čekáme a scény z tunelů umí pořádně pocuchat nervy. Snad jen to, že jde o režisérův nejlepší film, není pravda, protože u mě stále vede akčně neovladatelný Far Cry. Na co jsem ale nebyl připraven, to je Bollův přístup k postavám a vlastně celé jednotce. Příběh totiž postupuje tak, že se dá chvílemi zaměnit s vyvražďovacím horrorem. Dostanu se sice postavám pod kůži, ale co je mi to platné, když začnou (občas až černohumorným způsobem) jeden po druhém rychlým tempem umírat. Proto sice snímek považuji snad i za fajn průměr, ale spokojený bych byl jedině v případě, kdyby ona jedovatá ironie zmizela.(26.6.2010)

Kdo se chystá lézt ve Vietnamu do tunelu plného šikmookých nepřátel, neměl by si svítit baterkou do ksichtu! Až přestane být Uwe přehnaně melodramatický, začnu možná dávat o hvězdičku navíc.(2.11.2013)

• Tuxedo

Nejlepší film Uwe Bolla, který ukazuje to nejlepší i nejhorší z jeho repertoáru. Zlepšení technických kvalit kamerou počínaje je nepřehlédnutelné, v navozování dobové atmosféry Vietnamu ale využívá Boll těch nejotřepanějších klišé, fint a frází, které při nakoukávání válečných filmů nasbíral a zajímavost postav (stejně jako jejich životnost) se rovná nule, čímž nerozeznáte jednu od druhé a odpadá tím napětí, jehož náznaky lze kupodivu ve filum i přesto nalézt. Svůj podíl na tom má jistě atraktivní prostředí podzemních chodeb, v němž bohužel pro změnu nestíhá technika a záběry z 90% tvoří hustá tma. Tunnel Rats se však oplatí vidět, poněvadž odkrývá, proč Boll točí tak jak točí. Boll totiž není úplný antitalent, jen mu chybí potřebné základní znalosti jako zařazení scén i záběrů dle nutnosti a kladení důrazu v jistých částech. Boll není špatný filmař, on prostě jen není filmař. Vzhledem k jeho kadenci, jakou sází jeden film za druhý, jen těžko dojde ke změně a jeho snímky vždy budou nezvládnutými výsledky poměrně slibných námětů. 5/10(29.12.2008)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli Vietnam Rats či 1968 Tunnel Rats. (MikaelSVK)

• - Niektorí americkí vojaci používajú pušky M16 A2, tieto však boli zavedené do výzbroje americkej armády až začiatkom 90-tych rokov. (Jello Biafra)

• - Po několika filmech natočených podle videoher nafilmoval Uwe Boll snímek založený na skutečných událostech odehrávajících se za války ve Vietnamu. (Terva)