Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

swiss

Nejen hlavní postava, ale i ty vedlejší jsou vtipné a zajímavé. Seriál který každý nezkousne a ten ať si kouká na Vyprávěj... ()

Henry Morgan

Přes prvotní šok, kde si zajisté pokrytci utvoří dojem o celkové vulgaritě a nestoudnodti tohoto díla, je možné během několika málo prvních částí zjistit, že se nejedná o plitký sitcom, ale o dobře zakuklené problémy, které hrdinové řeší. Sice je třeba prohlednout ironii a sarkasmus hlavních hrdinů, ale krásné na tom je, že vlastně seriál probouzí představivost, protože každý si v jakékoliv části může najít něco ze sebe. I přes moodyho štiplavé poznámky a charlieho osobitý styl je možné vidět i něco víc, než prvotřídní dialogy a komické výstupy. A teď zrovna nemyslim kozy :D točí se to okolo sexu, drog a rock´n´rollu, ale i přes to si to zachovává duši. vřele doporučuji. Dokoukávám 3.serii a zatím se mi zdají všechny zhruba vyrovnané. IV. serie je naprosto luxusní. Moody i Runkle jsou ve formě. Vymetaj společně jeden mejdan za druhým a průsery na sebe nenechají čekat. MYslím si, že tahle série je stejně dobrá jako předešlé. Jsem rád, že tam nezavedli nějakou radikální změnu, která by pozměnila celkové charaktery postav. Skvěle. Jen tak dál. ()

Oonika

Někdy si u tohodle seriálu říkám, jestli jsou lidi fakt takový sexistický prasata... Ale jo, jsou! A když se na to koukáte, tak je to fakt sranda! ()

Design

Viva la Bohemia :) Hank Moody alias David Duchovny jako těžký frajer a ranař. Život bohéma se vším všudy. Pro mě bez diskuze dokonalý seriál. Trochu cracku trochu sexu trochu romantiky a kupa slovních úderů. Hank Moody prostě válí. Jediné co můžu vytknout je nesypmatická dcera. Ale to je hodně malinký puntíček na skvělém životním příběhu bohéma :) ()

Dartdevil

Občas jsem tento seriál zahlédl na ČT1, přišel mi celkem vtipný, asi díky mé vyměklosti místy i dost drsný. Po nějakém čase jsem počáteční díly zkouknul v originále a dále to šlo ráz na ráz. Všechny série za pár dní, nadšení, zvýšení hodnocení na 5*, zamilování se do toho bastarda Moodyho (Duchovny v 50-ti vypadá neuvěřitelně dobře, a ne, gay nejsem), a cesta do oblíbené desítky. ()

dessa

Sex ve městě pro muže s neuvěřitelně nesympatickým seriálně-polygamním prasetem v hlavní roli. Přesto, nebo právě proto, je to naprosto boží seriál. ()

Mira90

Hank je alkoholik, děvkař (nebo snad ,dívkař' :-)), neschopný otec/manžel/hlava rodiny, recidivista atd. apod. a přesto ho žeru! Skvělé vyvrcholení 4.řady! ()

Ryšty

Dlouho sem se nad tímto seriálem rozmejšlel, ale určitě nelituju, že sem s ním začal. Californication sem si zamiloval hned v prvním díle a po 4. seriích pořád láska trvá. Hank je týpek co jenom chlastá, šu**, fetuje, mluví sprostě a občas napíše nějakou tu knížku, přesto si ho hned zamilujete. Jediným nedostatkem je čekání na další serii. ()

m4xp4yn3

Tenhle seriál je tak třeskutě fresh, cool a trendy až mi z toho naskakuje vyrážka. Žvanění o ničem, píchání, rádoby duchaplný humor, kozy, modelky, depilace, make-up. Nemám ponětí, co že má být pointou tohodle blábolu, ale ať mi nikdo neříká, že takhle někdo opravdu žije a že se nejedná o vlhké snění zpocených scénáristů, kompenzujících si své vlastní životní a duševní prázdno. ()

waska

Hank Moody je hajzl, svině, debil, ale jinak je boží a proto ho všichni tolik milujem. Vždycky jsem si myslel, že David Duchovny je hercem jedné role, ale tahle mu padla dokonale a nedokážu si představit nikoho jiného, kdo by se role zhostil s takovou grácií jako David. Jednou takhle večer jsem brouzdal po televizních kanálech, až jsem zrakem spočinul na jedné scéně jako ze života, nějakej holohlavej skrček ( Charlie Runkle ) zkoušel přesvědčit svojí manželku k "nečemu novému" v posteli. Myslel jsem, že se podělám smíchy a od té doby už jsem hltal každej díl. ()

Pepper_x

Občas hodně odlehčenej příběh, kdy Duchovny vynikajícně zobrazuje postavu, která žije v duchu rock´n´rollový triády, ukazuje, že život nemusí bejt med, ani když žijete ve městě andělů a máte kapsy plný šlupek. První tři série jsou nepřekonatelný a konec třetí je podle mě nejlepší zakončení seriálový sezony vůbec. Zajímavostí je, že co se tenhle seriál objevil, tak je o dost težší najít holku, která by vám při sexu nechtěla dát ránu pěstí. ()

vikino1

Slavím jubileum :-). Můj stý komentář na CSFD. Dluho jsem se rozhodoval, k čemu ho napíšu. Původně to měl být irský The Guard, nebo trhák roku 2011 Drive, nebo Re-make Muži, co nenávidí ženy. Ale pak jsem si s trochou nedůvěry pustil Californication a bylo rozhodnuto. Od prvního dílu mě to chytlo, tento styl humoru mě opravdu sedí, je to víceméně konverzační seriál o životě v L.A. Něco mezi Dr. House a Weeds. Jen místo léčení a travky se tam řeší šukání... Kdybych měl být herec, tak bych určitě chtěl hrát v něčem takovým. I na Duchovnym je vidět, že si tu roli 100% užívá :-). Jediné dvě kosmetické chyby co tento seriál má, je úvodní znělka a nehodící se dabing osla Petra Rychlého! Za 24 hodin co jsem byl nemocen zhlédnuty dvě serie... Pořád to baví stejně. EDIT třetí serie o trochu slabší ale za to na PR jsem si docela zvykl. ()

Dave Lister

Už po první serii, tohoto skvostu, mně bylo jasné, že tento seriál s bezkonkurenčním a skvělým Davidem Duchovnym, bude mé seriálové Number one a to bez nadsázky, vtipné, obscéní, uchylné, zvrácené, ale geniální, také bez nadsázky. David Duchovny is Hank Moody. Viva ()

Matt007

Takle Davida Duchovnyho asi nikdo dříve neznal. Svoji roli Sexistickýho sarkastickýho spisovatele zvládl dokonale a skvěle mu sekunduje Evan Handler - to je prostě borec:) no a Natascha McElhone - ta je prostě krásná. ()

Brinkley

Sex ve městě je pohádka, Californication realita. Často vtipná, jenže nevím proč, po pár dílech mě přestala bavit. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis