Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

xxmartinxx

Stupidní, hloupý, nudný film. Bay už nezvládá sám sebe a nedokáže dvě hodiny udržet pozornost. Roboti se mlátí nebo stupidně hláškují. Lidské charaktery jsou černobílé figurky fungující jako parodie sama sebe (tedy parodie parodie). Každý záběr je tak nehorázně cool, že už třetí bitka nudí. Každým dialogem uráží Bay inteligenci diváků.. Oproti minulému dílu se nepovedla ani hudba. To je vše, co se o druhých Transformerech dá říct a už se k nim nehodlám nikdy vracet. Je to naprostá ostuda, že něco takového vydělává stamiliony. Další díl už se mě netýká. ()

Zíza

Hm. Viděla jsem spoustu akce, ale občas jsem prostě nevěděla kdo s kym, kde je hlava a kde pata. Začátek byl slušný, bavil mě, ale pak to šlo z kopce, ačkoliv akce a šlechtných gest přibývalo. Škoda no, prostě mě to moc nebavilo. Každopádně kdybych byla kluk, tak přidám hvězdičku za výstřih Megan Fox, ty běhací scény, to by chtělo zpomalit záběr, co? X-) No, ale zase jsem od toho neočekávala víc, takže zklamání se nedostavilo. Jednoznačně horší než jednička. Zase se vyslala zpráva "love and peace and memories", takže očekávám další díl. ()

Arx

Nadšení z první projekce rychle opadlo a napodruhé už musím jít bohužel o hvězdu níž. Nemůžu stavět oba díly Transformers na stejnou úroveň. Druhý díl je zkrátka horší. Ty robotí orgie jsou napodruhé už opravdu nesnesitelné a příliš chaotické. Konec je celkově takový nevýrazný stejně jako scénář. Nehrát ve filmu Shia Labeouf dám 3 hvězdičky. Nakonec to je opravdu zklamání a Bay to skutečně přepálil na celé čáře. 75% ()

Skejpr

Michael Bay je v podstatě génius. Natočil film, ve kterém dvě a půl hodiny XY monstrózních robotů mydlí XXL jiných, ještě monstrózějších robotů, mezitím pobíhá X postav, z toho 2 mají XL kozy, a John Turturro hláškuje o CVI (rozuměj, o 106).. Film, kde bouchá úplně všechno, lítá úplně všechno a leskne se úplně všechno. V podstatě tak strašně moc sexy film, že už to ani víc sexy být nemůže. A ten film vás po celé dvě a půl hodiny nudí. Nezmůže se na jedinou zapamatovatelnou scénu, nedokáže vyloudit jedinou emoci, zato ale několikrát spolehlivě otráví. Roboty si pořádně neprohlídnete, protože jsou naanimovaní chaoticky a nepřehledně, v příběhu a rychlých replikách se nemáte šanci zorientovat a jen si kladete otázky, kam se poděly postavy, které tu ještě před chvilokou byly a najednou nejsou. Podtrženo sečteno: Ani první Tranďáky nemám dvakrát v lásce, Pomsta poražených je ale průser. Přeplácaný, vyumělkovaný, roztříštěný průser. Takhle to vypadá, když se malé děcko utrhne z řetězu a dostane na to 200 milionů. Kdybyste je vyhodili z vokna, možná se dostanou do ruky někomu, kdo s nimi naloží rozumněji. P.S.: IMAX edici se musí přiznat, že těch několik málo záběrů přes celý formát stojí za to a vidět je v kině musí být slast. Na (ne)kvalitách filmu samotného to ale příliš mnoho nemění. Faktem ale je, že už mě to tolik nesralo, jako na poprvé... ()

Pumiiix

Velkolepý úlet M.Baye, od kterého jsem čekal daleko více, nebo jsem si spíše daleko více přál. Vše začíná docela očekávaně, ale zároveň naivně, navíc značně (ne)humorně. První „transformace“ příjemně potěší, ovšem potom přijde na řadu nepřehledná akce a vyvrcholení scén, které podle mě zklamaly nejen mě, ale daleko více diváku po nadívaných trailerech. Megan a Shia bez chyby, hodí se do TF jako samotní roboti. Celý film mě iritovali dva roboti s tváří zmrzlinářského vozu, humorné vložky s nimi byly hóódně mimo mísu. Poslední půlhodina filmu je ovšem pětihvězdičková, stejně jako akce v lese. Celkově 8/10* ()

BadoXXII

Ešte infantilnejšie ako jednotka (sfetovaná Samova matka, roboti-dvojičky...). Slabý scenár a prestrelená stopáž. ()

