V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

darkrobyk

Zavádějící název pohřbívá i zbytky toho, co by stály za něco. Obsazeno nesympatickými herci, kteří dělají vše pro to, aby je divák ignoroval. Mohlo to být docela zajímavé drama, kdyby se vyhodily rádoby vtipné-nevtipné scénky ( autobus kličkuje mezi žábami - to se mám smát?)a dva rozkravení parchanti s pošahanou babičkou. Jedna hvězda za stíhačku Holubovou, ale vícekrát vidět netřeba. ()

juta

Ucházející česká novodobá komedie, která řeší problémy těhotenství či podezírání z nevěry, jen se trochu drží zpátky na to, že se snaží býti co nejvíce crazy. Jinak kvalitní výběr herců s kterýma je docela sranda. ()

paascha odpad!

Hrůza! Naprosto debilní kravina, která sprostě vykrádá původní seriál, aniž by vzala jediný miligram humoru či kvalit. Seriál byl taky hloupoučký, ale stál na výkonech výborných herců. Ojetá Malkina, na jejíž díru v zubech jsem si vypracoval dávivou alergii, trapný Mádl, snad jen netradičně nekyselá Holubová trochu zaujala. ()

Pepinec

Wow, pravý a nefalšovaný český remake! :-) Uznávám, že prvních pět minut jsem se usmíval, poněvadž se mi vybavily geniální a legendární scénky té pravé Normální rodinky. Když jsem však procitl z melancholie, uzřel jsem krutou realitu, která je hodná tak maximálně české "komediální" tvorbě jednadvacátého století. A aby toho nebylo málo, zase ta Holubová... Pro věčné kritiky věčných kritiků jsem si však připravil i jedno pozitivum. A sice, Ivaně Chýlkové to překvapivě slušelo. ()

Rosomak

Hrůza. Je to jak soutěž o nejhorší herecký výkon (jediný Mádl se snaží něco uhrát). O nejotravnější postavu nakonec vyhrála babička, která mě při každém svém výstupu neuvěřitelně iritovala a při jejích proslovech jsem nahlas úpěl. ()

Deimos

TV/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +vtipné scény, zábavné postavy, zajímavé situace, výborné obsazení -snad jen je to jednoduší/// Protože jsem původní seriál neviděl a nemohu tedy srovnávat (asi nesrovnatelné) tak tento film nemohu jen tak odpálit a potopit. Samozřejmě obavy tu byly, ale když mám hodnotit čistě film jen sám o sobě, tak jsem dost spokojený. Výběr herců (až na Jaromíra Dulavu, který mi jako manžel Evy Holubové k ní vůbec nesedl) se opravdu povedl. Mádl, Labuda potěší a Liliana Malkina tomu všemu svojí rolí babičky kraluje. Kupodivu mi poprvé v životě byla příjemná i Eva Holubová. Celé to bylo takové roztomilé, střeštěné a zábavné. Já se prostě bavil./// Celkem 83%/// ()

kingik

S původním seriálem to kromě jmen postav nemá nic společného a taky kvalitativně je to někde jinde, ale pokud se okleštíte od předsudků předem zavrhnout tuhle komedii, tak máte šanci, že to ve zdraví přežijete. Herci ve svých postavách se urputně snaží vylepšit to, co scénáři chybí a i když to humorem nepřekypuje, tak to určitě za vidění, i pro případné srovnání s původní rodinkou, stojí. ()

Snorlax odpad!

Parta ochotnických herců si za poslední peníze udělala dlouhý mejdan, kde popíjela krabicové víno a nejlevnější kořalku. Potom zmítána křečemi kocoviny si v pachu ranních cigaret chtěla zkusit vzpomenout, jak vlastně vypadal oblíbený český seriál. A lehce se motajíc, jali se podnapilí ochotníci přehrávat si nahodile scénky z populárního seriálu. Náhodou se jejich pijácké akce zúčastnil i Patrik Hartl s Tomášem Krestou a dílo zkázy bylo dokonáno. Posledně jmenovaní pánové zběsilou příšernost zaznamenali a chtějí s ní vyhrožovat svým potomkům - když budou zlobit, budou se dívat na "film" Taková normální rodinka. Tento způsob týrání by měl ale být zakázán! ()

Aknah

Sympatičtí herci, vtipné momenty a komické hlášky, celkem normální a obyčejný příběh několika generací. Se seriálem se to nedá srovnat a ani tu nenajdete herecké výkony a takovou tu českou kvalitu, která se vyskytuje v českých kultech naší kinematografie. Ale jinak to byl celkem příjemný zážitek. ()

