V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"A to mi nemůžeš říct někdy něco hezkýho ?? Jakó třeba.. Já nevim.. Třeba že mě máš rád nebo tak něco ??" - "Magdo, ty vole, to je přece jasný !! Vždyť to je pořád dokola.." ;) ()

Pink.Panther odpad!

Todle snad jde přímo proti předloze Fan Vavřincové, amatérština ze které není úniku, pro kterou není omluvy. Ta dřina nepříjemně se tvářících neherců aby se ve filmu z humoristické knihy objevilo něco úsměvného je kolosální. Jediné co mě usmiřuje s existencí tohoto veledíla je, že po tomto debaklu autor zasedl ke svému psacímu stolu, otevřel zásuvku, z ní vytáhl svou čézetu pětasedumdesát, zasunul do ní plný zásobník s náboji 9 mm Luger, natáhl závěr, přiložil hlaveň ke spánku a zmáčknul spoušť. Budiž mu země lehká. Produkce: In Film Praha ()

Marsik

NOVA HD - Nebylo to tak zlé, poprvé jsem se celkem dobře bavil, podruhé to už bylo slabší. Mádl-strašnej xicht, Labuda-trapně se snažil sbalit Chýlkovou, Zoubková-naivní a ukuňkaná, ale Holubová s Dulavou a Kostelný a jeho syni to docela pozvedli. Výsledek - 55% ()

depony

Babička "Malkina" byla vtipná jen chvilku, maminka Holubová byla fajn, postava Labudy mi připadla naprosto zbytečná, strejda Kostelný bude asi nafurt Rebelem ... i když byl vtipnej a kupodivu Mádl, kterej se svýma ďolíčkama při tom šklebení byl celkem sladkej :) ale tak moc se přemáhat pro pár vtípků, které stejně nezůstanou v povědomí diváka ... to bylo vážně zbytečný. Zase nějakou chvilku nemusím na český film ... ()

Sandiego

Dějově podprůměrná komedie, kterou však dost povznáší herecké obsazení, to občas zachrání i ne moc komicky dotažené situace. Holubová mě sice zprvu moc nepřesvědčila maminkovsky laskavou polohou, ale v bytě své milostné sokyně byla neuvěřitelně přesná a Zoubková mi typově dost připomíná Janžurku za mladých let a její lyričtější role. Akorát Mádl mi trochu neseděl, i když i on má světlejší momenty. Super jsou autobusové gagy. Nakonec tedy příjemná jednohubka, které by to slušelo víc v televizi, se seriálem raději nesrovnávat, zde jde spíš jen o nezávaznou inspiraci. ()

blackrain

Jak hodnotit tento snímek s potrhlou rodinkou? Jsem na vážkách a jaksi v rozpacích. Jedině jako samostatný film a radši vůbec nevzpomínat na již legendární seriál,snad. Jako remake se tohle snad ani považovat nedá. Stejně mi všechny postavy přišly divné a nenormální. Pak je tu další zádrhel, ten název. Logicky bude divák očekovát legraci, ale ta se nějak nedostavila a když se dostavila, tak přišla s vylámanými zuby. Pokud se to bude vysílat v hlavním vysílacím čase, tak to radši přepnu jinam. ()

Pragrik

Herecké obsazení dobré, námět solidní, ikdyž hodně ohraný. Ale vcelku ne moc záživná komedie, slabší průměr. ()

kaylin

Taková normální česká komedie, která rozhodně nenavazuje na tradici seriálu, ale aspoň se snaží neurazit celkem normálním humorem. Není z toho nakonec nic speciálního, ale na podívání s rodinou je to celkem fajn. No, a to je tak všechno. ()

whitas odpad!

Všechny postavy filmu jsou nesympatické, přestylizované karikatury, které dávají tušit, že od začátku do konce bude tenhle počin nefalšovaná fraška. Samtoný děj by se vešel do 20 minut průměrného filmu, ale neuvěřitelné množství... ehm vtipů... natahuje Takovou normální rodinku na sotva vydržitelných 90 minut. Herci spolu během natáčení trávili dny i noci po dobu asi 5-6 týdnů, takže měli možnost se lépe poznat. "Připadal jsem si jako na letním táboře" rozplýval se na čt24 Patrik Hartl. Bohužel je to na výsledku vidět. Skutečnost, že naše režiséry natáčení baví, je úžasná věc, ale my diváci se chceme bavit s nimi. Hartl také doplnil, že se nesnažil kopírovat seriálovou předlohu, ale pokusil se o vlastní podání této úspěšné série. To je naprosto v pořádku, ale jestli si to představoval takhle, pak jej nemůžu považovat za dobrého režiséra. Pokud si to představoval jinak, pak neumí převést ideu na plátno a je to taktéž špatný režisér. Příště už mě může snad jedině překvapit, pokud na něj ještě někdy půjdu. ()

slunicko2

Je to remake anebo není? Usměvavý film, který doplácí na srovnání s nepochopitelně kultovním seriálem z roku 1971. Ale holt mu chybí formáty Medřické či Rosůlkové a minimální dějová linka porovnatelná alespoň s prvním dílem předchozího seriálu. Vlastně to nemá s původním seriálem společného nic jiného, než jména (charaktery už ne) postav a název filmu. ()

rt12

Tady mě bavil jen pan Dulava a ten velký pes. To je málo. Dvojice Zoubková a Mádl působili jako přestárlá vysokoškolačka s žákem ZŠ. Chýlková se snad zbláznila co bere za role. U ostatních mě to nepřekvapuje. ()

italka63

Musela jsem zapomenout na původní předlohu a brát to jako něco úplně jiného. Mádlovy škleby neměly chybu, Holubová taktéž dobrá, pár scének opravdu vtipných. Takové neurazí, nenadchne, klasická oddychovka. ()

FilmFan24

Zase jeden zbytečný český film, který nezachránila ani hvězdná sestava, ze které je nejlepší Jiří Mádl, který ale sám bohužel špatný scénář nezachrání. Místo aby film odsýpal, místy se neskutečně vleče. Bezmála dvě třetiny stopáže zaberou nevalné nemastné konverzace u stolu v kuchyni. Vtipy, jsou-li nějaké, jsou vyloženě vydřené. Babka Malkina je opravdu na zabití a s ní i celý film. Parazitování na úspěšném českém televizním seriálu podle Fan Vavřincové nevyšel. Jdu si znovu, vážení a milí, pustit původní sérii. Tak asi tak... ()

dom156

O čem tato pitomost vlastně byla? Sice jsem na to koukal jedním okem, jelikož kdybych na to koukal obě očima, tak bych nejspíš umřel. Přišlo mi to jako vytržené scénky z kontextu, nepochopil jsem oč filmu jde a kam směřuje. Docela velká patlanina, kde uvízlo pár dobrých herců, nejspíš vidinou slušného zisku, když se tomuto propůjčí. Film ve mě zanechal dojem prázdnoty asi bude muset přiletět Falco a zachránit mě. Nedoporučuji. ()

Želik

S prižmúrením všetkých mojich 4 očí som to dopozerala. Raz som sa zasmiala, vecí na zaplakanie však bolo oveľa viac. ()

corona

Vymeniť hlavnú dvojicu (volba Mádla a upípanej Zoubkovej bol asi vtip, to že sú zamilovaní im neveril snáď ani režisér a určite vytvorili jednu z najhorších zamilovaných dvojíc), vyhodiť Labudu a Malkinu, trocha prepísať scenár a vymeniť režiséra a bol by to celkom pozerateľný film. ()