Shit

Ty krávo, ty vole, ty krávo vole, Michael Bay je prostě záruka, že jeden nočník nezůstane suchej, to bylo zase neuvěřitelný audiovizuální akční pošušňáníčko, tohle já jednoznačně můžu, absolutní triková fantazie.a akce byla tak kulervoucí, že po skouknutí všichni můžou rovnou narukovat do kláštera. Jediný co bych tak filmu vytknul je zbytečně dlouhá příprava na závěrečnej bombastickej masakr, jelikož přece jenom druhá půlka za tou první značně pokulhává hlavně z toho důvodu, že je v ní až přespříliš dialogů a až moc se hledá namísto, aby to bylo našlapaný úžasnou akcí s velkolepým hudebním doprovodem, jak to umí dneska snad jenom Bay a možná by se dalo říct, že tam byl i náznak nudy, ale jinak jsem se prostě bavil úžasně, možná i proto, že sem kvůli zdejším sucharům a jejich zapšklým hodnocením od toho až zas tak moc nečekal a navíc tu zůstali starý známí, kdy Megan Fox je tu tradičně sexbomba filmu, Shia LaBeouf sympaťák a John Turrturo je tam z účelem srandy, zbytek za řeč nestojí, ale všechno to funguje báječně ()

Traffic

Krystalicky čisté zhmotnění teenagerského mainstreamu v tom smyslu, v jakém ho pro mě představují instituce typu Evropy 2 nebo McDonalds. Oproti jedničce se úplně vytrácí jakákoli zábava a zůstává jen adorace falešných kapitalistických hodnot (Shia nemá Megan díky tomu jaký je, ale protože má cool fáro a přitahuje nebezpečí a vzrušení, jenže ne svým vlastním přičiněním) a infantilní technofetiš. Některé momenty hraničí se sebeparodií, ale bohužel jich není tolik, aby divákovi umožňovaly se nad filmem po celou dobu, nebo alespoň její většinu, smát. Trojkou se už asi radši vůbec trápit nebudu. ()

flanker.27 odpad!

Znám mocniny na druhou, na třetí, na xtou, a teď, dámy a pánové, máme novou mocninu. Teď budeme mocnit "na Baye". Bay zasáhl do dějin matematiky stejně jako jako do dějin fyziky podezřelou kinetikou ve svých filmech. Zpětně uvažuju, jestli hodnocení prvního dílu netransformovat alespoň v jednu hvězdičku, jelikož tam jsem se jednou dokonce zasmál tam, kde to tvůrci zamýšleli (přepojování z Kataru do Bílého domu). Dvojka je prostě dvojka. Trapnost je trapnější, demence dementnější, ubohost ubožejší. Neskutečné nudný neatmosférický sled pohyblivých obrázků bez ladu a skladu poskládaných za sebe ve vizuálním guláši, kde je vidět lautr hovno kdo na koho střílí a proč je tady když před pár vteřinami byl tamhle (přičemž to tady znamená třeba Egypt a támhle Jordánsko). Bay doslova zvrací na plátno všechny svoje dětinský (ne dětský) nápady a sny, u kterejch mu tvrdne. Jen nevim, jestli ho víc rajcuje robotická roštěnka s dlouhym ocasem nebo Optimus Prime, po vzoru pravých amerických hrdinů zpomaleně kráčející po zádech Sfingy. Důrazně odmítám námitky, že jsou Bayovy filmy pro zábavu a proto je nelze kritizovat za hloupost. Tak jako všechno, i zábava může bejt na úrovni nebo blbá. Navíc tohle je blbý tam, kde to chce bejt vtipný, hloupý tam, kde to chce bejt stylový a to všechno je prohnaný Bayovou mocninou. Násobím nulou a dávám odpad. ()

choze

"ZNÁŠ FILM PŘESTŘELKA U O.K. CORALLU? PŘESNĚ TAKHLE TO TAM VYPADALO." - "A TO JE DOBŘE?" - "ZAŘVALA TAM SPOUSTA LIDÍ." Spolu s třetími PIRÁTY Z KARIBIKU nejúmornější blockbuster všech dob. Když jsou vám hlavní hrdinové u prdele (a hledáte záchranu u komických figurek - Turturro válí) a akční scény i efekty vás ubíjejí (mě i ten ubohý provařený rádobyhumor a la souložící psi a zhulená máti), je něco špatně. Absolut Bay, absolut shit. ()

