Psema

Nebavil jsem se. Hřebejk se sice režijně zvednul ze dna, na které dopadl s Kráskou a Medvídkem, ale Jarchovského scénář mu nadále hází klacky pod nohy. První hodina a něco je jen nafouknutou bublinou plnou vakua, v níž se naprosto nic neděje a já měl pocit, že bych se šel raději kopat do prd... Závěr naštěstí mnohé zachraňuje, ale překrýt tragickou předchozí část zkrátka nedovede. Nebo mám snad kvůli povedenému skořápkovému podfuku zapomenout na šedesát minut sterilní nudy, ve které kdyby nebyl masakrální Polívka, šel by celý film absolutně do ři..? ()

Jara.Cimrman.jr

"Potom toho blbce oškubou." Počátky kapitalismu v Čechách se sice již podařilo ukázat lépe ve snímcích staršího data výroby, ale jako připomínka prožitého pro mne snímek nebyl ztrátou času. Vrátil jsem se do doby, kdy letadlo značky EmWay vybízelo k letu za bohatstvím spoustu naivních pasažérů, taktika skořápkářských gangů lákala na až trapně snadné zbohatnutí a demolování výloh u McDonalda bylo každodenní zábavou anarchistů. K tomu všemu se mi ještě dostalo "rafinované" akce hospodských povalečů, což v celkovém součtu naplnilo oddychovou spokojenost jednoho nepříliš náročného diváka. ()

Aky

Zdá se mi, že už to nelze znovu opakovat, ale Hřebejk zřejmě svůj problém nevidí a stále se o to pokouší. Klesající kvalita a úspěšnost jeho filmů je podle mne důsledkem stálého opakování typu filmu,v němž absentuje silný příběh, přičemž děj by měly táhnout a utáhnout rozdrobené epizodky a bonmoty, mnohdy navíc s pointami předznamenanými dlouho dopředu. To, co funguje u Pelíšků (protože to hrálo na strunu, která v nás jen jen drnčela; a také proto že to ještě nebylo popáté totéž), v U mě dobý u mě nefunguje. ()

Anderton

U mne taky dobrý....Ale s odretými ušami a iba v prípade, že film beriem ako čistú oddychovú zábavu bez akýchkoľvek ambícií. Tak to určite bral aj Hřebejk a preto by bolo nefér ho haniť zato, že opäť neposkytol žiadnu sociálnu, ani psychologickú sondu do doby, v ktorej sa príbeh odohráva. McDonald ani Amway ňou nie sú. Zamrzí pomalejší rozjazd, potešia pomerne civilne zahrané postavy, kde nikto zbytočne neexhibuje. Vyniká Polívka, ale tým, že je jeho postava najlepšie napísaná a nie tým, že by chcel pred kamerou "machrovať". ()

viperblade

Překvapení. Čekal jsem (podle hodnocení) průměrný film, ale na Čechy je tohle dost dobrý nadprůměr. Je fakt, že prvních 30 minut je prakticky o ničem, ale i tyhle scény tam musejí být, abychom pochopili, jak se tam ti lidé nudí a proč se pak chopí šance jít do takové akce. Ta druhá část mi pak přišla jako (dost dobrá) variace na film Podraz. A musím říct, že jsem se pobavil. Zvlášť některé vtípky byly povedené (kalhotková scéna aneb Jak to udělal? :-)). Takže… ano, u mě taky dobrý. 80 %. Co to piješ, vole? -Prosím? -Co to je pijete, pane vole? ()

• Když Andula (Lenka Vlasáková) přijde převlečená jako prostitutka do baru, tak v jednu chvíli nasype barmanovi do piva prášek na spaní. Půllitrem začne masivně třepat a tím se tam vytvoří velmi vysoká pěna. Když přinese barmanovi pivo, tak jde vidět, jak je pěna velmi nízko. (Jimmy15)
  • Když si Kája podruhé zaplatí v maringotce „Peep Show“, tak začne v místnosti dělat striptýz dívka s šerpou, na které je nápis: „Miss.“ Nejprve sundá šerpu a začne si rozepínat šaty. V dalším záběru však má rozepnuté šaty a šerpu stále na sobě. (Jimmy15)
  • Název filmu je hláška z karetních her, v tomto případě mariáše. (sator)

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr