Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Seuata

Na film jsem se velice těšila... A to nejspíš byla chyba. Film za zhlédnutí určitě stojí. Srší efekty již od začátku. Bohužel se nijak nestupňují, nezlepšují, takže pro diváka se po chvíli stanou stereotypní, až nudné, nic nad čím by žasl. Co se týká bitek treansormeru, tak jsou velice zmatené, člověk chvílemi netuší, který je na straně dobra a který na straně zla. ()

Weirdman

Je to farebné, výbušné, hlučné, s kľudným svedomím to môžete považovať za zbytočné a bezduché vyhadzovanie peňazí do luftu, ale na strane druhej môžete s úľubou uznať, že sa na to dobre pozerá. Čo je to? - Ohňostroj! - Ale kdeže! Druhí Transformeri sú to... UPDATE: Po druhej projekcií to je na jasných 5*. Dokonalá blbina - ani ja som neriešil logiku v konaní svojich imaginárnych postáv keď som sa hral s vojačikmi a angličákmi :)) ... (●) ()

lmc

POZOR, MOŽNÉ SPOILERY! Transformers 2 pro mě byli neuvěřitelným zklamáním. Ano, vizuální efekty byli opět na jedničku a dynamické bojové scény vás nutí sedět s otevřenou hubou - bohužel však mnohé bylo vidět už v jedničce, a tak nebylo moc překvapivých záležitostí (bombastická by přeměna živé osoby na transfomera, dvě vteřiny této krásy renderovalo studio Digital Domain 3 měsíce...). Zvuk také výborný, ale tím pozitiva končí. Vybalancovaný humor z jedničky se ztratil, na řadu přisli neustálé hlášky na "koule" a jediným vyloženě vtipným momentem byli spoďáry sektoru 7 na Johnu Torturrovi. Dialogy byli převážně stupidní, dabing opět katastrofální. Tohle všechno se dá přehlížet, pokud jste ani s ničím jiným nepočítali a užíváte si vizuální orgie. Bay do vás buší jeden souboj za druhým, což je také důvod proč na Transformers jít. Když nepočítám spoustu chyb ve scénáři, byli by to pro mě 4 hvězdičky. Co je však ale neskutečné zklamání je samotný závěr. Užíváte si přehlídku výbuchů v poušti, a je vám i celkem jedno že nemáte tušení kdo je ten hodný a kdo je ten špatný robot, protože je jich tam opravdu moc. Pak přijde oživení Optima a čekáte velkolepou závěrečnou bitvu mezi ním a dvěma úhlavními Decepticony. Zde je však hlavní zkrat - Optimus jednou vystřelí, pětkrát máchne a je konec. V tu chvíli sedíte a ptáte se proč? Proč najednou Bay ztratil chuť a připravil nás o jednu z potenciálně nejzajímavějších bitev? Je to jako kdybyste si si pořídili neskutečně drahého čistokrevného psa na produkci výdělečných štěnat a při jeho setkání s ideální fenkou byste ho před jejíma psíma očima vykastrovali... Michaele, až přístě budeš ukájet své megalomanské choutky, dotáhni to alespoň do konce! ()

ugly_joe

Neskutočná zývačka. Bez vtipu, bez postáv, bez akéhokoľvek originálneho nápadu. Ak to na seba dobre zarobí, tak sa môžeme všetci začať báť o pokračovania Startreku i Batmana. ()

šinta

Možná o malý chlup horší než jednička, ale i přesto je to pořádnej akční nářez, a ikdyž někdy je to trochu přehnané, tak se mi to hodně líbilo. ()

Rastman

Zklamání, pouhé velkorozpočtové zklamání. Scénárista evidentně dostal volno a v něm občas na icq poslal návrh na rozhovor. Ano, tak strašné to bylo. Vizuální efekty jsou sice nádherné, ale dost často se člověk v té celé pompéznosti ztrácí a nemá přehled, co že se to tam děje. Pět minut se pak na obrazovce kroutí plechy, aby divák mohl říct pouhé: "Ahá, robot." nebo "Jo to je tenhle." Bylo to slabé. ()