Segrestor

Druhý díl LaBeowulfových eskapád končí rovněž záchranou nejen světa, ale i celého vesmíru. To je vždycky tak krásné, když to učiní takový kluk. Nicméně, bavilo mě to o trochu víc, než jednička. Vizuálno bylo mnohem... vizuálnější. ()

Gilmour93

Transformers: Pomsta předražených. Pověst nelhala, opravdu nejhorší díl z dosavadní trilogie. I když v tomto případě definovat "nejhorší" je asi jako určit, jestli se hůře z nového koberce odstraňují zvratky, stolice nebo skvrna od krve, vajec a třešní. Zaplať pánbůh za J.Turturra, jakožto malého ostrůvku uprostřed oceánu této nablýskané infantility.. Jednou přijde den, kdy si pro Michaela do jeho rezidence v Malibu přijde ten zespodu s trojzubcem a poté, co nepřijme jako odpustek akciový podíl v Hasbru, si jej bez milosti vezme sebou. A přidá k tomu stejnou hlášku, jako A.Pacino na konci Ďáblova advokáta: „Marnivost, rozhodně můj oblíbený hřích…“ ()

Psema

Kde jsi, strýčku Spielbergu? Bay se utrhl ze řetězu a bohužel ne zábavným způsobem jako v druhých Mizerech. Jestli něco Pomsta poražených odhaluje, tak to, že Bay bez producentského dohledu je jako mimino bez rodiče. Pořád by chtěl dělat tohle a tamto, ale ve výsledku neudělá nic. V případě Transformers se k tomu naneštěstí přidává i totální ztráta nápadů a soudnosti, a tak se na sebe jen vrší scenáristické podpásovky, tuctové akční scény (starší bratříček válcuje pokračování každým záběrem) a spousta dialogové vaty, která je do Turturrova nástupu takřka neúnosná. Odlehčenost jedničky zmizela s jejími závěrečnými titulky, dvojka se bere příšerně vážně, přitom je ještě víc cheesy a bayovsky oplzlá (až už to není moc vtipné). Což vskutku nejsou pozitiva. Bayovi se navíc film pod tlakem přeplácanosti rozpadá a většina scén funguje tak tak, přičemž některé (hlavně ty, kde by měly být emoce) už takřka vůbec (vivat Megan a Shia, kteří svoji romanci umí prodat). Trojku prosím ne. Alespoň v dohledné době. P.S.: Jablonskyho soundtrack překvapivě suxx. Po druhém zhlédnutí můžu s klidným srdcem prohlásit, že je to snesitelná, ale ve světle prvního dílu stále bolestivá prohra. Vtipy jsou fajn, nápadité detaily potěší a akce se dá při opakování mnohem lépe "pochytat". Ale hodinové finále je stále pekelně dlouhé, neobjevné a nudné. A jako celek to drží pohromadě vážně jenom silou vůle. Za což fakt nedík. ()

robbiee

[imdb: 6.4/10] | me: Ťažko hodnotiť tento film komplexne, pretože to je niečo tak veľké, že to ani nejde. Poviem to tak: Jednotke som dal 5 hviezdičiek a to je fakt, to tak ostane. Tento krát dávam 4 (a menej nedám ani p*či, pretože som videl filmy hodné troch hviezdičiek a tento tam nepatrí), ale to len z celkového dojmu, pretože tento krát som vo filme našiel aj iritujúce faktory,... ktoré podľa mňa do celkového nádychu filmu nepasovali. Bay vytvoril neskutočne skvelý akčný filmový náter už s prvými Transformermi. Tento krát strojnásobil akciu a ja mu veľmi pekne ďakujem, pretože to urobil vynikajúco, ale taktiež aj strojnásobil počty transformerov na oboch stranách pričom sa však už nevyhol nadmerným rušivým prvkom, ktoré sice majú byť vtipné, ale celkovo skôr budia smiešny dojem a to sa mi k Transformers nehodí. Jendotka bola vtipná a to sedí, to je ok a to aj spôsobilo celkové odľahčenie a urobilo z filmu skvelý zážitok. Dvojka je miestami až hlúpo smiešna a to mi vadí, pretože takýmto nadbytočným faktorom sa dalo vyhnúť a ponechať si tak tvár zábavnej akčnejšej a rozšíremej jednotky, čo by bol totálny akčný epos. Ale ... nestalo sa tak úplne. Celkovo som sa výborne bavil a z kina som odchádzal spokojný a určite si to pozriem ešte pár krát, pretože to je magalománsky epochálne, Megan je snáď ešte viac sexi a Shia je "zábavná klučina" :) ale nemôžem sa zbaviť toho pocitu, že ma tam isté veci miestami otravovali. Proste tento krát tam je prvkov viac než dosť, niektorých až moc a pomer akcia-zábava sa tak miestami nesprávne vyvažuje a to aj trošku irituje. ()

