V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

Marthos

Krádeže je nutno páchat ve velkém, pak dostanou nevinné a dokonce úctyhodné jméno. (Francois de la Rochefoucauld) ()

dopitak

Nedokážu to nijak rozumně ani rozumově vysvětit, ale tahle nehorázná ptákovina ve mně nevyvolala předpokládaný pocit beznaděje a zoufalství. Snad je to kvůli té stoprocentní letní náladě (teď v říjnu o to víc žádané), snad kvůli příjemnému Dulavovi, kterého prostě můžu, snad kombinací více věcí.____Patrik Hartl se samozřejmě nedokázal vyhnout momentům, na které by jistě i on sám rád co nejdřív zapomenul ("Tý vole" řidiče Hrdičky a asi stopadesát dalších), nicméně v tom hnusu a bahně, které se posledních několik let v naší kinematografii objevuje, jsou i studentík Mádl a jeho afektovaná matka Chýlková-Krausová za hudebního doprovodu Krause juniora snesitelní. Aspoň mně to tak vyšlo, a jak říkám - jsem z toho sám hodně překvapený. ()

heyda

Film přesně na 2 hvězdičky. Drží si svoji úroveň těsně pod filmovým průměrem a rozhodně se na to jednou koukat dá. ()

triatlet

Pokud by tvůrci přímo neodkazovali na dílko Fan Vavřincové, možná bych hvězdičku přidal. Ale pokus o remake seriálu mě nepřesvědčil. Paradoxně nejvíce osvěžení přinesla postava Zdeňka. Jiřího Mádla jsem s Jaromírem Hanzlíkem srovnával nejmíň. Výkony ostatních mi připadaly jako nechtěná a hlavně nepovedená parodie. I přes použití mobilů a počítačových her působil film dost archaicky. Televizní formát by byl dostačující. Přiznám se, že druhou polovinu jsem nedokoukal. ()

Stanislaus

Tak o tomhle počinu nevím, co si mám myslet. Po jeho zhlédnutí nejsem o nic chytřejší a vlastně jako kdybych nic neviděl. Naprostá většina aktérů mi celkem lezla po celou dobu filmu na nervy - hlavně Liliana Malkina a tamti dva malí smradi. Jediné co snad mohlo zachránit reputaci tomuto kvalitově nedostačujícímu filmu byl stabilní příběh, který se však rozsypal hned v první třetině. Zkrátka "komedie" u které jsem se paradoxně vůbec nezasmál. ()

honajz odpad!

Když se dá rejžovat prachy na remacích v Americe, proč ne u nás? A tak se vzala nejkultovnější klasika, aby dala vzniknout zoufale nevtipnému filmu.------------------------------------------------------------------------------------ Odmítám srovnávat onen kultovní černobílý seriál České televize, který na DVD vydalo DiViDi, s tímto filmem. Kdybych u dědy na venkově pojmenoval tu černou kočku Myšpulín, tu malou bílou ozdobil pentlí a říkal jí Fifinko, prasátku by se neřeklo jinak než Bobík a správně, ten králík by dostal jméno Pinďa, také bych u dědy na dvorku neměl TEN Čtyřlístek z komiksu.*********************************************** Stejně tak, když do interiéru rádoby hájovny nacpu Káču, Raubíře, vraždící babičku, zpívající maminku atd. atd., ještě to neznamená, že jsem dal do kupy Takovou normlání rodinku. Ani když podle toho pojmenuju celý film. Asi jsou na tom čeští herci hodně špatně, když musejí brát každý blaf.--------------------------------------------------------------- Ale konkrétně. Dějově film obsahuje vše, co znáte ze seriálu či knihy. Dokonce se objeví jedna dvě linie navíc. Co film zabíjí, je tempo, špatné načasování vtipů, velice špatná režie, naprosto neuvěřitelný soundtrack, skoro nijaký střih, a konečně i různé detaily, jež zcela postrádají logiku.********************************************************** Například - proč je babička Ruska? V knize tomu tak není, ani v seriálu, ve filmu mluví mizernou češtinou, patlá do řeči ruská slova, ale nikde žádné vysvětlení, proč. Nebo jen ústřední dvojice Káči a jejího snoubence. Jirka Mádl vedle své herecké kolegyně vypadá jako její o hodně mladší brácha, a ne nápadník. Postava v podání Mariána Labudy mi zůstala záhadou dodnes.---------------------------------------------------------------------------------------------- Ještě k tomu soundtracku - když točím komedii, chce to něco svižného. Takový Zdeněk Troška to ví a jeho rozjásané komedie mají i rozjásaný soundtrack. Hudba k tomuto filmu (David Kraus) vylezla z nějakého předpůlnočního jam session. Protože zní hned od začátku, měl jsem problém hned na úvod neusnout.*********************************************************************** Nu a konečně ona zoufalá nevtipnost. Přijde vám veselé, když paní, co hraje puberťáckou holku, ale nemá na to ani postavu, ani pořádný make-up na vrásky kolem očí, vyleze z busu, řekne ježišmarjá, sedne si na kufr a pronese něco ve stylu kriste, jestli se to naši dozvědí... A udělá obličej.---------------------------------------------------------- Podobně scéna u jídla (Proč mají čeští filmaři takovou posedlost ve scénách u jídelního stolu? Nevím jak u vás, ale u nás máme problém se u stolu sejít, natož v klidu najíst, protože každý vezme krajíc do ruky a jde někam jinam.). Káča sděluje, že je těhotná, ale to všechno zní v jednom dlouhém záběru, s občasnými prostřihy na dva detaily dvou xichtů, pardon obličejů, a celou scénku završí tatínek, který začne kuckat. Ach, to je vám veselé... ()

Ivoshek odpad!