InJo

Nekomediální (vážně nevím, jestli záměrně nebo ne) rádoby filmový remake jednoho z mých nejoblíbenějších českých seriálů. Přežít se to dá, užít nikoliv. 40 % ()

Sobis87

S tvůrci Takové normální rodinky nejspíše nesdílíme stejný smysl pro humor, jelikož jsem se u filmu, který zamýšleli jako komedii, ani jednou nezasmál. A nejen v tomto ohledu se něco ošklivě podělalo. 30% ()

Frajer42

Pár momentů, u kterých se bez přemáhání zvládnete zasmát v sobě film skutečně skrývá. Celkově se však nejedná o nic, co byste si po zhlédnutí nějak dlouho pamatovali. Ale to snad ani nikdo nečekal. Že se všichni budou chovat jako kreténi snad každý očekával. V rámci žánru a vzhledem k zemi původu dávám slabé 2*. ()

Smok

Tá hŕstka dobrých cz & sk hercov nedotiahla bohužiaľ tento film ani na priemer. (Nie, Jirko ani teraz ťa nemám na mysli, aj keď si trochu "omládl"). ()

swamp

Musím se ostudně přiznat: PŮVODNÍ SERIÁL JSEM NEVIDĚL! :-$ Proto tedy nejsem touto velmi průměrnou komedií ani nijak dotčen. Přestože dosti hloupá, občas jsem se i zasmál.. PS: S tím seriálem to napravím..slibuji!! ()

Fingon

Původní Taková normální rodinka je černobílá. Je skoro čtyřicet let stará. Nicméně to jsou asi tak jediné výtky, které mohou být proti původní verzi vzneseny (a trvalo mi opravdu dlouho, než jsem je vymyslel). Novou verzi si asi dokážou vychutnat jen ti diváci, kteří verzi s Cupákem, Hanzlíkem, Rosůlkovou, Medřickou a dalšími nikdy neviděli - najde li se někdo takový. A i pak to nejspíš bude neuvěřitelně nudný film. ()

dex2man

Občas člověk prostě dostane chut na klasický český film,prostředí,herce..ale popravdě není poslední dobou někdy moc z čeho vybírat.. Taková normální rodinka je typický příklad-celý film je vlastně o ničem a jasně ukazuje nejslabší článek-scénář.Největší zvraty v "neději" pak představují vynucené situace,jako třeba podpálení stodoly.K tomu to zaměření na všechny generace..občasí zbůsobí, že vám nějaká postava vyloženě otráví film-bez L.Malkiny bych se klidně obešel..Jinak to s českými herci není naštěstí tak špatné,takže Holubová nebo Mádl dokážou nějaký ten humor vykřesat..celkem vzato jedna vyložené komická scéna s přistižením nevěry(jo,ta v bytě když Holubová spláchne:)) a zbytek tak akorát na jedno zkouknutí,když je krize... ()

Slartibarkfast

Tak jsem si pustil českou komedii "Taková normální rodinka", kterou prý tak nějak natočili podle stejnojmenného výborného seriálu, který už zavál čas. A tu byla zřejmě jedna z hlavních chyb pana Hartla. Když totiž na trabanta přilepíte značku Ferrari, můžete klidně kamarádům nabulíkovat, že máte doma Ferrari, ale trabant nikdy Ferrari nebude. Stejné je to i s tímto svérázným a poněkud nezdařeným pokusem o vzkříšení zábavného seriálu. Druhou chybu, a to dosti zásadní, vidím v tom, že o komedii zaručeně nejde. Věřte mi, díval jsem se. Ve finále bych pak vyzdvihl i třetí chybičku, která je spíše estetického charakteru. Nechápu, proč byli obsazeni tak tragičtí herci, obzvláště pak příšerná Malkinová, která působí jako pěst na oko a degraduje postavu subtilní detektivní babičky na otravnou hajzlbábu. Závěrem snad zmíním skutečnost, že kdyby šlo o film s jiným názvem, který by neodkazoval na jakoukoli předešlou tvorbu, asi bych zvedl hodnocení na dvě hvězdy. Takto ale musím kriticky sáhnout níž a doporučit divákům, aby se tomuto sterilnímu dílku bez špetky vtipu zdaleka vyhnuli. 20% ()

nash. odpad!

Tragické znásilnění jednoho z nejlepších českých seriálů. Pachatel i všichni spolupachatelé by měli být odsouzeni v horní hranici trestní sazby. Bez milosti. ()