somnar

Zatímco první Transformeři byli originál od Hasbra, druhý díl připomíná padělek slavné hračky. Na první pohled se nijak neliší, po chvíli - pár minutách filmu - se ovšem stane nefunkčním. Pomstě poražených zoufale chybí ona odzbrojující lehkost i nenucený šarm. Jeho místo zaujala namachrovaná gesta, svěží nápady vystřídalo množství trapných fórků a korunu téhle zbytečné šarádě nasadily tuny zbytečných triků. Co dělal na place Spielberg? Kde je nadhled, střídmost? Mágové z ILM už neslouží příběhu, ale volí cestu samoúčelné exhibice. Druzí Transformers budou možná méně vnímavému divákovi připadat totožní s jedničkou - Bay v pokladnách kin znovu slaví úspěch, tentokrát ne kvalitou, ale kvantitou. Což není vůbec sympatické. 50% ()

TheDarKnig

UPDATE ne, cítím přílišnou vinu proti ostatním slušným a dobrým filmům, kterým něco málo k dokonalosti chybělo a dal jsem jim "jen" 4. Tohle si je prostě nezaslouží, čím dál víc nad tím přemýšlím, tím méně a méně sympatií k filmu mám. A po počátečním omámení a opití vizuálem nadchází čas pro těžkou kocovinu. Ten humor, Michaele, si vymýšlel na záchodě na koleně, co? Protože to je něco strašného a neskutečně trapného a nehodícího se do takovéhoto velkého filmu, který měl tak dobrého předchůdce. A nejhorší je, že dokonce i ten vizuál se mi zdá čím dál tím horší. Není to těmi triky, ty jsou naprosto špičkové, doposud jsem opravdu neviděl tak propracovanou práci zasazenou přímo do reálného světa, ale ve scénách, kdy by to mělo působit nejlépe, člověk by měl z toho být v extázi apod.. tedy v akci, je to díky zhovadilé kameře a střihu ve většině času úplně v hajzlu. A ta přemrštěná snaha o originalitu spočívající v tom, že se tam nacpe milion pro neznalce nezajímavých robotů, kteří rychle umřou bez toho, aby byla nějaká drama na druhé straně a všechno se to odehrává ve scenérii, jako vystrižené z scény Scorponok v jedničce, působí hrozně a na blití.. Škoda, po jedničce jsem čekal ještě o hodně větší nářez a ten jsem dostal.. Ale bolí to.. ()

Brouk

Bomby, plechy, šutry... všechno lítá, ani peří to nemá... Chaos, destrukce... no a co... Film, bohužel, na to kolik stál.. a humbuku kolem oproti prvnímu... nemá šmrc... a Megaloman Michael Bay v dalším počinu vyhodí asi 2-3 planety do luftu, neboť ten nemá nikdy dost :-( ... Nééé trojku už nééééééééé.... 50% ()

TeeAge

|| Scenár: Ehren Kruger, Roberto Orci, Alex Kurtzman / Transformers by Hasbro | Hudba: Steve Jablonsky, Linkin Park, Hans Zimmer | Produkcia: Ian Bryce, Tom DeSanto, Lorenzo di Bonaventura, Don Murphy | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 836,297,228 $ || Asi (určite) najväčší akčný záhul všetkých filmových čias. Husiu kožu človek neobíde, ani keď nenachádza v snímku žiadnu duchaplnú scénu. Avšak - film, kďe Megan Fox beží medzi megatonovými výstrelmi s dokonalým mejkapom, je prinajmenšiom tak gýčovitý, že nemáte inú možnosť, ako ďakovať plátnovému svetu, že existujú šialenci, ako je Michael Bay. ()