Dílo, které nijak zásadně nevybočuje z kvality tvorby Patrika Hartla. Postavy jsou zjednodušené, nereálné karikatury, k tomu humor bez vlastního nápadu. Korunu z hoven tomu nasazuje Eva AlkoHolubová, kterou upřímně nesnáším. Aspoň mohli mít tvůrci trochu slušnosti a nepropůjčovat téhle slátanině jméno poměrně kvalitní televizní zábavy. ()

Thomick

Přehnané! Všechno je nechutně přehnané. A vtipné momenty se dostaví jen tehdy, když to zrovna náhodou přehnané není. Z té nabušené herecké sestavy zahrál pořádně možná jen Jaromír Dulava, ostatní se snaží tak akorát napůl - další významné mínus. Zkrátka na dnešní poměry v českém filmu možná lehce nadprůměrná komedie, v celkovém měřítku ale velice chabé, velice! ()

Peetas

V této době, kdy se natočí jen pár filmů, a z toho jen některé jsou povedené, je tenhle film pro někoho taková normální komedie. ()

Sofia

Trapné, až to skoro bolelo. Marně jsem vzpomínala na Cupáka, Medřickou, Hanzlíka a Rosůlkovou (i když ukrajinská babička byla ze všech přítomných herců asi ta nejvtipnější). Za dvě jen z úcty k českém filmu. ()

eraserhead666

Vanda Hybnerová, výborný Jaromír Dulava a pošťačka. To jsou tři věci, které mi z filmu utkvěly v paměti. Srovnávat s původním výborným a na rozdíl od tohoto filmu humorným (dobře, dvě tři humorné scény to obsahuje) seriálem hraničí s drzostí a nelze na to ani pomyslet. Zoubková je naprosto tragická herečka, Mádlovi zřejmě dochází dech... Slabota. ()

Ištván87 odpad!

Tahle vykrádačka bez vtipu, bez nápadu a s naprosto ( vyjma Vandy Hybnerové ) nevhodným obsazením je z mého pohledu zločin. 0,0000% ()

fleker

kdyz sem viděl mádla poprvý, myslel sem si že má jen takovej šerednej mejkap...plakal sem tři dny vkuse, kdyz sem zistil ze tak vopravdu vypadá...za roli v gymplu vodeme dostal tri hvezdy jenom proto, ze me kamosi nakecali ze ma downův snydrom...taky to nebyla pravda...ja vim že některjem z vás připadá mádl jako vynikající herec, ale zamysleli už ste se někdy nad tím, proč hraje jiří vždycky takovýdle imbecily?...vono se totiž obecně ví, že i nejrychlejší sprinter zvládne dokonale zahrát kripla na vozejku, ale málokterej frajer s přerušenou míchou zaběhne stovku pod devět ()

duklak2

To jsem zase jednou šlápl vedle. A já, že se pobavím. Je páteční večer, těsně před půlnocí a tak mě napadlo, že si pustím nějaký film. Nejlépe něco z našich luhů a hájů. Po dlouhém vybírání mezi českými filmy v mé filmotéce, mi do oka padla Taková normální rodinka. Název velmi zajímavý. Původní seriál jsem nesledoval. Dějová linie je docela dobrá. Takové jedno normální rodinné odpoledne, oznámí dcera rodině, že je těhotná. Její rodiče jsou touto informací velmi zaskočeni a pobouřeni. Hlavně otec dcery. Ten se hned ptá, kdo je otcem dítěte. Dcera se přizná a říká, že je to jakýsi Zdeněk. Hraje ho Mádl. Zanedlouho je Zdeněk vyhozen matkou z bytu a nastěhuje se ke své přítelkyni. Tam ho všichni začnou zpovídat a zjišťovat, jestli má nějaký majetek. Jelikož je ale Zdeněk věčným studentem, tak nic, kromě svých sešitů a učebnic nevlastní. Totˇ vše k příběhu. Nechci zde spoilerovat. Výkony hlavních protagonistů mě přišly takové jalové, nemastné a neslané. Nepochopil jsem funkci postavy pana Labudy. Vždyť zde nemusel ani hrát. Mádl se zde tváří jako totální blb a neustále se něčemu směje. Babka Malkina, kterou jsem poprvé viděl v seriálu Dobrá čtvrť, mě zde moc nepobavila. I když ten její hlas je nezapomenutelný. Celkově tento film kazí pověst původnímu seriálu, jelikož z toho místo komedie vyznělo rodinné drama. A to tvůrci slibovali, že chtějí navázat na půvab a oblibu českých veseloher. Nepovedlo se jim to ani náhodou. Nad mým hodnocením jsem chvíli váhal. Nakonec dávám pouhopouhé dvě hvězdy. ()

Handle

Nechápu, proč se to tak kritizuje. Podle mě je to jeden z těch lepších českých filmů, sice tam je pár trapností, ale jinak mě to docela bavilo.. Navíc Eva Holubová a Ivana Chýlková jsou vážně výborné herečky do komedií, alespoň mě příjde hrozně zábavné je sledovat :) ()

jhrasko

Dokaz, ako sa dajú vynikajúci (prevažne divadelní) herci zblbnúť spoluprácou s (taktiež) divadelným režisérom. Výsledkom je tristná nuda postrádajúca akýkoľvek autorský humor, spoliehajúca sa na sedliackosť čoby zdroj vtipu. Smutná fraška. ()