Papercut

Je až k nevíře co Michael Bay dokáže do jednoho filmu zakomponovat. Druhý pokračování Transformerů se opravdu povedlo. První půlka filmu má sice pomalejší rozjezd, ale ta druhá se rozjíždí do neskutečných obrátek. Když se do toho přidá soundtrack od LP tak vyjde parádní film. Unbelievable ()

sirrgulo

Některé části filmu jsou opravdu vynikající. Samozřejmě mám na mysli ty akční. Dočkal jsem se několika vtipných a několika trapných pokusů o rozesmání. Trapné mi připadaly okamžiky na vysoké. Příjezd s rodinou byl vážně otřesný. Naopak vtipní byli Dvojčata. Naštěstí brzo začala akce a rozvíjení příběhu, který nebyl úplně špatný, přesunutí do Egypta mi přišlo zajímavým nápadem. Opravdu hodně jsem ve druhém dílu fandil Optimovi sice je jen robot, ale přesto strašný sympaťák. Závěrečný happyend a naznačení, že se klidně v budoucnu můžem dočkat i třetího pokračování bych si dokázal odpustit. ()

Don_Salier

Akční, avšak někdy přespříliš, člověka pak už nebaví se pořád dívat vělmi podobné scény, ačkoliv jsou perfektně zvládnuté. ()

Efreeti

Díky bohu, že sem to neviděl v kině, protože 150min bych na to koukat v sedačce nevydržel. Dobrovolně sem si sledování rozdělil na 2 části, tak se to vydržet dalo. Zde pár poznatků: 1)celkově je to horší než jednička 2)Megan Fox je pořád stejně HOT 3)až na 2-3 okamžiky chybí humor z jedničky 4)je tam spousta(rozuměj přespříliš) akčních sekvencí, které jsou navíc dost nepřehledné 5)doufám, že Shia LaBeouf se začne opět věnovat smyslupným projektům ()

Achab

drahá nabubřelost, táhlé záběry opěvující sílu armády a vyvolávající pocit sounáležitosti a patriotismu ve smyslu my jim přece nakopeme prdel. Infantilní maminka která nedopustí aby její synáček vyletěl z hnízda...., těch šílených scén tam byla spousta a inspirace jinými filmy mě také nepotěšila - Indiana Jones, Gremlins, Matrix. Příběh Padlého (poražení a ještě v plurálu mi nepřijde jako vhodný překlad pro Fallen, který spíše evokuje biblický příběh) také není originální. ()

jack_scott

Dlouho jsem tomu odolával, ale nakonec jse mtenhle komerční superfilm také viděl. No, efekty jsou hezké, však jistě za ty peníze...Michael Bay měl asi při natáčení skutečně vánoce. Na filmu mi poměrně místy vadilo, ž některé scény...jsou tam prostě skutečně jen pro ty efekty samotné. No,to už je Michael prostě, když tu možnost má...on si jí neodpustí. Celkově to také nemá nějak hlubší příběh, zatímco jednička přinášela poměrně zásadní skutečnosti pro filmový svět, tady to působilo, že hnedtak o nic nejde, natož pak o naší hvězdu... To působilo až směšně. No, ale tak Star Trekových měřítek to nedosahuje, takže bych dal *** hvězdičky. Protože je ale jina ksnímek tak poutavý že nedovoluje moc o tom přemýšlet v průběhu filmu, a skutečně člověka i baví vtipnými scénami- hláškami, tak bych to nakonec viděl na celkový kompromis ***** vs *** = **** a 80%. ()

x_ander

Jak už bylo mnohokrát řečeno, T2 je film hodně, ale hodně hloupý. Ale to od Baye a jeho robotů čekáme : hloupý film natřískaný akcí, luxusními efekty, hromadou výbuchů, ještě luxusnějším tělem Megan Fox a charismatického Shii, který každým dalším filmem spěje nejlepšímu herci své generace (to už vlastně je, ale i v budoucnosti se od něho určitě dočkáme paradních rolí). T2 je akční jednohubkou, při které člověku chvílemi padá čelist, ale za pár dní je zapomenuta. ()

chrustie

Nesouvisle na sebe navazující scény nabité akcí. Skvěle zpracované souboje a animace. Jako výsledek ale sprostý brak který vyšumí dříve, než závěrečné titulky. Jediné dobrodružství se skrývá ve strachu z případného třetího dílu. ()

Kubík

To co bylo v prvním díle, rozhodně tu chybí a to co nebylo v prvním díle je tu až zbytečně moc. Prostě a jednoduše překynutý hrnec, přepyplané akce, nudné dialogy, atd. atd. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)