genetique

Ešte ani nestihlo doznieť rinčanie kovu a drvenie plechových robotov z (rozpočtovej dvojičky) 'Terminator Salvation' a už tu máme ďalších železných mužíkov, ktorí sa snažia ovládnuť zem. Našťastie tu proti nim nestojí len človek a preto je tento súboj o nadvládu ešte viac prepletený robotickými monštrami. Možno až príliš. Čaro a kúzlo prvého dielu sa ale nestratilo, akurát bolo trošku menej zreteľné. Dvojročné netrpezlivé čakanie sa premietlo už v úvode, v ktorom som po prvom údere železných pästí zmäkol, títo ozrutní ťažkotonážni obri ma hneď položili na lopatky a zvyšok som si užíval ako decko, ktoré dostane svoju prvú vytúženú hračku po niekoľkých rokoch. Skvostnú akciu som sledoval s dychtivosťou a miestami som mal pocit, že rozpočet sa tvorcom musel minúť už behom pár minút, pretože toľko efektov a dokonale úchvatných trikov - wooow! Napriek skvelému dojmu, ale musím zdôrazniť jemnučké sklamanie. Možno pre zbytočne nafúknutú stopáž, možno pre jednoduchší príbeh, možno pre niečo, čo ma momentálne nevie napadnúť. A možno som trošku mimo, keď sklamanie odmeňujem aj piatou hviezdičkou, ale moje nadšenie mi nedovolí inak. Keď som odchádzal z kine po prvej časti, odchádzal som nadšený z filmu a zároveň som bol nadšený z toho, že už bolo prakticky schválené pokračovanie. Dnes som bol z filmu trošinku sklamaný a zároveň je tu sklamanie z toho, že tretia časť je zatiaľ v nedohľadne. Kiežby sa to zmenilo. 90%. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film, ktorý je pokračovaním skvelej jednotky. Má celkom zaujímavý príbeh, ktorý aj napriek tomu, že trvá prakticky 150 minút nemá problém udržať divákovu pozornosť, ale aj tak mám proti nemu viacero výhrad. Je to hlavne príliš zvláštne naviazanie na jednotku, ktoré malo byť určite iné. Hlavným negatívom tohto filmu je podľa mňa určite humor, ktorého je tu až príliš moc. Nemyslím si, že by bol trápny, ale nepripadá mi ani vtipný, je hlavne zbytočný a rušivý. Akčných scén je tu primerané množstvo a síce nie sú až také dobré ako v jednotke, ale aj tak sú vynikajúce. Výborný je už hneď úvod filmu s dostatočným nasadením bojovej techniky. Deceptikon v tejto scéne predvedie skvelú transformáciu a zároveň sa postará o rozsiahlu demoláciu, hlavne zničenie mosta vyzerá perfektne. Výborná je aj akcia v lese, obzvlášť jej záverečná časť alebo prvé stretnutie ústredného dua s Megatronom, aj keď vlastne tieto dve akčné scény nasledujú hneď po sebe. Ale to najlepšie si Michael Bay nechal na koniec, pretože akcia v Egypte je úžasná. Veľkú zásluhu má opäť na tom armáda. Táto časť obsahuje viacero úchvatných scén a zaujímavé je, že v tých pre mňa najlepších scénach tejto časti je dôležitý vrtuľník. Je to hlavne let vrtuľníku ponad tankom v spomalenom zábere, záber z pohľadu Shiu LaBeoufa na Megan Fox , nad ktorou opäť v spomalenom zábere letí vrtuľník a pád vrtuľníku cez zrúcaninu. A v tomto filme určite potešia aj demoličné scény ako ničenie lietadlových lodí alebo mrakodrapov. Čo sa týka samotných transformerov, tak samozrejme je ich podstatne viac ako v jednotke, ale zároveń sú skoro všetci nezaujímaví. Najviac mi prekáža starý deceptikon transformujúci sa na SR-71 Blackbird, mačkovitý deceptikon a všetci malí roboti. Veľmi ma tu sklamali aj transformácie. Tie, čo tu sú sú väčšinou veľmi prepracované a vyzerajú výborne, ale na jednotke sa mi veľmi páčilo, že bola plná transformácií z najrôznejších polôh ako napríklad, že sa štíhačka počas letu zmenila na robota a tu sa väčšinou transformeri z dopravného prostriedku hneď transformujú na robota a už sú celý čas v tejto podobe. Sklamala ma aj hudba, síce sa moc nezmenila, ale už vôbec nevyvoláva emócie. Herecké obsadenie sa moc nezmenilo, Shia LaBeouf je znovu perfektný, Megan Fox neprekáža, John Torturro je opäť otravný ako aj v jednotke a Shiou spolubývajúci je tu maximálne zbytočný a tiež otravný. Keď si to zhrniem, tak som určite sklamaný. Malo tu byť všetkého viac, ale viac je tu len negatív. Stále je tu mnoho skvelých scén, kvôli ktorým sa film oplatí pozrieť aj viackrát, ale je tu aj mnoho zbytočných scén ako napríklad celá časť s transformerom vyzerajúcim ako žena, veľa zbytočných transformerov a aj hercov. Ale aj tak návštevu kina neľutujem a teším sa na opätovné vzhliadnutie. Objektívna kvalita filmu-62%, film sa páči mne na 73%. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)