Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

dc

Transformerů je na jeden film až příliš, akčních scén jakbysmet. Megan Fox svůdně pózuje tu na motorce, tu na zbytcích pyramid - a to je veškeré odůvodnění její existence ve dvojce. Kouzlo jedničky se nepodařilo do dvojky přenést... Roboti ztratili duši či co. Ne nelíbilo se mi to, přestože povedených triků (které mne u takovýchto filmů táhnou především) bylo vrchovatě. ()

vitrouš odpad!

Jednicka se mi docela libila, ale tohle je hruza. Tohle neni zadny film, to je jen demonstrace specialnich efektu, ktery jsou teda uzasny, jenze me uz to v polovine zacalo nudit, uz toho proste bylo moc. Napeti zadny, vtipy nuceny, z dialogu kapala blbost. Koukam ze ma byt dokonce i trojka, tak tu uz asi neskousnu, proc se trapit u takovyhle pytlovin. ()

mskarabeus

Skvělé triky, hudba, pěkná podívaná pro celou rodinu, i když jsem už trochu odrostlejší tak jsem se bavil a o tom to je :-). Nehledejte intelektuální zábavu. ()

Mausik

Výborné nemohl to dopadnout lépe! Takové krásné efekty čekal jsem něco ale takhle úžasnou podívanou vážně ne! ()

RonnieR

Nemôžem inak! Akčný nárez ako hovado! Súhlasím, Bay sa odtrhol z reťaze ako u Bad Boys 2, ale mne to nevadí. Film splnil svoj účel, ľudia sa naň hrnuli, zarobí miliardu a všetci budú spokojný. Ja teda som. Rok 2011 a TF3, Michael GO!!! 90%. ()

cmman

Stále hodně kvalitní zábava, ale říkám si. Roboti, armáda, Egypt, pyramidy, kus ženské...no, už tomu scházejí jen chlebíčky a máme to komplet :-)! Megan Fox k sežrání :-P ()

bocy

Na pokračovanie Transformers som sa pozeral od začiatku trochu skepticky. Musím povedať, že prvá polhodina bola až na niekoľko detailov úplne nudná. Čo sa týka deja, tak podľa môjho skromného názoru predošlá časť bola na tom oveľa lepšie. Film sa slušne rozbehne až po takej trištvrte hodinke a musím uznať, že z pohľadu efektov a spracovania necháva predošlý diel ďaleko vzadu. Je to jednoznačne najlepší film zo zreteľom na efekty, aký som zatiaľ videl. škoda, že po dejovej časti boli vo filme použité nápady z iných filmov, ako je Matrix, či Terminator. Až na tieto chybičky sa mi film páčil a odporúčam ho do pozornosti. Samozrejme, že ostávam pri názore, že je to film skôr pre deti ako pre dospelých, ale to, kto si ho pozrie už nechám iba na ňom :D ()

cineczeck

Do tohoto dílka jsem šel s tím, že uvidím pořádnou akci "made in Michael Bay. Stalo se. Viděl jsem krásnou Megan, sympaťáka Shiu a zacpával si uši při "smysluplných" dialozích. No prostě mi bylo hej... Škoda jen, že souboje obřích strojů byly skoro až nepřehledné a že po 150 minutách akce jsem zapoměl na ústřední myšlenku filmu...bylo to bavit nebo nudit? Bohužel to druhé, protože teď už si pamatuju jen na tu Megan:) ()

pupidup

Pro mne naprostá jednička, řekla bych, že předčila "1". Byla o mnoho akčnější. Odehrávala se v atraktivních prostředích (i když některé kulisové)....Sice se ztotožňuji s tím, že to Bay trochu přehnal s akcemi, které přestávaly být přehledné...ale vyznělo to tak, jako by si řekl...a teď jdu do vás, diváci, jen si to užijte! No, ale proč ne, vždyt bylo na co koukat. Konečně, v jedničce toho bylo v druhé půli také až dost. Kdo má rád techniku (a teď zrovna nemyslím ty roboty), ten se bude rozplývat hlavně nad tou přehlídkou vojenské a záběrům z technického muzea...alespoň na mě to fakt zabralo.....jo a pocit, že každej, kdo si koupí i prcka Sparka si bude moci říkat "Tranformers", to mě fakt pobavilo...super reklama na Chevy...:o))) Dostala jsem však, co jsem očekávala....a víc, a protože jsem nešla do kina na Irvinga, ale na Transformers - 5 plných! ODeset hvězd by ode mě dostala hudba od Steva Jablonskeho, to je prostě nádhera!!!!!!!! ()

Uframufrag

Miestami este trapnejsie dialogy ako v jednotke, akcnych scen je viac, ale miestami som prestaval rozlisovat kto vlastne bojuje skym (bol to proste chaos). Co ma potesilo boli vcelku zabavne sukajuce psiky a samozrejme nebezpecne krasna Megan Fox... Je to dobry film, ale uz je to proste "dvojka"... ()

Ladeo

Horší než jednička. Mohlo to být kratší, mohlo to být přehlednější, mohlo to být nápaditější, mohlo to být zajímavější = mohlo to být mnohem lepší. ()

Breaker

Představoval jsem si od toho více. Pln očekávání z předchozího dílu, jsem nedostal nic, co by nevyplývalo automaticky. Od třetího dílu bych čekal záplatu nad nedostatky toho druhého a to především lepší propracovanost a detailnější vykreslení napojení na původní planetu a historii na Zemi (více prostoru). ()

Anstoss

Jako akci Trhak Trasformers urcite potesi. Skvele efekty, massove vybuchy, to jste tady spravne. Pokud ovsem cekate neco od pribehu a bavil vas humor jrdnicky, taky budete asi zklamani. Tezko hodnotit ale pokud se divam na nejaky film dve a pul hodiny tak ocekavam proste vic. 6/10 ()

CrashHP

Ťažko povedať, či je toto pokračovanie horšie oproti jednotke alebo nie. Podľa mňa nie, niekomu to sadne viac, inému menej, tak to býva, no ja som sklamaný určite nebol, najviac som si vychutnal filmové efekty, ktoré priam vyrážajú dych. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)